Šta je novo?

Tramvaji

Nabavka vozila je skupa, neke male izmene i produzenja su OK. Ja bih recimo spojio Banjicu i Medak ili produzio 28 do Mirijeva
 
hm pa nije toliko trolejbus skup. Pogledao sam cene i za 1 tramvaj na primer moze da se uzme 10 trolejbusa tako da ne vidim razlog zasto se taj podsistem prevoza ne bi prosirio dalje ako se uzme u obzir ovo sto je @medjutim izneo.
 
Матеја Бељан":1j73mv33 je napisao(la):
Mislim da postoji nekakva opsta manja ili veca saglasnost u vezi sa prosirenjem tramvajske, pa cak i trolejbuske mreze: ne ponavljati gresku iz 80-tih, vec novac preusmeriti za gradnju metroa. Ionako se prakticko kompletna ibnfrastruktura tramvaja potpuno menja poslednjih godina, kupuju nova vozila, sto vec samo po sebi mnogo kosta. Tesko je odrzati toliku mrezu, a zamislite jos prosirenja
+1. Овде по свој прилици има доста млађих колега (без икакве увреде).
 
Zapravo,trolejbusi su veoma jeftini u odnosu na tramvaje a malo skuplji od buseva,njih treba prosirivati dok tramvaje nikako dok ne pocnemo prvu metro liniju,ustvari zavrsimo je.
 
U Blicu je juce pisalo da bi trojka najzad trebalo da pocne sa radom pocetkom februara.
 


Uploaded with ImageShack.us


Ako bi se preko mosta preko Ade provukle šine, mogla bi se otvoriti kružna linija tramvaja "Savska dvojka" koja bi povezala bitne tačke u središtu Beograda i bila dobra za lokalno presedanje. Bitno je da se na priključcima ka mostu preko ade ostave potrebna skretanja..
 
Spustanje moguceg tramvaja nece biti moguce na raskrsnici kod buvljaka kao sto si nacrtao
 
a trojka, ako bi se menjala trasa, ne bi mogla da se uključi na most iz pravca topčidera, pošto videh na renderima da je će prugom biti spojen samo banovo brdo
 
ma trojku ce ukinuti kad do sad nisu pustili ne bi trebalo ni od sad znaci autobusi ce biti :/
 
Igor":10mlh2we je napisao(la):
Spustanje moguceg tramvaja nece biti moguce na raskrsnici kod buvljaka kao sto si nacrtao
Zbog čega nije moguće? Gde bi onda prikopčali tramvaj sa strane Novog Beograda? Direktno sa mosta u Jurija Gagarina ka blokovima?

Moje vidjenje problema:
Video sam skicu projekta mosta preko ade po kome se pored železničke stanice NBG ide na vijadukt sa rampama za pristup osnovnom nivou saobraćaja. Pa što ne bi i tramvaj sa mosta preko ade spustili rampom do buvljaka (ili rampom direktno u Jurija Gagarina, kao alter rešenje, samo lošije) Spuštanje rampom ka buvljaku u nivo ulice Antifašistčke Borbe se može uklopiti sa budućim spuštanjem metroa i kopčom na metro pravac Arena - Blokovi tako da je kontakt kod buvljaka dugoročno isplativiji.
 
И мени је најлогичнија веза са Јурија Гагарина или бувљаком. Такође је логична и веза од Б. Брда ка Кнежевцу, али, на жалост, од тих веза по свој прилици неће бити ништа (нарочито од ове друге, сад кад је направљена раскрпетља).
 
To sa jurija gagarina bi bila privremena zbog famozne metro linije 3 Koja ce biti spona izmedju linija 1 i 2.
 
Под условом да се ради ролеркостер ЛРТ, што нико од нас овде вероватно не жели.
 
LRT fijasko Zagreb stajl!

S5000372.jpg
 
Mozda misle da posto je domace proizvodnje moze da upali na gurku kao i yugo :lol:
 
ne mogu. pogrešno mesto za poruku. molim moderatora da ukloni.
hvala.
 
TRAM sa novog mosta na NBG strani ce se spustati u ulici agostina neta sada crvene armije i ici dalje jurija gagarina sto znaci da ce moci ova nova 2 samo malo veci krug :vops:
 
Tabla je prisivena na delta city u onoj ulici sa jednokolosjecnom prugom za depo :kafa: koce ga znati
 
Vrh