Šta je novo?

Tramvaji

Evo neke slike od mene
2ustp43.jpg


Moj kum sa njegovom masinom
34j6888.jpg
 
Po fotkama mi se cini da tvoj kum postuje i voli svoje masine kako kazes :) tj nase tramvaje sto je skroz super. Cini mi se da je to vise odlika tramvajdzija nego vozaca autobusa koji nekako kao da ne haju za svoje vozilo.

Pozdrav za tvog kuma i da nas provoza u cafu uskoro :kk:
 
Hvala na lepim recima, da moj kum postuje svoju masinu on polako vozio nejurca kao njegove ostale kolege.
Bez brige Igore moj kum ce moguce sledece nedelje da idem na obuku za "CAF", ja cu vam reci kad ga bude vozio taman da se svi zajedno provozamo :)
Jos samo nesto. Kum mi je rekao da je Điki bio se provozao sa CAF-om, tj. CAF nije mogao da izađe prvo posto su stizali drugi tramvaji sa zadnje smene i Điki izađe iz CAF-a na vazduh, isntruktor nije video da je Điki izasao iz CAF-a i Điki krenuo da trci za nijim. Kaze da se ceo pogon slatko nasmejao. :laugh: :laugh: :laugh:
 
Pa da vidi i Điki kako je to kada ti ispred nosa ode tramvaj a nema(još uvek) info sistema da vidi kada dolazi sledeći.. :D
 
Mislis stranu 16???

Mene brinu strane 12 i 13 jer nemaju pravo da to rade u sluzbenim novinama.Ovo je sekularna drzava :notok:
 
vucko":10gdg4ih je napisao(la):
Mislis stranu 16???

Mene brinu strane 12 i 13 jer nemaju pravo da to rade u sluzbenim novinama.Ovo je sekularna drzava :notok:
Hear, hear!

Студио Б исто, када га пустим имам осећај да је то Студио СПЦ.
 
me gusta
oće u saobraćaj, ili su samo malo intrige bacili?

meni apsurdno da čekamo do avgusta, septembra kad već rekoše
 
Meni je kum rekao da CAF nemoze da izađe na glavni ulaz za tramvaje nego mora na onaj ulazi kod delte onaj sa jednim kolosekom
 
Čudi me da uopšte može da izađe. :)
 
Sad ispade da ce CAF da vozi po depou i nigde vise. :shok:
 
Cuburac93":2vpa5fn1 je napisao(la):
E da zaboravio sam da kazem da ako se CAF ne pokaze dobro raskidaju ugovor i uzece SIMENS
Kako sad to?!?! :shok: Zar nije postojao tender? Koliko se secam, drugi na tenderu je bio Koncar, a ne Siemens. :|
 
lento":1cge6zml je napisao(la):
Cuburac93":1cge6zml je napisao(la):
E da zaboravio sam da kazem da ako se CAF ne pokaze dobro raskidaju ugovor i uzece SIMENS
Kako sad to?!?! :shok: Zar nije postojao tender? Koliko se secam, drugi na tenderu je bio Koncar, a ne Siemens. :|

Koliko se ja sećam...Končar je bio prvi (pobedio), pa smo se posle žalili zbog čuvene šoferke u obliku slova U (mislim stvarno, koje gluposti) i izabran je prvi sledeći ponuđač, a to je bio CAF...ne sećam se gde je tu bio Siemens. Naravno, pozdravljam što je ipak CAF izabran kao kvalitetniji tramvaj.
 
Ronche":8ec42k6g je napisao(la):
lento":8ec42k6g je napisao(la):
Cuburac93":8ec42k6g je napisao(la):
E da zaboravio sam da kazem da ako se CAF ne pokaze dobro raskidaju ugovor i uzece SIMENS
Kako sad to?!?! :shok: Zar nije postojao tender? Koliko se secam, drugi na tenderu je bio Koncar, a ne Siemens. :|

Koliko se ja sećam...Končar je bio prvi (pobedio), pa smo se posle žalili zbog čuvene šoferke u obliku slova U (mislim stvarno, koje gluposti) i izabran je prvi sledeći ponuđač, a to je bio CAF...ne sećam se gde je tu bio Siemens. Naravno, pozdravljam što je ipak CAF izabran kao kvalitetniji tramvaj.
Mislim da je soferka bila novinarska patka. Koncar je ponudio nizu cenu po pojedinacnom tramvaju, ali je CAF imao nizu ukupnu ponudu (tramvaji, rezervni delovi, transport itd.), pa su zato prihvatili tu ponudu. Znam da je na Koncarevu zalbu odgovoreno da je celi proces sproveden pod nadzorom kreditora (ne znam bas ko je dao kredit) i po pravilima Evropske unije. U svakom slucaju, mislim da smo ga ugasili ukoliko se pokaze da CAF otpada, jer ce onda krenuti birokratski proces, koji moze da se otegne, pa cemo nove tramvaje videti ko zna kada. :(
 
lento":1afjj5jw je napisao(la):
Cuburac93":1afjj5jw je napisao(la):
E da zaboravio sam da kazem da ako se CAF ne pokaze dobro raskidaju ugovor i uzece SIMENS
Kako sad to?!?! :shok: Zar nije postojao tender? Koliko se secam, drugi na tenderu je bio Koncar, a ne Siemens. :|

Вероватно опет рекла-казала прича, уобичајена за државна предузећа :rolleyes: . Тако је "неки Американац" 2008. хтео да опет покрене извоз Југа у Америку, али ето у Застави угасише производњу :rolleyes: . Не обраћати превише пажње.
 
Ha ha ,ma Caf ima da vozi sve i da ga guraju..taj posao je završen..ukoliko bi kojim čudom posao bio poništen... zna se ko bi imao najviše uticaja tako da bi Siemens bio logičan izbor,žao mi je bivših yu republika ali sada mogu samo da glancaju Caf,Siemens ili Alstom ..pa sve i da proizvedu nešto "svoje" 90%delova će dolaziti od ovih bildera,Ikarbus je dobar primer sve će biti holandsko osim radnika koji ga sastavjaju delove.. :kafa:
 
CAF nemoze ocigledno na nekoliko mesta da prođe. Zbog CAF-a dosta remontovanih sina mora opet da se sređuje.

CAF bi mogao da ide na linij 3. Samo da se sredi od Hipodroma pa do knezevca.

Da bi CAF isao do Ustanicke sine bi morale da se pomere u sredinu to je jedino resenje.

Simens proizvodi i to dobre tramvaje pa je moguce da ako CAF neuspe na određene linije i ulice, onda Simens preuzima stvar
 
Ja ne znam gde vi dobijate te informacije... CAF je izasao na ulicu sto znaci da je sve ok, a kad se srede sitni nedostaci na sinama moci ce svuda da ide, nema govora da se otkazuje porudzbina.
 
Ima tu previše klauzula i kvaka u ugovorima da bi naši čak i pomislili da raskinu ugovor...
 
Vrh