Šta je novo?

Teorija i praksa funkcionisanja modernog društva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
1646171113186.png
 

EU bans broadcasts by RT, Sputnik​


Cenzura. Liberalna Evropa u je u velikom strahu od drugacijeg misljenja.
Nekad su komunisti cenzurisali ono sto dolazi sa zapada jer su se plasili kritickog miljenja.
Danas Zapad cenzurise ono sto dolazi sa istoka jer se plasi kritickog miljenja.
 
Vremena su zanimljiva, prisustvujemo deglobalizaciji, prekidanju informacionih, kulturnih i drguh vez akoje je nametnuo kapitalizam.
Prisustvujemo propasti neoliberalnog sna.
 
Nazalost, nije bas deglobalizacija nego podela na jedan deo sveta koji ce biti pod pritiskom jednog nacina zivota i na drugi deo sveta koji ce biti pod pritiskom drugog nacina zivota.

Ovako smo mi kao zemlja izmedju ta dva sveta kombinovali i lose ali i dobre stvari od oba. Sada cemo potpasti pod samo jedan.

Bice jako cudno gledati kako ce se svet razvijati i funkcionisati narednih nekoliko godina ili mozda i preko decenije. Zavisno koliko ce leftardosfera da se duri i ekskomunicira istok.
 
Vala, svet je prilicno ujedinjen oko osude napada na Ukrajinu, sudeci po glasanju u UN. Sto se Sputnjika tice, to je jedna ogavna fabrika lazi, vidimo po ovom domacem primeru.
Takodje, ne treba mesati globalizaciju sa neoliberalnim kapitalizmom, barem ne teoretski, jer po suvoj definiciji globalizacija ne znaci nista negativno. Ja, reimo, jedam za hlobalizaciju, ali ne pod upravom neoliberalnog kapitalizma koji ima kolonijalni karakter.
BTW. Rusija nije nista manje kolonijalna sila.
 
Глобализација без неког вида хегемоније није могућа.
 
Za vas sa desna nikad nista nije moguce. Ono sto ne mozes da zamislis, onda se stvarno nikad nece ni dogoditi.
 
Vala, svet je prilicno ujedinjen oko osude napada na Ukrajinu, sudeci po glasanju u UN. Sto se Sputnjika tice, to je jedna ogavna fabrika lazi, vidimo po ovom domacem primeru.
Takodje, ne treba mesati globalizaciju sa neoliberalnim kapitalizmom, barem ne teoretski, jer po suvoj definiciji globalizacija ne znaci nista negativno. Ja, reimo, jedam za hlobalizaciju, ali ne pod upravom neoliberalnog kapitalizma koji ima kolonijalni karakter.
BTW. Rusija nije nista manje kolonijalna sila.
Па и не баш. Само је део света који се највише буни истовремено и најбучнији, али нека, ускоро ће и код њих прилично курпан харач на наплату доћи, а да ли ће после тога нешто од њих остати, је веће питање, пошто су колективно суицидна секта што се може закључити из најосновније интеракције са малтене сваком индивидуом из тог простора
 
Što su dobri ovi interneti, svašta može da se nađe na njima...
Evo na primer vid'te ovaj Ruski kolonijalizam:
F0C4BDD2-1DE0-405B-A220-27F3ADE1801E.gif

EN18FooW4AAArY-.jpg

Map of Every Country that the USA has invaded, bombed, couped, supported dictators, supported terrorists and/or interfered in elections since 1900:​

kk65cm4qhxp51.png
 
Poslednja izmena:
Nema sumnje da su SAD napadale i svasta radile sa pomenutim zemljama, samo sto je situacija u Ukrajini sada vrlo jasna. Imamo jednu suverenu drzavu koja je vojno napadnuta od druge. Kraj price.
Svet se ne deli na SAD i Rusiju, malo je precenjena ruska uloga u novom svetskom poredku. Svtasta je taj poludeli Putin sebi utuvio u glavu.
Па и не баш. Само је део света који се највише буни истовремено и најбучнији, али нека, ускоро ће и код њих прилично курпан харач на наплату доћи, а да ли ће после тога нешто од њих остати, је веће питање, пошто су колективно суицидна секта што се може закључити из најосновније интеракције са малтене сваком индивидуом из тог простора
Na koji to deo sveta mislis? Sve koji su glasali protiv ruske invazije? ok.
 
Јасна је била и ситуација у Ираку. Овде је једина разлика што су Украјина и Руска федерација суседи и што у Украјини постоји народ руске националности који жели да се отцепи од Кијевске власти. И Ирак је био суверена држава војно нападнута од више других.
 
Nema sumnje da su SAD napadale i svasta radile sa pomenutim zemljama, samo sto je situacija u Ukrajini sada vrlo jasna. Imamo jednu suverenu drzavu koja je vojno napadnuta od druge. Kraj price.
Svet se ne deli na SAD i Rusiju, malo je precenjena ruska uloga u novom svetskom poredku. Svtasta je taj poludeli Putin sebi utuvio u glavu.

Na koji to deo sveta mislis? Sve koji su glasali protiv ruske invazije? ok.
Da li ti uopšte imaš predstavu kako bi izgledao svet da taj ,,poludeli'' Putin nije sprečio širenje NATO zlikovačkog pakta na granice Rusije? I ovako jedva da neko sme da se pobuni protiv NATO diktature,a da ne govorimo o tome šta bi bilo da su totalno opkolili Rusiju.
 
Nije bi Ukrajina bila jedini NATO sused Rusiji, Kao suverena drzava ima pravo da se opredeli kome ce jatu i tu Rusija ne bi trebala da se mesa. Ne mozes silom da privolis nekog da bude uz tebe. Sada jos vise ex sovjetskih zemalja zeli u NATO i u EU, nego pre ove ruske agresije. Znaci, covek je svoje gradjane zavio u crno, kao Sloba Srbiju, pa onda i susednih drzava.
 
Suverene države? Kako to lepo zvuči, još kada bi bilo istinito. Suverenoj Srbiji NATO agresori otmu deo teritorije i to je ok. Super. Divota. Kada ruska armija uzme teritorije na kojima živi njeno stanovništvo takođe suverenoj Ukrajini, onda kuka i motika sa zapadnih strana (upravo od onih koji su razrušili Srbiju u do tada, a i sada neviđenoj agresiji na jednu zemlju). Videćemo šta će biti.
 
Stavimo na stranu šta ko misli o zapadu ili Rusiji, ono što me zanima je koliko ljudi shvata šta bi usledilo kada bi Rusija ili Kina došla u poziciju da stavi svoje baze, balističke rakete i avijaciju na 700 km odnosno 4 minuta (hipersoničnog leta) od Vašingtona. Pošto upravo to bi se desilo da Rusija nije intervenisala.

Da li iko misli da bi Vašington dozvolio neprijateljske snage i rakete na 700 km od Bele kuće?????
 
Da su 1999. godine sve zemlje osudile bombardovanje i otimanje dela suverene zemlje, kao i da su uvele sankcije izolacije Americi priča ovih što histerišu ovih dana bi imala smisla. Ovako mućak.
Ovo što se dešava ovih dana je čist nacizam, izjednačavaju narod sa državom i kao prvi potez udaraju na sport. Da Rusija nema nuklearno oružije, verovatno bi ceo istok pretvorili u koncentarcione logore, pa bi videli tu zapadnu demokratiju na koju se budale lože. Naravno objašnjavali bi nam da je to u redu i za naše dobro. Na kraju krajeva mali i uvek ispravni jevreji po potrebi već 40 godina preventivno raktiraju okolne zemlje i nema ni jedne osude.
Pre godinu dana smo videli kada im se klimala stolica u kongresu, da su bili spremi na ubiju 10.000 svojih ljudi, i to bi najopustenije proslo. Rusi su glupi sto ne idu do kraja nego što dozvoljavaju civilima da im se isprece ispred vojske, videli smo kako to nato radi 1999., na prvi pokusaj nasih kola da stanu ispred nemačkih vojnika ubijeni su svi u kolima i to je tako proslo. Ja i dalje ne mogu da verujem da u Srbiji posle svega postoji i jedna osoba koja staje na stranu zapada tj ukrajine, razumem da je ovo odlican ventil za lične frustracije i mržnju ka pravoslavlju i svemu šta ima sa Srbijom, ali šta je mnogo mnogo je.
 
Slažem se sa skoro svime, osim s jednom stvari ali nema veze, da ne ulazimo u to.

Elem, dobro si me podsetio na ovo sa sportom. Čuj, zbog političkih stvari kažnjava se Ruski sport. Prekjuče je i MC okačio vest o Zagrebačkoj filhamoniji koja ukida Čajkovskog iz programa. Znači ukida se Ruska kultura. U vestima isto vidim da zapadnjačke agencije ukidaju turističke ponude za Rusiju.

Mislim se čekaj bre, Nemačka u WW2 pobije desetine miliona ljudi i napravi nikad prevaziđen haos na planeti.
Da li je iko tada cancelovao Baha?
Da li je iko cancelovao Vagnera?
Da li je iko cancelovao Nemački sport i sportiste?
Da li je bio onesposobljen turizam u Nemačkoj?

A ovde jedna svetska sila odluči da, nakon 30 godina popuštanja, zaštiti svoje interese i potrebe u svojoj sferi uticaja, i odjednom je ceo zapadnjački svet ekskomunicira.
Ovde se najbolje vidi isključiva i licemerna SJ i PC distopija koju zapad želi da nametne celom svetu. Ili ćeš da budeš identičan kao mi, ili ćeš da budeš ekskomuniciran.
Ideologija šatro puna razumevanja i promovisanja raznolikosti i slobode mišljenja i govora, a zapravo pokvarentšina, fašizam i diktatura upakovani u slatke oblande.

Recimo čak i da je Rusija 100% kriva u svemu ovome. Recimo, hipotetički. Opet... alo bre, pa na šta to liči da ti ekskomuniciraš i poništavaš čitav sport, kulturu, mentalitet, turizam... jedne od zemalja koje su oblikovale, i moderni svet i sve u prethodnih 1000 godina???

Šta je sledeće? Srbija se opet slučajno (mislim bez rata) zameri anglosaksonskoj agendi i postepeno, mic po mic, kroz period od par godina saznamo da više ne postojimo? Da srpska kultura zapravo ne postoji? Da u Srbiji nema ništa od istorije? Da se Paja Jovanović više ne smatra slikarom??? Da se bojkotuje svaka veza Tesle sa ovim prostorom, ali se rado nastavlja sa eksploatacijom njegovih izuma i doprinosa? Da se poništava sav rad Milutina Milankovića? Da Srpski jezik i književnost ne postoje? Da Srpski sport i sportisti ne postoje???


Ovde i sada se vidi šta donosi, i šta će tek da donese leftardski svet koji nameće anglosaksonska agenda, u kome će svako ko se ne uklapa u definisane kalupe - od pojedinca do čitavih blokova - biti eliminisan. Ne nasilno naravno, jer mora ' se održi ta lažna ideja i slika da SJ i PC nisu fašisti i diktatori. Ali će biti eliminisan tako da de fakto više ne postoji. Dok mu se na kraju život zaista i ne uništi toliko da prestane da postoji.
 
Poslednja izmena:
A ovde jedna svetska sila odluči da, nakon 30 godina popuštanja, zaštiti svoje interese i potrebe u svojoj sferi uticaja, i odjednom je ceo zapadnjački svet ekskomunicira.
Ovde se najbolje vidi isključiva i licemerna SJ i PC distopija koju zapad želi da nametne celom svetu. Ili ćeš da budeš identičan kao mi, ili ćeš da budeš ekskomuniciran.
Ideologija šatro puna razumevanja i promovisanja raznolikosti i slobode mišljenja i govora, a zapravo pokvarentšina, fašizam i diktatura upakovani u slatke oblande.
Bravo! Sve odlicno receno!
Sada vidimo taj kulturnifasizam, bez maske.

nekada davno, na hol. radiju slusao sma izlaganje nekog uvazenog profesora o Rusiji. To je bilo pre Ukrajine, pre Gruzije, dok su odnosi jos bili ok.
I profesor odjednom povisi ton, rgnem se.
"Ne postoji ruska dusa, ruski indentitet, to je smao ekspresija alkoholizm u Rusiji"
I kulturni profesor poce da sipa neizmernu mrznju.....
 
Stavimo na stranu šta ko misli o zapadu ili Rusiji, ono što me zanima je koliko ljudi shvata šta bi usledilo kada bi Rusija ili Kina došla u poziciju da stavi svoje baze, balističke rakete i avijaciju na 700 km odnosno 4 minuta (hipersoničnog leta) od Vašingtona. Pošto upravo to bi se desilo da Rusija nije intervenisala.

Da li iko misli da bi Vašington dozvolio neprijateljske snage i rakete na 700 km od Bele kuće?????
Ovo je sustina ukrajinskog rata, Putin gleda u buducnost, zna da mu Ukrajina ne bi bila pretnja mozda ni za 50 godina, ali ozbiljne drzave planiraju svoju bezbednost za vekove koji dolaze, zamislite Ukrajinu koja se ekonomski oporavila, pa se naoruzala americkim oruzjem i ima NATO uz sebe, a Rusija oslabi u jednom trenutku i eto nam svetskog rata, 2100 i neke na primer. Ozbiljne drzave to ne dozvoljavaju. Iako je to agresija i uzasan zlocin, Rusija je imala zaista ozbiljan razlog da zapocne ovaj rat.
 
Sve se slažem. No, evo stavimo čak na stranu opravdanost svega ovoga. Gledajmo samo ovaj ''šokkkk'' i ''nevericu'' koji uslediše od ovoga:

Još dok sam bio u srednjoj školi i kad sam počeo da se zanimam za geopolitiku (doduše počeo sam i pre toga jer sam voleo da gledam emisije o hladnom ratu XD tako je krenulo ) kao klinac sam shvatio da će Ukrajina kad tad da se nađe u klinču između širećeg NATOa i Rusije. Ovo ne kažem jer mislim da sam neki prorok ili genije, nego naprotiv, da je čak i prosečan klinac mogao da shvati prostu stvar: imaš jednu supersilu/blok na jednoj strani koja se širi; imaš drugu supersilu na drugoj strani; i imaš jednu zemlju između njih. Bez identiteta, bez opredeljenja, bez uređenja, bez vizije budućnosti, sa unutrašnjim podelama i krizama. Iz kosmosa se videlo kuda to vodi.

Ovde uopšte ne ulazim da li je rat opravdan. A mogao bih, oooo mogao bih itekako. Samo se osvrćem na tu svetsku - pa i ovdašnju - zgranutost ''iju! pa otkud sad ovo?!'' :oops: Pa prosto jbt. Uzme se mapa sveta, uzme se sopstveno sećanje ili ako to ne radi - uzme se nešto što se zove internet ili novinske arhive, pogleda se sve što se dešavalo zadnjih 30 godina, a pogotovu zadnjih 8-10 godina i... mislim da će sve biti jasno. A pogotovu bi trebalo da bude jasno onim narodima koji već osetiše anglosaksonsko prevaspitavanje i agendu na sebi. Ali ne... opet ljudi u ''šokkku''... Pa ne razumem, šta se očekivalo? Da status kvo traje doveka? Da se sve reši kao u bajkama?
 
Poslednja izmena:
Da li vi ljudi pratite vesti? Poludili Putin sada ubija civile, po ulicama leze mrtvi kao nekad u Sarajevu, gore im obrazovne i kulturne institucije, stambene zgrade.
Nema tu ALI. Ako je vama to opravdano, onda nemam ja sta vise ovde da dodajem.
 
Samo neka odustanu od NATO članstva i sve staje.

Posle bi usledili pregovori oko Krima, Donbasa i statusa ruskog stanovništva i jezika u Ukrajini i to bi se posle vremenom sredilo i našlo rešenje.
Ali što se rata tiče, sve što je potrebno su potpisi Zelenskog i njegovih pajaca od vlade na papiru da neće gurati Ukrajinu u NATO narednih XY decenija. That's all folks!


I opet, suština, uzrok i inicijalna kapisla cele ove priče - ništa od ovoga ne bi bilo da zapad ne želi da uvuče Ukrajinu u NATO. I da upravlja celim svetom.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh