Šta je novo?

Tošin bunar i Egipatska (Zemunska): proširenje i rekonstrukcija ulica

Nacrti izgledaju odlicno. Taman da od Iviceve do Surcinske bude Bulevar Dijane Budisavljevic!
 
Da li može neko stručniji da malo prokomentariše planove? Širina trotoara, kolovoznih traka, da li je ono u sredini razdelno ostrvo, da li se neke kuće ruše i sl.
 
Слике 15.мај 2016.

Само на брзину неколико слика и то само код раскрснице, јер ионако сад сваки дан пролазим овуда.

Данас ће бити завршено асфалтирање другог дела раскрснице и целе нове леве траке Тошиног бунара до уклапања са постојећим делом Тошиног бунара. Поставља се увелико трећи хабајући слој асфалта.
Увелико се постављају сви семафори, семафорске трафо станице су готове и остаје да се све повеже.
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Кад се то уради на реду је тротоар и бициклистичка стаза дуж леве траке улице, а такође и део тротоара и бициклистичке стазе код раскснице где је десно скретање из Тошиног бунара у Николе Добровића, мада су већ данас почели са утабавањем.


Само још четири дана и готово,а у четвртак се отвара све за саобраћај :kk: Дођи ће и чика Мали :roll: .

Хвала на тренутку пажње народе, :sesir:
 
Lepo, lepo...

Neće skoro raditi pristupnicu za most na Adi? Pošto vidim da ova zgrada koja im stoji na putu nije srušena. Ili je možda plan drugačiji?
 
bobcha78":2svzl8ki je napisao(la):
Hvala na odgovoru. Logično bi bilo da se zaobiđe, ali ovi su postavili ivičnjake u pravcu zgrada. Sigurno će prepravljati kada se odradi UMP
@Бобча, нема потребе да ми шаљеш поруку на ПП, а везано за ову тему. Сва питања и одговоре идемо отворено на самој теми.

На цртежу који сам поставио, си видео да одмах после овог равног дела раскрснице која сад „ови“!!! раде, траса УМП-а благо скреће удесно и иде даље према Омладинских бригада. „Ови“ су поставили ивичњаке зато што је тако по пројекту. Значи нема никаве бојазни да УМП иде на зграду Инекс-Укуса, а поготово нема говора о некаквој преправци.
Допуна: А и да нема зграде Инекс-Укуса, опет би траса УМП-а морала да сркеће удесно јер не може право због железничког насипа тј. пруге.

Ево ти и цртеж саме раскрснице, а мало сам увећао, да боље видиш овај део. Означио сам ти докле је постављен асфалт (ту је грађевинска линија докле "ови"-извођач АД-Градња мора да гради, и где је зграда Инекс-Укуса.



Сличан/исти одговор је и за @Бладеа који исто ето спомиње да се приступница за Мост на Ади неће скоро радити пошто види да им зграда Инекса стоји на путу УМП-а., а није срушена !!!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386237#p386237:1glvavkq je napisao(la):
astrodule » 15 Мај 2016 05:25 pm[/url]":1glvavkq]Mislim da je rok za spajanje mosta sa Tošinim bunarom 1. april 2017.

Poslato sa telefona
По уговору да, али пошто је извођач радова уведен у посао 07.априла 2016., значи задњи рок је 07. април 2017.

"Рок за извођење радова је 365 дана од увођења извођача у посао, а крајњи рок за његово увођење у посао је 7. април ове године."
http://beoland.com/rs/aktuelnosti-2/203 ... -n-di.html
 
Gagga mislim da je opticka varka u pitanju pa je zato blade pomislio da nece moci da prodje trasa
file.php
 
Pogledajte prilog 1
Ne znam da li je optička varka, ali ljudi pogledajte ovaj deo zaokružen u kom pravcu ide. Pa nijedan ugao neće moći da ispravi ovaj pravac, osim da bude debela krivina. Mislim da su majstori debelo pogrešili, sigurno će ispravljati ovaj deo

A pogledajte ovaj ugao


Ovo bre ljudi direktno ide u zgradu. Moraće ove ivičnjake da isprave
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386248#p386248:k6txljvi je napisao(la):
Igor » 15 Мај 2016 07:27 pm[/url]":k6txljvi]Gagga mislim da je opticka varka u pitanju pa je zato blade pomislio da nece moci da prodje trasa
file.php
Да Игоре, у питању је оптичка варка, односно угао сликања и зато је Бладе помислио да УМП неће моћи туда да прође.
За оптичку варку због угла сликања сам раније рекао и Бобчи, али ето као што видиш упоран је да докаже не доказиво.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386257#p386257:1467j1wi je napisao(la):
bobcha78 » 15 Мај 2016 07:57 pm[/url]":1467j1wi]Pogledajte prilog 1
Ne znam da li je optička varka, ali ljudi pogledajte ovaj deo zaokružen u kom pravcu ide. Pa nijedan ugao neće moći da ispravi ovaj pravac, osim da bude debela krivina. Mislim da su majstori debelo pogrešili, sigurno će ispravljati ovaj deo

A pogledajte ovaj ugao


Ovo bre ljudi direktno ide u zgradu. Moraće ove ivičnjake da isprave
file.php

file.php
@Бобча, још само овај пут и нема више преписке, да се не губи време. Једноставно не знам шта желиш да докажеш, а то не можеш јер једноставно не желиш да сагледаш чињенице, цртеже, објашњења !

Прва слика коју си поставио сам сликао из тог угла, а сад ти погледај ову моју слику, од јуче, а овде је због угла сликања још израженије да наводно улица иде право по сред зграде.


Како се год помераш на десно, у односу на рецимо разделни појас између коловозних трака, тако се оптички помера и угао тог разделног појаса, зар не.

А погледај овај угао сликања.
Како ти се сад чини на ове две слике. Како сам се год пењао уз Николе Добровића тако се угао "померања" разделног острва и целог тог дела према УМП, полако "померао" удесно.




Ако ти ово није довољно објашњење, онда једино да дођеш на лице места и увериш се сам да дебело грешиш. А можеш одмах да кажеш и извођачу радова да су, како ти кажеш "дебело погрешили", а наравно и пројектанту ове деонице УМП-а.

Толико и нема више.
 
Ja ti kažem da pod ovakvom postavkom biće mnogo oštra krivina , a najviše zbog toga što je put 2+2
 
Do zgrade ima 4 dužine tok malog ispusta tako da ima više nego dovoljno mesta za krivinu. Kamera je kriva jer pravi optičku varku.

Nije mi jasno što nisu povadili ovaj beton i obnovili ove krzave ivičnjake. Mada ovo već spada u obnovu ulice ali ne znam da li im je po projektu.

file.php


Isto tako ona druga strana bi trebalo da se oguli bar prvi sloj afalta i ponovo presvuče i obeleži.
Možda će to na leto da rade.
 
Бетонске плоче и крзави ивичњаци нису били по пројекту. Бетонске плоче су од аутобуског стајалишта.
Грађевинска линија је ту где се завршава са новим ивичњацима, односно то је линија уклапања. Сам извођач радова је предлагао неке мање измене, међутим инвестиор није дозволио.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386178#p386178:2wmm5ntt je napisao(la):


Овде се све јасно види, чим се зумира. Полупрофили су широки по 7 метара, дакле 2+2 траке, и то широке. Између је разделно острво од 4,5 метра.

Да протумачимо неке детаље:

- Раскрсница на крају Париске комуне је заправо улаз у тунел који треба да изађе у близини Жел. станице Земун и повеже П. комуне са саобраћајницом Т6.

- Следећа четворокрака раскрсница је са Улицом Џона Кенедија, а наредна са путем погрешно означеним као "Творничка/А. Дубчека" (поред такође погрешно пише "Лаудонов шанац"): реч је, заправо, о траси старе пруге. Њом треба да прође улица профила 2+2 са разделним острвом од чак 8 метара, што је довољно за трамвај/ЛРТ. С обзиром да знам људе, јавља ми се да је неко у Урбанистичком заводу излобирао да се остави могућност да се једном туда преспоје метро и железничка пруга ка Батајници, уз градњу депоа за метро у "шанцу" у некој даљој фази.

- Од Евангелистичке цркве планиран је паралелни ток једносмерних улица (постојећи ток Ивићеве у смеру ка Студењаку) до укрштања са будућом трасом Бул. Михајла Пупина/Угриновачка. Такво решење је вероватно условљено жељом да се што мање руши и расељава.


Да додам и да је Игор пре извесног времена у одељку Градски живот и вести поставио и линк до новог ГУП-а. Да вас мање мрзи да читате документа, наишли бисте тамо на мапу приоритета у друмској инфраструктури, на којој бисте, осим завршетка УМП-а на Новом Београду, Булевара патријарха Павла и СМТ од Раковице па узбрдо и низбрдо до аутопута, уочили и булеварски "продор" кроз Земун, а то значи реконструкцију Тошиног бунара (према мапи - приоритетно) и касније Угриновачке. Дакле, за то се припрема терен.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386178#p386178:3frqcfk6 je napisao(la):
Пантограф ме мало претече, али нема везе, али нећу о делу који прецизно објашњава неке детаље.

Само да појасним око грешке, коју је и Пантограф приметио на плану о ознаци улице. Наиме на будућој раскрсници Тошиног бунара и Јернеја Копитара (бивша Жарка Миладиновића) су погрешно уписали на цртежу име улице Александра Дупчека (бивча Творничка). Сви знамо да је ова улица (А.Д.) мало више удаљена од Тошиног бунара и да се та улица наставља на Булевар Михајла Пупина.
На оба плана-цртежа је погрешно уписана ова улица. Мислим да би пројектантима требало скренути пажњу.
Стрелицама сам означио грешке:
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

На отрофото снимку сам означио те детаље


Можда је и овде грашка настала због дигиталне копије коју је пројекант добио од Службе за катастар општине Земун где је погрешно уписан назив улице Александра Дупчека (бивча Творничка). Чуди ме да толико погреше. Иначе улица Јернеја Копитара је граница између општина Земун и Нови Београд, а као што рече Пантограф, туда је некада ишла пруга.

Исти случај је био и са улицом Др. Агостина Нета где је погрешно уписан овај назив улице за трасу УМП-а. Кад сам пријавио то Дирекцији за градско земљиште, одмах су грешку исправили.

Ипак се на плану види да у Ивићевој улици, која је иначе најкраћа улица у Београду, треба да сруше све оне објекте са леве стране, гледано од Сенског трга, а и да „скрате“ неке објекте са десне стране улице. Биће то леп део Земуна, коначно сређен и са великим, назовимо га тргом :wink: .
 
Ako se vidim prica o prosirenju tosinog bunara od raskrsnice sa pariske komune,onda cu i dodati da ja msm da je moguce napraviti 2+1 u korist 2 smera ka zemunu jer su trake sada i vise nego propisno siroke i postoji mesta za 2+1 u mogucnost menjanja 2 smera,kad je veca guzva onda ka zemunu i obrnuto.treba razmisliti i o ovom resenju...a jos jednom se unapred radujem zavrsetku i prosirenju tosinog bunara...zna li neko raspored traka iz smera zamuna ka surcinu na samoj raskrsnici...jedna je sigurno za skretanje desno u nikole dobrovica a dve ostaju za pravo ili jedna pravo a jedna levo ka buducem mostu na adi?
 
Hvala Pantografe i Gago :sesir:
Čitajući vaše komentare stekao sam utisak da su ovo poprilično dobro isplanirali. Dobro zvuči i ako je pri vrhu prioriteta, znači možda se neće čekati 20 godina.
 
@Earthmoving
Primetio sam da si okacio slike sa skicama. Koji ti je izvor i da li imaju jos slicnih planova za neke druge lokacije koji se mogu pogledati?
Izvinjavam se ako idem previse off topic.

@Milos Tro. @Gago
Hvala za svakodnevno azuriranje stanja :)
 
Galeks, izvor je onaj iz "Edit-og" posta sa prošle strane. U tački 1. piše da se može svakodnevno pogledai od 20 apr-23 maja u Ul. 27. marta 43-45, ali dole na dnu u tački 4. je dat i deo sajta grada na kome se može to sve videti (gradski oglasi pa pod konkursi i tenderi). Tamo na nekoj strani (4 il tako nešto) nađeš ovo: http://www.beograd.rs/cir/gradski-oglas ... u-sredinu/
i na dnu te strane imaš: Nacrt plana, Grafika i Izveštaj o strateškoj proceni. Uđeš u "Grafika" i ima puno crteža. Ja sam od mnogo izabrao 2 ali pošto su bila u adobu nešto nisam mogao da ih prikačim ovde na sajt pa sam ih prebacio u format slika i ovde postavio. Tamo u "Grafici" ima mnogo više slika al nisam hteo da pretrpavam ovde sajt.
Za druge lokacije tamo nisam našao jer je tamo samo istaknut ovaj konkretan uvid u plan. Ali gore Pantograf reče da je Igor ranije postavljao na temi Gradski život i vesti link ka GUPu gde se ovo isto/slično vidi, pa ako možeš da tamo pogledaš, ne znam dal bi ti to nešto značilo.
 
Hvala, na odgovoru, snasao sam se sad i upravo gledam pdf-ove. IMa dosta interesantnih stvari.
 
Malo nevest uporedni prikaz. Ovo je poprilicno ambiciozno.
Mogu da zamislim pogled ka evangelistickoj crkvi sa ovog trga/parka.



Pogledajte prilog 1

@Igor, ako mozes smanji malo slike, da se ljudima lakse ucita stranica.
 
Dobro, ovaj plan tek za par nedelja treba da se izglasa, ne znam dal će ovo biti finalno ako se budu bunili stanari kuća koje se ruše. Mada možda oni to i od ranije znaju (?) Inače za opšte interese grada verujem da bi bilo bolje da se ovako kako je predloženo i usvoji. Videćemo...
 
Vrh