Šta je novo?

Tošin bunar i Egipatska (Zemunska): proširenje i rekonstrukcija ulica

Мало више је новинар Новости претерао у овом чланку. Као што знамо никаквих шест трака неће бити него 2+2, а чланак је тако написан да је испало као да се гради Тошин бунар целом својом дужином. И наравно није у мају 2016. завршетак радова него у априлу 2016.
 
Слике 05. децембар 2015.

Већи део терена је расчишћен и исечена стабла и шибље. Становници из околних кућа и уџерица је доста тога и однело за ложење.

Код семафорске трафостанице су почели да копају и рупе за одређене потребе. Одмах да кажем да семафор који није традио на раскрсници два дана, је из разлога што је био неки квар код напојног кабла. Иначе ће, али не још, морати да и искључе овај семафор кад се буде спајала улица са самом раскрсницом. Има до тога још времена.
Pogledajte prilog 24
Pogledajte prilog 23
Pogledajte prilog 22
Pogledajte prilog 21
Pogledajte prilog 20

Табла је постављена, али ми се чини да је накако баш високо постављена ! Мало сам и зумБирао 3Д скицу да се боље види будући изглед.
Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 18
Pogledajte prilog 17

Слике унутар ограђеног простора где ће се радити
Pogledajte prilog 16
Pogledajte prilog 15
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8

С обзиром да је на овом делу где ће проћи овај део улице, као што сви знамо било доста кућа, остало је након њиховог рушења и доста септичких јама. Све то мора да се санира, вода и „остало“ да се испумпа, после да се разбија бетон и све да се копа до земље.
Pogledajte prilog 7

Као што се види и на сликама изнад и сликама испод које следе, још нису сва стабла посечена. Та стабла су власништво Градског Зеленила Београд и не могу се посећи док се не добије њихова дозвола тј. решење.

Захтев за сечење тих стабала је Градском зеленилу поднела „Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда“ и решење се очекује ових дана. Кад Дирекција добије то решење, онда они издају налог извођачу радова тј. АР Градњи за њихово уклањање. Та стабла онда Зеленило носи у своје складиште на даљи поступак.

Можда ће ово све мало успорити динамику радова око расчишћавања, али има ту других послова који се морају одрадити, одношење накупљеног шута, премеравања, копања, исушивање септичких јама,...
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Једна „висинска“ слика из улице Николе Добровића. Кад опадне још више лишћа , биће и чистијих слика са истог места, па ћа се боље и видети овај део, а и даље.
 
Šta li će biti sa postojećim delom ulice?
Ja bih lično želeo da ostane zapušten i zarastao u neku šumicu, pa da za 20 godina tuda prođem i setim se kako je nekada bilo.

Poslato sa telefona
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361361#p361361:1v3xit77 je napisao(la):
astrodule » 06 Dec 2015 07:30 am[/url]":1v3xit77]Šta li će biti sa postojećim delom ulice?
Ja bih lično želeo da ostane zapušten i zarastao u neku šumicu, pa da za 20 godina tuda prođem i setim se kako je nekada bilo.

Poslato sa telefona


umptosin%20bunar.jpg


Najverovatnije će se graditi.
Kada se proširi ulica i izgradi parče "UMP"a, nekretnine uz ovu raskrsnicu će dobiti na vrednosti.

Već smo zaboravili kako je "nekada" bilo, kada su još uvek postojale kuće i uski, ali prohodan trotoar.
Ono što sam ja primetio na starim kartama - ovaj luk Tošinog bunara je postojao još u 18, 19 veku, ako ne i ranije. I kao što su vreme i život prevazišli stare turske kuće u starom delu grada u kojima niko danas ne bi želeo da živi i sokake kroz koje ne bi mogao da prođe autobus, tako je vreme da se ova ulica konačno proširi...
 
Ja bih ipak da ostane negde bar parče asfalta (kao tragovi stare aerodromske piste kod Rodića) da nas podseća. Naročito pošto postoji i na starim kartama.
 
Znajući kako se stvari kod nas rešavaju, nije nemoguće da to parče ostane i da se koristi i dalje, kao - parking.

Što se tiče piste - pa ona se vidi samo zato što još niko nije počeo da gradi na tom placu... isto kao i na drugim mestima na kojima "proviruje". Taj beton su izlili Nemci u toku okupacije, a posle rata je aerodrom postao prepreka urbanom razvoju... Srećom pa je makar hangar sačuvan, a on stvarno ima veliku vrednost.

Nemam ja ništa protiv nostalgije i očuvanja starih objekata, ali ako vrede i ako imaju neku prošlost i priču...meni bi ovo bilo kao kada bih čuvao stari pokvareni frižider u podrumu. Bar ja to tako vidim.
 
Slažem se. Ako će nešto da se gradi, neka se gradi.
Samo ne bih da taj deo preoru i ništa ne naprave.


Poslato sa telefona
 
Pozdrav svima. Interesuje me da li neko sa sigurnošću može da kaže hoće li se ovde praviti biciklistička staza (koja bi se nadovezala na onu iz Tošinog bunara, Nikole Dobrovića i Vojvođansku) ili neće? Na ovim skicama, slikama i po najavama, niko bici staze i ne pominje a to je u potpunoj suprotnosti sa obećanjima Folića o razvoju održive mobilnosti, kilometrima novih staza i ostalim, pokazaće se, bleletanjima u prazno. Čisto da znamo da organizujemo biciklistička udruženja i BLOKIRAMO NASTAVAK RADOVA dok se ovaj nakaradni plan ne izmeni. Hvala.
 
Trazi uvid u projekat mislim da ce izvrsiti spajanje kao u vojvodjanskoj
 
Postojeća staza u Tošinom bunaru je dobijena kako je dobijena - deo već postojećeg trotoara je raskopan i ponovo asfaltiran, samo u crvenoj boji.
Zapravo ništa konkretno nije dobijeno, osim što je neko naplatio to raskopaanje i asfaltiranje. jedino što smo dobili jesu - oboreni ivičnjaci na raskrnicama, a i to je ošljarski urađeno.

Zato, mislim da će trotoar biti urađen kao i na već ranije proširenim delovima ove ulice - sa istom takvom fiktivnom stazom za bicikliste.
 
Prema nezvaničnim informacijama, pešačko biciklistička staza će biti legalizovana u okviru ZOBS, kada nacrt uđe u skupštinsku proceduru. Mislim da možemo da kažemo da je frekvencija pešaka na ovom potezu minimalna, tako daće postojeći trotoar biti dovoljnan za bicikliste, samo da ne dobijemo one rampe i nazubljene ivičnjake na prelazima. Sad, ukoliko se u perspektivi tu bude gradilo i ako bude stambenih i komercijalnih objekata, to će sigurno promeniti situaciju. Ono što nervira je što ljudi iz Beolanda vrlo često projektuju nelogična rešenja, i nije baš najjasnije kojom se logikom vode. U Proleterskih brigada imamo zakretanje biciklističke staze i uvlačenje pešačkog i biciklističkog prelaza čitava tri ili četiri metra od raskrsnice sporedne i glavne ulice. Iskreno, takvo rešenje nisam skoro nigde video, i prilično obesmišljava biciklistički saobraćaj.
 
Trebalo bi napraviti vodic dobre prakse za projektovanje biciklistickih staza u bg i da se to usaglasi do detalja i da svi moraju da se drze toga .Da nedobojamo koje kakve karafeke
 
Jos bolja fora je kada neki uzak trotoar iseku i ostave 1/4 za pesake, a od ostalog naprave biciklisticku stazu..
Ni to nije resenje. Ako nema dovoljno mesta i za jedno i drugo apsolutno nema potrebe forsirati biciklisticku stazu na trotoaru..
 
Slike od 8 Dec.
-------------------
 
+ posebno za slike sa upisanim koordinatama :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361425#p361425:21uy0qih je napisao(la):
Stonexman » 06 Дец 2015 03:14 pm[/url]":21uy0qih]Pozdrav svima. Interesuje me da li neko sa sigurnošću može da kaže hoće li se ovde praviti biciklistička staza (koja bi se nadovezala na onu iz Tošinog bunara, Nikole Dobrovića i Vojvođansku) ili neće? Na ovim skicama, slikama i po najavama, niko bici staze i ne pominje a to je u potpunoj suprotnosti sa obećanjima Folića o razvoju održive mobilnosti, kilometrima novih staza i ostalim, pokazaće se, bleletanjima u prazno. Čisto da znamo da organizujemo biciklistička udruženja i BLOKIRAMO NASTAVAK RADOVA dok se ovaj nakaradni plan ne izmeni. Hvala.
@Камени икс човече (или већ), поздрав и теби и добро дошао на најбољи форум у околини и даље :) .

Баталите бре блокаде и остале глупости и о каквом накарадном плану говориш. Наравно да ће бити бициклистичке стазе и са једне и друге стране овог дела Тошиног бунара који се сад гради, то значи 350 метара дужина улице, а бици стаза х два. Спојиће се са већ изграђеним деловима бициклистичке стазе, и са једне и друге стране улице.

Уживај у вожњи , а блокаде остави онима који стварно имају због чега да заустављају неке радове, саобраћај или већ шта.
 
Слике 12.12.2015.:

Радови напредују колико је могуће у датој ситуацији.
Pogledajte prilog 29
Pogledajte prilog 28
Pogledajte prilog 27
Pogledajte prilog 26
Pogledajte prilog 25
Pogledajte prilog 24
Pogledajte prilog 23
Pogledajte prilog 22
Pogledajte prilog 21

На делу од улице Владимира Назора до већ завршеног дела Т. бунара се још увек ништа не ради
Pogledajte prilog 20
Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 18
Pogledajte prilog 17

Од улуце В.Н. па према раскрсници са Николе Добровића, а до наранџастог контејнера на точковима се такође још ништа не ради
Pogledajte prilog 16
Pogledajte prilog 15
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13

Да завиримо мало унутар грађевине.
Нажалост, градско Зеленило још није донело решење о уклањању-сечењу растиња које је њихово власништво ! Радови су због тога мало успорени, ради се оно што се може. На правцу од раскрснице са Николе Добровића па негде до иза наранџастог контејнера, су ископане рупе за подлоге и насипају се песком. Такође су ископане рупе за неке од шахтова, али не може даље да се ради, јер су ту одмах уз њих та растиња.
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Vrh