Šta je novo?

The One - Novi Beograd

Gde vam se parkiraju gosti kada dolaze na useljenje, a gde će oni koji dolaze na slavu?
Haha, današnja gradnja ne podrazumeva takvu vrstu druženja. Može druženje preko Zooma ili Vibera. Kupuje se samo kutija u kojoj se živi i to je to. Sve ostalo u okolini će se rušiti da bi se izgradilo još takvih kutija, tako da se ne može računati na bilo kakvo parkiranje u okolini.
 
Ko je dozvolio ovakav izgled druge faze? Znam da svi zele da natrpaju sto vise kvadrata zbog profita ali ovo je stvarno ruzno, nedopustivo. Jel se neko zalio?
Meni se spoljašnja strana dopada. Sa unutrašnje je malo čudno i diskutabilno i možda se ne uklapa uz prvu fazu.
 
Друга фаза је мање страшна него прва само је прва толико глупо пројектована да штети и другој. Уништава оно што би потенцијално било унутрашње двориште за цео комплекс

Требала је и прва да иде у висину а да у средини има честит парк и шумица уместо ове криве ламеле
IMG_0505.jpeg
 
Друга фаза је мање страшна него прва само је прва толико глупо пројектована да штети и другој. Уништава оно што би потенцијално било унутрашње двориште за цео комплекс

Требала је и прва да иде у висину а да у средини има честит парк и шумица уместо ове криве ламеле
Pogledajte prilog 162725
Da, samo ne zaboravi da je ideja druge faze bila to da bude poslovni prostor iste spratnosti kao i prve, ali nakon korone i remote-a kome jos treba poslovni prostor, dizi 20 spratova stambenog umesto toga.
 
Odrzavanje mislim da ne placam, cena je previskoka za jednog portira na ceo kompleks, hodnici i nisu nesto cisti, ciste se ofrlja, garaze takodje nisu cisti, granitni prilazi su takodje prljavi jos uvek, svakako mislim da tu nema posla za novac koji hoce da uzmu. Ako neko skuplja potpise kontaktrajte me voljan sam da potpisem da se trazi druga agencija za odrzavanje.
problem je što nijedna firma nije transparentna kada su ti troškovi u pitanju
 
Postoji li neka viber grupa za stanare The one?
 
Јавна презентација УП са идејним решењем за изградњу стамбено-пословних објеката „The one” спратности 3ПО+П+9 до максималних 3ПО+П+19+ПС на к. п. 2906/26 к. о. Нови Београд на углу улица Омладинских бригада и Ђорђа Станојевића у Београду – фаза II

На основу члана 63. Закона о планирању и изградњи („Службени гласник РС“, бр. 72/09, 81/09 - исп., 64/10 одлука УС, 24/11, 121/12, 42/13 , одлука УС и 50/13, 132/14,145/14, 83/18, 31/19, 37/19, 9/20 и 52/21)


ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА
Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове


Оглашава


ЈАВНУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ

Урбанистичког пројекта са идејним решењем за изградњу стамбено-пословних објеката „The one” спратности 3ПО+П+9 до максималних 3ПО+П+19+ПС на к. п. 2906/26 к. о. Нови Београд на углу улица Омладинских бригада и Ђорђа Станојевића у Београду – фаза II


ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА обавиће се у згради Градске управе града Београда, у ул. 27. марта бр. 43-45 (сала 2 у сутерену) од 11. до 18. јула 2023. године, сваког радног дана од 9 до 15 часова.
Носилац израде предметног Урбанистичког пројекта је URBANISTIQ д.о.о. из Београда, ул. Пере Велимировића бр.50.
Захтев за потврђивање Урбанистичког пројекта поднело је МИНИСТАРСТВО ГРАЂЕВИНАРСТВА, САОБРАЋАЈА И ИНФРАСТРУКТУРЕ, ул. Краља Милутина бр. 10а, Београд, у име Александар градња д.о.о. из Новог Сада, ул. Мише Димитријевић бр.72.
Носилац израде предметног урбанистичког пројекта у току одржавања јавне презентације даваће обавештења о урбанистичко-архитектонском решењу Урбанистичког пројекта, сваког радног дана од 9 до 15 часова, у згради Градске управе града Београда, ул. 27. марта бр. 43-45 (у сутерену).
За давање обавештења о садржају јавне презентације овлашћена је Бојана Стевановић маст.инж.арх. Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове, ул. Краљице Марије бр.1.
Заинтересована лица могу током јавне презентације да изврше увид у Урбанистички пројекат, као и да своје примедбе и сугестије на планирана решења у писаној форми доставе на писарницу Секретаријата за урбанизам и грађевинске послове, ул. Краљице Марије бр. 1 најкасније до 18. јула 2023. године.

dokumentacija: https://drive.google.com/drive/folders/1mlev6ZSO421jW8DRTx08SGo9WRfHxUOV
 
meni i dalje u ova parcela deluje dosta manje od ovoga što render izbaci :D
 
Да допуним @Илијин пост везано за фазу 2. пројекта „Тхе Оне“😎

Данас је објављена "Јавна презентација УП са идејним решењем за изградњу стамбено-пословних објеката „The one” .....
Спратност ових стамбено-пословних објеката ће бити од 3По+П+9 до 3По+П+19+Пс, имаће четири ламеле Н, П, Р и О. Висина највеће ламеле О ће бити 71,55 метара. Укупно ће бити 318 станова различитих структура у све четири ламеле, ламела Н=67 станова, ламела О=144 стана, ламела П=45 станова и ламела Р=62 стана. Паркирање у подземним гаражама са три нивоа, укупно ће бити 367 паркинг места, а од тога 22 за особе са инвалидитетом. Улаз у гаражу ће бити из улице Ђорђа Станојевића.
Све о појекту имате овде https://www.beograd.rs/cir/gradski-oglasi-konkursi-i-tenderi/1802617-javna-prezentacija-up-sa-idejnim-resenjem-za-izgradnju-stambeno-poslovnih-objekata-the-one-spratnosti-3pop9-do-maksimalnih-3pop19ps-na-k-p-2906-26-k-o-novi-beograd-na-uglu-ulica-omladinskih-brigada-i-djordja-stanojevica-u-beogradu---faza-ii_2/

Неколико 3Д приказа и цртежа
приказ фаза комплекса_4.ламеле.JPG

3Д_.JPG
3Д_2.JPG
3Д_3.JPG
попречни и подужни пресек.JPG
цртеж објекта према Омладинских бригада.JPG
цртеж објекта према Ђорђа Станојевића.JPG
 
Nadji mi jedan gradski centar koji ima zelenila i parkinga
New York Central Park :)
Nešto mi se čini da tu ima "malo" više zelenila nego što je planirano u novim blokovima na Novom Beogradu. Naravno, ne mislim da je potrebno niti moguće da bude baš takav park na NBG, ali bi mogla da se planira po jedna parcela na svakih nekoliko prodatih građevinskih placeva za neke male parkove. A što da se ne planiraju takođe i parking mesta duž svake nove ulice, jer je to veoma moguće i ne košta ništa, ali svaki metar placa za prodaju je ipak na prvom mestu. Zašto da se nešto uradi bolje, ako ne mora.
 
New York Central Park :)
Nešto mi se čini da tu ima "malo" više zelenila nego što je planirano u novim blokovima na Novom Beogradu. Naravno, ne mislim da je potrebno niti moguće da bude baš takav park na NBG, ali bi mogla da se planira po jedna parcela na svakih nekoliko prodatih građevinskih placeva za neke male parkove. A što da se ne planiraju takođe i parking mesta duž svake nove ulice, jer je to veoma moguće i ne košta ništa, ali svaki metar placa za prodaju je ipak na prvom mestu. Zašto da se nešto uradi bolje, ako ne mora.
A van parka sve puca od zelenila https://i.redd.it/zc05bg7cp7j31.jpg
 
Biće najlepša u celom gradu!🤣
Baš utešno
 
Izglda da ce MTS a mozda i jos neko od operatera postaviti antene na tu kulu, a izgleda i na spratovima. Tako da ce najlepsa kula dobiti krunicu na vrhu :D

Izvor: strana 116, dokumenta urbanistickog plana : UP TheONE KP2906-26 KO NBGD-0123_REV 2
1688632913956.png
 
Vrh