Šta je novo?

Tramvaji

Cuburac93":5jvfts7p je napisao(la):
Meni je kum rekao da CAF nemoze da izađe na glavni ulaz za tramvaje nego mora na onaj ulazi kod delte onaj sa jednim kolosekom

Ja sam se poslednjih dana naoštrio da uhvatim tramvaj kad bude izlazio iz garaže ali ništa.
Iz stana imam dobar pogled na izlaz iz depoa. Kao na slici koja je postavljena ranije



Možda je razlog što tramvaj ne može da prođe nadvišenje spoljnih šina na krivinama koje je mislim najuočljivije na krivini kod buvljaka.
 
Cuburac,nemam nista protiv tvog kuma.Ali gsp kao i sve ostale firme koje su u gradskoj sluzbi su pune glasina.Jednom cuh da infostanu platise da cisti nocu vukov spomenik i koloseke.

Prosto ne obracajte paznju na to.A taj CAF ce voziti 7icom makar morali da pocupaju sve bandere i sruse nekoliko kuca usput,budite uvereni u to.Imaju fore do septembra,imam osecaj da ce tek tokom vrelog jula i avgusta da rade najvece akcije prilagodjavanja infrastrukture.
 
Pa i da ne može manja je investicija popraviti bandere reklame nego menjati šine za ¨trojku¨.
 
2012":d5odjyzj je napisao(la):
Gde je tu logika? ako bi Siemens isporučio tramvaj u istoj traženoj kombinaciji kao Caf u čemu bi se razlikovao i Combino je niskopodan ? pa to je identična tehnologija..jedino Alstom koliko mi je poznato ima u ponudi tramvaj bez pantografa tj,napajanje je pored tj.ispod šina..kao što isporučuju za Dubai.

Ima i Bombardier ali ga jos nisu prodali. Alstom je svoj instalirao u Bordeaux-u (i imali su milin problema sto je normalno za pocetak) a u Dubaju cini mi se jos nije poceo projekat (mozda grijesim).
 
Arnorian":m3jqisc2 je napisao(la):
vucko":m3jqisc2 je napisao(la):
Mislis stranu 16???

Mene brinu strane 12 i 13 jer nemaju pravo da to rade u sluzbenim novinama.Ovo je sekularna drzava :notok:
Hear, hear!

Студио Б исто, када га пустим имам осећај да је то Студио СПЦ.
Kad vidimo ikonu na zadnjoj strani vozaceve kabine u CAF-u bice prekasno :p
 
Ма да се врата отварају на вербалну лозинку уместо на дугме, а лозинка да буде "Оче наш".
 
"Господи помилуј" певају возач (главни део) и сви путници (рефрен) да би трамвај могао да крене са окретнице. А током вожње на разгласу беседе Јеротића и Ивана Жигон чита дела владике Николаја Велимировића...

Можда сам претерао... Можда и нисам.
 
Uh bre dosta s tim popovima.. imaju li pametnija posla, a vraćati neke običaje iz srednjeg veka ne hvala,Srbija je građanska država i ne treba nam šou program neka ostave Caf tehniku na miru to su materijalne stvari,a jasno nam je da ovi popovi vole da se slikaju .. :)
 
Kaze se svestenici ili svestena lica a ne znam o kakvim obicajima iz srednjeg veka pricas posto datiraju mnogo pre srednjeg veka :D
 
Ma pusti nek se deca sprdaju....duhovna kultura nije u modi. :|
 
Danas sam osmatrao kada Katica iz Bulevara skreće u Beogradsku. Prednji deo vidno kači ivičnjak stajališta, pa je na tom mestu jedna kocka izvađena.
 
incidente":2ulfchom je napisao(la):
Kaze se svestenici ili svestena lica a ne znam o kakvim obicajima iz srednjeg veka pricas posto datiraju mnogo pre srednjeg veka :D
Pre "srednjeg veka" se koristi kao poštapalica ili "kao od pre Hrista"..i sl.eto da ti objasnim,pop je pop a od kada se ne koristi reč pop? baš kao i sveštenik,kada kažu svešteno lice pomislim na službeno lice.. :) još ću pomisliti da su u Judeji imali tramvaje i policijska vozila...pa su ih osveštali,al kada pomislim...imali su dvokolice sa konjima koji behu rimske..hmm :rolleyes: baš si mi dao na razmišljanje kako da se obratim popu, kao gos.svešteniče,brate,oče a nismo u srodstvu.. :D
 
Jako si duhovit :kafa:
Ne moras mnogo da razmisljas, drugi su to uradili za tebe odavno. Ako zivis u ovoj sredini trebalo bi to da znas. Postoje opste prihvaceni principi civilizovanog ophodjenja i ono sto mozes da kazes u uzem krugu sebi bliskih ljudi, ne treba da govoris u javnoj komunikaciji. Mi smo kao drustvo postali invalidi i u tom smislu, ali bar mozemo da se potrudimo. I ovaj forum bi trebalo da ima i tu ulogu.
 
ljudi ovih dana su intezivnih radova na stanicama , skracuju se kolko vidim ..... pogledajte stanicu kod delta city-a
 
svrca":e6gukiuh je napisao(la):
Jako si duhovit :kafa:
Ne moras mnogo da razmisljas, drugi su to uradili za tebe odavno. Ako zivis u ovoj sredini trebalo bi to da znas. Postoje opste prihvaceni principi civilizovanog ophodjenja i ono sto mozes da kazes u uzem krugu sebi bliskih ljudi, ne treba da govoris u javnoj komunikaciji. Mi smo kao drustvo postali invalidi i u tom smislu, ali bar mozemo da se potrudimo. I ovaj forum bi trebalo da ima i tu ulogu.
E još da mi objasniš zašto je nazvati nekoga Popom necivilizovano...bio bih ti zahvalan ,edukacija na Beobuildu je stalna,od građevine,arhitekture,x stvari...najviše i volim kada me neko poduči nečemu što nisam znao..to je i razlog komunikacije. :) pa i upustvo kako se obraćati po..ups "sveštenom licu" u vezi tarife...i da ostane sve duhovito..pa ko se ne smeje "Pop Ćiri i Pop Spiri" a i kada neko ne shvata duhovitost ja ga neću nazvati necivilizovanim.. ;)
 
Ovo tajno nocno testiranje CAF-a, pa niko ne stigne da ga slika me opet podseca na to da je depo nbg postao gsp-ova area 51 :)
 
he he i kad neko vidi NSV (neidentifikovano sinsko vozilo) pocece da se siri prica o vanzemaljcima koji se voze tramvajem
 
GSP-ovi depoi obično i jesu crne rupe - u njima svašta netragom nestaje.
 
Vrh