Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

Upravo razmišljam kao pisac članka na Wikipediji. Nadala sam se da ćeš razumeti šta sam zapravo mislila. :(
 
Razumem, ne slažem se i ne moram da se složim. Mislim da bi to moralo da bude jasno. Ko ima para, neka ide u "Zaru". Ko nema, ima alternativu. :sesir:
 
Ma naravno da ne moraš da se složiš, ni ja se ne slažem pa opet možemo da se razumemo.

Oprosti, šta je to "Zira"?
 
Mea culpa, "Zara". Često imam prilike da budem u kontaktu sa hotelom "Zira", pa pomešah.
 
Aha, pomislila sam da je lapsusčić. Ma i Zara je isto što i ove dve koje smo naveli ti i ja. Nego, šta bi sa Timberlandom, zaista brendom? Ali, taj neće da spusti cene za širkou potrošnju u Srbiji. Zato ga i nema više a kome je do Timberlanda taj će odzujati van granica. Ko nije probao taj neće ni znati šta znači Timberland.
Ok, a ipak me interesuje šta je "Zira". Ako ne na ovoj temi, ti mi odgovori na drugoj, pratiću tvoje korake na forumu. :D
 
Hvala. Ali sad stvarno:
neko hoće da otvara ozbiljan tržni centar, a plaća JEFTIN hosting!?
:bash: :bash: :bash: :bash:
 
Mene to ne čudi. Pogledaj zvanični sajt Zavoda za zaštitu spomenika i još puno sajtova, niko ih ne ažurira a nešto ne verujem da ZZZS plaća jeftin hosting.
 
ZZZS možda ne plaća jeftin hosting, već im je osrednje odrađen sam sajt.
Što se tiče Rajićeve, primer amaterske greške pri izboru hosting paketa: još više od nedelju dana do kraja meseca, a ovi su već ispucali mesečni saobraćaj.
 
Ništa se to meni ne sviđa. U gradu vape za narodnim kuhinjama a ovamo niču tržni centri. Za koga? Za neke buduće, a koje? Ovde se kupuje po 100 gr na delikatesu, svaka pijaca je mini tržni centar, o Kinezima da ne govorim; stari prodaju stanove i kupuju manje da ostatak života ne bi proveli u siromaštvu. Kome onda tržni centri u Rajićevoj i kojekuda? Ne, ipak se tu nešto "valja".
 
Moram malo da se ubacim u vasu diskusiju. Ja mislim da se ovde sa strane jednog sagovornika brka i izvrce pojam brenda. Zara, H&M, C&A, Timberland jesu brendovi. Ali meni nije jasno sta brend cini "zaista brendom". Jer ako bi se vodili tom logikom, onda ni Timberland ne bi bio zaista brand jer postoje Louis Vuitton, Hermes, Cartier, Prada etc.

Brend moze biti i za siroke narodne mase poput C&A i H&M a isto tako moze biti i mid-level (npr Timberland, Replay, Diesel) a takodje i u okviru luxury brandova postoje razlicite kategorije. Imate npr Coach koji je entry level luxury, a imate i Hermes ili Chanel koji su elite luxury brendovi.

U svakom slucaju, ne vidim potrebu za potenciranjem "narodnih kuhinja" i opste bede, u krajnjem slucaju, investitor nije id***, ulazi sa odredjenim rizikom ali dolazi sa namerom da zaradi od svoje investicije. Ja ne vidim ni jednom zdravorazumskog investitora bilo domaceg ili stranog, da se bakce narodnim kuhinjama.
 
Ksenija":3mhinfxt je napisao(la):
Ništa se to meni ne sviđa. U gradu vape za narodnim kuhinjama a ovamo niču tržni centri. Za koga? Za neke buduće, a koje? Ovde se kupuje po 100 gr na delikatesu, svaka pijaca je mini tržni centar, o Kinezima da ne govorim; stari prodaju stanove i kupuju manje da ostatak života ne bi proveli u siromaštvu. Kome onda tržni centri u Rajićevoj i kojekuda? Ne, ipak se tu nešto "valja".
Ovo je privatni investitor.
I sto se mene tice on moze i da pukne a i da zaradi extra lovu.
To je njegov problem.
ALI,nas problem je uzasna arhitektura ovog trznog centra ciju realizaciju gradski celnici nisu smeli da dopuste.
Ostaje nam da se nadamo da ce vremenom rekonstruisati objekat (poput GTC Square-a na Nbg)i pretvoriti ga u nesto lepo.
Ovako je haoticna kutija,namenjena Pristini ili Albaniji,a ne predivnom i istorijskom delu Beograda.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radovi su poceli u vreme nekog Belica * bio je vd gradonacelnik BG ni mesec dana. Mozda je po njegovom nalogu dato konacno odobenje za izgradnju... i odmah ga makli. Naravno sproveo neciju odluku Kostunica Tadic Cvetkovic ko ce mu ga znati ciji je tal. mission completed
A Bobic glumio tada gradskog arhitektu...
Ma razna g.. su se tu izredjala a nama ostala ova rugoba.
Rekonstrukcija za 30-50 godina. Do tada ostaje kako je.
Koliko dugo stoji staklenac na Trgu Republike a u pitanju je privremeni objekat? Ovde je trajni sa svim dozvolama i blagoslovima.
 
Rasprava o tome da li je šoping molu na toj lokaciji mesto ili nije je promašena tema, a naročito je promašena tema narodne kuhinje vs. skupe radnje. Nigde u svetu investitor ne razmišlja o korisnicima narodnih kuhinja, nije došao da investira u socijalne ustanove.
Ako budu imali kupaca, funkcionisaće i imati profit. Ako ne budu imali kupaca, bankrotiraće i staviti ključ u bravu.
Ako su uložili tolika sredstva u izgradnju ogromne građevine na takvom mestu, sigurno imaju neki račun.
Ono o čemu možemo ovde da raspravljamo je estetika te zgrade, koja je više nego upitna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467278#p467278:37wpetgk je napisao(la):
DzonTravolta » 24 Jul 2017 01:20 pm[/url]":37wpetgk]
...
Ako budu imali kupaca, funkcionisaće i imati profit. Ako ne budu imali kupaca, bankrotiraće i staviti ključ u bravu.
...

Изгледније је да ће тражити помоћ од државе.
 
Da. I subvencije za zaposlene. :mrgreen:
Ali objektivno: da li ovde zaista neko misli da je neko uložio toliku lovu, ne računajući da bi morao da ima nekakav nemali interes od toga?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467230#p467230:28tvz0in je napisao(la):
autoputevi kao hobi » Pon Jul 24, 2017 1:47 am[/url]":28tvz0in]
Ovo je privatni investitor.
I sto se mene tice on moze i da pukne a i da zaradi extra lovu.
To je njegov problem.
ALI,nas problem je uzasna arhitektura ovog trznog centra ciju realizaciju gradski celnici nisu smeli da dopuste.
Ostaje nam da se nadamo da ce vremenom rekonstruisati objekat (poput GTC Square-a na Nbg)i pretvoriti ga u nesto lepo.
Ovako je haoticna kutija,namenjena Pristini ili Albaniji,a ne predivnom i istorijskom delu Beograda.

Znam da je privatni investitor i da nije mogao bez dozvole ovdašnje vlasti. Inače se slažem, a da se nadam nekoj rekonstrukciji u budućnosti, pa baš nešto i nisam raspoložena. Danas u Rajićevoj, sutra u ko zna kojoj, može im se.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467278#p467278:28tvz0in je napisao(la):
DzonTravolta » Pon Jul 24, 2017 2:20 pm[/url]":28tvz0in]Rasprava o tome da li je šoping molu na toj lokaciji mesto ili nije je promašena tema, a naročito je promašena tema narodne kuhinje vs. skupe radnje. Nigde u svetu investitor ne razmišlja o korisnicima narodnih kuhinja, nije došao da investira u socijalne ustanove. (...)

Oko brendova sam se nespretno izrazila a zapravo sam mislila na nivoe istih. Mea culpa. :mrgreen:

Ne razumem, čemu pominjanje nacionalnih kuhinja kao da sam razvezla čitavu stranicu o istima. Samo napmenuh, a ovaj arhitektonski užas nema direktne veze sa tim ali da je sveukupno na držanom nivou ironija, jeste.
 
Očigledan lapsus calami. Na kraju, koren je isti. :mrgreen:
 
Imamo odlično objašnjenje http://www.poslovnaznanja.com/objavljen ... ndinga.htm

Što se TC i hotela u Rajićevoj tiče, zna li se kada će biti otvaranje, moram se uklopiti sa odmorom da ne propustim feštu.
2979583794.gif
 
Vrh