Šta je novo?

Tramvaji

Ne zbijajte šale sa Kumom, on je na izvoru informacija...
godfather.jpg


Bolje nabavite nešto ovakvo što pre :)
1921-00.jpg

i_love_kum_heart_t_shirt_bag-p1496835498078772932w9jj_152.jpg
 
vucko":pluyy3cv je napisao(la):
Ima li neko neko logicno objasnjenje zasto 1501 koji je prvi dosao u beograd i to dobrih 3-4 nedelje pre 1502 jos nije pusten u saobracaj?Nije vam nista tu sumnjivo? :rolleyes:
Можда 1501 има неки не дај боже проблем за зглобовима, било је приче о зглобовима ломе се ово оно као и проблем са електроником, колико је то тачно нзм, али код нас је све могуће. Можда се он запалио, а ГСП то "гурнуо под тепих" :lol: :lol: :lol:
 
Ipak necu,neka ovo bude prva opomena.

Meni danas zapalio cafko 30m ispred mene :(
 
kopmania":1yz2cuh4 je napisao(la):
Ima po meni jedna zanimljivost na stanici jednoj na novom beogradu gde se spominje IDEA na najavi, ženi nisu rekli da prodavnica nije IDEJA nego idea :)

Ako bi izgovorila idea ko na reklami što ide za vreme basketa, izašao bih iz kafenog i čekao katicu.

Mislim da Čuburčev kum treba da postane počasni član Beobuild foruma.
 
Somi303":aiwpgu3y je napisao(la):
vucko":aiwpgu3y je napisao(la):
Ima li neko neko logicno objasnjenje zasto 1501 koji je prvi dosao u beograd i to dobrih 3-4 nedelje pre 1502 jos nije pusten u saobracaj?Nije vam nista tu sumnjivo? :rolleyes:
Можда 1501 има неки не дај боже проблем за зглобовима

Koliko sam ja upoznat na prvom je malo oguljena farba na jednom mestu prilikom istovara. Dok to ne sanira CAF (izgleda kao i da postoje neki problemi oko toga :rolleyes: ), ne žele da puste vozilo u saobraćaj.
 
Ja mislim da je na prvom tramvaju montiran citav niz test senzora, te ce on sluziti za testiranje novih tras i sina. Kada se sve to zavrsi skinuce senzore, srediti tramvaj i pustiti ga u saobracaj
 
Ha ha ako ne skinu senzore za šine ili one točkiće za prepreke neće nikad proraditi,. :kafa:
 
Kokos":w10362la je napisao(la):
Mislim da Čuburčev kum treba da postane počasni član Beobuild foruma.

Bolje da se napravi jedan "kum smajli" da čuburac ne mora svaki put da piše celu rečenicu "kako mi je kum rekao" već samo pukne "kum smajlija" i napiše šta je kum rekao.
 
belgrey":i3bmzyq6 je napisao(la):
Bolje da se napravi jedan "kum smajli" da čuburac ne mora svaki put da piše celu rečenicu "kako mi je kum rekao" već samo pukne "kum smajlija" i napiše šta je kum rekao.

Predlažem da smalji bude u obliku precrtanog dugmeta.
 
Moji predlozi su ovi... neka samo na početku posta postavi neku od ovih ikonica i znaćemo da informacija potiče iz proverenog izvora.

godfather_icon.jpg
thumb_830px-the-godfather-the-godfather-trilogy-9109850-1191-842.jpg
The-Godfather-1-icon.png
The%20Godfather_1.png


Poslednje dve čak asociraju i na dugme.
 
На почетак да се стави када информавија потиче из поверљивог извора, а на крају када и не потиче из поверљивог извора али се одбацује свака примедба на релевантност података :laugh:
 
Kazu na gsp forumu da je 1501 delimicno rasklopljen i testiraju ga i testirace ga jos dugo vremena,skoro sigurno ga nece pustiti u saobracaj u septembru.

A 1503 ce sigurno u drugoj polovini meseca na ulicu.
 
Više je stvar u simbolici. Niko neće čekati sat vremena tramvaj da bi se prevezao, već će ga čekati ako želi da ga vidi. Zato je, uostalom, i pušten u saobraćaj. A time što oni ne mogu da uđu u hvaljeni niskopodni tramvaj znači da su diskriminisani.
 
Ja onaj dan kada je CAF pusten i kad sam cekao da vidim kako rampa radi i kako invalid ulazi sa kolicima i na kraju nista od toga ovaj zatvori vrata i ode. Mene je nekako bilo blam to sto nije mogao da uđe u tramvaj nekako mi je bilo zao, a sto posto i vozaca je bio blam
 
Александар":2iztbink je napisao(la):
Somi303":2iztbink je napisao(la):
vucko":2iztbink je napisao(la):
Ima li neko neko logicno objasnjenje zasto 1501 koji je prvi dosao u beograd i to dobrih 3-4 nedelje pre 1502 jos nije pusten u saobracaj?Nije vam nista tu sumnjivo? :rolleyes:
Можда 1501 има неки не дај боже проблем за зглобовима

Koliko sam ja upoznat na prvom je malo oguljena farba na jednom mestu prilikom istovara. Dok to ne sanira CAF (izgleda kao i da postoje neki problemi oko toga :rolleyes: ), ne žele da puste vozilo u saobraćaj.

И на 1502 је на крају другог модула(ако се тако зове) огуљена фарба у горњим ћошковима изнутра, а он саобраћа :/
 
Cuburac93":1o71jhcj je napisao(la):
Ja onaj dan kada je CAF pusten i kad sam cekao da vidim kako rampa radi i kako invalid ulazi sa kolicima i na kraju nista od toga ovaj zatvori vrata i ode. Mene je nekako bilo blam to sto nije mogao da uđe u tramvaj nekako mi je bilo zao, a sto posto i vozaca je bio blam

idem malo u offtopic, ali dok se _svi_ trotoari i prilazi zgradama ne prilagode (i to zaista prilagode, rampe sa max 10% nagiba, a ne pod uglom od 45 stepeni kao sto moze da se vidi u beogradu na par mesta), to sto je GSP prilagodjen i nije neke koristi. sta ce vam prilagodjen tramvaj i stanica ako ne mozete da dodjete do nje.
 
Od samog pocetka se pominje prilagodjenost tramvaja za ulaz i izlaz invalidskih i decjih kolica, kao i to da tramvaji poseduju asinhrone motore koji vracaju neiskoriscenu struju i stede do 30% energije, a ni jedna ni druga prednost ne mogu da se koriste. Prva zato sto prilazi tramvajskim stanicama nisu prilagodjeni kretanju invalida u invalidskim kolicima, a druga zato sto su podstanice prastare, pa ne mogu da primaju struju nazad. :bash:
 
"KT4YU"":3a65ov4c je napisao(la):
Po sto nisam stigao da procitam sve postove od ove nedelje... evo fotke par stvari od danas...

Kupla: postoji na svakom vozilu, i napred i nazad. Stoji savijena i prekrivena s poklopcom:
1409f762.jpg


Konstruise se platforma za odrzavanja vozila tip "Urbos 3", evo fotke trenutnog stanja ovog projekta:
785833a0.jpg


Nisam imao aparat danas (ovo sam preko telefona slikao), ni vremena da slikam jos... sledece sedmice, nadam se da ce biti jos fotke boljeg kvaliteta! ;)
 
Dobre su slike nego cuo sam
xmtxlu.png
da je stiglo jos svajcaraca i da bi svajcarci trebali da nam posalju sve njihove tramvaje u GSP a ja neznam da li ce svi ti svajcarci moci da stanu u pogon posto neverujem da ce svi moci da stanu, a trebalo bi da izgrade poseban pogon za svajcarce.

Edit: zaboravio sam da kazem da mi je
xmtxlu.png
rekao da smo mi deveteseih ili ranije dali hrvatima nase katice.
 
Sinoc je CAF obisao probni krug oko Slavije i otisao Beogradskom sa pratnjom GSP vozila.
 
Ne mora da znači. Stanica kod Pravnog vrlo je problematična. Ali treamvaj mora da proba da prođe gde god ima uslova za to. Nije retkost da se vozila sa linije 7 preusmeravaju na Slaviju zbog radova i slično.
 
Danas od 17:30 do 19:30 sedmica ide preko slavije zbog održavanja promocije akademaca kod skupštine, pa eto zbog toga su sigurno proveravali kako ide preko slavije :)
 
Vrh