Šta je novo?

Terazijska terasa

Zex + za ilustraciju :vops:
Ovo je lokacija, za cije sredjivanje ce trebati malo vise truda, i bila bi ogroman + za beograd, naravno ako se sredi kako valja, pa makar i u fazama.. svidja mi se i ovo dalje prosirivanje preko karadjordjeve kad se stari savski poveze sa kruznim oko zeleznicke :kk:

evo kako drugi sredjuju slicne povrsine, samo bih ja to kod nas sa manje betona, i puno vise travnatih povrsina :cool: "
Piazza di Spagna, Rim
image1jk4.jpg

Monmartr, Paris
1116461239_1d5a4b4869_o.jpg

iz ovog ugla me bas podseca na TT:
pd2366757.jpg
 
Zexe legendo!Ti dotera zelene povrsine i dole do Save,hrabar potez nema sta!!! Veoma mi se svidja,mada ja bih za pocetak to dole do parka kod ekonomskog da bude,a ako ga teramo do save onda da bude neko lepo stepniste preko ulice koja ide od kruznog toka kod glavne zeleznicke do metro mosta.Dakle neko veliko stepeniste koje ide malo vise u visinu i da je siroko a ne neka drljava pasarela ili bunker od podzemnog prolaza!

pd2366757.jpg


Zamislite tu sliku na TT i to do obale save da ide :gobb:
 
MK kada je napravio zgradu u K Mihajlovoj nj. rešenja i uređenja ni danas ne mogu mnogi da dostignu ni po kvalitetu ni po estetici ni po savremenosti sada sa ovom ,, pametnom ,, zgradom verovatno ce trebati drugima 50 god. da počnu da je sustižu, ne samo da je park ispred zgrade nego su ga i koristili prilikom izgradnje same zgrade pa....

Verujem kada bi se i oni uključili u sređivanje TT (parka) , a verovatno jesu zainteresovani to bi bilo l a k o za realizaciju
 
E, zexe majstore, budi nam predsednik države... Pamtim još kad si se pojavio na forumu sa predlogom uređenja savskog amfiteatra i kružnog toka oko železničke stanice, a sada ova vizualizacija, i još one terase, i kako samo divno boli pomisao na sve ono što bismo mogli a nismo, i verovatno nećemo.....
 
GOJE":38gclsbs je napisao(la):
E, zexe majstore, budi nam predsednik države... Pamtim još kad si se pojavio na forumu sa predlogom uređenja savskog amfiteatra i kružnog toka oko železničke stanice, a sada ova vizualizacija, i još one terase, i kako samo divno boli pomisao na sve ono što bismo mogli a nismo, i verovatno nećemo.....
Goje hvala ti puno ! :)

Ma ocemo :) ne jos neko vreme sigurno...ali doci ce vreme i za nas grad :) ja sam ubedjen u to :)
 
Meni je dosta to sutra hocu S A D A , sutra cu biti toliko mator da mi više nece nista trebati a deca dok dođe sutra razbežaće mi se po inostranstvu i sta če mi to sutra meni treba S A D A , pa razni Daviniči su svaki po na osob pojeli po 1-2 takve terase kad im je trebalo nisu čekali sutra nego su uzeli odmah, e pa meni treba s a d a ;)
 
Сви ми хоћемо бољитак одма, али то нажалост није реално. Треба да прође још деценија-две да би се држава после свих срања која су се догодила у последње две деценије колико-толико стабилизовала. Зекс ће наставити са идејама а можда ће у неким нормалним условима у граду и постати градски архитекта :gobb:
 
boca-ica":2kvg659x je napisao(la):
Meni je dosta to sutra hocu S A D A , sutra cu biti toliko mator da mi više nece nista trebati a deca dok dođe sutra razbežaće mi se po inostranstvu i sta če mi to sutra meni treba S A D A , pa razni Daviniči su svaki po na osob pojeli po 1-2 takve terase kad im je trebalo nisu čekali sutra nego su uzeli odmah, e pa meni treba s a d a ;)
Apsolutno se slazem sa tobom! I ja bih sada, ali vidis jos ne moze, kada bi se makar skinuo tzv. dodatni porez za dzep od 20% u vlasti, mozda bi se i ubrzali...ovako necemo jos, ali doci ce i nama doba renesanse ! :)

Rocker :kk:
 
Tacno je da u oba bloka nema visokih objekata, jer su jos pre ww2 bili predvidjeni za produzetak Terase. Od toga se ocigledno nije odustalo.
Taj prazan plac koji spominjete je pod zastitom drzave, odnosno, neke kuce, koje su tu bile, su pod zastitom drzave!! Secam se da je to,kao prepreka da se Terasa spusti prema Ekonomskom.
 
Moguce je da je zasticena zgrada na uglu Kameniceke i K. Natalije u kojoj se nalazila kafana, Moruna, cini mi se, ali do nje su dve stare i lepe zgrade, posebno jedna od njih, koje bi trebalo sacuvati, ali jedina zgrada koja bi morala da se ukloni, ali to tek kada se TT konacno privede trajnom i vrednom resenju, je trospratna bela zgrada u K. Natalije, do nje je taj prazni neizgradjeni deo.

Jedno privremeno resenje za koje se zalazemo, ne bi zahtevalo rusenja, sem uklanjanja nekih ograda, supa i sl.
 
To je ideja koju je Zlokovic ponudio na konkursu 1929 godine..


2b9x12.jpg



Koliko znam ona dva bloka su predvidjena i dalje za rusenje po GUP-u.
Jedino bi sama Terazijska terasa trebala imati ivise igled i funkciju platoa/trga, dok bi ostali segmenti imali parkovski karakter.
U svakom slucaju ovo bi nikako ne bi trebalo odraditi polovicno, jeste da ima par simpaticnih ygradica u onim blokovima, ali korist koja se dobija njihovim rusenjem bi lako nadomestila njihov gubitak.
Bitno je sa leve i desne strane poteza zatvoriti blokove i formirati kompletne nizove zgrada koje ce gledati na ovaj kaskadni Central park
 
Da vidis ja sam i zaboravio za ovaj konkurs iz '29...pa ponudio je jedino logicno resenje, i covek je ispravno razmisljao...doduse njegovo je dosta "ortogonalnije", nije izlomljeno.

Ima mnostvo neostvarenih fantasticnih vizija i planova iz perioda pre 1941. nevezano za TT...steta sto se mnoge dobre ideje nisu ostvarile....

Inace znajuci kako kod nas sta ide...ceo ovaj potez nema sanse da se sredi odjednom, kamo srece...ali taj film kod nas necemo gledati :(
 
Na mestu stepenica u Kamenicoj bi mogla da se napravi uspinjaca slicna onoj u Zagrebu ili pokretne stepenice iz tri dela, a ulice bi se i dalje prelazile peske. Te pokretne stepenice ili uspinjaca bi polazile od Principove ul. i istezale se do Balkanske, tj. Terazija.

Johnne, slazemo se u tome, ali trebalo je da jasno napises da svi razumeju.
 
Preporuka
kompletne nacrte, planove, ideje i sve što je vezano za uređenje Teraziske terase
dobro čuvati od Tašmajdanskih urbanista inače , još 50 god. niko neće moći da ispravi njihova dostignuća i zasluge Beogradu.
 
terazijska-terasa-01-1.jpg

Meni se ovakav dizajn terase svidja,samo da nema ovih zelenih staklenih stubova sa strane i iznad,dakle samo stepeniste.

Zex, je l' bi mogao da modeliras na brzinu tako nesto,znaci samo stepeniste? :) :D
 
Budzet Beograda za 2011 godinu,stavka o uredjenja terazijske terase(u dinarima) haha

3. Уређење парка на Теразијској тераси
са пратећом инфраструктуром 100.000
 
... cenim da je to za drvosece, da strecnu malo
 
Videh i drugu stvaku,tu opredelise jos 500 000 din racunajuci kao neurdjeno zemljiste terazijsku terasu.

Nego kakva je situacija oko nje,kada je doneti zadnji plan???

U dokumentaciji ne pominju da ce biti radjen plan terase tokom 2011. godine.
 
Napokon je iz parka uklonjena i ružna građevinska ograda koja je zamenjivala dvorišni zid stare zgrade koja ulazi u Teraziski park (ulaz iz Prizrenske kod taksi stanice)
Toliko je lepše i prijatnije proći i prosto neverovatno kako je to ruglo bilo kao grba. :kk:

Sada u parku je prisutna još mrežasta građevinska ograda od susedne zgrade koja je u završnoj fazi vec mnogo godina,
ali s obzirom da je mrežastog tipa pa i ,, ne davi,, toliko vizuru samog parka... Napredujemo.... voleo bih znati čija je to zasluga ...
Dugo se čekalo da se ukloni , a to n i j e z a h t e v a l o n i k a k v a s r e d s t v a ali eto, bar sad je mnogo lepše ... :gobb:
 
Izgleda da bi skro svaki od datih preloga za terasu bio dobar - samo da ga konacno realizuju
 
Re:act je postavio nove planove Terazijske terase na svoj sajt, mada malo toga moze da se vidi iz njih, jasno je da je projekat izmenjen i prilagodjen koncepciji parka umesto kaskadnog trga.

terazije%20terrace%2005.png

terazije%20terrace%2004.png

terazije%20terrace%2001.jpg
 
Vrh