Šta je novo?

Tržni centar i hotel u Rajićevoj - [ 57.000m2 ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504178#p504178:3vil95um je napisao(la):
fjerinic » Čet Dec 28, 2017 8:49 pm[/url]":3vil95um]Vreme besplatnog parkiranja produženo sa 30 minuta na 2 sata.
Opet je promenjeno, sada je 1 sat.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532522#p532522:1tip4o8h je napisao(la):
Drakche » Tue Apr 17, 2018 9:54 am[/url]":1tip4o8h]E svaka cast Vozde za ovo fotku.

:sesir:
 
Zemljište propada svuda uz spoljni deo bočnog betonskog zida podzemnih prostorija. Koliko se sećam ovo je počelo još tokom gradnje, ali su pre puštanja sve izravnali. Međutim opet je počelo da propada, pa se sada ljudi već masovno sapliću pošto je razlika u visinama i po 2 do 5 cm. Popucale su i granitne ploče na velikoj dužini. Pošto je ovo glavni deo najvažnije turističke pešačke zone Knez Mihajlove, ne bi se smelo dozvoliti uobičajeno čekanje dok se neko ne smiluje da nešto uradi.

Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Sve što je bilo potrebno da se ovo spreči je da se u vreme završetka Rajićeve a pre polaganja novih ploča na parceli TC, na lice mesta pošalje ekipa radnika koja bi vratila postojeće ploče na mesto, tj. ''nabila'' ih ka Akademiji. Tako da kad ekipa s druge strane ograde, na parceli TC, nastavi da slaže, da se ploče oslanjaju jedne na druge. I da se na mestu ''spoja'' eventualno dosipa pesak ili šta već, da se eliminiše visinska razlika.

Sve to bi tražilo 10ak radnika i jedan radni dan.

Ali... k****bolja.

(moram da iskoristim taj izraz, jer ovo više nije čak ni nebriga, nego baš ovo gore napisano)
 
Predlažem da se tema prebaci u forum "Rekokonstrukcija i obnova objekata".
 
@Zuma Nadam se da se nećeš ljutiti ako ove slike prosledim nadležnima i Beokomu?
 
Slobodno šalji, oni i treba da znaju.

Međutim pre nasipanja i postavljanja novih blokova bi prvo trebalo shvatiti zašto zemlja propada, i to ne mestimično, nego ravnomerno na priličnoj dužini. Prvo sam pretpostavio da nije dobro nabijen naknadno dodati sloj zemljišta u slučaju da je između spoljne strane bočnog betonskog zida ostala rupa za oplatu koja je naknadno popunjena i loše sabijena. Međutim posla pronalaženja jedne moje stare slike iz 2012. video sam da je osnova bočnog zida formirana od šipova, što znači da originalno zemljište izvan njih verovatno nije pomerano, pa ne bi trebalo ni da je manje sabijeno nego što je bilo ranije. Tako da nije baš jasno zašto se ovo dešava.

 
Videćemo da li će i posle ove rekonstrukcije ploče ponovo početi da se sležu. Evo par današnjih slika:

Pogledajte prilog 1
Huawei očigledno sprema neki „ivent” na platou ispred tržnog centra:

 
Moraju da se reklamiraju jer im lose ide, zatvaraju prodavnicu u rajicevoj jer nisu stizali do 10% dnevne norme.
 
Losa im pozicija radnje i nezaiteresovana prodavacica plus pojma nema o telefonima sve vam pise
 
Inače svi lokali i objekti u okolini Rajićeve se žale da otkako su uklonjeni kontejneri u Kralja Petra zbog njegove izgradnje i širenja pešačkih zona, njihovi ljudi moraju da nose đubre tri bloka da bi ga odložili. Najgore je buticima i kafićima, pošto oni prave najviše tj. za nošenje najglomaznije otpade.
 
Tržni centar i većina lokala u njemu su dobili poseban kontejner za odlaganje. Ali je on unutar zgrade i zatvoren je za bilo koga ko nije na spisku odnosno ko nije obuhvaćen ugovorom sa Čistoćom.
Idiotizam ide do te mere da čak i Mama Shelter ne sme da ga koristi, jer nisu postigli dogovor sa TC Rajićeva/Čistoćom oko toga, tako da i oni idu okolo naokolo 3 bloka da bi bacili đubre.
 
I ostaje trag na trotaru kuda vuku kese sa smecem curi iz kesa .Nemaju ni neki vid kolica takodje nisam primjetio da razvrstavaju otpad
 
ruzno, sterilno jednostavno bezveze!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
И даље ми није јасно, да неко и даље, велике пројекте у центру и уопште у Србији потпише Латиницом ? - RAJIĆEVA- ?? људи ајде да почнемо да се поштујемо мало, сами себе, https://www.youtube.com/watch?v=fOEySxcYPlE ..ако устав који дословце каже да је Ћириличко писмо службено писмо у Србији као и српски језик, за почетак би требали да се позабавимо овим латиничним хаосом на истакнутим градским објектима. Ми смо народ у нереду, ми треба да се доведемо у ред од елементарних ствари па на даље.
 
Član 4

Organ, organizacija i drugi subjekt može svoj naziv, firmu ili drugi javni natpis da ispiše, pored ćiriličkog, i latiničkim pismom.

U firmi preduzeća, ustanove i drugog pravnog lica, odnosno radnje ili drugog oblika obavljanja delatnosti deo koji se koristi kao znak može se ispisivati samo latiničkim pismom.
 
Може.. значи може, нама је и уставом дозвољено ако желимо можемо и да се правимо Енглези. После листаш форум и тражиш зашто ништа не функционише ово оно.. Па зато, што може и овако и онако.. дунђерски одрађено јер све МОЖЕ.
 
Da li je neko primetio mali bager koji rascoscava prostor bivseg restorana park i radnicki kontejner ma istom placu

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Pa da. Mislim da sklanjaju šut. Ja se popeo da slikam, kad neki lik ispred mene, čuvar šta li je, "Izvolite, nešto trebate?!" Ja reko ništa samo gledam šta se dešava. Nadam se da će skroz očistiti taj plac sada.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Dame i gospodo: СТАРБАКС je stigao, možete početi sa queue-ingom (пардон кјуингом).
 
Колко су кафе, је л` био неко? Има ли шта испод 3 евра?
 
Vrh