Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

To je to ljudi...ko god se nadao da ce finis izgradnje da ulepsa ovu nakazu nek stavi glavu u kofu vode i nek se spremi za 14ti sept.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni ovo ne izgleda loše, možda je do mene, ali čak je i simpatično ...ako izuzmemo ove crvene panele za koje zaista ne vidim razumno objasnjenje.
 
Ja dosta toga mogu da 'svarim' i prihvatim, ali deo ka Knezu i odnos ove zgrade prema zgradi biblioteke NIKAKO.
Neki dan sam 15 minuta pokusavao da gledajuci iz raznih uglova vidim 'nesto' sto bi mi tu stranu ucinilo prihvatljivom.
Nisam uspeo.
Glavna asocijacija gledajuci tu stranu je "benzinska pumpa"... :(

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Asocijacije na miks pumpe,privatnog fakulteta i staklenca sa trga.Od sad shtraftam samo do kolarca pa onda nekim sporednim do kalisa sa ne gledam ovaj sram.
 
Moglo je bolje,priznajem, moglo je i lepse. Ali je taj prostor lepsi i bolji nego sto je ranije bio. Mozemo uvek videti polupraznu casu pred nama, i uvek zeleti bolje i vise od onog sto je nase, ali sretan covek nije onaj koj ima mnogo, vec onaj kome je potrebno malo za istu!
 
Ma samo da smo se oslobodili one rupčage :)
koja je pretila ozbiljnom konkurencijom Miticevoj rupi ,a ostali kandidati još ne odustaju kao sto su ,,Tri kralja,, i dr. .... :lol:
 
Interesantno je, sve sem strane sa crvenim panelima.Ja se lično nikad nisam bavio ...moglo je ovako, moglo je onako.To je to što imamo, i patetisanja tipa, moram obilaziti , upropastiše mi grad i slično apslolutno ne razumem.Ne može se grad graditi, niti se može čitav svet uklapati u nečiju ličnu impresiju.Mnogi bogatiji gradovi imaju raznorazna čuda...i viđao sam svašta...i sve je to taj grad.Bitno je da je uredno, čisto, i da su sređeni objekti (da ne otpadaju fasade, da nema zapuštenih gradilišta...), mislim da je to mnogo veći problem Beograda nego Rajićeva, ili bilo koji drugi novi objekat.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=468402#p468402:3c3d83au je napisao(la):
lukarts » Pon Jul 31, 2017 8:38 am[/url]":3c3d83au]Moglo je bolje,priznajem, moglo je i lepse. Ali je taj prostor lepsi i bolji nego sto je ranije bio. Mozemo uvek videti polupraznu casu pred nama, i uvek zeleti bolje i vise od onog sto je nase, ali sretan covek nije onaj koj ima mnogo, vec onaj kome je potrebno malo za istu!
Istinu zboriš. Da bi ova zgrada nezadovoljne ljude učinila srećnim (a ima ih prilično), potrebno je primeniti Mikelanđelovu misao iz mog potpisa pa šta ostane ostane, sigurna sam da bi se od viška mogla napraviti još jedna manja građevina. Toliko o ovoj skalameriji i želji za "mnogo".

O.D. Skoro sam sigurna da je bilo i boljih predloga idejnih rešenja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=468277#p468277:30nkcm05 je napisao(la):
milos.tro » 30 Jul 2017 04:12 pm[/url]":30nkcm05]današnje fotke:

file.php

Ahh.. jos jedno razočaranje. Ovo je trebao biti direktni prolaz do kneza, bez stakla, uzvisenja, stepenica!
Ovo je bila "Rajiceva ulica", tehnicki gledano, sa dve lepe fasade s leve strane,
sada budzak, dupe zgrade, sa pretenzijom da postane javni pisoar.
 
Ala su usrecili stanare tih starih zgrada. Zalepili su im zid na 4-5 metara od prozora. Dobra strana, zimi ce im biti toplije, severac im ne duva direktno :)
 
Верујем да писци графита да не кажем жврљотина трљају руке.
 
Ајде бре,већина вас само с...,све вам смета.Пратим из теме у тему сваки пројекат исто само оговарате и све исти људи а онда остали као папагаји.Лијепо се развија Београд ,него наша посла,само критикуј нема везе..Супер објекат лијепо изгледа и модерно. :bash: :bash: :notok:
 
Kao što vidimo na izvanrednim slikama iznad, ovim projektom su otvoreni i neki potpuno novi vidici i perspektive Beograda.

O vrednosti trgolikog prostora na tom mestu ne treba ni govoriti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=468435#p468435:8wzi0smf je napisao(la):
Drakche » 31 Jul 2017 09:18 am[/url]":8wzi0smf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=468277#p468277:8wzi0smf je napisao(la):
milos.tro » 30 Jul 2017 04:12 pm[/url]":8wzi0smf]današnje fotke:

file.php

Ahh.. jos jedno razočaranje. Ovo je trebao biti direktni prolaz do kneza, bez stakla, uzvisenja, stepenica!
Ovo je bila "Rajiceva ulica", tehnicki gledano, sa dve lepe fasade s leve strane,
sada budzak, dupe zgrade, sa pretenzijom da postane javni pisoar.

Privatizacija društvenog dobra u je jedan od oblika izvlačenja profita u gradskim sredinama.
 
При чему је ово ваљда први инвеститорски пројекат у Срба у оквиру којег смо добили и квалитетан јавни простор.
 
Okretnico vrati se sve ti je oprošteno :) Grad skučeniji za jos jedan prostor koji sam ranije koristio bar dok sam čeko trole uveče. Bio sam spreman da se odreknem tog prostora za nešto lepo na tom mestu. Međutim ovakva prevara će imati dalekosežnije posledice jer ću posle ovog I još par ružnih primera uvek biti protiv pretvaranja ikakve, makar I najzapuštenije javne površine u privatnu.
 
Hoće li podzemna garaža stvarno da uništi prvo antičko naselje ispod Studentskog parka,ili Maldini preteruje?
 
Kada se posmatra direktno iz tehnodroma pogled je krajnje prelep.Kada se baci pogled od spolja bole oci,stvarno steta i sramota.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=468492#p468492:jlwicgxv je napisao(la):
Пантограф » 31 Jul 2017 01:11 pm[/url]":jlwicgxv]При чему је ово ваљда први инвеститорски пројекат у Срба у оквиру којег смо добили и квалитетан јавни простор.


Ne znam koji je tvoj motiv da toliko branis ovaj projekat, ali postaje malo degutantno.
Pristojnih javnih prostora ima jos projekata: Airport City, West65, Stari Mlin itd.
 
Vrh