Šta je novo?

Tramvaji

lento":pdqd86io je napisao(la):
Nisam nacisto da li ipak treba drugima dati da uzivaju u ovakvim tramvajima, posto evidentno mi nismo sposobni (a izgleda ni zainteresovani) da o njima brinemo. :( Kod nas bi ovaj PCC trunuo, a u Belgiji i dalje vozi "muzejsku" rutu.
Na zalost, ja sam sve vise k toj ideji da damo nekom drugom te tramvaje, nego da cekamo da se u GSP-ovom depou pretvore u prah.
 
Само ради подсећања:

"катица" из 1971. године


и "ПЦЦ" из 1976. године, тачније сликано 14. јула 1976. године
 
Гага":2ih7u8il je napisao(la):
Само ради подсећања:

"катица" из 1971. године


и "ПЦЦ" из 1976. године, тачније сликано 14. јула 1976. године
Mala ispravka! Na prvoj slici nije katica, vec hibrid izmedju stojadina i bika. U Beogradu je postojao samo jedan takav, upravo ovaj na slici, GB 71. Ne znam koji je zvanicnu oznaku imao, ali je bio iz Djure Djakovica, kao i stojadini i bikovi.

Umalo da zaboravim, sjajne fotografije! :) Vracaju me u detinjstvo. :)
 
Извињавам се и Рокеру и Ленту на грешки коју сам написао. Нисам обратио пажњу на текст који стоји изнад слике "бика". Пише, "107gspbeograd71bikxxxdj", а испод слике пише, снимљено 1971. године.

Ове слике сам иначе добио од пријатеља са тематиком "Обележја Београда"
 
Gago, kao sto rekoh, fotografije su savrsene, tako da ti je sve oprosteno. :) Plusic je odradjen bez obzira na lapsus.
 
Штета што су напустили ову зелену колор шему..била је некако озбиљнија...
 
Ukusi se razlikuju..zelena je grozna ova crveno-plava aktuelna je najbolja :vops:
 
Meni su od svih tramvaja koje je BG imao ove sadasnje KATice najlepse. Mada one su jedine kojih se secam, ali kad vidim slike nekako su mi svi ovi ostali grdni.
 
Za to vreme u zagrebu lrt fijasko

tramvaj_399609S01.jpg
 
joj ako jos jednom procitam tu recenicu LRT fijasko!!!! :bash: ovo vucko se zove tramvaj
 
Znam Bg,nego je to postala interna sala inspisina by 2012ica :) Opusteno,znam da je ovo traNvaj :)

Ne znam sta se desilo ali na SSC forumu je rekao taj clan iz Zagreba koji je postovao da od danas Zagreb ima 2 niskopodna tramvaja manje.
 
uppss "tramvaj"..... mozda je to na hrvatskom tako i u stvari sam u pravu (a cinilo mi se nesto ne valja kad sam pisao) :lol:
 
Ja se plasim da ne bude CAFijasko kad jadni CAF krene po nasim sinama! :grand:
 
Još malo nostalgije (izvinjavam se ako su fotke već viđene ovde):

Ispred železničke stanice 50-tih
Posle1945-Tramvajskastanica50-tih.jpg


Bulevar revolucije 70-tih
Posle1945-BulevarRevolucije70-tih3.jpg


Autokomanda
Posle1945-TramvajinaAutokomandikrajem60-tihipocetkom70-tih6.jpg


Linija 4 (Novo groblje - Čukarica?)
Posle1945-TramvajiuBeogradukrajem60-tihipocetkom70-tih4.jpg
 
Cuburac93":37xm68tb je napisao(la):
Ma bre ovi hrvati nemaju pojma kako da naprave tramvaj pogledajte kako lako se lome

Cuburac,sigurno si imao fiziku.Sila je jednaka masa puta ubrzanje.Proracunaj koliko je to Njutna,jedino da prave tramvaje od celika od kojeg prave i tenkove pa se ne bi razbucao u ovakvoj situaciji.
 
nije cilj da se ne razbuca nego naprotiv da se zguzva kako bi umanjio g silu pri udarcu i kolicinu energije koje dodje do vozaca/putnika, kao moderni automobili koji se "guzvaju" hao harmonika
 
bg259":3or3n9e2 je napisao(la):
joj ako jos jednom procitam tu recenicu LRT fijasko!!!! :bash: ovo vucko se zove tramvaj
У томе и јесте фора, ЛРТ који се гура у Београду је ништа друго него набуџени трамвај комбинован са ролеркостером. :bash:
Felix55":3or3n9e2 je napisao(la):
Linija 4 (Novo groblje - Čukarica?)
Posle1945-TramvajiuBeogradukrajem60-tihipocetkom70-tih4.jpg
Е, ТО је оно фарбање о коме стално причам!
 
Vrh