Šta je novo?

Tramvaji

Da ja mislim da bi + na svim tramvajskim stanicama trebalo uvesti video nadzor sa vidno istaknotom tablom.. :kafa:
images
images
images
url
url
Image-vandalism1.jpg

A što bo rekli beobuildovci.Bože zabrani..
 
Zna li neko koliko ce nam jos stici ovih svajcarskih zelenih tramvaja? Dok nam ne stigne CAF, to su nam mozda i najlepsi tramvaji koje imamo. :)
 
Meni su licno katice lepse, a svajcarci su mi lepi samo bez prikolice. Sa prikolicama mi je tramvaj mnogo ruzniji, jer nisu napravljene saglasno obliku tramvaja. Plus sve skoro prikolice lupaju, skripe, neudobnije su od tramvaja, tako da mislim da bi trebali da otkace prikolice sa njih, ako ne sad, barem u buducnosti kad stignu novi tramvaji, jer cemo onda moci da povecamo broj vozila na linijama na kojima su guzve...
 
Ma prikolice su zakon nikad nema gužve u njima. Ja volim švajcarce baš zbog njih, jel se svi guraju tamo napred a ovamo nema nikog.
 
Meni se ne svidja sto se cuju kao tek da prolazi,mada su udobnije od katica
 
Katice su ljeti zakon dok u svajcarcima nemoze da se dise :kafa:
 
2012":222ohtof je napisao(la):
Da ja mislim da bi + na svim tramvajskim stanicama trebalo uvesti video nadzor sa vidno istaknotom tablom.. :kafa:
Ukrali bi kamere sve zajedno sa znakom i stubom za pola sata.
 
Ne bi, jer kamere su sistem sa 24h.nadzorom,policija stiže za par minuta pa ne bi imali vremena da se popenju na bendere + identifikacija bila trenutna,dakle CCTV je sistem koji funkcioniše,London je najbolji svetski primer šta god uradili budite sigurni da će vas pronaći i kazniti :kafa:
i još nešto kamere su počele da pričaju...
Postcard from London
When Surveillance Cameras Talk
By Thomas K. Grose Monday, Feb. 11, 2008
Click here to find out more!

Big Brother is not only watching you; in Barking and Dagenham, Big Brother wants a word. The disembodied voices of authority offering advice and warnings that now issue as if from thin air in the hardscrabble east London borough are, in fact, talking CCTV cameras — the latest high-tech weapon in the war on littering, graffiti, vandalism and other antisocial behavior. Sixteen of the borough's 84 surveillance cameras have been wired for sound, making London's first video monitoring network with a broadcasting capacity. A second borough, Southwark, will soon adopt the same system.

Read more: http://www.time.com/time/world/article/0,8599,1711972,00.html#ixzz1K5c7Dkei
I još da dodam pre mesec dana na stanici Vukov spomenik neki tip je počeo da skida nalepnicu sa reklamnog panoa,kada se sa zvučnika prolomi glas "šta to radiš da li si normalan" prestravljeni tip se dao u bekstvo...:)
070702_CCTV_hmed_6p.jpg
 
@jlaki
:kk: :) 29 tramvaja i 25 prikolica :cool:

toliko lepa vest da zaslužuješ +1 od mene :) :) :)
 
Ma neka otkače prikolice i upare postojeće sa pristiglim..mada mislim da su Švajarski tramvaji preteški..uništiće nam šine..
 
Mnoga naselja bi mogla da imaju svoju ,,dvojku,, pa se jednog dana ti krugovi i spoje sa celom mrežom

vozila postoje, struja jeftinija od nafte plus ekološki momenat...... znači samo šine sa pratecom el. strukturom investicija mnogo jeftinija nego u druge oblike saobracaja.

Na primer : Poslednjih dana je bilo aktuelno uvođenje kružne linije 700, koliko to košta , vozila, gorivo i sl.održavanje linije a isto mnogo jeftinije tramvajima poređeno sa rokom trajanja.

Altina se gotovo spojila sa Zemunskim poljem i Batajnicom jedina realna vizija je u totolnom spajanju novom saobracajnicom . stvaranje
jedne nova Buelevarske-ulične veza između železničih šina i novog Novsadskog puta. To bi onda omogucilo povezivanje nadvožnjakom i sa naseljem Sava Kovačević i redom...
Vec sada je vidljivo na gore opisanoj trasi neophodnost Bulevarske komunikacije.... naravno i sa t r a m v a j i m a ....al to je ipak ne tako bliza buducnost.. sačekajmo da se spoje ali planski zbog saobračajnica (samo može i da koristi BGvozu)
Tako i tako elektro saobracajna komunikacija je neophodna kao naj jeftinije i ekološki prihvatljiva da može proći kroz samu srž svakog naselja.
Stare okrenice su i napravile najlepše trgove i parkove Beograda.... zašto ih uskracivati i novo nastalim delovima ......zato prvi korak i jesu male dvojke :vops:
 
Juce sam video tramvaj 12 zeleni sa oznakom bvb a ne gsp, zar su ih vec pustili u saobracaj? Zar moze da bude u saobracaju kad jos nema garazni broj?

Apel: Odkacite ruzne zelene prikolice sa zelenih tramvaja! :grand:
 
Otkacite prikolice i ofarbajte u crveno plavo da se ujednači izgled tramvaja a ne šarenilo... :kafa:
 
Neka sve tramvaje vec jednom ofarbaju u jednu boju, i to ne onu odvratnu plavo-crvenu shemu, vec crveno-belu koja je bila i treba da ostane.
 
Ako nemaju para za farbanje svih tramvaja,
onda bar jednu širu prepoznatljivu prugu po bokovima ispod prozora sa obaveznim grbom grada
a preostalu ne ofarbanu površinu će vremenom da prekriju reklame.... :)
 
Колико знам, Швајцарци нису дали да се мења оригинал колор-шема, као ни гаражни бројеви.

За стару црвено-белу шему се слажем. Троле би требало да такође буду црвене, а бусевима да се врати зелена шема.
 
prostorni planer":2kgq42s7 je napisao(la):
Juce sam video tramvaj 12 zeleni sa oznakom bvb a ne gsp, zar su ih vec pustili u saobracaj? Zar moze da bude u saobracaju kad jos nema garazni broj?

Apel: Odkacite ruzne zelene prikolice sa zelenih tramvaja! :grand:
Ne! Ja volim te prikolice! :rant:
 
prostorni planer":1bufb352 je napisao(la):
Juce sam video tramvaj 12 zeleni sa oznakom bvb a ne gsp, zar su ih vec pustili u saobracaj? Zar moze da bude u saobracaju kad jos nema garazni broj?

Apel: Odkacite ruzne zelene prikolice sa zelenih tramvaja! :grand:
Ja mislim da nekoliko Divaga ima taj znak, znam da jedan godinama vozi na 9.
Garažni broj ima i to bazelski kao i svi ostati Divazi.
 
kazu da je prvi caf poslat juce u 2 kamiona i da stize u prvoj nedelji maja.
 
Зар му треба више од 10 дана да стигне из Шпаније?
 
to rece neko na ssc forumu.Bilo bi lepo da ima zvanicna vest negde pa da ne nagadjamo
 
Na railserbia forumu su napisali da su od svajcaraca tramvaj g.br. 654 i prikolice g.br. 1429, 1431, 1432 i 1438
Na sledecim stranicama mozete videti koji suu sve tramvaji i prikolice poslati iz Basela u Beograd. Za podatke o ovim poslednjim jos nisu uradili update.
http://www.g-st.ch/trambasel/rm/rm_bvb_623.html
http://www.g-st.ch/trambasel/rm/rm_bvb_603.html
http://www.g-st.ch/trambasel/rm/rm_bvb_453.html
http://www.g-st.ch/trambasel/rm/rm_bvb_1401.html
http://www.g-st.ch/trambasel/rm/rm_bvb_1333.html
 
Vrh