Šta je novo?

Tošin bunar i Egipatska (Zemunska): proširenje i rekonstrukcija ulica

Tom logikom bi u Londonu postojalo svega stotinak radnih dana...Ali dobro ne zuri im se mnogo, a i uglavnom lepo napreduju..
Jos samo jedan sloj, semafori i da iscrtaju trake i gotovo...
Nadam se samo da nace koristitu onu zutu boju za obelezavanje dela puta koji ce se koristiti 20 dana..
 
Слике 25.април 2016.

Постављен је цео први слој и делимично други слој асфалта не делу раскрснице прве фазе радова. Киша је омела асфалтирање, наравно могли су да даље асфалтирају, али квалитет радова не би био онда на одговарајућим нивоу. Сутра настављају радове око асфалтирања.
Pogledajte prilog 20
Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 18
Pogledajte prilog 17
Pogledajte prilog 16

И на делу који се ради у улици Николе Добровића је исто постављен први слој асфалта и делимично други.
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1


Настављају се радови око изградње тротоара и бициклистичке стазе на спајању истих из улице Николе Добровића у Тошин бунар, десно скретање. Предстоји још утабавање завршног слоја и постављање асфалта. И на другој страни раскрснице изградња тротоара је почета, лево скретање из Т.б у Н.Д., али ће се завршити по постављању високо напонског кабла.
Pogledajte prilog 15
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11

У међувремену се код леве траке ради тротоар, постављају се туцаник и ризла, па ће и они да се асфалтирају чим се заврши асфалтирање овог дела раскрснице.
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7

На једном делу раскрснице који спада у другу фазу рада, исто у међувремену већ наносе слојеве песка
Pogledajte prilog 6

Постављају се и високо напонски каблови
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4

Због погоршања времена, јер нису постављена сва три слоја асфалта, десна трака ће се пустити у саобраћај у суботу 30. априла, за оба смера. Наравно, тада ће се и преусмерити саобраћај на обе девијације.

Саобраћај у улици Николе Добровића неће бити пуштен све док се не изгради и други део раскрснице, а то значи да ће ова улица бити затворена све до 19. маја о.г.

Извођач радова је предочио и Секретаријату за саобраћај и МУП-у да ако се пусти саобраћај и у Николе Добровића да ће онда морати да се постави саобраћајна патрола која ће нон стоп морати да регулише саобраћај, пошто семафори још неће бити постављени, и постоји објективна могућност чешћих судара. Семафори ће бити постављени тек кад се заврши друга фаза радова на овој раскрсници, а и сама трафо станица за њих ће бити у том делу раскрснице.

Значи и све четири градске линије 65, 72, 82 и 613 ће исто до 19. маја саобраћати по садашњим измењеним трасама.

Хвала на пажњи народе :sesir:
 
Ах тај Блиц
Наводно објавили вест о радовима у Тошином бунару, а копирали део мог текста из задње фоторепортаже и мало обрнули ред реченица. Послао сам им коментар, али га нису објавили.
Ако је и од њих много је. :notok:


RADOVI NA TOŠINOM BUNARU Autobusi voze okolo do 19. maja
Blic | 26. 04. 2016 - 13:50h| Komentara: 1

Radovi na Tošinom bunaru biće produženi najmanje do 19. maja!
Do tog datuma i linije gradskog prevoza 65, 72, 83 i 613 saobraćaće po sadašnjim, izmenjenim trasama. Saobraćaj u Ulici Nikole Dobrovića neće biti pušten sve dok se ne izgradi drugi deo raskrsnice, dok bi prvi trebalo da bude gotov u subotu 30. aprila

http://www.blic.rs/vesti/beograd/radovi ... ja/lkcfkvy
 
Bar da su napisali da si ti i ovaj sajt izvor.
Zbog sličnih stvari uopšte mi ih i nije žao kad kukaju o njihovoj ugroženosti, pravima...a obaveze nikakve nemaju naravno
 
Ti si Gago trebao da ideš u novinare,tako se pišu tekstovi sa obiljem fotomaterijala i informacijama iz prve ruke. :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383291#p383291:1qijczrd je napisao(la):
AleksandarGrf » 27 Apr 2016 10:59 am[/url]":1qijczrd]Pa bar je to poznato, da su od politicara samo novinari gori sljam.


А од новинара само људи који свом имену додају три слова... Изазови генерализације, чудо једно.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383255#p383255:3n4fcf60 je napisao(la):
Earthmoving » 27 Апр 2016 08:39 am[/url]":3n4fcf60]Bar da su napisali da si ti i ovaj sajt izvor.
Zbog sličnih stvari uopšte mi ih i nije žao kad kukaju o njihovoj ugroženosti, pravima...a obaveze nikakve nemaju naravno
Само да је написано да је извор Беобилд и то је сасвим доста, јер сви већ знају шта је Беобилд :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383293#p383293:108dbdta je napisao(la):
milos.tro » 27 Апр 2016 12:27 pm[/url]":108dbdta]Ti si Gago trebao da ideš u novinare,tako se pišu tekstovi sa obiljem fotomaterijala i informacijama iz prve ruke. :sesir:
Милоше хвала. Ја се на неки начин и бавим новинарством, али аутомобилским, пошто сам сарадник-"новинар" у једном часопису за аутомобилизам. Због мог редовног посла којим се бавим, скоро три године нисам написао неки озбиљнији чланак или тестирао неки аутомобил, али зато су у редакцији млађи нараштаји који јако добро раде свој посао, пошто им је то редован посао. :)
:sesir:
 
Ali zato pišeš jako dobre članke na Beobuildu :wink: :)
 
Слике 27. Април 2016.

Поставља се трећи хабајући слој асфалта и то ће се урадити током данашњег дана. Током сутрашњег дана се очекује решење од Секретаријата за саобраћај за затварање старог преосталог дела улице Тошин бунар 1+1, и то заувек, а и решење за пуштање у саобраћај нове десне траке Тошиног бунара. Саобраћај овом десном траком ће ићи у оба смера сво време док се не заврши и лева трака и преостали део раскрснице тј. до 19. маја.
Pogledajte prilog 31
Pogledajte prilog 30
Pogledajte prilog 29
Pogledajte prilog 28
Pogledajte prilog 27
Pogledajte prilog 26
Pogledajte prilog 25
Pogledajte prilog 24
Pogledajte prilog 23
Pogledajte prilog 22
Pogledajte prilog 21
Pogledajte prilog 20
Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 18
Pogledajte prilog 17
Pogledajte prilog 16

Ако се решење добије током сутрашњег (четвртак) пре поднева, постоји могућност да се пусти саобраћај новим десним делом Тошиног бунара и током сутрашњег предвечерја. Уколико не, остаје онако како је и договорено, да се саобраћај пусти у суботу ујутро 30. априла.
Тада ће се прво поставити разделне ознаке по средини нове десне траке и окренути скретања на обе девијације за усмеравање саобраћаја. Додатним препрекама ће бити онемогућено десно скретање возилима из Тошиног бунара у Николе Добровића.
Без обзира на све, од суботе се возимо једним новим делом Тошиног бунара
Pogledajte prilog 15

Раде се тротоари и бициклистичке стазе на десним странама Тошиног бунара и према Николе Добровића, а то се очекује да се заврши у уторак/среду следеће недеље.
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9

Чим се пусти саобраћај новом десном страном, иде се у радове на другом делу раскрснице тј. 2.фаза и преостали радови на левој траци, тротоару и бициклистичкој стази, скретање према будућој бензинској станици, скретање према Ерпорт граду и уклањања старе трасе.
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2

На неки начин су ти радови и почели јер се већ уклања земља и од раније заостали набацани шут. На слици, са леве стране ова метална ограда се уклања, а за ову бетонску и дрвену бандеру у облику ћириличног слова Л, нисам сигуран, али ћу питати. Ту ће бити десно скретање из УМП-а у Тошин бунар.
Pogledajte prilog 1

Хвала на пажњи народе :sesir:
 
Svaka cast Gago sto bi ti rekao "плусић укњижен" :)

Nego nesto me brine ovo skretanje ostro pod nagibom. Kako ti deluje na licu mesta?
file.php
 
Gago, kako uspostavljaš prvi kontakt sa šefovima gradilišta? Možda da napišeš neke zanimljivosti o tim prvim kontaktima.

Naravno, svaka čast i na ovoj reportaži.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383431#p383431:34axyqnz je napisao(la):
Igor » 27 Apr 2016 07:52 pm[/url]":34axyqnz]Svaka cast Gago sto bi ti rekao "плусић укњижен" :)

Nego nesto me brine ovo skretanje ostro pod nagibom. Kako ti deluje na licu mesta?
file.php

Zašto? tu će biti pešački, verovatno i semafor sa uslovnim zelenim. A i na jednoj od prethodnih slika se vidi da nisu neki kritčni nagib i krivina.


Da li se sa ovim delimičnim otvaranjem otvara i trotoar sa te strane?
Da li će pešaci konačno moći da prođu npr od železničke stanice do WestEnda, ili biciklsiti da od blokova mogu da prođu prema Zemunu?
 
Deluje mi ostrije to skretanje jos kada se Gagine komsije iz pravca Bezanije zalete odozgo a bude uslovna ili zeleno bice zanimljivo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383472#p383472:kd8mpp4a je napisao(la):
relja » 27 Апр 2016 11:25 pm[/url]":kd8mpp4a]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383431#p383431:kd8mpp4a je napisao(la):
Igor » 27 Apr 2016 07:52 pm[/url]":kd8mpp4a]Svaka cast Gago sto bi ti rekao "плусић укњижен" :)

Nego nesto me brine ovo skretanje ostro pod nagibom. Kako ti deluje na licu mesta?
file.php

Zašto? tu će biti pešački, verovatno i semafor sa uslovnim zelenim. A i na jednoj od prethodnih slika se vidi da nisu neki kritčni nagib i krivina.


Da li se sa ovim delimičnim otvaranjem otvara i trotoar sa te strane?
Da li će pešaci konačno moći da prođu npr od železničke stanice do WestEnda, ili biciklsiti da od blokova mogu da prođu prema Zemunu?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383475#p383475:kd8mpp4a je napisao(la):
Igor » 27 Апр 2016 11:43 pm[/url]":kd8mpp4a]Deluje mi ostrije to skretanje jos kada se Gagine komsije iz pravca Bezanije zalete odozgo a bude uslovna ili zeleno bice zanimljivo.

Хвала Игоре и Реља :sesir:

@Игоре, можда ти се чини да је оштрије због угла сликања. На лицу места је то сасвим у реду и једна уобичајена раскрсница. Две слике од 25.априла о.г., снимљене са "друге стране "
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5

Вероватно ти се сад чини оштрије и из разлога што је раније овај део раскрснице са скретањем десно, из Николе Добровића у Тошин бунар, био много блажи јер се и у самој раскрсници практично ишло још један део право па тек онда десно скретање у Тошин бунар 1+1. Цела раскрсница је тада била и некакао удубљена, гледано у односу на део Тошиног бунара код семафора где је улица 3+3. Сад је све то попуњено и изравнато са тим делом и настављено даље према новом делу Тошиног бунара.
Слике од 02. децембра 2015.године где се то донекле види:
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3

И сада, а и раније, гледано одозго, улица Николе Добровића делује стрмо, не знам који је нагиб, покушаћу да сазнам, али нема бојазни за скретање десно, а да ли ће се возачи залетати да би ухватили зелено за десно скретање, хм, па то се и раније радило, а биће и даље тога.
Поглед одозго низ Николе Добровића, слика од пре пет (5) година, 03.априла 2011.
Pogledajte prilog 2

Пешачки ће бити баш ту и ићи ће преко овог острава, а и бициклистичка стаза такође. Сигурно ће бити и условно зелено, а то ћу још проверити.
Ево једног од цртежа, тј. део цртежа где се види ова раскрсница, већ сам ово постављао. На цртежу се види и уцртани део старе раскрснице са десним скретањем из Николе Добровића.
Иначе треба да добијем цртеже раскрснице са тачно уцртаним пешачким прелазима, семафирима,...итд. Требао сам јуче то да добијем, али сам ја заборавио да понесем меморију :x тако да остаје за суботу.
Pogledajte prilog 1

@Реља, да пешаци, а и бициклисти ће моћи комотно да прођу целим тим делом од ж.с. Тошин бунар до зграде Вест Енда, и са једне и друге стране Тошиног бунара. Пешачки прелази ће бити наравно свуда обележени, на самој раскрсници, код улице Владимира Назора, и са друге стране Т.б. код улаза/излаза будуће НИС бензинске станице и код улаза/излаза за Ерпорт град.
Цртеж целог новог дела Тошиног бунара, где се то и види (пешачки прелази нису обележени на овом цртежу):


Ако сам нешто изоставио у одговору, напомените ми. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383433#p383433:19z3ms1x je napisao(la):
astrodule » 27 Апр 2016 08:54 pm[/url]":19z3ms1x]Gago, kako uspostavljaš prvi kontakt sa šefovima gradilišta? Možda da napišeš neke zanimljivosti o tim prvim kontaktima.

Naravno, svaka čast i na ovoj reportaži.
Хвала Астродуле :sesir:

На неки начин, једноставно :) Кад први пут дођем питам ко је шеф градилишта, односно да ли бих могао да разговарам са њим. После тога се шефу представим именом и презименом, из ког разлога сам дошао, зашто желим да сликам и пишем и за кога. Кажем им и сајт адресу да могу да прате шта се пише. То треба обавезно рећи јер се на тај начин и стиче поверење. Кад се ту пробије лед, све остало је лакше, за добијање разних података, не требате онда да питате сваки пут да ли може да се слика,... Наравно то све зависи и од отворености извођача радова. Нарвно неки брзо схвате да је то и један начин бесплатног рекламирања њиховог предузећа.

Људи из АР-Градње су стварно изузетно отворени за сарадњу, нема устезања око неких података, показивања и сликања цртежа, све ми објасне што их питам. И сам власник АР-Градња је ту да помогне око неких одговора и слично. Доста су и стрпљиви око мојих питања, пошто ја све те одговоре на лицу места пишем у тефтер, а кући онда тумачим шта сам писао :). По неки пут однесем и сокиће за освежење и слаткиша, а у суботу треба да пијемо :vops: , шеф градилишта ће постати тата, па знате како то већ иде :wink: На неки начин смо се и спријатељили. Они сад и редовно прате наш форум и кажу да су задовољни :)

Са Страбагом, кад су радили Војвођанску улицу, сам имао у почетку релативно добар однос, а касније кад је дошао други шеф градилишта се тај однос побољшао, али цртеже нисам могао да сликам, једино да гледам :( Ето са шефом градилишта сам још у контакту, додуше много ређе, али се чујемо.

Кад сам радио фоторепортаже за чика Мишков објекат за децу са посебним потребама, овде на Бежанијској коси поред пијаце, је било доста тешко. Па ко сам, зашто, шта има да се на интернету пише око тога и слично. Чак су ми узели и податке из личне карте !, а сваки пут кад сам хтео да сликам и правим репортаже, претходно сам морао да шаљем електронску пошту у дирекцију Делтине задужбине за дозволу !!! Али ето, све за Беобилд.

Толико за сад, касно је, а сутра устајем нешто раније :(
 
Toliko lepa priča Gago da moram da skrenem sa teme i da te pohvalim. Kao i svaki pravi borac, nekad pobediš, nekad ne ali bitno je da nastavljaš da se boriš, da ne odustaješ. Bravo druže :sesir:
 
Поучна прича коју треба ови млађи чланови да прочитају и поразмисле пре него што започну контакт на терену ђоном, добију ђон назад и после им сви криви и крећу популарну причу о држави неофашизма.
 
Danas zavrsavaju trotoar kod onog zavrsenog dela.
Biciklisticka staza je dobila crveni asfalt..

Da li neko zna sto seku asfalt kod semafora novog(kod perionice)?
Izgleda mi kao da postavljaju one senzore.. Nisam bio u mogucnosti da slikam lepo iz busa ali otp. ovako nekako to izgleda..
Gde su crvene linije su mesta gde je isecen asfalt..
6m8oCf.jpg

COGdvt.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383547#p383547:3qcqhjjl je napisao(la):
stf » April 28th, 2016, 12:52 pm[/url]":3qcqhjjl]Поучна прича коју треба ови млађи чланови да прочитају и поразмисле пре него што започну контакт на терену ђоном, добију ђон назад и после им сви криви и крећу популарну причу о држави неофашизма.
Kakav pokusaj spina sto bi se reklo. Gradiliste AR Gradnje ne obezbedjuju ljudi u fantomkama vec su tu normalni radnici i sefovi gradilista eto Gaga rece i vlasnik firme. Na vecini gradilista je tako uostalom i radnici na BNV su isto ok ali nije problem u njima nego u tom "drzavnom neofasizmu" kako si ga ti nazvao a koji je kao duh proslosti presao reku prekoputa u stari deo grada.
 
Vrh