Šta je novo?

Terazijska terasa

Ova zadnja slika nema veze sa necim sto bi moglo da se izvede
Cist photoshop! Neka bara gde se ljudi igraju, brdo vegetacije i moskva u pozadini a sta se tu zapravo vidi od projekta?????
 
Ja ne vidim nista na tim crtezima,totalna konfuzija!
 
Bar se neko zainteresovao da se TT pokrene sa mrtve tačke. . . . :)
 
Sta mislite o ideji da se na Terazijskoj terasi izgradi stepenasta, linearna fontana?

Djilas je za to da se na Slaviji izgradi fontana po uzoru na Fuente mágica de Montjuic u Barseloni http://www.youtube.com/watch?v=5MV0DVY6Sx4
I ja mislim da u Beogradu treba izgraditi fontanu po uzoru na ovu u Barseloni, ali ne na Slaviji vec na Terazijskoj terasi, sa tom razlikom sto bi bila, kao sto vec rekoh, stepenasta i linearna.
 
Beogradska magicna fontana bi mogla da zameni staru Terazijsku, neopravdano uklonjenu krajem 40tih. Cak je i gabarit slican...neko moje misljenje je da bi centralnu zonu TT-a mogla da zauzima Terazijska cesma, znaci samo je pomeriti nize od hotela Moskva, odlicno bi mogla da se uklopi u novi eksterijer terase :)
 
Pomerati levo desno , trošenje sredstava neophodnih za TT u pravcu parka
a koj je trebao da uredi ,,Mali kolektiv,, jer je duuugo taj park(deo) i koristio za izgradnju svoje pametne zgrade
na uštrb konfora Beograđana a sad se pravi blesav pa je uredio samo par metara po dubini ispred svoje zgrade :notok:
sramotno i jadno :( al ne znam za koga više onoga ko je radio ili onoga ko je dozvolio tako da bude :( :notok: :(
 
Fontana je uklonjena da bi mogla da prodje prvomajka parada .Po meni treba prizrensku i balkansku povezati tunelom plitkim sa 1 ili pak 2 trake zatim terazijku cesmu staviti na pocetku terase gsje su sad bilbordi terazije skros zatvoriti za saobracaj i vratiti fontanu na prvobitno mjesto .Dodati malo zelenila na samim terazijama popuiniti rupe gdje fale zgrade :kafa:
 
Mile":21bwhakh je napisao(la):
Sta mislite o ideji da se na Terazijskoj terasi izgradi stepenasta, linearna fontana?

Djilas je za to da se na Slaviji izgradi fontana po uzoru na Fuente mágica de Montjuic u Barseloni http://www.youtube.com/watch?v=5MV0DVY6Sx4
I ja mislim da u Beogradu treba izgraditi fontanu po uzoru na ovu u Barseloni, ali ne na Slaviji vec na Terazijskoj terasi, sa tom razlikom sto bi bila, kao sto vec rekoh, stepenasta i linearna.

Bože sačuvaj koji kičeraj
 
jlaki":1nl32j64 je napisao(la):
Mile":1nl32j64 je napisao(la):
Sta mislite o ideji da se na Terazijskoj terasi izgradi stepenasta, linearna fontana?

Djilas je za to da se na Slaviji izgradi fontana po uzoru na Fuente mágica de Montjuic u Barseloni http://www.youtube.com/watch?v=5MV0DVY6Sx4
I ja mislim da u Beogradu treba izgraditi fontanu po uzoru na ovu u Barseloni, ali ne na Slaviji vec na Terazijskoj terasi, sa tom razlikom sto bi bila, kao sto vec rekoh, stepenasta i linearna.

Bože sačuvaj koji kičeraj
Zasto kiceraj?
 
Prvo i osnovno, previše boja. Mislim da se većina nas složila da fontane ne bi trebalo "bojiti", a bogami ni fasade. Praksa pokazuje da su većina rešenja jako loša.

Meni se lično ni jedno osim Albanije ne dopada, ali i ona ima problem sa onim displejima.
 
jlaki":2x609f0x je napisao(la):
Prvo i osnovno, previše boja. Mislim da se većina nas složila da fontane ne bi trebalo "bojiti", a bogami ni fasade. Praksa pokazuje da su većina rešenja jako loša.

Meni se lično ni jedno osim Albanije ne dopada, ali i ona ima problem sa onim displejima.
Po tvom misljenju doticna fontana ima previse boja, ali tvoje misljenje nijecinjenica. Ja bi pristao i na fontanu bez boja, i na fontanu drugacijeg dizajna, na primer, kao vodopad

stock-photo-waterfall-in-city-fountain-1620984.jpg
 
421118_10150754789703296_195417143295_11265397_758002102_n.jpg


Ne znam za vas ali meni je ovo bilo interesantno...
 
Šta ce biti , pitali se 08.februar 1938.god
Pa ništa, grabež provincijalaca za Beogradske fotelje sa koih se navodno uređuje Beograd (čitaj obogati se)
tako da je od silnog nj. (ne)uređenja danas 2012
74 g kasnije još uvek Teraziski park nema ni struje ni vode :bash:
naravno njihovi današnji a i buduci unuci i praunuci su dobro obezbđeni od tog silnog uređenja :laugh: :lool: :laugh:
 
Bilo bi lepo da se tretira sire podrucje oko Terase, tj ne samo Terazijska terasa vec Terazijsko-Savski potez (TSP) sve do Karadjordjeve. To zahteva redefinisanje blokova i rusenje svega sto se nalazi na prostoru TSP-a. Srecom tu ne bi bilo nekih arhitektonskih gubitaka ali o imovinsko-pravnim odnosima za tako nesto ne bih ni da razmisljam.
Novi objekti bi uokvirili redefinisane blokove, a tu bih dodao i produzetak Zagrebacke do Zelenog Venca i sredjivanje pripadajucih blokova u sirem podrucju. Filoloska gimnazija bi bila srusena.

291lro2.jpg



Sama Terazijska terasa po meni bi trebala da ima funkciju platoa (Trga), dok bi ostala 3 segmenta TSP-a imali preovladjujuci parkovski karakter, ali bez suvise guste vegetacije.

Ovaj primer iz Alzira savrseno ilustruje to sto bih hteo da vidim u Beogradu. Zamislite ovakav pogled sa Terazije prema Savi. I ovakav front zgrada, naravno u savremenom stilu.


6313275780_855fd51383_b.jpg
 
Odlična ideja, mislim da se već provlačila po forumu ranije. Dodao bih samo da imovinsko-pravni odnosi mogu da se reše izgradnjom novih objekata sa strane, jer bi se ljudi i preduzeća adekvatno obeštetili na taj način. Dakle, ceo projekat jeste izvodljiv, ali naravno teško je reći išta smisleno o prioritetima....
 
A finansijska opravdanost, odnosno eventualna isplativost? Da li mislite da bi na crvenim lokacijama moglo da se izgradi dovoljno kvadrata da grad i profitira?
 
Naravno da bi. Ovo sto bi se rusilo su uglavnom obicne udzerice, par 2-3 spratnica i onaj TC kod Zelenjaka, zatim oni kiosci u Jug Bogdanovoj.. Ovamo se oslobadjaju placevi za gradnju novih objekata 5-6 spratova, da ne pominjem i sto bi se produzivanjem Zagrebacke kroz unutrasnjost bloka dobio jos dodatni prostor za gradnju.
 
Eh da vidim da se nesto ovako uradi! :kk:

Mislim da bi ova prica postala jos izvodljivija da se "donja" ivica ovih parkova povuce linijom koju je ova monumentalna zgrada ispod "Moskve" na neki nacin definisala. Ne mora bas prava linija, ali se ove dve crvene porsine sa gradnjom mogu pomeriti u sadasnje blokove naznacene za rusenje. Time bi se postigla dva cilja:
(1) Vise povrsine za gradnju odnosno manje povrsine na kojima je sada nesto a predvidja se za zelenilo. Znaci ekonomska jednacina se menja i projekat postaje izvodljiviji.
(2) Mislim da bi bilo lepse cak i estetski. Onaj ko gleda na ceo potez od Terazijske cesme ili od tik ispod nje (sa prirodnog terasastog vidikovca ispod nje) bi sagledao ceo taj potez, slicno ovome u Alziru ili na "molu" u Vasingtonu. Znaci povuci nekakvu (blago zakrivljenu ili "vrludajucu" liniju jer je i ova na suprotnoj strani takva) od ove duge prave zgrade gore.

Ovaj zeleni blok kod Ekonomskog je OK, mozda na suprotnom kraju tog parkica od fakulteta tu jednog dana zaroni metro ili bude nesto drugo. Uostalom taj blok moze da saceka nekakvo mirenje i stavljanje svega u kontekst Karadjordjeve, a ostavljanje zelene povrsine ostavlja sve opcije otvorenim.
 
Сјајна идеја! :kk:
тај крај је толико некако забачен и у запећку...
а тако је близу центра...
овим пројектом би стварно оживео!

ево иду избори,ако нека партија прати овај форум слободно нек украду идеју :)
 
Unapredjena zeksova ideja filoloska bi doblia zgradu samo novu na istoj lokaciji mogao bi rescijan da odradis 3d vizuelizaciju. Pa sa spratnoscu itd pa da krenemo da guramo ideju :)
 
direktor":30mll16y je napisao(la):
Unapredjena zeksova ideja filoloska bi doblia zgradu samo novu na istoj lokaciji mogao bi rescijan da odradis 3d vizuelizaciju. Pa sa spratnoscu itd pa da krenemo da guramo ideju :)

In Rascian we trust!

Meni se jako svidjaju ideje koje pokrece, i oko Slavije, i oko onog trga u Kneza Milosa, a sada i ovo. :kk:
 
Slicno jako lepoj Rascianovoj ideji (ako ne gresim) je razmisljao jos 1929 Nikola Dobrovic

dobrovic5.jpg


30udzzd.jpg

dobrovic3.jpg

dobrovic2.jpg

dobrovic4.jpg

dobrovic1.jpg
 
Stim sto bi ja ulicu lominu ubacio u tunel tako da je padina neprekidna a to omogucava konfiguracija terena naravno i ostale ako je moguce jeste da poskupljuje projekat ali bi znacilo mnogo :)
 
Eh koliko ima ulica u gradu koje bi mogle pod zemlju, to je jako retko resenje i u mnogo bogatijim gradovima...
 
Vrh