Šta je novo?

Teorija i praksa funkcionisanja modernog društva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od tvog prethodnog posta u kome impliciraš da:

1) je zapad oduvek sejao zverstva, haos, agresiju i propast gde god se našao ili imao uticaja
2) se on nikad neće promeniti
3) je istok možda nekad davno malo pravio problemčiće, ali sada su reformisani i promenjeni i više ne žele da dominiraju nego da šire mudrost i slogu


Siguran sam da ona tri nosača aviona, ne jedan, ne dva nego TRI... koje je Kina napravila, sigurno neće da služe za agresiju nego samo za odbranu. U vojnim krugovima, zna se da je nosač aviona defanzivno sredstvo.

I ona veštačka ostrva što su napravili u vodama HILJADAMA KILOMETARA daleko od njihove zemlje, između Vijetnama, Indonezije, Malezije i ostalih... to sigurno rade jer bi da šire mir. Nikako da dominiraju i uzimaju tuđe.

Baš su se smirili i reformisali, nema šta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899410#p899410:12mpbyc9 je napisao(la):
MC_ » 17 Nov 2021 12:45 pm[/url]":12mpbyc9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899296#p899296:12mpbyc9 je napisao(la):
Drakche » Sre Nov 17, 2021 6:52 am[/url]":12mpbyc9]U Srbiji drzava (partija) isto kontrolise krupni kapital i od nje nema jaceg.
Isto se eksploatise jeftina radna snaga, pod uslovima rada neretko gorim nego u Kini.

Netacno 1. Krupni kapital u Srbiji je strani kapital i vlast u Srbiji mu sluzi. Npr Rio Tinto.

Drzava sluzi stranom kapitalu onoliko koliko to dozvoli. To ne znaci da treba da zaustavimo sve "strane investicije" u Srbiji, vec da znamo kada i gde da povucemo crvenu liniju. Mnogo je toga i u pregovarackom talentu predstavnika na medjunarodnoj ekonomsko-politickoj sceni, ali mi ni takvih trenutno nemamo. Tacnije, nikog iz vlasti ne interesuje da Srbija postane takva drzava, barem kao neka srednje-zalosna Slovacka i sl. vec ih interesuje da od drzave prave "Zivotinjsku farmu".
 
@Bender

Da sad ne citiram beskonačno postove, a vezano je za tvoju interpretaiju mog posta o slučaju Džek Ma i Alipay-a.
Pogrešno si me shvatio (po običaju :))

Moja namera je bila da ukažem na to da krupan kapital mora biti kontrolisan od strane države i suzbijan ako krene da proizvodi društveno neprihvatljive rezultate. U ovom konkretnom slučaju, jedan ozbiljan bogataš je zašao u ingerencije države u pogledu finansijskih usluga - i dobio je čvoku zbog toga.

Kinezi, takvi kakvi jesu, uradili su to kako su uradili.
Nije bitno KAKO su to uradili, nego da je to uopšte urađeno.
Dakle, shvatili su da je kapitalizam super za ekonomski razvoj, ali da se mora držati kod kontrolom da ne bi pojeo državu, jer on, ako je nesputan, na kraju, zbog profita, uništava sve oko sebe...

Ja ne pozdravljam komunjarski feudalizam Kine, ali pozdravljam saznanje da niko, pa ni Džek Ma nije veći od države.
Pozdravljam princip a ne aktera. Prosto smatram da je to veoma bitno.

Na Zapadu je ovo nemoguće.
Kapital utiče na politiku da skida restrikcije koje ga sputavaju da se razmaše dalje, preko granice društveno prihvatljivog.
Pa onda imaš:
- štampanje para da se finansira Wall Street
- FED privatna banka!!!!!! Aloooo.... emisija novca u privatnim rukama.... i ti i dalje braniš taj učmali sistem??????
- ukidanje obaveznog razdvajanja komercijalnog od investicionog bankarstva
- u SAD držanje užasno skupog zdravstvenog sistema samo da bi big pharma profitirala
- plaćanje gubitaka investicionih banaka tokom krize 2008. godine državnim novcem jer su, jelte "too big to fail"
- privatizaciju zatvora
- vojne intervencije da bi se otvorio put korporacijama da osvoje resurse neke druge zemlje....
NEMA NIKOGA TAMO da stavi taj šljam na drvenu stolicu u nekom podrumu i objasni tim neljudima da tako ne može...

I tako dalje...

Eto, to je bila namera mog posta.
A ne da, kako si pogrešno shvatio, veličam kineski komunjarski feudalizam (što nije adekvatna definicija, ali ajd sad)...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899422#p899422:3s8zkrtb je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Nov 17, 2021 2:02 pm[/url]":3s8zkrtb]Od tvog prethodnog posta u kome impliciraš da:

1) je zapad oduvek sejao zverstva, haos, agresiju i propast gde god se našao ili imao uticaja
2) se on nikad neće promeniti
3) je istok možda nekad davno malo pravio problemčiće, ali sada su reformisani i promenjeni i više ne žele da dominiraju nego da šire mudrost i slogu


Siguran sam da ona tri nosača aviona, ne jedan, ne dva nego TRI... koje je Kina napravila, sigurno neće da služe za agresiju nego samo za odbranu. U vojnim krugovima, zna se da je nosač aviona defanzivno sredstvo.

I ona veštačka ostrva što su napravili u vodama HILJADAMA KILOMETARA daleko od njihove zemlje, između Vijetnama, Indonezije, Malezije i ostalih... to sigurno rade jer bi da šire mir. Nikako da dominiraju i uzimaju tuđe.

Baš su se smirili i reformisali, nema šta.

Opet da ispravim tvoje pogrešno shvatanje mojih postova:
ISTOK, ovaj današnji, a ne Murata i Sulejmana Velikog, nama, Srbima napravio je daleko manje zla od Zapada.
Je li to sad jasno? Ovo je fakat. Ne bi trebali oko toga se sporimo.

A šta Kina radi, i zbog čega gradi te nosače aviona i veštačka ostrva - ja ne znam sa sigurnišću.
Ali - sa sigurnošću znam da, bar do sada, nisu napravili nikakav rat.
Za razliku od Zapada... i ovo je isto fakat.

Šta će budućnost da donese - Bog zna!
 
Radi se o sledecem. Krupni kapital je po definiciji krupan. On ima ogromnu moc.
Ozbiljna drzava se postavlja iznad kapitala. Tako npr u USA i neki vodeci ljudi korporacija mogu da zavrse u zatvoru na vise godina, sto je u Srbiji nemoguce. (Izuzmimo propagandno hapsenej Miskovica koje je sluzilo za prikupljanje popularnosti Vodje).

U Kini je po tradiciji Carstvo (Drzava) iznad pojedinca. Tamo se to malo ostrije kaznjava.
U SFRJ je bio cuveni trgovac oruzjem Bata Todorovic. Krenu je da radi za sebe sedamdesetih, tako je svojom prodajom oruzja u jednom trenutku ugrozio spoljnopoliticke interese SFRJ. Sluzba ga je pronasla i kidnapovala. Osudjen je na smrt, ali kazna nije nikada izvrsena.

Drzave koje stampaju pare, kao USA mogu da kupuju i kontrolisu ljude novcem.
Drzave koje nemaju nepresusne izvore novca moraju da kontrolisu ljude strahom od kazne.
 
Da u današnjoj ludačkoj svetskoj ekonomiji i eri strašne pohlepe i nezasitosti, treba da postoji određeni stepen državnih regulativa, to je jasno mnogima na svetu. Ne svima, ali mnogima.

Ali nemoj mi brate u okviru te konstatacije i razmatranja rešenja poturati priču o Kini. Nemoj brate, molim te. Pun mi je mnogih stvari, ali njih mi je posebno pun u zadnje dve godine.

Slušam i gledam svakog dana sve i svašta ovde. Kako ljudi celivaju slike političmara, kako se veličaju ratni zločinci, kako se veća jel su bolji četnici ili partizani, kako se upada u tuče jel bolja Zvezda ili Partizan... I prelazim preko svega toga. Jer znam da su takve papazjanije i izmotavanja odlika ovih prostora već vekovima. Podele i taborenja su nam u krvi. Zato u jednoj Srbiji, Vojvođaneri mrze pridošlice, jedno Šumadijsko selo mrzi drugo susedno, a svi skupa mrze Beograd. A na kraju opet svi odu baš u njega.

Znači, jasno mi je, podele, taborenja, spletkarenja a i dvostruki standardi... sve je to ovde odavno sveprisutno. Kao i ona pomenuta tendencija da se za sve uvek gleda negde spolja, nikako u sebe samog.


Ali kad povrh svega toga, i svega što se dešava, i svega što slušam, još počnem da čitam kako je kineski komunjarski feudalizam odgovor na moderne probleme i kako će on trijumfovati a zapad propasti... i još posle kako on širi mir i prosperitet, a zapad gde god je bio, ostala je samo pustoš... stvarno dobijem probavu više. Ajde ovo za zapad đene đene, jer sam i na to navikao za ovih 30 i kusur godina. Kao što sam navikao i na celivanje Rusije i njenih fijuka i licemera.

Ali brate... kad u jednoj Srbiji, u ovoj situaciji, u ovom vremenu, sa ovim današnjim znanjem dostupnim svima i uz par klikova... neko počne da mi priča o dojajnoj Kini, i kako nama treba više toga od nje ovde u Srbiji i na zapadu... pa stvarno ne mogu da odreagujem drugačije nego da se zapitam - da li ste vi normalni?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899434#p899434:1z4xftzw je napisao(la):
MC_ » Sre Nov 17, 2021 2:20 pm[/url]":1z4xftzw]
Ozbiljna drzava se postavlja iznad kapitala. Tako npr u USA i neki vodeci ljudi korporacija mogu da zavrse u zatvoru na vise godina, sto je u Srbiji nemoguce.

Ajd sad da te pitam, ko je od krupnih aktera finansijskog kolapsa 2008. godine završio u zatvoru u toj ozbiljnoj državi koja se postavlja iznad kapitala?
A koliko njih je dobilo bonuse, na opšte zgražavanje celokupne javnosti?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899436#p899436:2r29lnf8 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Nov 17, 2021 2:24 pm[/url]":2r29lnf8]
Ali brate... kad u jednoj Srbiji, u ovoj situaciji, u ovom vremenu, sa ovim današnjim znanjem dostupnim svima i uz par klikova... neko počne da mi priča o dojajnoj Kini, i kako nama treba više toga od nje ovde u Srbiji i na zapadu... pa stvarno ne mogu da odreagujem drugačije nego da se zapitam - da li ste vi normalni?

Kao što rekoh već, i više se neću ponavljati: ovo nije nije rekao.
To si sam zaključio i to pogrešno...

Pa da ne zatrpavamo temu više sa tim nesporazumom, ok?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899431#p899431:2z1ms96h je napisao(la):
Perkan » Sre Nov 17, 2021 1:16 pm[/url]":2z1ms96h]
Opet da ispravim tvoje pogrešno shvatanje mojih postova:
ISTOK, ovaj današnji, a ne Murata i Sulejmana Velikog, nama, Srbima napravio je daleko manje zla od Zapada.
Je li to sad jasno? Ovo je fakat. Ne bi trebali oko toga se sporimo.
Ta logika kojom se ti služiš, to je viševekovna logika u Srbendi i način glasanja i biranja vođa (čitaj - debilčina) na čelu ove države već decenijama, pa i vekovima unazad.

Logika je:
Odabrao sam bio Peru za vođu. Ali se pokazao kao kleptoman. Zato ću sad da odaberem Žiku, za koga znam da je psihopata, ali samo da bih se osvetio Peri i da bih se osećao bolje. Eto ti ga na Pero!!! Kad ga ispali i Žika psihopata, onda se okreće Miki patološkom lažovu. I tako u krug...

E to je tipična srpska logika kad se radi o politici. BIlo domaćoj, bilo stranoj. Ništa se ne radi razumom i kalkulacijom, nego samo emocijama.

U domaćoj politici, to se ogleda u tome što su ljudi brže bolje pohitali da glasaju za psihopate i sektaše SNS, samo da bi kao napakostili DSovcima (a ove boli patka, svi redom na slobodi, ili prešli u SNS, ili postali savetnici uBosni i Crnogorštini).
U međunarodnoj politici, to se ogleda u tome što ljudi ovde očekuju da sede na više stolica i ubiraju više kajmaka bez ikakvih cena ili posledica. A kad se stolice izmaknu, onda im treba neki krivac za to. Jer mi ne možemo da budemo sami krivi. Mi smo uvek žrtve. E, kad nas zapad ispali, okrećemo se Rusiji, samo da im nanu naninu. Kad nad i Rusija ispali, ako treba, okrenućemo se i opičenim Kinezima, samo da pokažemo ovima što nas ranije ispališe.
A šta Kina radi, i zbog čega gradi te nosače aviona i veštačka ostrva - ja ne znam sa sigurnišću.
Ali - sa sigurnošću znam da, bar do sada, nisu napravili nikakav rat.
Za razliku od Zapada... i ovo je isto fakat.
Pa ti onda još slabije poznaješ istoriju nego što sam mislio. Prošetaj malo po morima dostupnih informacija, vidi za početak šta rade Indiji od polovine prošlog veka naovamo. Za početak.
Šta će budućnost da donese - Bog zna!
Kako šta, pa trijumf Istoka i propast Zapada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899437#p899437:24v51cr2 je napisao(la):
Perkan » Sre Nov 17, 2021 1:24 pm[/url]":24v51cr2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899434#p899434:24v51cr2 je napisao(la):
MC_ » Sre Nov 17, 2021 2:20 pm[/url]":24v51cr2]
Ozbiljna drzava se postavlja iznad kapitala. Tako npr u USA i neki vodeci ljudi korporacija mogu da zavrse u zatvoru na vise godina, sto je u Srbiji nemoguce.

Ajd sad da te pitam, ko je od krupnih aktera finansijskog kolapsa 2008. godine završio u zatvoru u toj ozbiljnoj državi koja se postavlja iznad kapitala?
A koliko njih je dobilo bonuse, na opšte zgražavanje celokupne javnosti?

Pa USA vise nije ozbiljna drzava. Vecina Zapadnih drzava sve vise lici na Srbistan.
Finansijski sistem je postavljen iznad drzave.
medjutim u Kini ne mogu to da rade i zato potpuno razumem zasto si naveo Kinu.
 
U Kini korupcije nema. U Severnoj Koreji uopšte ne postoji u rečniku.

Generalno, zna se da što je država stegnutija i strahovlada veća, korupcije je sve manje.
 
Preporučio bih svima da izguglaju ovog lika: Michael Hudson.
Mnogo ćete naučiti, verujte mi!

Kad već pričamo o Kini, jeste primetili ovaj haos sa Evergrande?

Čekam da vidim rasplet. Ako Kina dozvoli da bankrotira, koliko boli neka boli - svaka im čast!
Niko nije too big to fail. Tako se šalje poruka i biznisima i investitorima i stanovništvu - investiraj na sopstvenu odgovornost. Ako propadneš, sam si kriv i niko neće doći da te čupa.

Ako ipak odluče da ga spasu državnim parama - onda je virus truleži zahvatio i njih.
Onda se pravi presedan za sve druge slučajeve u budućnosti i to je recept za propast - isto kao u USA.

Videćemo - sa velikim interesovanjem očekujem rasplet po ovom pitanju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899451#p899451:1kh3cjfz je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Nov 17, 2021 2:36 pm[/url]":1kh3cjfz]U Kini korupcije nema. U Severnoj Koreji uopšte ne postoji u rečniku.

Generalno, zna se da što je država stegnutija i strahovlada veća, korupcije je sve manje.

Ima bre kako nema...
Samo što imaju jednu kulturno-umetničko društvo sa nazivom "streljački stroj" pa onda oni preuzmu te slučajeve korupcije...

Ne podržavam, ali ne mogu ni da kažem da nije učinkovito :)

Šalu na stranu.... ima strašno mnogo korupcije u Kini.
Ona je skoncentrisana uglavnom na lokalnom nivou u vidu sprege lokalnih vlasti sa tajkunima.
I država se bori protiv toga svim sredstvima, ali to se nikada ne može realno iskoreniti. Bilo je biće dok postoji svet.

Ali zaista nisam nigde čuo da korupcija seže do vrha...
 
Pa mislim da nije učinkovito, pošto korupcija kod njih divlja sve u šesnaest, i još uvek je utkana u mentalitet i ćud samog naroda.

Jedna ilustracija i dokaz toga je da postoje mreže ljudi koji na divljaka iz kanalizacije izvlače masnoće, malo ih prerade i pročite (Walter White metodama i tehnologijama) i onda ih prodaju kao ulja za jelo.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zrv78nG9R04[/youtube]

Razlog?
U Kini i kineskoj kulturi (bar ovoj sadašnjoj), kada jedan čovek prevari drugog, to se ne smatra bukvalno prevarom. Nego kao da ga je nadmudrio.


Tako da - ne, ne vidim neki napredak u tom suzbijanju korupcije u Kini niti učinkovitost njenih metoda.

Uostalom, njihova aljkavost i korupcija su između ostalog zaslužni i za ovo planetarno njesra u kome živimo već dve godine. Pošto su imbecili na svoju ruku petljali sa letećim pacovima i rasadnicima bolesti, a kad ih je jedan od njih ujeo, umesto da izoluju sve i preduzmu mere, oni ga pustili da se šetka po milionskom gradu. Pa se posle virusčina prošetala po višemilijarderskoj planeti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899419#p899419:34tlvpl7 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 17 Nov 2021 12:58[/url]":34tlvpl7]Aha, znači istok ima kapacitet da se promeni na bolje, ali zapad nikako?

У тренутном систему, да. Достигли су ту неки врхунац комплексности и економског развоја у тренутним условима.

Ово није ништа чудно. Кина и Индија су биле напредније од запада негде до раног савременог доба - јер су достигли врхунце развоја под тренутним друштвеним системима у том периоду.

Свакако дискусије о даљем развоју икога сем Африке су непотребне, пошто ужасно мали наталитет развијених земаља свакако забрањује даљи развој.

А те ситуације с тим мастима из канализације и тога - па ништа чудно, сем ако сте историјски прогресивиста (а не би требали да будете). И у Европи у фази рапидног развоја је било таквих превара и глупости.

Први европски утисци о Кореји су на пример били да је тамо крађа потпуно допуштена. Јбг, ко ти крив што ниси ствари довољно обезбедио. Исто тако и те преваре. Ко ти крив кад си наиван. А гледај их сад. дакле, све се то да решити, и такви феномени ће се јављати по свету повремено са сваким друштвеним колапсом. (Источна Европа после пада комунизма је малтене на томе била)
 
Da... ne treba praviti stereotipe... samo skrećemo sa teme...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899456#p899456:3bm1ze55 je napisao(la):
SRBO » Sre Nov 17, 2021 1:46 pm[/url]":3bm1ze55]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899419#p899419:3bm1ze55 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 17 Nov 2021 12:58[/url]":3bm1ze55]Aha, znači istok ima kapacitet da se promeni na bolje, ali zapad nikako?

У тренутном систему, да. Достигли су ту неки врхунац комплексности и економског развоја у тренутним условима.
Pa ne bih se bal složio, jer dok u Kini i dalje purnjaju parne lokomotive iz 1950ih, u jednoj Evropi se sve više radi na smanjenju zagađenja koje preti da nas sve pobije.

Nego ljudi selektivno vide i opažaju. Vide pompeznu Kurir vest ''U Kini streljano 20 dilera droge'' a ne gledaju dokumentarce sa neta (koje prave i pojedinci ali i ozbiljne medijske kuće) o korupciji i partokratiji u Kini, i kako će tih 20 ''nezavisnih'' lerdija da zameni 20 vladinih. Vide vest kako Kinezi prave soliter za dve nedelje a ne vide da takvi soliteri buknu u sekundama ko hepo kockice od silnog kvaliteta i vremena uloženih u njihovu izgradnju.

I tako dalje...

Nego jbg, mnogi vide samo ono što vole da vide. A pošto je ovde oduvek bilo ''in'' ložiti se na sve ono što ostatak sveta ne ferma mnogo, onda se sad u prvi plan probijaju tako te zemlje poput Kine, Severne Koreje i sličnog.
 
I ti isto patiš od tog poremećaja - da vidiš samo ono što hoćeš da vidiš.

Evo recimo, ti vidiš parne lokomotive koje furnjaju i dalje, a ja vidim 600 miliona ljudi izvučenih iz siromaštva u periodu od 1980 do 2021.

I tako to...
Moramo biti objektivni Bendere... ili bar pokušati da budemo objektivni.
 
Ko ti rekao da su izvučeni iz siromaštva, KKP?


Evo i u Srbiji prosečna plata 600 evra a putevi bolji nego u Nemačkoj. Rekli Država i Partija.
 
па неће магично ваљда апсолутно све то да се реши од једном. Имај у виду да је Кина пре 20 година била на нивоу краљевине СХС ако не и грђе, није се правио Рим за дан.

(ово је уједно и највећи проблем модерности - ако се нешто не реши одмах одма малтене да се коље треба, што је лоше за дубље, системске проблеме)

Свакако, зашто се уопште води ова дискусија? Оно што ради за кинезе, американце, русе, енглезе, немце, бразилце итд итд неће радити за Србе јер као и код одеће, у стварности не постоји "једна величина за све."

Чак штавише, тренутни систем не форсирају у Србији не форсирају Кинези, већ управо запад. Кинезе не занима ко си и шта си док год желиш куповати од њих, са западњацима то не може, понижење и уништење мора бити тотално, поготово из сујете око 90их. Па већу би фаму правила ЕУ да дирнеш у банке и финансијски систем него Кинези да их тераш да ставе филтер у оџак
 
Pa neće se rešiti magično i naravno da će neke cene biti plaćene za to. Kao što je Amerika pred Drugi svetski rat procvetala i izgradila se na grbačama običnih jadnika bez prava i života, tako sad i Kina cveta i gradi se, ali isto na grbačama običnih jadnika bez prava i života.

Problem samo nastaje kada se pojave glave koje bi da izvedu zaključak da je to bilo tako u Americi (i da je i dalje baš tako), a u Kini nije. Ma kako da ne.


Cela diskusija se povela oko pokušaja dvojice ljudi (ne mislim na tebe) da dokažu da sve što zapad radi je loše, dekadentno, zlo i osuđeno na propast, a sve što istok radi (ovaj moderni, reformisani), to je sad novo rešenje i benefit za celo čovečanstvo. Znači: sve zapadnjačko - loše. Sve istočnjačko - dobro.

Čak. I. Kada. Oboje. Rade. Iste. Jbne. Stvari.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899465#p899465:1wa9kk7c je napisao(la):
SRBO » Sre Nov 17, 2021 3:01 pm[/url]":1wa9kk7c]

Чак штавише, тренутни систем не форсирају у Србији не форсирају Кинези, већ управо запад. Кинезе не занима ко си и шта си док год желиш куповати од њих, са западњацима то не може, понижење и уништење мора бити тотално, поготово из сујете око 90их. Па већу би фаму правила ЕУ да дирнеш у банке и финансијски систем него Кинези да их тераш да ставе филтер у оџак

Ovo je lepo rečeno... sumira savršeno naše odnose sa jednima i drugima, kao i razlike izmedju jednih i drugih...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899466#p899466:2mw517ks je napisao(la):
Perkan » Sre Nov 17, 2021 2:02 pm[/url]":2mw517ks]@Bender

E jbg sad već preteruješ...

Kaže WorldBank...
https://blogs.worldbank.org/africacan/c ... emystified

I kažu svi ostali na ovom svetu...
Ajde molim te, nemoj dalje da se vadiš, samo se zakopavaš dublje...
Postaje malo smešno...
E ako statističari kažu, i to još iz Svetske banke, onda nema šta.

Izvini, idem da si podignem platu od 600 evra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899468#p899468:ac16ov4y je napisao(la):
Perkan » 17 Nov 2021 14:06[/url]":ac16ov4y]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899465#p899465:ac16ov4y je napisao(la):
SRBO » Sre Nov 17, 2021 3:01 pm[/url]":ac16ov4y]

Чак штавише, тренутни систем не форсирају у Србији не форсирају Кинези, већ управо запад. Кинезе не занима ко си и шта си док год желиш куповати од њих, са западњацима то не може, понижење и уништење мора бити тотално, поготово из сујете око 90их. Па већу би фаму правила ЕУ да дирнеш у банке и финансијски систем него Кинези да их тераш да ставе филтер у оџак

Ovo je lepo rečeno... sumira savršeno naše odnose sa jednima i drugima, kao i razlike izmedju jednih i drugih...

Људи морају схватити да се историја дешава спирално и симетрично. Кинези су сад фини, али кад се максимално развију и уђу у декадентну фазу, постаће безобразнији (мада вероватно не толико отворено као Америка, јер опет, то је био сп. сл. плус географски нису удесни за такву доминацију планетом)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh