Šta je novo?

Tramvaji

Evo kako užasno izgleda tramvajski prevoz na Novom Beogradu. Svakog jutra se vozim od stanice kod Delta Sitija do SKC-a i ovako izgleda vožnja: > - početna stanica, < - krajnja stanica, o - usputna stanica, x - semafor sa uobičajenim zadržavanjem, X - semafor sa veoma dugim zadržavanjem, (-------) - most

>------o------x-----X-o-------xo------X------ox-------X----xo---x----x--o----x----x--o--------o----x----(--------------)------o-X--------------o-X----x---x---x----<

Na svim semaforima tramvaj staje uvek osim u Nemanjinoj gde stane obavezno na jednom od dva (ili na raskrsnicama sa Sarajevskom ili sa Kneza Miloša). Vožnja je pravo mučenje. Užasno je spora, isprekidana, stalno kočenje, cimanje i otvaranje vrata. Ovome treba dodati i veoma česte prekide (pucanje mreže kod SC blizu nadvožnjaka iznad auto puta). Takođe je obeležavanje vozila na liniji 7 katastrofalno i često tramvaji odu iz Milutina Milankovića u garažu umesto da nastave liniju ka Bloku 45 a pri tom nemaju oznaku GAR ili je stave naknadno kada ljudi koji su već u tramvaju to ne znaju. Zaboravih da vožnja traje 10-15 minuta od Delta Sitija do Hajata i onda isto toliko od Hajata do SKC-a. Od Delta sitija do stanice na NBG mu treba 6 minuta (!?!?!?!?)

Ono što mi nije jasno je postavljanje pešačkih prelaza i semafora u odnosu na stajališta. Logično mi je da stajališta budu pre prelaza i semafora i da dok vozilo čeka da se otvori semafor može da skuplja putnike. Ako već stoji na semaforu bolje da je to u stanici. Najgore mi je kod NBG ž. stanice gde je semafor tik pre prelaza. I tu tramvaj samo što stane mora da krene i onda odmah ponovo staje. Zbog toga sam više puta izgubio konekciju na BG:Voz. Podjednako grozno je na prvoj stanici u Milentija Popovića u dolasku od Buvljaka. Tu je mali semafor odmah pre stanice a posle stanice je još jedan. Prvi je za pešake a drugi za saobraćajnice izmđu zgrada koje se ulivaju u glavnu ulicu.
 
Podseti me još, molim te, planiraju li i u V. Stepe šine na sredinu?
 
Niko kompetentan to n ije spominjao, a ovde se diskutovalo o tome da li je ulica suvise uzana za to.
 
Trojka :gobb:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=tScABkGkYPw&feature=player_embedded[/video]
 
S' obzirom da je tu oko sina postavljena ona plasticna mreza kao u Savskoj iz koje raste trava, taj kamion ce da napravi veliku stetu, jer ta plastika se savija i puca i od automobila, kamoli od kamiona, ne znam sta ce tu id*** uopste...
 
Il krade materijal od izgradnje raskrpetlje il privodi nesto,trece nema :p
 
@ Delija
Vanredno lep snimak, pravi kratki dokumetarac :kk:
uživanje je gledati i po nekoliko puta :)
b r a v o , pravo osveženje u odnosu 3D animacije
nadam se da ce biti još takvih ,, filmica,,
 
Браво за снимак! +

А овог малоумног камионџију у затвор.
 
Danas sam se vozio 3kom i jurcao je, pri tome se tresao, imao sam utisak da se vozim gliserom. S obzirom na to da su bili vecernji casovi popunjenost vozila od oko 50-70% mesta za sedenje mi se cinila sasvim OK.
 
AKCIJA "BLICA" I GRADA BEOGRADA
Izaberite boju enterijera novih tramvaja ANKETA

Blic | 10. 02. 2011. - 17:26h
Početkom maјa u Beograd će stići prvi novi tramvaј španske firme KAF. Nova vozila, na koјa sa nestrpljenjem čekamo, prevoziće Beograđane od septembra, a posetioci saјta „Blica” www.blic.rs imaјu јedinstvenu priliku da izaberu koјe će boјe biti njihova unutrašnjost. Glasanje će biti omogućeno linkom i posetiocima saјta Grada Beograda www.beograd.rs.


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/234775/Izaberite-boju-enterijera-novih-tramvaja
 
плави ентеријер. некако лепше чучи него црвени. они сиви ми се не свиђају
 
Bilo bi bolje da se ne diskutuje opet o ukusima, neka svako glasa kako zeli, pa cemo iskomentarisati rezultat:D Generalno, to je stvarno mali detalj
 
pogresan im je render bit ce 2 + 1 stolica.majku mu,mogli su makar render da ubodu kako valja
 
Плави ентеријер, дефинитивно. И што се тиче рендера, ја се надам, да је само илустративан.
 
Плави би био лепши да су и шипке плаве.
Црвени је зато пристојнији, а и возила ће споља бити црвена.
 
Pegasus":oxws1low je napisao(la):
AKCIJA "BLICA" I GRADA BEOGRADA
Izaberite boju enterijera novih tramvaja ANKETA

Blic | 10. 02. 2011. - 17:26h
Početkom maјa u Beograd će stići prvi novi tramvaј španske firme KAF. Nova vozila, na koјa sa nestrpljenjem čekamo, prevoziće Beograđane od septembra, a posetioci saјta „Blica” www.blic.rs imaјu јedinstvenu priliku da izaberu koјe će boјe biti njihova unutrašnjost. Glasanje će biti omogućeno linkom i posetiocima saјta Grada Beograda www.beograd.rs.


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/234775/Izaberite-boju-enterijera-novih-tramvaja
Cek ja sad ne razumem...jel ce ovaj sto stigne u maju biti pusten na ulice? Ili ce se cekati cak do septembra?? Nish ne kuzim :rolleyes:
 
Па пробне вожње ће вероватно обављати без путника, таква је бар општа пракса у свету. Мада, има и изузетака (нпр. Праг са Шкодом ФорСити, ал там су пробне вожње са путницима дозвољене након дугог тестирања без истих), но ја мислим да ће се у Београду ићи класик системом. Дакле око 4 месеца комплет техничке пробе, а путници тек после тога, септембар би и могао бити реалан.
 
Pa kad stigne verovatno ide test samog tramvaja,prilagodjavanje infrastrukture,probne voznje,obuka ljudi itd pa kada to zavrse u septembru krecu u redovan saobracaj
 
Da li neko zna ,posto se najavljuju tisi tramvaji, da li to znaci da ce se i slabije cuti u zgradama koje su sada npr na 200metara od pruge,ili se to odnosi na buku u samom tramvaju?
 
Vrh