Šta je novo?

Tramvaji

ау, не знам. ова дречаво зелена баш боде очи, исто као и ова жута. можда би могла за промену плава боја
 
djordje*******g":204wpsp8 je napisao(la):
ne vidim zasto nova sema sa trola ne bi bila prikladna
takodje i zagrebacka plava lepo stoji njihovim autobusima
Kолор шема трола је у реду, а како су и трамваји планирани у црвену, добијамо електрични парк црвене боје.
Колор шемом се одваја бензиски од електричног погона, мада то има више смисла, када би електрични био зелене боје.
Осим тога, по боји знаш да ли ти долази трола, или бус.
Аутобуси могу и у плаво, немам ништа против,
Такође, могли би у будућности, еколошки аутобуси да се фарбају у црвено, да би се одвојили од бензинаца.

JohnnyLee":204wpsp8 je napisao(la):
ау, не знам. ова дречаво зелена баш боде очи, исто као и ова жута
На екрану јесте, али уживо је јако пријатна. Ако будеш налетео на оног Икара са линије 31 знаћеш о чему говорим;)

Cuburac93":204wpsp8 je napisao(la):
E STF koji si program koristio da ofarbas CAF i IKARBUS ?
Фотошоп. Помоћу штапића селектујеш боју коју желиш да мењаш. Онда идеш на: image/adjustmens/hue saturation и на првој скали шеташ лево десно, а на другој подешаваш интензитет. зај***** је док се не уходаш.
 
Шта мислите о овом?

w9zjtt.jpg
 
Cuburac93":283upkv2 je napisao(la):
Sta mislite jel stigao CAF u Beograd
Niko danas ni T od tramvaja nije spomenuo :) verovatno neće ni doći ili je u tajnosti već u depou :)
 
Ја мислим, да би стф-ов модификовани предлог, који је нацртао друг Њиле био веома добро решење, али нешто сумњам да ће се ГСП тек тако отарасити жуте боје на бусевима.
 
previse mi je drecava ta zelena,kao kineski kancerogeni automobilcici :)

Mogla bi neka manje jaka.

U svakom slucaju,kolor semu buseva treba menjati,dok su tramvaji i trole sasvim ok.
 
vucko":1hsz8a0v je napisao(la):
previse mi je drecava ta zelena,kao kineski kancerogeni automobilcici :)

Mogla bi neka manje jaka.
Ево са мање дречавом, а ипак што приближније Лејланду, у две варијанте:

16ab2o2.jpg


2dlqk2w.jpg
 
Njile kad si dobre volje napravi i plavi model, nesto kao Mercedes Citaro iz Zagreba
pa da vidimo vredi li sta?
 
Ево и плаве верзије, мада, зелено је традиционално ;) Урадио сам само једну варијанту.

2cro6fo.jpg
 
svidja mi se ovaj kontrast plave sa crnim pojasom iza stakla i elemenata vrata
plava deluje umirujuce i prijatno
bas mi se dopada
 
Plave autobuse imaju u zagrebu.

Sto se mene tice, sve boje su lepe ali na novim autobusima/tranvajima. Realno novim travajima ste mogli staviti bilo koju boju i ponovo bi bili lepi.

Problem je u tome sto ovi nasi autobuse/tranvaje/trolejbuse farbaju bojom za metal, a ne autobojom. Da oni uzmu, pa jednom u 3 godine odvedu autobuse na remont i lepo pritom osmirglaju boju, odrade osnovu i ofarbaju ga ( u pravoj lakirnici ), ti autobusi bi izgledali kao da su novi.
 
I autobusi u NS su plavi, zeleno bi ipak bilo autenticnije u regionu. :)
 
Njile je dobro napravio onu modifikaciju, to mi se više sviđa i prikladnije je Beogradu + tradicionalno, što uvek pali
 
Najlepši je u crvenoj a la London..zeleno loše ,tamno.depresivno,plava dobro ide samo na vozovima.. :kafa:
London_Bus_route_25.jpg

Londonski bus u boji Beogradskog CAF tramvaja..u Londonu pomno prate trendove u Beogradu..:)
Croydon_tram.jpg

A i sviđa im se kolorit nekadašnjeg socijalističkog Beograda..;)
 
hahah ja sam mislio da dodas malo plave u zelenu da bude malo manje drecava, ali sve jedno interesantno je ispalo
 
Drugari napravite temu u ovom podforumu o kolor semama vozila,vidim da vas je zainteresovala,prebacicu postove u nju sutra
 
Vucko baš sam hteo to da uradim, jer se te rasprave najviše šire i najviše se ide u offtopic! Ali da ne budem ja neko ko stalno separatiše teme i pametuje, neka napravi neko
 
Vrh