Šta je novo?

Teorija i praksa funkcionisanja modernog društva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=872295#p872295:1o49cixc je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Avg 17, 2021 10:15 am[/url]":1o49cixc]:lool:

Razumem da ti se gade moji postovi. Deluju ti suludi, zlobni i smesni.
Nije lako posmatrati svet van dogmi, pogotovo, ako je jedna od njih - totalitarna dogma konzumerizma preuzela nase zivote.

Talibani su jedna, malo neugodna alternativa.
Imaju i oni ljudi sto zive cele godine na Adi Medjici. I oni su alternativa.
I ljudi iz protestantskih sekti u Urku, Holandija.
I starci sa Stare Planine.
 
To su sve alternative TEBI. Normalnim ljudima takve alternative ne trebaju. Ti najpre treba da raskrstiš sam sa sobom šta želiš. A potom treba da raskrstiš i svhatiš da to što ti želiš, ne žele i drugi.

Ako se tebi gade Beograd a i srpsko društvo generalno, ti najpre treba da se izoluješ od njih. To je prvi i osnovni korak. Ovako, živeti u Beogradu na silu a mrzeti njega i ljude iz dna duše, će ti samo stvarati probleme i muke. Ja zaista mislim da ti ne znaš šta uopšte želiš. Imaš strašne rupe, i u stavovima i u logici i u osećanjima, to se vidi. Ali mislim da ni sam ne znaš šta zapravo hoćeš.

Osim ako si trol, u tom slučaju šta da ti kažem, uspeo si u životu... Još jednom, kažem - AKO. Dakle ne optužujem. Nego AKO se radi o tome, onda svaka čast.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=872525#p872525:4zl7i6pk je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Avg 18, 2021 11:03 am[/url]":4zl7i6pk]To su sve alternative TEBI. Normalnim ljudima takve alternative ne trebaju. Ti najpre treba da raskrstiš sam sa sobom šta želiš. A potom treba da raskrstiš i svhatiš da to što ti želiš, ne žele i drugi.

Osim ako si trol, u tom slučaju šta da ti kažem, uspeo si u životu... Još jednom, kažem - AKO. Dakle ne optužujem. Nego AKO se radi o tome, onda svaka čast.

O alternativama. Zeleo sam da istaknem da i u tim zajednicama koj sam naveo ljudi zive i radjaju se. nekome je i to alternatova, ocito uspesna.
Tacno je da na silu zivim ubeogradu. Prinudjen sam. Posto Beograd realno gledano ne moze da postane dobro mesto za zivot, ostaje mi da se nerviram i da cekam mogucnost da odem odavde. Mislim da nedavni pozar u Deponiji prikazuje sav uzas zivota u Beogradu. Za dva meseca pocinje grejna sezona i novo zagadjenje.
Moguce da je moja frustriranost uzrok ovakvog pisanja.


Evo dole definicije internet trola. procitao sam je i mislim da nisam trol. Ja svojim postovima zelim da podstaknem ljude da drugacije razmisljaju, da iskoce iz seme. Ja ne usmeravam tok diskusije u neproduktivnom smeru. Npr, ako pisem o ritualu odlaska u Grcku, o ritualu trosenja i putovanja, time zelim da upozorim ljude da po mom misljenju takvo masovno ponasanje stvara ozbiljne probleme, narocito ekoloske.
Ako stalno pisem da SNS ima ogromnu podrsku stanovnistva, bas takoi msilim, 10% prema nula je ogromna podrska.

У интернет терминологији, трол означава особу чији је основни циљ да својим прилозима изазове што већу реакцију учесника интернет заједница или да на друге начине поремети нормалну дискусију. Тролови обично нису тематски заинтересовани, него наступају агресивно са покушајем стварања раздора у постојећој заједници, дискредитовања особа са другачијим мишљењем или усмеравања тока дискусије у непродуктивном правцу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=872609#p872609:2gagoiuw je napisao(la):
MC_ » Sre Avg 18, 2021 5:48 pm[/url]":2gagoiuw]
O alternativama. Zeleo sam da istaknem da i u tim zajednicama koj sam naveo ljudi zive i radjaju se. nekome je i to alternatova, ocito uspesna.
Uspešna? Tebi je to uspešno? Reci mi, koliko ljudi je pobeglo i emigiralo iz drugih zemalja da bi živeli u Avganistanu? A koliko ljudi je pobeglo iz Avganistana da bi živeli bilo gde druge?

Takođe, ako su tebi te ''alternative'' uspešne i normalne, zašto onda i ti ne živiš tako? Ti ovde već mesecima klepećeš sve najgore o ljudskom rodu i kako ovaj treba da se stiti što se tušira topom vodom, onaj što proizvodi đubre i baca ga u kontejner, neki treći što ima psa, četvrti što koristi javni prevoz... A kad ćeš da počneš da se pridržavaš tih načela i principa koje zagovaraš?

Zašto koristiš kompjuter? Zar ne znaš da on troši struju i doprinosi zagađenju? Zar ignorišeš činjenicu da je sklopljen u kineskoj fabrici od strane dece koja robuju za mizerne plate? Zašto ga onda i dalje koristiš? Zašto doprinosiš svemu tome što mrziš? Zašto ne odeš u šumu da živiš samo od svog rada i bez ikakvih dugova, netrpeljivosti, zamerki ili tugovanja prema bilo kome?

Kažeš želiš da podstakneš ljude da drugačije razmišljaju? O čemu? O tome kako treba da se kaju i ubiju što su se rodili? Na koji način želiš da podstakneš ljude da drugačije razmišljaju? Tako što ćeš sa sprave koja predstavlja jedan od bastiona kapitalizma, konzumerizma i ljudskog napretka, da im govoriš kako treba da se srame što se tuširaju toplom vodom, žive samo na pšenici i vodi, i budu srećni ako ispunjavaju najniži sloj Maslovljene piramide?

I poslednja stavka - GDE si našao da sprovodiš tu zamisao? Na forumu o izgradnji Beograda? Znači dolaziš na forum o Beogradu, da na njemu pričaš kako prezireš Beograd. I ti tako misliš da podstičeš ljude da drugačije razmišljaju? Jel tebi rođače dobro?

Ja ne znam sta su tebi radili u Holandiji ali se iskrenp nadam da je ovo samo tvoje trolovanje i jeftina zabava. Jer ako nije, i ako si ozbiljan u stvarima koje pises, to je vrlo zabrinjavajuce.
 
ne razumem tvoj bes.
Kada razmislis videces.. najbolji nacin da covek shvati koliko djubreta proizvodi jeste da svoju kant za djubre izanalizira.

Sto se tice moje upotrebe racunara, tacno je, to je lose.
Ali moj posao je vezn za racunar, ap bi ionako bio ukljucen.
Ali ipak, ne koristim smartphone.
 
Bandere, mani se zardjalih udica :D
kaži ti meni nešto iz tvog ugla o novotariji:

U Bgdu sve više i više stranih radnika koj imaju nameru da što duže rade u Bgdu pa i u dr. mestima Srbije.
Očigledno njihov procenat učešca u ovom društvu stalno raste i već sad utiče a tek će da utiču na naše funkcionisanje .
Dobro, ili loše ?
a i pojasni ukratko zašto tako misliš ?

Evo da budem fer , oma ću ti reci iz mog ugla to je dobro i koristi ce nam debelo što ih bude sve više.
:sesir:
 
Buco,

To o čemu pričaš su digitalni nomadi. Koji takođe donose svoje mane i cene, ali svakako donose više prednosti i benefita.
Oni ne utiču na domaće tržište rada zato što ne rade za ovdašnje firme nego već ranije zaposleni dolaze da rade ODAVDE. I posle idu dalje. Uz to, oni se demografski ne mešaju i ne utiču na ovdašnje stanovništvo i društvo.

A kod ovih drugih, o kojima smo pre pričali na susednoj temi, je situacija jako jako drugačija.


Inače danas dok sam prolazio kroz centar popodne gledam i brojim jedno 20ak naših, Srba dostavljača na biciklima kako špartaju i setim se ovdašnjih izjava kako ''neće Srbi da rade''. I slatko se nasmejah svaki put kad sam video novog i koliko se ovde gluposti valja iznova i iznova. :D
Neki dan ću da uzmem i da uslikam svakog koga vidim. Da se vidi lepo ta srpska razmaženost i lenjost o kojoj pričaju moralne i radne gromade ovde.

P.S.
Naravno, od svih Srba dostavljača koje sam video danas, 80% su bili u Woltu. Gloooova je već uveliko počela da šutira naše ljude napolje i da ih menja migrantima. Nisu ludi. Zašto zarađivati par desetina hiljada evra nedeljno ako može i po koja stotina...
 
koj digitalni nomadi ?
Pa vec sada prvi kinezi imaju Bgd unučiće.
Beše i za njih rekoše nomadi :lool:
E... Bandere....
Ajd nek ostane pitanje otvoreno za neki dr. put dok malko ne sagledaš pravac kretanja i tog segmenta
:sesir:
 
Razmislimo o ovome:

Postoje dve vrste drzava:

1. One u kojoj elita eksplatise i maltretira gradjane drugih drzava.
2. One u kojoj elita eksplatise i maltretira svoje gradjane.
 
Sve elite eksploatišu svoje gradjane, pitanje je samo u kojoj meri.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882766#p882766:3gjrwxar je napisao(la):
Drakche » Čet Sep 23, 2021 11:46 am[/url]":3gjrwxar]Sve elite eksploatišu svoje gradjane, pitanje je samo u kojoj meri.

Slazem se. Ipak neke elite dominantno eksploatisu svoje gradjane.
U pitanju je nivo.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7cR4fXcsu9w[/youtube]
 
Amerika ima ogroman uticaj na svet. U sferi politike, kulture, ekonomskih principa, ekologije, medija, međunarodnih ugovora, podrške post WWII principima međunarodnog prava organizovanih oko UN, rata i mira, klimatskih promena, zagađenja ... spisak je veoma dugačak. A Tramp pokazuje bukvalno sve školske primere početnih faza fašizma. Kult ličnosti, populizam, "Nacija iznad svega", ksenofobija, ugroženost od nekih uljeza koji joj kvare "čistotu" ili "tradiciju" neke vrste, prezir prema obrazovanom delu društva, agresija, podsticanje para-militarnih grupacija ako rade za njega, lojalnost vođi iznad svih drugih vrlina, osvetoljubivost prema svima koji mu se otvoreno ne ulizuju i ne podržavaju SVE što on radi, ma kako glupo bilo (a pogotovo ako je glupo, jer vrhunski cilj JAVNI dokaz vernosti vođi, najbolje kroz lično poniženje jer je to najubedljiviji izraz odanosti, a onda i takvim ljudima više nema povratka), prezir prema istini čak i kao konceptu, stalna propaganda koja nikada ne prestaje, neprekidno kreiranje nekih kvazi događanja, kriza, uzbuđenja, katarzi i rituala, stalno spominjanje nekih svemoćnih "neprijatelja" koji samo što nisu krenuli u konačni napad i upropastili sve, glorifikacija imidža umesto suštine, tobože duboko poštovanje "slavne istorije", religije, prorodičnih vrednosti (a ustvari prezir svega toga), tobože velika briga o socijalnom aspektu društva (manipulacija siromašnih, ugroženih i zato kivnih na sve: radnika, seljaka, rudara, manuelnih radnika, "blue collar" - "ja sam vaš osvetnik"), itd, itd, itd, znači, sve je na potpuno bukvalan način preslikano iz knjiga. Musolini i Italija pre rata su najčistiji primeri te politike.
 
Nekoliko zanimljivosti o americkom drustvu i Trampu: Preko 90% medija promovisu politiku jedne stranke (demokratske) Cnn NBC MSNBC ABC CBS BBC america itd.,kao i vecina novina, skoro sve talk show emisije, Kimel, Oliver, Stjuart, Falon, Kolber...i niko ne smatra da nema slobode medija. Dodajte na sve to Holivud sa potpuno alt left agendom i slika postaje jos jednostranija. Nesrecni Tramp nije imao nikakvu sansu, ne samo zbog uzasne propagande protiv njega od prvog dana vec i ogromnog broja ljudi iz administracije koji su odugovlacili i sabotirali sve njegove ideje i planove, od izgradnje zida pa na dalje. Kongres i Senat su bili nominalno pod vlascu njegove partije, ali rukovodstvo partije i funkcioneri koje je on sam postavljao su blokirali vecinu inicijativa, bili anonimni dostavljaci poverljivih informacija medijima radi fabrikovanja afera i stvaranja PR katastrofa, kao i fokusiranje na boju kravate koju je nosio ili cudan oblik frizure i gramaticku gresku u nekom tvitu. Zakljucak je jednostavan, Amerika je birokratska oligarhija, centri moci se dopunjuju i savrseno funkcionisu vec decenijama (FBI CIA obe stranke NSA Pentagon..) i dolazak autsajdera je neprihvatljiv, kao i bilo kakav uspeh koji on moze da ucini. Samo deo establismenta moze da bude na vrhu Amerike, tako je uvek bilo i bice ubuduce, kao Klinton, Bus,Obama i Bajden. Demokratija je samo lepa prica za narod da ima razlog da izadje i glasa, kao i da navija za plave ili crvene.
 
Posebnu paznju treba obratiti na propagandu sistema. Teoreticari kao sto je Gi Debor smatraju da se danasnji kapitalizam utopi u superspektakl. Sve je fascinantno, sve je u medijima, ono sto nije tamo, to se i ne dogadja. Na taj nacin moguce je upravljati drustvom laznim pricama i narativima. POjedinac u svom zivotu nije nista do pasivni posmatrac koji veluje d aigra glavnu ulogu na pozornici Spektakla.
 
Evo, Astrodule poslao lepu knjigu. Pročitajte uvod. Ili bar dve otvorene stranice.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=893338#p893338:1hu8mv6s je napisao(la):
astrodule » 26 Oct 2021 12:24 pm[/url]":1hu8mv6s]
No, nekima je to teško shvatiti. Evo, baš skidam neke Ducije knjige i evo jedne rečenice iz predgovora jedne knjige

https://ljubodragsimonovic.com/pdf-test ... df_4796/8/

ХАЈДЕГЕРОВА ФИЛОЗОФИЈА
У СВЕТЛУ
ЖИВОТВОРНОГ ХУМАНИЗМА

Који је смисао озбиљног рада
када је све већи број људи неписмен и када је озбиљна књига постала
баук са којим капиталистичка пропагандна машинерија плаши људе?

I znaš šta je najgore, upravo ti koji su ograničeni, ubeđuju nas koji smo sigurno mnogo više čitali (iz više izvora, a ne samo u njihovom mehuru) i proučavali da smo pod uticajem kapitalističke mašinerije poverovali u vakcine tj. njihovu zaštitu.
 
Vrlo zanimljive knjige.
Simonovic je prepoznao rastuci totalitarizam jos odavno.
 
Duci je pravi filozof. Potrebno je znati i pozadinu cele njegove priče. Ukratko, izgubili smo od ekipe koja je imala dopingovanog igrača. Dogovor je bio da se reprezentacija povuče sa takmičenja, ali zbog pritisaka odozgo, odustalo se od te odluke. Duci je jedini napustio turnir i od tada je na "crnoj listi".

Inače je jedan od najboljih košarkaša u istoriji naše zemlje, ali eto, izbrisan je iz zvanične istorije.

Zbog svojih ideala je došao i do ivice siromaštva, ali ga je spala državna penzija za osvajače medalja. Verujem da je on protiv toga, ali eto, od ideala se ne živi.

Naravno, pošto je ekstrem, ima i dosta stavova sa kojima se ne slažem, ali da li postoji osoba sa kojom se 100% slažemo?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh