Šta je novo?

Tramvaji

Slikao CKD-KT4 na gsp forumu.Tekst je iz zvanicnog casopisa gsp-a za mart,dakle ovo ce biti kolor sema-plavo-crveno-crna.Za sedista se jos ne zna.

s5001664.jpg
 
Много већи проблем од боје трамваја ће бити ситуација унутра са распоредом седишта 2+2 у шпицевима.
 
lukpot":1ku8270g je napisao(la):
Хм...ил' црна, ил' плава, зашто обе?!
а) Да случајно не би било макар нешто возила која не изгледају као чергарске кочије.

б) Или: "Кад смо већ платили фарбање, онда нека бар буде шарЕно, да сви виде како смо платили". Ово друго је прилично транзицијска логика, у Словачкој су тако кречили тужне зграде из чехословачког времена, али уместо да то направе да личи на нешто, на свакој има по пет боја. Трамвај је, на жалост, мањи од зграде, па пучанску транзициону тугу растурају са свега три.

в) Црвено-црно, тјах, то је мало незгодно, неко би могао пребацити да су београдске трамваје офарбали у албанску (тј, како би се тај неко пре изразио, шиптарску) заставу. А кад се сетимо епизоде с хрватским трамвајима, овај сценарио је врло вероватан, па, ко вели, ај да додамо ми и небеску плаву, да се види да је срБско.
 
То су боје возног парка, не разумем у чему је сад проблем?
Зашто црна? Па стакла су тако тонирана на местима на којима се лепе за шасију.
А плава није плава јер је СрБска, већ је то колор шема ГСП-а.
 
Najbitnije je da su tramvaji funkcionalni i pre svega cisti i odrzavani. Boje i dizajn su totalno nebitni.
 
Čemu sekiracija, pa novi tramvaji će biti magnet za reklame i garant će 2/3 njih imati reklamnu kolor šemu..
 
Tako je :)
imamo
BG:D
TROLA.jpg

BG:Bebi Klub
1428383_Djilas__bebi_klub_v.jpg

BG:Voz
bg_voz.jpg


Znači sad sledi BG: Tramvaj
 
Verujem da ce biti BG:D kao i trole jer je taj fazon.Bice to lepo estetski,jos samo da je raspored sedista 2+1 i da ih ne ostetimo i bice superiska :)
 
Marcus Lupus":1orcwhzy je napisao(la):
б) Или: "Кад смо већ платили фарбање, онда нека бар буде шарЕно, да сви виде како смо платили". Ово друго је прилично транзицијска логика, у Словачкој су тако кречили тужне зграде из чехословачког времена, али уместо да то направе да личи на нешто, на свакој има по пет боја. Трамвај је, на жалост, мањи од зграде, па пучанску транзициону тугу растурају са свега три.
Знам да ти је пост саркастичан ал дај наведи где си у мојој земљи видео неестетски шаренилук. Петржалка можда?
 
To Đilas ostavlja svoj trag u vidu dvotačke? Vrlo originalno i suptilno, moram priznati.
 
vidis eto naziva za novi most od 300 miliona preko ade ako se ikada zavrsi: BG:most :D
 
vucko":38aoyxqu je napisao(la):
Bice to lepo estetski,jos samo da je raspored sedista 2+1 i da ih ne ostetimo i bice superiska :)
Рекох већ зашто би 2+1 било лошије решење. Не бисмо ништа добили, а изгубили бисмо седећа места.

Заборавили сте БГ:воз
 
RockerSVK":24d7rzi5 je napisao(la):
Marcus Lupus":24d7rzi5 je napisao(la):
б) Или: "Кад смо већ платили фарбање, онда нека бар буде шарЕно, да сви виде како смо платили". Ово друго је прилично транзицијска логика, у Словачкој су тако кречили тужне зграде из чехословачког времена, али уместо да то направе да личи на нешто, на свакој има по пет боја. Трамвај је, на жалост, мањи од зграде, па пучанску транзициону тугу растурају са свега три.
Знам да ти је пост саркастичан ал дај наведи где си у мојој земљи видео неестетски шаренилук. Петржалка можда?
Хехе, сладак си. ;)
Кад зађеш тамо од Банске Бистрице ка Пољској и Жилини по свакојаким градићима могу се видети разна занимљива решења за фасаде. Шта ја знам, можда се некоме и свиђа.
 
Marcus Lupus":11q40fjk je napisao(la):
Хехе, сладак си. ;)
Кад зађеш тамо од Банске Бистрице ка Пољској и Жилини по свакојаким градићима могу се видети разна занимљива решења за фасаде. Шта ја знам, можда се некоме и свиђа.
Па наравно када направе на тим зградама нову термоизолацију да ће је офарбати тотално другачије, има и у Братислави доста таквих зграда, које су тако суштински промениле боју, а и у другим градовима попут Ружомберка, Жилине, Банске Бистрице, Зволена и тд. И то је боље од комуњарског смора званог сивило.
 
Vrh