Šta je novo?

Tramvaji

Mala ispravka oko trase tramvaja jer se iskljucuje ovde sa ump-a na nbg gde ucrtah

5j9-100926.jpg
 
Sto vise gledam ovu stranu novobegradskog UMPa, sve mi se vise cini potpuno suvisnim. Neka povezu mosta sa Jurija Gagarina i 3. bulevarom, bice vise nego dovoljno.
 
Neka vrate 11 al nek i ostane 13 tamo gde je do bloka 45 jer ovako imamo direktnu liniju do Banovog brda sto ranije nije bilo
 
Izvor beograd.rs

Петак, 28. jануар 2011.

Поновно успостављање трамвајске линије број 3

Трамвајска линија број 3, која саобраћа на релацији Ташмајдан – Кнежевац, поново ће бити успостављена од уторка, 1. фебруара, саопштила је данас Дирекција за јавни превоз.

Како се наводи, након завршетка радова на измештању трамвајске двоколосечне пруге у зони новог надвожњака код „Цареве ћуприје”, са првим јутарњим поласцима та линија ће поново бити у функцији.
 
Kad bi bila redovna, pa da se pojaca 504 za Miljakovac i Resnik, da se ne ide kruzno preko Banjice...
 
Svaka cast za liniju 3 ja pomislih da je nikad nece vracati :)
 
Proradila 3-ka!
Video sam par komada, bilo mi neobicno posle toliko vremena, otkud ovde tramvaj?! :laugh:
Iskren da budem, ocekivao sam da neka iskoci iz sina, izmedju Knezevca i Topcidera, ali idu fino.
Tamo se nista nije radilo, izgleda tuzno, jos ovo vreme kakvo je.
Bravo za 3-ku, nadam se da je nece izmestati, treba samo izvaditi asfalt koga vec poprilicno nedostaje i urediti travnate bastice, barem dok ide pored Topciderke!
 
Ja zaista mislim da bi bilo steta izmestati ga. Ako bi se i izmestila, onda makar bih ostavio krak sina i neku okretnicu tu za sezonski tramvaj koji bi dovodio izletnike. Mogli bismo da pokrenemo polako "kampanju" da se to nekako sacuva
 
@JohnnyLee- a gde ti je produzetak tramvajske mreze od Banovog Brda? U Trgovackoj je ostavljeno sitoko pesacko ostrvo bas zbog toga sto je namenjeno da tuda ide tramvaj, a i most u Zarkou ima dve trake na sredini koje se ne koriste vise od 30 godina, koje su bas namenjene za tramvaj, koji bi inace trebao da ide do Petlovog brda...
 
Не знам да ли ће се икада ширити трамвајска мрежа тим смером, иако има места за то.
 
@RockerSVK- Pa u novom planu detaljne regulacije Trgovacke i Ibarske magistrale stoji da ce sredinom kolovoza u drugoj fazi biti izgradjen sinski sistem. To moze biti tramvaj ili eventualno lrt
 
Ако је тако у плановима регулације онда одлично, тамо би лепо легао трамвај. Не знам када ће тамо да проради метро, да се ипак мало надамо (?) :grand:
 
Isao sam juce 3-kom ka kuci, divna linija, ali katastrofa SPORA. Tramvaj je bukvalno milio kroz topcider i ka rakovici dalje, to je bilo presporo... to moze jedino da se isplati ljudima koji zive usput na trasi, onima koji su npr. u Knezevcu se svakako ne isplati
 
prostorni planer":2zyk7oca je napisao(la):
@RockerSVK- Pa u novom planu detaljne regulacije Trgovacke i Ibarske magistrale stoji da ce sredinom kolovoza u drugoj fazi biti izgradjen sinski sistem. To moze biti tramvaj ili eventualno lrt
Znas li bar koje godine bi pocela realizacija?
 
:rolleyes: Jbg a ja mislio da se provozikam malo 3-kom Inace kod mene ne ide trojka :) Mislim malo je glupo toliko dugo nije isla ta linija i opet nisu napravili da moze da ide brze mislim mogli su da srede i Topcider i da kazu narodu sad radimo Topcider treba nam toliko meseca koliko i ocene al da se ne zezaju nego stvarno da rade :bash: :(
 
Steta, naravno da ne ide kako moze, sine su zapustene.
Za sve ovo vreme, mogli su tri puta da ih srede!
 
Ne znam stvarno, cuo sam od predsednika opstine Cukarica da ce oni to forsirati kao prioritet, ali sve zavisi od grada kad ce im odobriti sredstva...
 
Brainy":2t0jvox5 je napisao(la):
Isao sam juce 3-kom ka kuci, divna linija, ali katastrofa SPORA. Tramvaj je bukvalno milio kroz topcider i ka rakovici dalje, to je bilo presporo... to moze jedino da se isplati ljudima koji zive usput na trasi, onima koji su npr. u Knezevcu se svakako ne isplati
To opet zavisi od vozača. Ja sam se vozio drugog dana po puštanju linije u saobraćaj i od hipodroma do Kneževca sam stigao za 8 minuta! Mislio sam da će se raspasti tramvaj. Pruga jeste loša od Topčidera do Kneževca, bila je i dosta zarasla, pa tramvaj povremeno očeše poneko drvo.

I pored svega, meni bi bilo jako žao da je skroz rekonstruišu i da tuda prave neki bulevar. Ovako skroz cool izgleda, stare, rđave šine sa trećim kolosekom koji se gubi u prašini, raznim skretnicama koje se više ne koriste, starim banderama, tramvaj koji se klacka... Još kad je leto i kad ceo Košutnjak ozeleni...milina!
 
Пругу би требало средити, али без булевара и са травнатим баштицама, а затим туда терати само Диваге.
 
Vrh