Šta je novo?

Tramvaji

Izgleda da će CAF nlo da završi na trasi BGVoza...ionako su rekli da se osovina može prilagoditi bilo kojoj širini pruge.. :kafa:
 
e sad kad su ga testiral po novom beogradu noću bio bi red da naprave jedan krug po danu po novom bg da ga vide svi beograđani
 
Sutra probna vožnja "španca" na ulicama Beograda
Politika - Pre 30 minuta
BEOGRAD - Promotivna vožnja prvog tramvaja dopremljenog iz Španije u Beograd biće obavljena sutra, u prisustvu gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa, najavljeno je iz Gradske uprave.

Popularni "španac" stigao je u delovima u Beograd početkom maja, nakon čega je usledilo njegovo sklapanje i testiranje, a kako je tada najavljeno, na ulicama Beograda može se očekivati u avgustu.

To je prvi od 30 tramvaja koji je Beograd poručio od španskog proizvođača "Kaf", očekuje se da nekoliko njih stigne do kraja godine, dok cela isporuka treba da bude obavljena do oktobra 2012. godine.

Novi tramvaji na beogradskim ulicama biće niskopodni i klimatizovani, sa nosećom konstrukcijom od nerđajućeg aluminijuma i unutrašnjosti od specijalnog ekološkog, nezapaljivog materijala.

"Španski" tramvaji, za koje je izdvojeno 81 milion evra, posedovaće najsavremeniju opremu, u koju spada i video-nadzo sa šest kamera, "tač skrin" kontrolna tabla, kao i glasovno- vizuelna najava sledećih stanica.

Umesto u retrovizore, vozač će gledati u dva monitora koji će prenositi sliku sa dve spoljne kamere, a uz pomoć platforme na trećim i petim vratima, tramvaj će moći da koriste i osobe sa invaliditetom.
 
Ajde ako neko sazna tačno vreme neka napiše..
@čuburac93 saznaj u kolko sati je to :)))
 
Sinoć (noćas) video KAFenog oko 01:15 kako izlazi iz depoa kroz Agostina Neta... Dok sam uleteo sa terase u stan i istrčao nazad već je bio zamakao tako da ništa od slike.
Dok se kreće pravi čudan (!) zujeće-hučeći zvuk u kome ima blage doze nekog elektronskog prigušenog pištanja (sad ud`rite po meni posle ove definicije)...
Probaću noćas da ga na`vatam posle ponoći (požarni na terasi :) ).
 
Nenade,oces reci da nije besuman!?

Dobro odredi da li je to sum ili zvuk,mozda ima zvuka ali nema suma :D

Enivej,posto se sutra vozi promotivno to znaci da je tramvaj istestiran dok je problem do septembra u infrastrukturi kao sto je vec pricano ovde.
 
Hehe znam.Sad se cuje taj elektricni zvuk umesto onog mehanickog zvuka trenja tockova o sine jel da?

Da nema slican zvuk kao autmobili na struju sa onim specificnim zujanjem?
 
Paaaaaaaaaaaaaa... I nisam siguran. :)
Bejah u Klagenfurtu sad za vikend i neko malo elektro čudovištance je proizvodilo zvuk ničega (ako tako možemo reći). Poptuno bešumno, samo zvuk trenja guma o asfalt...
 
Kum mi nije dostupan. Aj ako neko moze da ode na liniju 14 da se vidi sa mojim kumom posto ja necu stici
zove se makasa reci te mu da sam vam ja rekao
 
Verovatno samo Novi Bg. Ako se ne varam, nisu ga jos ni jednom testirali dalje od zone blok 45 - Delta City / buvljak.
 
Cuburac93":1ryfg02o je napisao(la):
Kum mi nije dostupan. Aj ako neko moze da ode na liniju 14 da se vidi sa mojim kumom posto ja necu stici
zove se makasa reci te mu da sam vam ja rekao


E svaka ti čast na ovome! :laugh:
 
Jao je*** ti skolu jao pa de u 12 sati bas kad idem u skolu :bash: :bash: :bash:

Izvinjavam se zbog ruzne reci stvarno sam se iznervirao
 
Tako rekoše na studio b, promotivna voznja zakazana za tačno u podne..
 
Vrh