Šta je novo?

Tramvaji

Juče najbolje su išli tramvaji, tamo gde su mogli da idu.. Problem su uglavnom bile skretnice na slaviji
 
Spanska pesovancina samo paradira Beogradom! :rant: :shok:

dsc00029.jpg


Sinoc oko 21h, los aparat pa se broj ne vidi, mada zapamtio sam ga te cu mu sledeci put razlupati bar far!
 
Sala Igore :D
Bilo je komentara kako ce novi tramvaj stati na prvom vecem snegu, a od milja :rolleyes: su nazivani spanski pesovani.
sinoc oko 21 isli su bolje nego autobusi. Stoga, nije los ovaj CAF :kk:
 
MA to su ti srbi, dodje nešto i već prvi dan bla bla bla bla, treba se sačekati malo.
Evo odkako su namestili vrata na špancima ide podjednako brzo kao i ostali tramvaji.

Tako isto i za busplus sada je sve loše, a niko neće ni da sačeka makar pola godine..
 
синоћ око 23:35 сам видео Кафоњу на 7ици (1502), не да је пичио... к'о да нема снега. одушевио сам се како добро иде. а око 22:30 су сви трамваји у Цара Душана стали (једно 7, 8 Катица)
 
Šinska vozila zahtevaju stalni rad na terenu. Zašto vozovi ne stanu? Skretnice se moraju čistiti, topiti led, obezbediti šro neko kaže da ne idu kola... GSP zamišlja da je tramvaj autobus na šinama i ne mare
 
Ја сам мислио да ће неко проклизати и ударити несретног КАФ-а, али на срећу није :laugh:
 
Матеја Бељан":14lw4tyz je napisao(la):
Šinska vozila zahtevaju stalni rad na terenu. Zašto vozovi ne stanu? Skretnice se moraju čistiti, topiti led, obezbediti šro neko kaže da ne idu kola... GSP zamišlja da je tramvaj autobus na šinama i ne mare
Најгоре од свега је што је на многим местима мрежа пројектована као да је у питању аутобус на шинама. Пример су Ресавска, Београдска, Старине Новака, Карађорђева, Пожешка, Рузвелтова, Славија, Аутокоманда, Трошарина, Цветкова пијаца, Савски трг, Стари савски мост, скоро све окретнице. На жалост, решења непогодна за трамвајски систем се чувају у пројектима грађевинско-архитектонских реконструкција.

Сада, узрок колапса због којег је 16-17 цела Немањина у правцу Железничке станице била блокирана. Премда се са много чиме не слажем са Славеном Тицом, ипак му могу одати признање када је рекао: "систем јавног превоза се пројектује у односу на људе, а не идиоте".
168bz9s.jpg


Овде су генијалци у аутомобилима направили троугао, из кога се не може искобељати нико без рикверца. Осим пешачког, цео саобраћај је ту био блокиран. Да није било једног трамвајџије који је попиздео, изашао из трамваја, и објаснио људима како да се извуку, ко зна докле би све било блокирано. Важно је напоменути да су овим били блокирани и аутобуси 46,78,83, 91,92,511,551,552,601, као и приградски монополиста Ласта.
20gfam8.jpg
 
Zaista je neviđena bruka da se obustavi tramvajski i trolejbuski saobraćaj. Da li se neko seća da se to ikada u Beogradu dogodilo? Time se stiče utisak u javnosti da su električna vozila inferiorna što je besmisleno i može biti samo kontraproduktivno po razvoj javnog gradskog saobraćaja.
Koliko sam shvatio, problem su skretnice koje se zamrznu, pa se ne mogu prebaciti i električna mreža, koja je navodno preopterećena.
Što se tiče skretnica, one bi duž glavnih linija morale da imaju ugrađene grejače. To na npr. na železnici dobro funkcioniše. Pitanje je zašto tramvajske skretnice sa pokvarenim grejačima nisu na vreme opravljene. Ako na nekima od njih nema ugrađenih grejača, trebalo ih je permanentno čistiti tokom par dana dok pada sneg. Tako se radilo godinama, pa valjda može i sada.
Što se tiče mreže, ako je pre par dana kada je bio najveći temperaturski minus normalno radila, kako to da sada ne može?
Ako se u međuvremenu ne očiste šine, kada se ponovo pusti saobraćaj biće problema posebno sa prvim tramvajima. Tramvaji nisu čistači šina!
Inače i ja mislim da su tramvaji, tamo gde su radili, funkcionisali vrlo dobro.
 
Trolejbusi normalno rade danas, samo su tramvaji isključeni
 
Direkcija i GSP su stvarno maler, iznenadila ih situacija, pa nikada do sada u februaru nije padao sneg.

Proradice tramvaji, cim se sneg otopi u aprilu.

:kafa:
 
Ovo je neverovatno!Nema me u BG-u na dan kad ono ne rade tramvaji :shok:
 
To je prvi korak da se vidi da li mogu bez većih problema da se ukinu tramvaji u Beogradu :)
 
Ja sam isao bg vozom do novog beograda i pesaka do bulevara aleksandra do depoa. Ja nemogu da verujem da ovi iz gsp-a nisu sposobni da kupe 10 tramvaja za ovakve situacije. A onaj jedan sto trune u depou uopste ga nekoriste a i neispravan.
 
Samo da dodam informaciju da vam kazem da Spanci koji su do juce vozili po beogradu izgoreli su im motori u prevodu nisu u voznom stanju. Ako sneg bude ovako nastavio da pada i da kao fora ciste ulice ocekuj te tramvaje za mesec dana da ce ponovo da kroce na ulice Beograda. A sve dok se neosposobi tramvajski saobracaj preporucujem vam da neizlazite napolje tj. oni koji idu na posao da koriste bg vozove posto su oni za sad veoma pouzdani, jeste da moraju sporo da idu zbog snega ali jos jednom da kazem koristite bg voz dok se stanje na ulicama ne popravi.
 
Nego,veceras u 21h na RTS1 :kum: .Posto ga sprecise da izadje danas na svoje radno mesto,da ne bi doslo do nemira pustaju nam ga da bi umirili gradjanstvo da je :kum: ziv i zdrav :D
 
Mislim da je konacno vreme da ovde u BB organizujemo potpisivanje peticije za smenu rukovodstva DJP zbog katastrofalnog rada, a posebno u vanrednim uslovima. Sva komunalna preduzeca odlicno rade, od ciscenja snega, odnosenja smeca, struje, vode do grejanja, jedino je DJP zakazao. I sto je najgore, oni se uopste ne snalaze po ovom snegu nego uvode UMOBOLNA resenja (primer autobuska linija 3a koja nema veze sa trasom tramvaja koga menja, - umesto da ide pored Sajma i Zeleznicke oni ga prebacili preko Dedinja i Autokomande do Slavije), sistem obavestavanja je neazuran, sajt im je bedno uradjen...DJP FIJASKO!
 
tragac":o1oduekr je napisao(la):
Mislim da je konacno vreme da ovde u BB organizujemo potpisivanje peticije za smenu rukovodstva DJP zbog katastrofalnog rada, a posebno u vanrednim uslovima. Sva komunalna preduzeca odlicno rade, od ciscenja snega, odnosenja smeca, struje, vode do grejanja, jedino je DJP zakazao. I sto je najgore, oni se uopste ne snalaze po ovom snegu nego uvode UMOBOLNA resenja (primer autobuska linija 3a koja nema veze sa trasom tramvaja koga menja, - umesto da ide pored Sajma i Zeleznicke oni ga prebacili preko Dedinja i Autokomande do Slavije), sistem obavestavanja je neazuran, sajt im je bedno uradjen...DJP FIJASKO!

У ком ти граду живиш? :rolleyes:
 
Čuburac pojasni ovo svoje izlaganje o CAF-ovima, nešto ne štima :-@
Da li neko pamti kada se poslednji put desilo da na Beogradske ulice ne izađe ni jedan tramvaj? Ja zaista nemam takav podatak. Velika sramota za GSP. Prosto neverovatno da u noci između petka i subote nisu bili u stanju da ako već nemaju specijalizovana vozila za čišnje snega sa šina, ostave par tramvaja da kruže po gradu, već su dozvolili da ceo sistem ostane zavejan! Zamena za tramvaje je naravno očajna - imaju pogrešan pristup. Organizovali su da vanredni autobusi saobraćaju na svakoj ukinutoj tramvajskoj liniji. Naravno da ima dovoljno vozila to bi bilo logično rešenje, medjutim u datoj situaciji trebalo je pokriti Novi Beograd sa linijom 7A-Blok 45 - Gl. žel. stanica, Voždovac 9A-Banjica -Slavija, Dorćol i Bul. Kralja Aleksandra 5A-Kalemegdan BEKO - Ustanička Banovo Brdo-12A- Banovo brdo - Omladinski stadion. Ovako smo dobili katastrofu jer je sada takt recimo autobuske sedmice pola sata i više, a inače je 3-4 minuta. Gužve duž tramvajske trase na Novom Beogradu su nesnosne. Ljudi bukvalno ispadaju iz autobusa. Mnogo me ta slika podseća na strašne devedesete ;-)

EDIT: Zaboravih 3A Od Glavne do Kneževca...
 
Somi303, ovde kod mene, takodje na periferiji sve funkcionise kako treba, a do sad nikog nisam cuo da se zali, makar ne argumentovano na bilo koju sluzbu u gradu osim GSP-a, ok mozda je Zaklopaca u gorem stanju, ali to je vec rezultat nesrecne podele naselja po opstinama koja je sprovedena 1970 i neke
 
Није само Заклопача завејана већ пола општине Гроцка. А ДЈП је био приморан да укине трамваје јер јуче та служба коју хвалиш није одрадила свој посао и трамваји су направили хаос у граду. Јуче сам око један вестима видео снимак са Теразија на којим је био снег 5-10цм! Па ти види да ли раде како треба! :mad:
 
Cuburac93":1e2mwjf7 je napisao(la):
Samo da dodam informaciju da vam kazem da Spanci koji su do juce vozili po beogradu izgoreli su im motori u prevodu nisu u voznom stanju. Ako sneg bude ovako nastavio da pada i da kao fora ciste ulice ocekuj te tramvaje za mesec dana da ce ponovo da kroce na ulice Beograda.
Čuburac, za ovu dezinformaciju zaslužujes da čistiš šine bar sedam dana!
 
Nije im ništa pregoero, verovatno, pogotovo ne motor. Ali, moguće je da im smeta ako šine nisu očišćene (što je normalno). Znate da ni KT4 travaji ne mogu da voze kada su šine pod vodom, jer je sva oprema smeštena dole, a zamislite tek niskopodni tramvaj.
 
Vrh