Šta je novo?

Tramvaji

Senke":1euq2q44 je napisao(la):
Ja be te što biju zaposlene u GSP terao na 10 godina najtežeg prinudnog rada po 16 sati dnevno.
Stvarno se prešli svaku meru sa pretnjama i napadima.
Jа бих те што "раде" у ГСП-у натерао да барем 10 месеци ЗАРАДЕ своју плату.
 
GSP nije nadlezan za ta obavestenja vec direkcija za saobracaj...
 
Svi zajedno trebaju da grade prugu 2kolosjecnu do obrenovca da bar vidmo nekakvu korist od njihovog bitisanja :rant:
 
Pogledajte šta se desilo sa vraćanjem Tramvaja u Edinburg.Izgleda da će Edinburžani svoje CAF tramvaje videti u samo Beogradu.Da su znali zvali bi Đilasa da im završi posao na vreme.. :kafa:
http://youtu.be/o5pxEch4JxA
 
и после су наши лопови. како су они успели да целу деоницу од 545м поделе у две деонице од по 760м фунти?
 
I onda neko kaze da mi imamo skupe projekte, njih ce nepostojeca linija tranvaja kostati skoro milijardu eura. Kod nas ce celokupna rekonstrukcija sina + novi tranvaji izaci bar duplo jeftinije ako ne i troduplo jeftinije
 
A i ovo možda ukazuje zašto ćemo mnogo brže dobiti CAF tramvaje, s o bzirom da je isporuka za Edinburg stopirana do daljnjeg,a zato je jedan lik na svetskom forumu pitao, jesu li tramvaji za Edinburg završili u Beogradu?,a oni su sa CAF-om žestoko radili na unapređenju tog modela Urbos 3 Škoti su bili veoma zahtevni u odnosu na kvalitet,a onda je i jasnije zašto je Stokholm odmah naručio isti model posle Beograda,zaista smo dobili dobre tramvaje.. :kafa:
A ne treba zaboraviti da Englezi žestoko pumpaju cene za javne projekte tako da i tamo izgradnja nove Metro linjie ili Crossraila koša tri puta skuplje nego bilo gde u Evropi
 
bojan87":zuv1zfzr je napisao(la):
I onda neko kaze da mi imamo skupe projekte, njih ce nepostojeca linija tranvaja kostati skoro milijardu eura. Kod nas ce celokupna rekonstrukcija sina + novi tranvaji izaci bar duplo jeftinije ako ne i troduplo jeftinije
A koliko kod nas kosta radna snaga?Mislis da nasi ne bi drpali da to rade iz budzeta umesto iz kredita gde sve troskove moraju da pravdaju kreditorima.
 
@ 2012
Ubih se deleci ti pluseve! :lol: Konacno da procitam nesto sto nije kritizersko i maliciozno, kao sto neki "po difoltu" pisu. ;)
 
stf":3ii6ab29 je napisao(la):
Senke":3ii6ab29 je napisao(la):
Ja be te što biju zaposlene u GSP terao na 10 godina najtežeg prinudnog rada po 16 sati dnevno.
Stvarno se prešli svaku meru sa pretnjama i napadima.
Jа бих те што "раде" у ГСП-у натерао да барем 10 месеци ЗАРАДЕ своју плату.

Ja radim u GSP-u :/
 
CAF napravio zastoj na raskrsnici Milutina Milankovica i Antifasisticke borbe. Stoji vec sigurno 45 minuta.

Uskoro i slike....


dscf6421.jpg


dscf6423c.jpg


dscf6424s.jpg



za punu velicinu:
http://img580.imageshack.us/img580/5776/dscf6421.jpg
http://img155.imageshack.us/img155/9462/dscf6423c.jpg
http://img191.imageshack.us/img191/8189/dscf6424s.jpg
 
Potvrđujem gorenavedeno. Uskoro i snimci. HAVARIJA! Red do Sava Centra! CAF izdahnuo kod buvljaka. Ali o tome novine neće pisati
 
Upravo sa terase gledam čudnu situaciju kod buvljaka.Tramvaji stoje u dugačkom redu duž cele trase u Milutina Milankovića sa CAF-om na čelu.Daleko sam(blok 28) pa ne vidim dobro iako sam na visini ali ugao mi je loš.CAF stoji pred samim skretanjem ka buvljaku a sa strne stoje servisna kola GSP-a i što je najčudnije ispred samog CAF-a stoji auto(koliko ja mogu da vidim sa svoje terase) sa upaljena sva 4 migavca.Molim ako neko živi u blizini pogleda šta se to dešava,da nije ne daj bože sudar. Nadam se da grešim.
 
Ekipa GSP a je izašla na teren. Sve stoji duže od sat vremena... Izgleda da je ozbiljno. Ne zvanično u pitanju elektronika. Naime havarija je nastala kada je caf hteo da skrene ka buvljaku. Prešao je preko onih sanki za aktiviranje skretnice.... Sevnulo je žestoko i to je to. Ne mogu da ga pokrenu... Situaciju pratim iz bloka 23... Znači live feed
 
Auf...Jel to zbog onog nesretnog trafoa bez osigruaca gde je bio i onaj pozar kada je izgore tramvaj skoro?
 
djakovac":2m4otha5 je napisao(la):
Potvrđujem gorenavedeno. Uskoro i snimci. HAVARIJA! Red do Sava Centra! CAF izdahnuo kod buvljaka. Ali o tome novine neće pisati

I onda sam ja lazov kada na gsp forumu kazem da mi je cudno sto je 1502 u saobracaju a 1501 nije.Na sta ljudi koji rade u GSP-u kazu da je sasvim normalno da testiraju 1501 i dalje.

Ako je tako,trebali su da sacekaju jos mesec dana dok ne puste i 1502,ali ga pustise prvog septembrazbog politickog pritiska od znate koga.
 
~18h - CAF se zaustavio na raskrsnici Milutina Milankovića i antifašističke borbe.
18:14 - Prva ekipa GSP-a stigla na lice mesta.
18:33 - Prvi i za sada jedini medij koji je izvestio o havariji je forumaš sa sajta Beobuild.
18:45 - Insajd ne proverena informacija je do havarije došlo kada je CAF pokušao da aktivira skretnicu između bloka 23 i 24.
19:02 - Stanje nije promenjeno. Za sada samo gledaju u Španca. Izgleda da se plaše da ga pipnu. Milioni su u igri.
19:06 - Saznajem da je uvedena linija 7A što govori da će zastoj potrajati.
19:08 - Izgleda da je CAF teže oštećen. Izgleda da je nešto gorelo.
19:11 - Koliko vidim sa prozora na lice mesta je izašla još jedna ekipa. Možemo predpostaviti stručnjaci iz CAFa
19:20 - Čini mi se da nešto prčkaju oko točkova. NEPROVERENO
19:30 - Nad Beogradom se nadvija veče, a svemirski brod od 2,3 miliona evra ne može da napravi 10 metara da propusti nekolicinu starih matorih tramvaja već 2 sata.... Drama se nastavlja.
19:41 - Zastoj uzima danak širom grada. Vandredna linija 7A vozi od bloka 45 do ušća, ali samo 2 - 3 autobosa. To nije dovoljno da pokrije tu trasu. Pravi problemi nastaju u starom delu grada gde ljudi nisu informisani da 7 9 i 13 ne saobraćaju. Primer: moj kum koji se zatekao u bulevaru i uzalud čeka već više od pola sata. Pešačenje do zelenjaka m ili Slavije mu ne gine...
20:08 - Zastoj je i dalje u toku, rešenje se ne nazire, više čak i ne prčkaju po cafu ili onome što je ostalo od njega.








 
sad sam prosao pored. Oseca se zapaljena guma i ispod njega ima gomila garezi u komadima, valjda one gume oko sina.
 
Edit:sad videh..Bog te mazo!Prepustam 2012ici da kaze slavnu recenicu.
 
20:08 - Zastoj je i dalje u toku, rešenje se ne nazire, više čak i ne prčkaju po cafu ili onome što je ostalo od njega.
Kontaktna mreža je kriva. Nije slučajnost paljenje one 7. kod buvljaka pre nedelju dana. A zna se da je bazna stanica koja drži potez staro sajmište - blok 42 sje*******ana. Napon često opada kada se nakupi više tramvaja. Ona nije rekonstruisana kada i kontaktna mreža i šine... Livefeed na postu 6.296 xD
 
Vrh