Šta je novo?

Tramvaji

1111":2ln45ajw je napisao(la):
Реконструкција је рађена још почетком 2010. Тада је сређено све.

Ja sam čuo da je morala da se radi ponovna , kako bi španci mogli da se okreću.
 
е данас сам се коначно провозао Кафоњом (1506). имам једну главну замерку: седишта су страшно неудобна. не знам како је вама осталима било, али мени се чини да Катице имају удобнија седишта од Кафоње. чак ми се чини да и Икари имају доста удобнија седишта
 
Sad pre 10 min sam se od zeleznicke vozio CAF-om na liniji 7L Blok-Tasmajdan kad sam izasao kod tasa onda je vozac napravio 2 kruga na tasu i ostao tu.

A malo mi falilo da uđem u CAF na liniji 13 ja taman izlecem iz autobusa i pretrcavam ulicu da uđem u CAF-a on krene :bash:
 
vucko":rvygtme7 je napisao(la):
1506 dobio horizontalne sipke!!!

Sutra je sudnji dan!!! :grand:

Iima puno pogrešnih informacija i onda nepotrebnih diskusija. Ovo je današnja slika iz 1506. Horizontalne šipke koje se vide postoje u svim tramvajima od početka samo u dve zone ulaza za invalidska kolica.
Na žalost, još uvek nema novih horizontalnih šipki!
sipke.jpg
 
Da to su te sipke, jedino sto nisam bio siguran da li su i u prvim vozilima bile postavljene. U svakom slucaju su nedovoljne
 
Na "sedmici" su 1502, 1504 i 1506. Ovim poslednjim sam se vozio jutros sa NBG do centra. U 8:04 je bio kod Delta sitija. Kod Buvljaka se mimoišao sa 1502 a kasnije kod Sava centra sa 1504!

Opasno gubim živce zbog prokletog dugmeta za otvaranje vrata. Jutros sam sedeo i posmatrao ljude kad ulaze/izlaze. Niko, ali n-i-k-o, nije sačekao da pozeleni. Najgore je kada neko krene da stiska dugme i tek onda ono zasija zeleno, a taj neko pomisli da je to signal koji znači da je njegovo pritiskanje urodilo plodom i da će sada vrata da se otvore. I onda se otvore sva ostala, osim njegovih, a on počne panično da lupa po dugmetu, ili da se dere, ili i jedno i drugo!!!
 
Stvarno je vreme da se urade one nalepnice, tipa Ne naslanjati se na vrata i sl. i da se polepe.

Ljudi kod nas još uvek, iz straha da neće uspeti da se probiju kroz gužvu, čak i kada je nema, imaju običaj da se zadržavaju na vratima kao da je svaka sledeća stanica njihov silazak, mogu da zamislim paniku sa dugmićima.
 
Takodje kritika za GSP, prozori su prljavi kako spolja od kise i izmeta ptica tako i unutra od prljavih prstiju i ko zna cega jos. Mislim da ih jos niko nije obrisao od kako su pusteni u promet. :notok:
 
^^ pa dobro, naucice ljudi za godinu dana, kao sto se i danas dogadja sa svajcarcima da ljudi cekaju da se otvore vrata pa trce na otvorena...
 
Sedista u Cafu su sprave za mucenje!
Odvratno neudobna, trebala bi kao da prate krivnu kicme ali su toliko tvrda i neprijatna da je muka sedeiti na njima.

A zasto ne naprave malu nalepnicu koja ce biti pored tastera sa uputstvom za rad. Nece biti ruzno, a vecini ljudi ce biti od velike koristi.
 
+za nalepnice sa uputstvima za vrata!

Razumem da je isti sistem kao na svajcarcima pa da nema potrebe za njima,ali posto je razlicit sistem a nema uputstava ljudi logicno pretpostave da je isti sistem kao i na svajcarcima.
 
:D :D

Turistički obilazak dve Beograđanke

„Špancem" na izlet

Dve dugogodišnje prijateljice iskoristile su „premijernu" vožnju novim tramvajem na liniji 13 za nesvakidašnji izlet.

tra4.jpg


Krstareći novim „špancem" od Bloka 45 do Banovog brda, penzionerke Danica i Stanica „glumile" su turiste u svom gradu.
Ove Beograđanke ušle su na stanici u Bloku 45 u prvi od dva tramvaja španskog proizvođača „Kaf", koji odnedavno putnike prevoze trasom „trinaestice" do Banovog brda.
- Pa ovo je fenomenalno, trebalo je i sendviče da ponesemo! Tramvaj izgleda tako svetski i, nekako, mladalački. Osetila sam se 15 godina mlađe kada sam ušla. Nisam dugo dolazila na Brdo, a iz tramvaja sam mogla da primetim da se dosta toga izgradilo, sredilo. Most na Adi takođe odlično napreduje - priča Danica Mitić dok gleda kroz prozor da joj nešto ne promakne u ovom nesvakidašnjem razgledanju Beograda. I njena prijateljica Stanica imala je samo reči hvale za novi tramvaj.
- Odlično je i to što se čuje na kojoj smo stanici i koja je sledeća, što će mnogo pomoći onima koji nisu iz Beograda. Dok sam se vozila, imala sam osećaj da se nalazim negde u inostranstvu. Najviše su mi se svideli veliki prozori, pružaju baš specifičan osećaj tokom vožnje. Možda bi samo sedišta mogla da budu šira - dodala je Stanica.
Osim ove dve ljupke gospođe, u tramvaju su se neprestano smenjivali putnici. Većina njih bila je prijatno iznenađena kada je na beogradskim ulicama ugledala „španca" sa oznakom 13.
Novi tramvaji ne prijaju samo putnicima već i vozačima, koji pomoću video-nadzora sa šest kamera imaju uvid u 90 odsto unutrašnjosti vozila. Gotovo beščujno beogradskim šinama od Novog Beograda do Banovog brda krstarila su dva nova tramvaja u kojim su se mogle čuti najrazličitije priče Beograđana, počev od recepta za najbolju rusku salatu do priče o kandidaturi Srbije za članstvo u EU.
- Novi tramvaj, nova šina, voziti je prava milina - našalio se vozač u pesničkom stilu.

Izvor - Press
 
^^Upravo o tome pričam, standardni izgled nalepnice koji već postoji u vozilima, samo manjeg formata za vrata i dovoljno je da piše Pritisnuti taster tek kada pozeleni.
E sad ko ne ume da čita i misli...tu je Čuburac93 :)
 
Taster reaguje samo kada gori zelenim svetlom.
Ili
Taster pritisnuti kada gori zelenim svetlom.

Sa leve i desne trane od samog tastera, levo srpski, desno engleski i to je to.

Problem resen.
Kada bi mogli nesto slicno da progurama ispred Beobuild-a, ili preko GSP foruma bilo bi sjajno. Nikakav trosak, a vecini gradjana je ipak potrebno napisati.
Uostalom to je i trebalo da pise od samog pocetka, zasto bi putnici bili duzni da takvu stvar znaju.

p.s.
Bilo bi dobro da to odradi sama fabrika. Verujem da bi to odradili kvalitetnije od nas samih. Trebalo bi to pridodati zahtevima za sipkama.
 
Meni su interesantni ovi tekstovi..
Pre nego što su bili pušteni na banovo brdo, bile su udarne vesti od sutra španac na banovom brdu. I onda sledeći dan kada počne da vozi idu tekstovi.. ""Ljudi su bili iznenadjeni što vide španca na Banovom brdu...""
 
nova":s5ryeieu je napisao(la):
^^Upravo o tome pričam, standardni izgled nalepnice koji već postoji u vozilima, samo manjeg formata za vrata i dovoljno je da piše Pritisnuti taster tek kada pozeleni.
E sad ko ne ume da čita i misli...tu je Čuburac93 :)

to bi mogao i neko od nasih negspovih (nevladinih) aktivista da napravi :D
 
^Urbana gerila radi GSP posao ;)

+ nalepnica Pažnja ima Čuburac93 :p
 
inače validator u novom tramvaju ne znam tačno koji broj na liniji 7 je doživeo TEHNIČKI nokdaun... Ekran se razlio u sve dugine boje (kao gay zastava) :laugh: st*** :bash:
 
Kada :kum: završi obuku za CAF-a, treba radi sprečavanja vandalizma podesiti da se na unutrašnjim displejima CAF-a povremeno pojavi tekst "PAŽNJA! KUM VAS POSMATRA", i iste takve nalepnice polepiti pored kamera :D
 
Vrh