Šta je novo?

Tramvaji

@Siniša
Vauu.... od mene +1 zaslužno :)
to otvara nove mogucnosti u optimalizaciji Beogradskog sinskog saobracaja
a u svoju SF oko toga u Bgdu ne smem ni da napišem :) :D :)
 
то терати преко Панчевца никако, али може преко старог моста, без да се проширује, ставе се два метарска колосека овако распоређена (виђао сам у Амстердаму). Чеси то зову Колејова сплитка, а Енглези Gauntlet track
 
Ma šine su manji problme, glavni problem je napon od 25kV, potrebni su i drugačiji pantografi i trafoi na tramvajima!!!
 
мислим да је ту довољно да се постави нова контактна мрежа за трамвајску волтажу. али опет, треба потерати трамвај туда
 
Pa ne mogu da postave dve žice, tramvaj i elektro lokomotive koriste pantografe, a ne trole :)
 
Pa ljudi ne znam cemu polemika kad ce BG imati 2 tramvajska mosta a nema toliko tramvajskih linija da bi sad imali potrebu da ukrstamo tramvaj sa zeleznicom?
 
Како чему, па то је нова стратегија - трамвајем у 22. век! :violina:
 
prostorni planer":1kiwv4ui je napisao(la):
Pa ljudi ne znam cemu polemika kad ce BG imati 2 tramvajska mosta a nema toliko tramvajskih linija da bi sad imali potrebu da ukrstamo tramvaj sa zeleznicom?
A sta ako zakaze neka garnitura bg:voza? ovako lepo posaljemo CAF-a kao zamenu ;)


vidim jos par poteskoca, smer voznje je suprotan kod tramvaja i vozova, signalizacija je razlicita, stari most je suvise nizak i ometa plovidbu na Savi te mora da se menja.
 
Ne bih da vas vredjam drugari,ali mislim da nam je ispran mozak da je tramvaj resenje za sve.Zamislite kako bi novi rvr-ovi bili dobri na liniji bg voza u odnosu na te nesretne nabudzene tramvaje.
 
Objasni Vucko, neka tramvaja na svojoj mrezi. A i stari zel most ima samo jedan kolosek, Znaci treba jedan tramvaj da ceka dok drugi ne prodje
 
A i to sto kazes....a jos ce i autobusku da izmeste cim se sagradi most....a u daljoj buducnosti i zeleznicku... :lol:
 
па боца је покренуо ту полемику, ми смо само били конструктивни. трамвајима су доста ова два моста
 
incidente":tvd4r8lq je napisao(la):
A i to sto kazes....a jos ce i autobusku da izmeste cim se sagradi most....a u daljoj buducnosti i zeleznicku... :lol:
Неће изместити железничку. Само ће додати Прокоп у систем.
JohnnyLee":tvd4r8lq je napisao(la):
трамвајима су доста ова два моста
+1 за песничко изражавање!
 
Naravno guilty, sve u duhu ovog foruma sa teme "Zeleni forum" + zagadjenje urbane sredine i kako ga se resiti - izduvni gasovi, buka.
 
Wile E. Coyote":dmz6x61k je napisao(la):
Колико се сећам разних расправа по разним форумима, због дужине-ширине-питајбогачега рампе у Топчидеру неће моћи да се истоваре тамо.
Јавља ми се изговор да се стара железничка задржи.
 
ja se sve nadam da će železničku da izmeste. pa nije gup sveto pismo pa da ne sme da se menja. uostalom atraktivnost celog tog područija je ogromna. pogotovu bez pruge.
 
Pozdrav svima,
Ovo sam uslikao danas u Topcideru: tramvaj i tri prikolice.
Jel to stigla nama nova tura svajcaraca, posto su na njemu vidljive oznake koje nisu GSP nego BVB

30bfebo.jpg

e7nx5g.jpg
 
Nova tura, pa će da se razmeću njima bez ikakvog poštovanja, i da ih čerupaju da bi uzimali rezervne delove
 
Хвала, Базелу! :gobb:
Готово сваког дана користим зелене 12-ице и уживам.
 
tragac":1jchmilp je napisao(la):
Pozdrav svima,
Ovo sam uslikao danas u Topcideru: tramvaj i tri prikolice.
+1 за слике! :kk:
Матеја Бељан":1jchmilp je napisao(la):
Nova tura, pa će da se razmeću njima bez ikakvog poštovanja, i da ih čerupaju da bi uzimali rezervne delove
Тешко. Швајцарци воде рачуна о томе како се поступа са њиховим трамвајима. Чак нису мењани ни гаражни бројеви, да би се знало који је који.
 
Fino kod mene ide linija 9-ke ja je povremeno koristim.Nisu losi tramvaji al mogli bi da stave kamere da ne bi sedista cepali i da bi prestali da zvrljaju al to se nece dogoditi :|
 
Vrh