Šta je novo?

The One - Novi Beograd

Kreću pripreme za 2. fazu.

1696437599682.png
 
Po meni smaraju i sebe i kupce. Šta znači iznenađenje. Barem da znamo neki raspon cena. Ako je 6k kvm šta onda ...
Salim se malo, al da... slazem se. Verujem da ce prate cene ostalih projekata u okolini i da ce biti izmedju 3.2-4.5k (zavisi od spratnosti). Zvao sam da proverim New Minel kako se krecu cene, i za njihovu kulu cena je oko 4.2k za trosoban stan (16 sprat).
 
Ja mislim da ce tako da im se strovale cene sa ovim nebulozama pa ce odjednom tako krenuti i popusti (kao satro 10% do "kraja godine") i tako to. Ja sada ni pod tackom razno ne bih uzimao stan u naselju tipa New Minel za bilo sta slicno. Hajde da kazem da bi za Minel dao max 3.000 eur/m2, a verovatno i manje, imajuci u vidu koliko sam platio svoj stan u dosta boljoj i luksuznijoj zgradi.

Ista prica i za TheOne. Bio sam skoro u jednom stan i to jednostavno veze nema sa onim sto ja imam u Sakuri, tako da ako u drugoj fazi budu gruvali cene, a ako pri tome ostane na nivou iz 1. faze, bilo bi sasvim lepo gledati kako ne mogu da zavrse projekat do kraja zbog alavosti i pristupa bolje vrabac na grani nego golub u ruci.
Pa i ja sam svoj stan platio dosta manje za mnogo veci luksuz nego sto se sada naci na trzistu, ali isto tako ga mogu i prodati za mnogo vise, tako da mi to poredjenje nije bas realno. Ali se slazem da je The One onako.. Meni su nudili oko 3500 za neke stanove.
 
Neka im je sa srećom sa cenom ako bude oko 3500€-4000€. Prodaja stala, stanova u toj okolini u najavi za prodaju kolko nećeš. Čekaće se na skidanje gaća od strane prodavaca/investitora
 
@Nnn062 Tako je, dolazi polako ponovo vreme kupaca, što je super pozitivno i logično posle iživljavanja investitora koje traje godinama. Oni likvidniji će moći možda malo duže da čekaju, ali u suštini čekaju ih kupci koji će im smanjivati cene samo tako. Neka, treba im jedno balansiranje, mnogo su poleteli u prethodnih nekoliko godina. Život (okolnosti, tržište) sve to dovede na svoje ;)
 
Samo se radi o vremenu koje će biti potrebno da protekne kada će prodavci i zvanično shvatiti da moraju da obaraju cene ne bi li prodali. Ne znam da li će to biti za 3, 6 meseci, ali je aposlutno izvesno da će doći do toga na osnovu svega sto se dešava.
 
Slažem se, mislim da je pitanje samo koliko je ko od investitora likvidan. Ko je likvidniji moći će duže da čeka sa starim cenama, ko nije, neće i moraće da spusti asap. E sad postoji mogućnost i da će država uleteti, tj. intervenisati i potencijalno "produžiti" vreme da se to desi sa potencijalno nekim benefitima/subvencijama ili tako nešto što bi za posledicu možda moglo da pogura prodaju još neko vreme po ovim cenama, npr. kada bi naredila bankama da minimalno učešće za kredite spuste sa 20 na 10% ili tako nešto. Ali se nadam da se takav vid intervencionizma ipak neće desiti i da će cene početi da padaju onako kako to tržište reguliše.
 
Pušten je nov sajt sa strukturom stanova:

 
Sve su pustili samo cena nigde. Kriju kao zmija noge... Izgleda moramo da čekamo 24. novembar
Zvali mi da pitamo za cene.
Od 3300 do 3900 sa uračunatim pdv-om
Garažno mesto od 25000 pa na gore
I standardno cena zavisi od sprata, lamele, pozicije….
Završetak radova planiran na proleće 2026.
U prevodu cene su im jezive
 
Zvali mi da pitamo za cene.
Od 3300 do 3900 sa uračunatim pdv-om
Garažno mesto od 25000 pa na gore
I standardno cena zavisi od sprata, lamele, pozicije….
Završetak radova planiran na proleće 2026.
U prevodu cene su im jezive
Sramota.
 
Sa tim cenama u 2023. godino sa trenutnom situacijom na tržištu ako nemaju osigurane finansije kroz projektno finansiranje neće uspeti da stave ni konstrukciulji pod krov ;)

Ne mislim da će bukvalno spuštati cene ali će prodaju verovatno realizovati većinski kroz "specijalne ponude" i "ekskluzivne popuste" za 10-20% niže cene ovih koje traže.
 
Sa tim cenama u 2023. godino sa trenutnom situacijom na tržištu ako nemaju osigurane finansije kroz projektno finansiranje neće uspeti da stave ni konstrukciulji pod krov ;)

Ne mislim da će bukvalno spuštati cene ali će prodaju verovatno realizovati većinski kroz "specijalne ponude" i "ekskluzivne popuste" za 10-20% niže cene ovih koje traže.
Jedino tako i ja mislim. Jer s ovim cenama i brzinom prodaje kako sad ide (izuzev BW) šanse nema da prodaju ako ne daju popuste...
 
Zvali mi da pitamo za cene.
Od 3300 do 3900 sa uračunatim pdv-om
Garažno mesto od 25000 pa na gore
I standardno cena zavisi od sprata, lamele, pozicije….
Završetak radova planiran na proleće 2026.
U prevodu cene su im jezive
Nisam siguran, za 3600-3700€ su prodati skoro svi 1.0 stanovi u Vozdovim kapijama (u izgradnji, neki ugovori vec dostupni na cenenekretnina).
Oko 3200€-3300€ je u Stepe Stepanovica (Minvest).

Airport garden + new minel + soul + pupin + the one + lastavice na nekih 1km udaljenosti, verovatno 2000 stanova za 2.5 godine?
 
Vrh