Šta je novo?

Tramvaji

Опет прича са 2+2. Погледајте кућишта за обртна постоља. Она НЕ могу бити уза.
 
Upravo tako, zavisi od toga gde se postolja nalaze! Morate uzimati u obzir da tramvaj mora da skreće, a tada dolazi do promene položaja postolja. Znate i sami da su postolja kod Katica sa spoljne strane otvorena, a pošto je vozilo niskopodno postalja moraju da budu adekvatna, te da imaju prostra za pomeranje i ka unutrašnjem zidu
722px-Bogie_Vehicle_Schematic_%28French%29.svg.png
 
Puno sam se puta vozio tim tramvajima i definitvno ima malo mesta za neko mimoilazenje ali ipak mislim da nije tako strasno kao sto se ovde predstavlja. Druga stvar je sto su kod nas tramvaji prenatrpani ljudima u spicu pa problem dodatno dobija na tezini. Sa druge strane mislim da oni imaju vise mesta za sedenje od starih katica.
 
Да ли је то неко сервисно возило? Просто не могу да верујем да је путничко. :shok:
 
A ja mislio da moskvi trebaju veliki tramvaji sa par zglobova a oni prave mini vjerovatno oce da udju u ginsa za najmanji operativan tramvaj :gobb:
 
Mislim da su ta mini vozila skroz kul za period van spica. Umesto da ide jedan zglobni tramvaj svakih 10-15 minuta, ide nekoliko ovakvih svaka 2-3 minuta.

Takodje bi mogao da se iskoristi u parkovima i sl. Zamislite npr. da postoji na novom mostu metro/lrt/tramvajska stanica "Ada", i onda se spustite dole nekim liftom, o odatle vas do plaze vozi jedan ovakav mali tramvaj. Ili npr. po Kostunjaku, gde nema javnog prevoza. Dovoljna je jednokolosecna pruga sa kruznom linijom, ili, ako linija nije kruzna, sa jednim ili dva mesta za mimoilazenje. A mozda i ne mora ni to ako je takt dobar.
 
hazard":1g22rd1w je napisao(la):
Mislim da su ta mini vozila skroz kul za period van spica. Umesto da ide jedan zglobni tramvaj svakih 10-15 minuta, ide nekoliko ovakvih svaka 2-3 minuta.

Takodje bi mogao da se iskoristi u parkovima i sl. Zamislite npr. da postoji na novom mostu metro/lrt/tramvajska stanica "Ada", i onda se spustite dole nekim liftom, o odatle vas do plaze vozi jedan ovakav mali tramvaj. Ili npr. po Kostunjaku, gde nema javnog prevoza. Dovoljna je jednokolosecna pruga sa kruznom linijom, ili, ako linija nije kruzna, sa jednim ili dva mesta za mimoilazenje. A mozda i ne mora ni to ako je takt dobar.
Ili da se iskoristi pruga oko Kalemegdana, kad budu makli vozove
 
Ван шпица заиста нема потребе за зглобним трамвајима, па би и ГСП могао да размисли о оваквој опцији. Сигурно је да троши мање струје од дупле катице.
 
Dajte ljudi, to je obična fotomontaža! Neko se igrao sa slikama tramvaja UKVZ KTM-19 (71-619). Prosto ne mogu da verujem da mislite da je nekome plao na pamet da u 21. veku sklepa jedno takvo čudo, a posebno u Moskvi! Da ne govorim da čak i kada bi ga sklepao ne bi, npr. stavio obrtna postolja na tako kratko vozilo! Drugo, sajt sa koga su skinute fotografije je šaljiv. :p

Mislim, malo ozbiljnosti nije na odmet...
 
Постављање пруге на Ади нема смисла, јер је сезона кратка. Више одговара отворени електрични возић на точковима.
 
markobg":h2emnany je napisao(la):
Dajte ljudi, to je obična fotomontaža! Neko se igrao sa slikama tramvaja UKVZ KTM-19 (71-619). Prosto ne mogu da verujem da mislite da je nekome plao na pamet da u 21. veku sklepa jedno takvo čudo, a posebno u Moskvi! Da ne govorim da čak i kada bi ga sklepao ne bi, npr. stavio obrtna postolja na tako kratko vozilo! Drugo, sajt sa koga su skinute fotografije je šaljiv. :p

Mislim, malo ozbiljnosti nije na odmet...
има једно слично возило у Енглеској, и то саобраћа само недељом, у месту које се зове Стаурбриџ. овако нешто за Москву и сличне градове није
иначе,предлагао сам давно да нешто тако малецко иде оном пругом иза сајма низ Саву, па да се уведе линија Сајам-Савско пристаниште-Дунав станица
 
markobg":3q2pmqgg je napisao(la):
Dajte ljudi, to je obična fotomontaža! Neko se igrao sa slikama tramvaja UKVZ KTM-19 (71-619). Prosto ne mogu da verujem da mislite da je nekome plao na pamet da u 21. veku sklepa jedno takvo čudo, a posebno u Moskvi! Da ne govorim da čak i kada bi ga sklepao ne bi, npr. stavio obrtna postolja na tako kratko vozilo! Drugo, sajt sa koga su skinute fotografije je šaljiv. :p

Mislim, malo ozbiljnosti nije na odmet...
Zaista mi je drago sto tako visoko cenis moje dizajnerske sposobnosti, ali bojim se da je ovog puta izostala fotosop intervencija ;) Svrati do englishrussia.com i sam ces naci slike.
 
Mislim, ja za taj sajt znam godinama i povremeno ga posećujem, urnebesan je!! :D Zaista, zar nekima nije palo na pamet da je fotomontaža upravo na tom sajtu (napisah odmah da je taj sajt šaljiv!)!? :bash:

OK, neću da se ubeđujem, ko želi da veruje neka veruje, a ja ću vam sad malo o činjenicama sa jednog neuporedivo ozbiljnijeg sajta koji se usko bavi tramvajima u ex CCCP i šire. Evo slika pravih tramvaja (obratite pažnju na GB) koji su korišćeni za pravljenje tih montaža:

GB 2165 http://transphoto.ru/vehicle/79785/#n77357
GB 5297 http://transphoto.ru/vehicle/59960/#n58534

Toliko od mene po tom pitanju. :p

Ako zaista želite da proverite ozbiljno neki tramvaj ili trolejbus posetite www.transphoto.ru (ima i tu grešaka ali podaci su uglavnom tačni).
 
da se zna englishrussia ne postavlja fotomontaze vec samo najbizarnije stvari iz bratske Rusije.
 
Vrachar,hvala bogu pa ti znas stvari sigurno.Ajd,pa i da vidimo kako su ispali,samo da budu 2+1.
 
Ne idu da slikaju naše tramvaje nego već postojeće u Saragosi :D koliko sam shvatio
 
Vrh