Šta je novo?

Tramvaji

Боцо, та саобраћајница у Батајници је тешка глупост и арчење пара. Надам се да неће бацити паре за њу.
 
Nisam je ja projektovao..... a kad je prave nek je naprave da sutra može da bude i korisna

Nastavicemo kad dođe novi svemirski limenko kad se ljudi oduševe pa počnu da traže proširenje mreže
Jedva čekam da stigne i decu cu da vodim da se vozamo ... :)
 
Bilo bi dobro da neko ima tačne i proverene informacije kad i gde će doći :)
 
kopmania":154rn91i je napisao(la):
Bilo bi dobro da neko ima tačne i proverene informacije kad i gde će doći :)
Posto tramvaj dolazi nekim specijalnim kamionima u vise delova,logicno je predpostaviti da ce doci direktno u Centralu negde 3.maja,mada tada nece biti bog zna sta za videti.Verovatno nedelju dana posle dok ga sklope i testiraju
 
mastercat":3ryvh9ht je napisao(la):
kopmania":3ryvh9ht je napisao(la):
Bilo bi dobro da neko ima tačne i proverene informacije kad i gde će doći :)
Posto tramvaj dolazi nekim specijalnim kamionima u vise delova,logicno je predpostaviti da ce doci direktno u Centralu negde 3.maja,mada tada nece biti bog zna sta za videti.Verovatno nedelju dana posle dok ga sklope i testiraju
Moja logika je posto je krenuo jos pre nekoliko dana da ce biti sklopljen 3 maja i biti predstavljen medijima.
 
A sto nam bazel neposalje neki drugi model. Evo na primer ovaj
view.php
 
Шта ће чак у Немачкој?
 
Iskreno neznam.
Mislim 2 kamiona prevoze CAF.
Prvo su na vstima rekli da su prenocili u Francuskoj i da su sad u Nemackoj.... Samo su to rekli
 
Studio b pretpostavljam?

Zato im treba toliko.Koliko vidim zaobilaze hrvatsku u sirokom luku :D
 
Ja samo čekam da vidim kako će se "gospoda" snaći na ovim šinama..
 
a narocito se pitam kako ce se snaci u vojvode stepe...posto sam cuo da ce na liniji 9..takodje da puste jedan ovaj tramvaj...
 
Nece ici u vojvode stepe.icice na 7ici i 13ici(ona ce ici iz bloka 70 preko novog mosta do kalemegdana).
 
vucko":pgjqljqo je napisao(la):
Nece ici u vojvode stepe.icice na 7ici i 13ici(ona ce ici iz bloka 70 preko novog mosta do kalemegdana).
iz bloka 70? gradiće novu sekciju pruge i okretnicu?
 
vrachar":2vloq411 je napisao(la):
Neka sve tramvaje vec jednom ofarbaju u jednu boju, i to ne onu odvratnu plavo-crvenu shemu, vec crveno-belu koja je bila i treba da ostane.
Malo ko zna , zasto su beogradski tramvaji bas crveni, iako to i nije narocito posebno resenje, jer se srece i u nekim drugim gradovima kao na primer u B E C U.

Kada je krajem 19. veka Beograd dobio tramvaje i poceo da razvija mrezu, Srbija je bila u velikoj meri pod uticajem Austro Ugarskog cartsva u mnogo cemu pa eto i u izboru boje tramvaja.

Koliko je pametno nastavljati tu vrstu tradicije s obzirom na njeno poreklo neka svako sam prosudi, ali cinjenica je da crvena boja koju su sad ponovo dobili i trolejbusi nije dovoljno dobro vidljiva.

Bela boja bi bila pravi izbor zajedno sa plavom u donjoj trecini, ime naseg grada je dovoljan putokaz za prepoznatljiva obelezja grada pa i javni prevoz. Primer imamo u samom gradu, belo plavo su obojena neka od vozila Laste npr. 15 ica i vozila Beobusa.

Dobro je sto CAF tramvaj ima belo na vrhu, ali bolje bi bilo da je umesto crvene bela, posebno bi dobro bilo da se prednji deo u crnoj boji izmeni i postane beo, pre svega zbog bezbednosti, jer crna je najmanje uocljiva, a bela je najvise uocljiva boja.
 
Vrh