Šta je novo?

Tramvaji

JohnnyLee":362sk7j0 je napisao(la):
има једно слично возило у Енглеској, и то саобраћа само недељом, у месту које се зове Стаурбриџ. овако нешто за Москву и сличне градове није
иначе,предлагао сам давно да нешто тако малецко иде оном пругом иза сајма низ Саву, па да се уведе линија Сајам-Савско пристаниште-Дунав станица
+:kk:
Ovaj People Mover je cini mi se bio predlozen i za Bristol. Parry People Mover je ime kompanije koja proizvodi ova lakosinska vozila na dizel pogon i kao takvi su veoma efikasni na lokalnim prugama. Ako pogledate dimenzije ovog solo vozila (duzina nepunih 10 m) videcete da su takvi bili prvobitni tramvaji.
Dotakli smo se solo tramvaja, te smatram da njihovo vreme nije zavrseno, niti ce ikada biti. Oni su veoma korisni na perifernim i manje opterecenim linija, a to bi se moglo primeniti i kod nas. Trose manje struje, proizvode se jos (npr. Japan i Rusija), a jedan relativno novi sistem ih je ponovo uveo, Tuen Mun District u Hong Kongu
 
vrachar":21kq8eec je napisao(la):
markobg":21kq8eec je napisao(la):
Pfff... sve same fotomontaze. Jasno se vidi... :laugh

Elem, najnovija informacija sto se Cafova tice je da grad narednih dana salje ekipu u Saragosu, koja ce detaljno uslikati i snimiti tamosnje tramvaje, odnosno stariju bracu beogradskih Cafova.
Zašto?
To su mogli uraditi pre nego što su naručeni čak. Sad i nema mnogo smisla. Uostalom, ti saragosanski tramvaji se dosta razlikuju od beogradskog modela koliko sam do sada shvatio. Baš nema to mnogo smisla. Bolje fabriku da posete.
 
Dvoje putnika lakše povređeno kada je tramvaj izleteo iz šina
M.B. | 11. 04. 2011. - 16:04h | Foto: V. Lalić | Komentara: 0

Muškarac i žena starosti oko 60 godina lakše su povređeni danas oko 12.30 sati dok su bili u tramvaju na liniji 7 koji je u blizini železničke stanice na Savskom trgu iskočio iz šina.
Po dolasku Hitne pomoći, muškarac se žalio na bol sa leve strane grudnog koša, a žena na povredu kolena. Povređeni su kolima Hitne pomoći prevezeni u Urgentni centar.
Zbog izletanja tramvaja nastao je zastoj u tramvajskom saobraćaju u pravcu ka Nemanjinoj ulici koji je trajao oko 30 minuta.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/24...se-povredjeno-kada-je-tramvaj-izleteo-iz-sina
 
:lool:

Evo razloga iskakanja
"mihajlo"":1tbe4m9e je napisao(la):
Стицајем околности знам детаље.
Ради се о класичном укрштању вагона. "Трин'естица укрстила седмицу".

Ништа озбиљније у сваком случају.
http://gspbeograd.net/viewtopic.php?f=13&t=130&start=110

Loš sistem skretnica :kafa: Mi još živimo u 1904. kada je počeo s radom električni tramvaj, u normalnim zemljama postoje senzori, pa dok jedan tramvaj prelazi preko skretnice, drugi ne može da promeni položaj iste...
 
Jao javlja mi se Lrt Fijasko,ali tramvaje svi ovde zdusno podrzavamo sve dok neko ne zeli da ih " unapredi" u Metro..eto podsetih se jos jedne skretnice 12,13 i 3 kod Hipodroma i da svaki put vozac mora da izadje da bi pomerio pa zar se to nije automatizovalo kada su radili rekonstrukciju i zasto? Ko je odgovoran za takve propuste ... :kafa:
 
Sve glavne skretnice (gde linije prolaze) su automatske i bile pre rekonstrukcije, međutim većinja njih ne radi kako treba. Nije mi jasno da se još uvek takav primitivan način automatskog pomeranja skretnica primenjuje, kada danas to može biti mnogo sigurnije i bolje napravljeno.
 
Svaki put kada tramvaj skrece za Banovo Brdo vozac izlazi da pomeri skretnicu, ako je "samo" neispravna onda je to laksa opcija.. :kafa:
 
Dorćol ipak ostaje bez tramvaja na liniji 11


Tramvajska linija 11 koja je do 1. jula prošle godine saobraćala od novobeogradskog bloka 45 do Kalemegdana definitivno je otišla u istoriju. Naime, tada je Direkcija za javni prevoz privremeno, zbog radova na mostu Gazela, ukinula ovu liniju da bi sada takva odluka postala i trajno rešenje. U ovoj Direkciji ističu da linija 11 zbog malog broja putnika nije bila isplativa pa je od prošlog leta uvedena nova trasa tramvaja broj 13 od Banovog brda do Novog Beograda.

133658_bgtramvajska-stanica-kod-zoo-vrta--foto-vlalic_f.jpg

Sa okretnice na Dorćolu sada polaze samo petica i desetka

Posle tačno 26 godina rada, jedanaestica se više neće vraćati na dorćolske tramvajske šine. Praktična potvrda za to stigla je još protekle zime kada ova tramvajska linija nije počela ponovo da saobraća iako su u tom periodu radovi na Gazeli bili prekinuti. Istine radi, tramvaji na liniji 11 nikada nisu ni saobraćali u blizini Gazele, ali su zbog potreba građana sa Banovog brda vozila sa ove trase preusmerena na novu liniju 13 koja od prošlog leta prevozi putnike sa Čukarice do Bloka 45 umesto do okretnice kod Beka.
- Na ukidanje linije 11 i izmenu trase tramvaja broj 13 uticali su saobraćajna situacija i radovi na Gazeli. Tome je prethodila analiza rada ovih linija u redovnom režimu rada. Konstatovano je da na relaciji od Ekonomskog fakulteta do Pristaništa obe linije karakteriše mali broj putnika i da su zbog toga nerentabilne. Uporedo sa tim postojala je intenzivna inicijativa građana Banovog brda da im se omogući direktna linija za Novi Beograd pa je formirana linija 13 koja saobraća sadašnjom trasom i na kojoj su angažovana vozila sa linije 11 - kažu u Direkciji za javni prevoz.
Strepnje građana sa leve obale Save da neće moći da putuju šinama ka najužem centru grada, ni kada se završe radovi na Gazeli, dobile su i zvaničnu potvrdu.
- Analizirali smo rad nove linije 13 i zaključili da je izmena bila u potpunosti opravdana. Zabeležen je znatno veći broj putnika pa nećemo praviti nove izmene na ovim linijama - kažu u Direkciji za javni prevoz.
Stanovnici Novog Beograda više od pola godine prinuđeni su da na putu do pojedinih delova Dorćola koriste barem dva vozila gradskog prevoza. Mnogima takva novina predstavlja teret i budi setu.
- Tramvajem na liniji 11 išao sam u srednju školu “Petar Drapšin”, u šetnju na Kalemegdan, a kasnije i na posao na donji Dorćol. Uđem lepo na početnoj stanici, sednem i putujem gotovo 45 minuta do centra, ali bez gužve. Sada moram da menjam dva autobusa, 95 i 26, i što je najgore da se guram kada se vraćam kući u vreme najvećeg špica - objašnjava Srboljub Kolaček koji živi u Bloku 45.

Trojka se vratila
Zbog radova na petlji kod Hipodroma tramvajska linija 3 doživela je krajem 2009. godine sličnu sudbinu kao jedanaestica. Naime, tramvaji na ovoj liniji nisu saobraćali sve skoro godinu i po dana pa su građani koji žive u blizini Careve ćuprije morali da pešače do najbliže stanice autobusa na Bulevaru vojvode Mišića. Na njihovu sreću, trojka već skoro dva meseca saobraća starom trasom od Tašmajdana do Kneževca.

Izvor: BLIC
 
Dok sam zivio u Beogradu, u Blokovima, vise sam voleo da putujem u centar (i obratno) 11-icom nego 95-icom. Iako je bila sporija, nekako mi je putovanje tom linijom pricinjavalo vece zadovoljstvo, ne znam zasto.
 
pa i ima ljudi koji idu da rade do Banovog Brda njima dobro koristi ta linija ja obozavam ovu sadasnju liniju 13
 
негде сам већ и писао везано за 11, и нека су је укинули. пар пута сам имао лоша искуства са том линијом (чекао сам и по 45 минута, од ње ни трага ни гласа), тако да ми и није жао. боље је што су скренули 13 да иде на НБГ, појачану са возилима 11ице
 
Kazu da je prikazan na BG hronici novi tramvaj za BG.

2+2 je :(

Bice valjda na dnevniku slike.
 
11 i 13 nisu opstale jer je interval bio loš i nepouzdan. Mislim da je jako loše ukidati linije pravdajući se da ne postoji potreba. Svakako da potreba postoji, dovoljno je provozati se 95-ticom ili 37-micom i uveriti se, ali da bi se potreba ostvarila tramvajem, on bi trebalo da bude pouzdan. Nisu džaba insistirali da interval BG-voza bude 15 minuta, a ne, recimo, 30.
 
Mateja, apsolutno se slazem. Jedanaestica je otisla u istoriju, jer ju je nepouzdanost tamo poslala. Par puta sam isao namenski njom do Kalisa, ali sam morao da podjem ranije od kuce, znajuci da cu prvo posteno da se nastojim na stanici, iako je, ako se dobro secam, interval bio samo 10 minuta, a mozda cak i "simbolicnih" 11.

U svakom slucaju, ako ste bili dokoni, mogli ste da je koristite, ali ako ste hteli da stignete do Kalisa u odredjeno vreme, niste smeli da se prepustite carima te veoma interesantne linije. Zato ju je mali broj ljudi i koristio.
 
Evo na studio b sada bilo, po meni odlično izgleda, jeste da je 2+2 ali ne izgleda skučeno unutra. Ko nije gledao, gledajte u 22h u vestima :)
 
Odusevljen sam sta reci izvanredno izgleda i meni se cini da ima prostora vise nego sto smo ocekivali i ako je 2x2
 
Vrh