Šta je novo?

Tramvaji

Pa kvalitetnio su je uradili kakvo pitANJE ili pak nisu redovno cistili odvode jer ljeti nepada kisa :kafa:
 
LRT Fijasko,nastavak serijala...a stiže i zima...
20091211-StClairLRT-curves.jpg
 
Wile E. Coyote":2u3wmoqa je napisao(la):
Где ти је ово??? :shok:
Mislim da je u Torontu, krivudavo je posto je slikano sa ogromnim zumom, iz standardne perspektive bi videli veoma blage krivine.

@2012, molim te NAVODI izvore fotografija... a ne ono paste i bezi.
 
to je ulica gde je dobro da si pijan jer ti onda pruga izgleda pravo :lol:
 
Sasvim primerena modernizacija. Odlicno.
 
Ма округле фарове и четвороделна врата су конза :vops: Без тога модернизација неће да може :D
 
Po meni ovako kao sa ovih slika (crvene katice 4 i 4M) kad su cisti i uredni lepo izgledaju spolja, malo retro ali svi znamo da to isto ima svoj smek. Netrebamo uvek dopustiti da nam se navali onaj istocnoevropski kompleks nize vrednosti koji u mnogim drzavama vlada i gde se stide svega i sve im se gadi sta izgleda kao da je od pre 1990...

Inace mislim da je danas modernizacija bacanje para....bolje je kupiti jos 2,3,4,5 nova tramvaja za cenu te modernizacije. Pre 10 godina bi imalo smisla, ali danas ne bas...mnogo su rashodani da bi se to isplatilo.
 
Katica sa prve fotografije (sa okruglim farovima) je najnovija serija tih tramvaja koje su u Beograd stigle 1997. i 1998. godine, ukupno 20 komada. Katica sa displejom sa druge fotografije prošla kroz modernizaciju u Goši 2002. godine.

Inace mislim da je danas modernizacija bacanje para....bolje je kupiti jos 2,3,4,5 nova tramvaja za cenu te modernizacije. Pre 10 godina bi imalo smisla, ali danas ne bas...mnogo su rashodani da bi se to isplatilo.
Zavisi, da li je to uopšte pravo rešenje. Prema procenama ovi tramvaji nas mogu voziti narednih 10-15 godina, dok zadnja serija i duže, tako da ih se nećemo lako otarasiti. Tramvaji će verovatno prolaziti kroz modernizaciju sukcesivno, dakle, ne kao što je to odrađeno 2002. godine. Verovatno to neće biti ni prava modernizacija, čoperizacija je isto skupa, iako bi bilo dobro uraditi je, već verovatno generalni remont, nadam se bolji od onog koji je uradio Šinvoz.

Inače, evo jedne zanimljivosti. Tramvaj sa garažnim brojem 409 je došao 1998. godine, jako kratko vreme je radio i onda je stajao u depou. Skoro su ga vratili u saobraćaj, tako da ovih dana vozi sa originalnom kolor šemom koja verovatno potiče još iz ČKD fabrike, tako da ako naletite na njega imaćete priliku da se vozite u original Katici (skoro kao novoj).
http://i.imagehost.org/0541/S5001371.jpg

Slika sa GSPBeograd foruma.
 
Мени је сада пало на памет, што не би могли да врате оне оригиналне округле фарове приликом ремонта тих преосталих катица. Мислим, да наруче из Чешке неколико стотина парова, таман да има и резерве :D Не знам, мени се та светла као што има например ремонтовани гар.бр. 287 некако не свиђају... Ове као што има 409, скинуте са 420, и преостали чоперци, то је милина:pob:
 
409 je fantastican,videh ga juce.
Ni meni se ne svidjaju ti kockasti farovi preuzeti sa juga.
 
Александар":1tarcupq je napisao(la):
Inače, evo jedne zanimljivosti. Tramvaj sa garažnim brojem 409 je došao 1998. godine, jako kratko vreme je radio i onda je stajao u depou. Skoro su ga vratili u saobraćaj, tako da ovih dana vozi sa originalnom kolor šemom koja verovatno potiče još iz ČKD fabrike, tako da ako naletite na njega imaćete priliku da se vozite u original Katici (skoro kao novoj).
Предивно! Камо среће да све Катице ремонтују да изгледају овако као оригинал.
 
Александре, а јел' тачно да је 409 био оштећен у пожару у депоу 98ме, врло кратко након пуштања у саобраћај и зато није скоро 12 година радио?
 
stf":3pbicwgu je napisao(la):
409 je fantastican,videh ga juce.
Ni meni se ne svidjaju ti kockasti farovi preuzeti sa juga.
jel to onaj što ima i crnu neku liniju? izgleda baš nadrkano.
 
Nemam puno informacija o tome, ali se sećam da nije imao vidnih oštećenja limarije dok je stojao tih 12 godina u depou koje bi ukazivale na to da je bio oštećen u požaru?! Međutim, to ne isključuje mogućnost da mu je limarija sređena, ali ne i elektronika.

U suštini, u pogonu majstori ne vole tramvaje sa čoperima, moguće da i zbog toga što nisu stručni da ih poprave, ali i zbog osetljivosti na variranje napona u kontakntoj mreži, tako da i danas ako se dogodi neki kvar na tramvajima sa čoperima oni često jako dugo stoje neispravni, što je apsurndo. :(

Evo još jedne zanimljive fotografije koja je objavljena na RTS sajtu u rubrici "Gledalac reporter", pod nazivom "I Zemun je dobio tramvaj"
I-Zemun-dobio-tramvaj.jpg


Nisam u toku, pa me interesuje da li možda neko zna da li je ovo vozilo možda odveženo na remont, pošto je bio u kvaru?
 
little lightning":joot0c4l je napisao(la):
jel to onaj što ima i crnu neku liniju? izgleda baš nadrkano.
Тај са тим црним линијама је 268, ремонтован прошле године у "Желвозу". Овај 409 може да се каже да је уствари нов трамвај, изгледа феноменално у најбољој колор-шеми.

Александар":joot0c4l je napisao(la):
U suštini, u pogonu majstori ne vole tramvaje sa čoperima, moguće da i zbog toga što nisu stručni da ih poprave, ali i zbog osetljivosti na variranje napona u kontakntoj mreži, tako da i danas ako se dogodi neki kvar na tramvajima sa čoperima oni često jako dugo stoje neispravni, što je apsurndo. :sad:
Ма чоперци су конза, сећам се када су били нови 97-98. То што није контактна мрежа и сервис на високом нивоу... то је већ друга ствар, ствар самог ГСП-а и надлежних за то. И шта ће да буде са 410 и 420? Има ли још наде да се 420 ремонтује и врати у саобраћај или ће га расчерупати?

Nisam u toku, pa me interesuje da li možda neko zna da li je ovo vozilo možda odveženo na remont, pošto je bio u kvaru?
294 је мислим већ био на ремонту (у "Гоши"?) али не знам да ли ће га оспособити... или су га тек одвели? Појма немам.
 
Prošle godine? Meni se baš čini da je sredinom ove godine izašao na ulice... O_O
 
Vrh