Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

U Zg nema minimalne naplate bar u ovima sa kojima sam se ja vozio. A cene u Lj nisu bitno različite od naših, ako porediš prosečnu platu čak su i niže. Ovo u Beogradu se može jedino porediti sa Sk ali čak i tamo dobiješ uredno račun za svaku vožnju.
 
U Zg nema minimalne naplate bar u ovima sa kojima sam se ja vozio. A cene u Lj nisu bitno različite od naših, ako porediš prosečnu platu čak su i niže. Ovo u Beogradu se može jedino porediti sa Sk ali čak i tamo dobiješ uredno račun za svaku vožnju.
Zašto porediš plate građana,poredi cenu goriva,cenu automobila...tj. cenu poslovanja u taksu prevozu
 
Zato što plate građana suštinski ne utiču na cenu taksi prevoza,kao cena goriva,automobila......
 
A zasto je onda u BG skuplji taxi nego u NS-u ili nekim manjim gradovima?
 
Imaju mnogi veći problem sa nelegalnim taksistima koji dampinguju cenu.
Nekim danima NS je i skuplji od BG
U ostalim manjim Gradovima je taksi prevoz skoro skroz nelegalan.....
Na to pitanje detaljno sam odovori,doduše davno
Ali znam da si pratio pa ne vidim razlog istog pitanja.
 
Poslednja izmena:
Ispade svuda gde je taxi jeftiniji nego u BG, da je nelegalan. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Ispade da je nelegalan taxi svuda gde dampinguju cene, a samo u BG nelegalan zbog dopingovanja cena.
Ispade da u drugim gradovima u stvari taxisti rade taj posao jer ne znaju šta bi sa slobodnim vremenom (moja pretpostavka), jer kako kaže @Mare81 , žive od drugih poslova kojima se bave.
 
Poslednja izmena od urednika:
A zaboravio si jednu stavku koju si tad napisao, a to je da je zivotni standard u BG veci nego u manjim gradovima sto dolazimo do toga da i plate gradjana delimicno uticu na cenu taksi prevoza.

A za ovo ostalo, NS je nekim danima skuplji pa ne bas, ni za vreme exit festivala kad rade bez prekida. Daj mi samo 2 grada manja koji nemaju tx tablice.
 

@solecar

Izaberi mesto ili Grad pa da odemo da proverimo kako posluju u manjim Gradovima​

Onaj ko ne bude u pravu plaća troškove...​

@srdjanprpa

Plate građana mogu da utiču na cenu taksi prevoza ali delimično ali ne i suštinski..​

TX polovina nema u Kragujevcu,Valjevu,,Šabcu,
Vranju....dok u većini Gradova vozači nemaju nikakvu prijavu a voze auto sa tx ...Niš,Užice itd

A za NS proveri kojim danima je kilometar 110din​

..​

 
Poslednja izmena:
Ja sam ozbiljan a verujem da bi se i Mare priključio..tako da nemoj da prebacuješ na sprdnju
Recu koji Grad i kad..biraj..Kragujevac,Šabac,Niš....
Da utvrdimo napokon ko piše gluposti i ko piše o stvarima o kojim nema pojma..
Ali zna da je tamo taksi jeftiniji.....
 
Poslednja izmena:
Jel imamo neki zakljucak ovog s****, pa da zakljucavamo temu? Meni nije ovde jasno sta taxisti hoce od nas musterija, isto koliko mi ni jasno ni sta mi trazimo ovde. A ocigledno je razmena misljenja nemoguca, ovo je prepirka ma ivici vredjanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čista nebuloza za "nelegalne taksije" u ostatku Srbije, a i iz gomile iskustava što se tiče usluge nebo i zemlja taksiji u ostalim gradovima i u Bg gde ne možeš da pohvataš kakve igre igraju, meni je neverovatno da jedino u Bg ti ne možeš osnovnu stvar da omogućiš korisnicima - da dobiju vozilo kad ih pozoveš, nebitno je da li je 12h sreda ili 00h vikendom nikada nema vozila, a već sam dao primer kako nisu imali vozilo kad sam ih zvao na centralu (i to sve taksi kompanije) a imali za 4 min preko Yandex apk.
 
Zašto porediš plate građana,poredi cenu goriva,cenu automobila...tj. cenu poslovanja u taksu prevozu
Verovatno vam je poslovanje i skuplje nego vasim kolegama iz drugih evropskih gradova, pa zato i dalje vidim C5 i Fiat Stilo od pre 20 godina po ulicama, jer se nema za novije. Sto se tice cekanja za vozilo, zao mi je sto se udruzenja ne bave malo kontrolom ovih pametnih sto rade samo na kvaku.
 
Ja sam ozbiljan a verujem da bi se i Mare priključio..tako da nemoj da prebacuješ na sprdnju
Recu koji Grad i kad..biraj..Kragujevac,Šabac,Niš....
Da utvrdimo napokon ko piše gluposti i ko piše o stvarima o kojim nema pojma..
Ali zna da je tamo taksi jeftiniji.....
Svaka tebi cast na zivcima.. pritom si duze od mene na taksiju, ja u realnom zivotu kad ovako pocnu da se... Zaustavim auto i kazem napolje, nemoj slucajno da si zalupio vratima!!!
 
Ma vidiš da većina nikad nije ni koristili taksi prevoz .ali sve zna kako funkcinise taksi u Bg ,Kg,Ns ,koliko zarađujemo itd
Znaju da je jeftinije u manjim Gradvima,čitali u novinama
Normalno ne svi , ima koji su realni,koriste taksi i znaju šta je stvarni problem
Znaju da ima loših taksista u Bg onih koji klepaju,da je rasulu na Aerodromu,da ima i taksi vozila u kojih ne bi seo ni u radnom odela.
I skažem se sa tim,ali da je većina taksista takva,nikad
Mada ima ona stara.. Nije se rodio ko je narodu ugodio
A kad im ponudiš da im dokažeš...nema ih
Šra reći...realnost je retka osobina forumaša

Čudi me ,nije se oglasi veliki vođa,bar da lajkuje istaknute članove foruma 😉
 
Poslednja izmena:
Ja sam ozbiljan a verujem da bi se i Mare priključio..tako da nemoj da prebacuješ na sprdnju
Recu koji Grad i kad..biraj..Kragujevac,Šabac,Niš....
Da utvrdimo napokon ko piše gluposti i ko piše o stvarima o kojim nema pojma..
Ali zna da je tamo taksi jeftiniji.....
Ne prebacujem ni na kakvu sprdnju, već sam ozbiljan, ovog puta. Jednostavno nemam potrebu da trošim svoje vreme na putovanje po Srbiji, da bi se dokazalo da su taxisti u pravu. Desetak minuta dnevno, koliko potrošim na ovu temu, ako i toliko, ne oduzima mi vremena od bitnijih stvari u životu.
 
Normalno da nemaš potrebu za istinom,niti vremena,nisam drugačije ni očekivao, imaš samo potrebu za plju plju... po taksistima jer se jedino tako osećaš moćno ....
Šta reći, tvoje pravo ipak si ti profesionalac na ovom forumu
 
Haha, kad se podižu cene onda se pominje životni standard u Beogradu, odnosno troškovi života u njemu, kad se objašnjavaju mnogo niže cene u unutrašnjosti, onda "ne nee, ne može da se gleda životni standard građana kad se formiraju cene".

Pa se još koristi termin damping, onako samouvereno, iako baš i ne znamo šta to znači, i kako to funkcioniše. :/ Da si rekao nelojalna konkurencija, pa i nekako, ali taksista koji, pazi sad, dampinguje cene :D

Mada, šta reći za lika koji kad vidi da taksista parkira gde su invalidi, ubeđuje ljude da to što vide to nije slika, to je fotošopirano, došao neko samo da napljuje taksiste ajme kakvih ljudi ima...

Inače, i to tvoje odbijanje da taksiraš nekoga zato što ima brkove je protivzakonito. Po zakonu o zaštiti potrošača zabranjeno je odbijanje prodaje robe spremne za prodaju, ili pružanja usluge koje se mogu obaviti, osim u slučaju protivzakonitih radnji. Znači, ako te neko tera da ga voziš po tašmajdanu kolima, možeš da odbiješ, ako neko uđe i kaže vozi na cerak, moraš da voziš. Kazna je bila 50 hiljada, sad ne znam da li je nešto menjano.

To da li prosečan čovek zna da ne smeš, to je druga stvar, dobar deo ljudi ne zna ni osnovna prava zakona o zaštiti potrošača, a ne neka manje poznata, ali to je druga tema.
 
Normalno da nemaš potrebu za istinom,niti vremena,nisam drugačije ni očekivao, imaš samo potrebu za plju plju... po taksistima jer se jedino tako osećaš moćno ....
Šta reći, tvoje pravo ipak si ti profesionalac na ovom forumu
Ni ja nisam očekivao da će biti drukčije. Ovime samo pokazuješ da ti je bitno da odgovaraš odgovaranja radi, nebitno da li je to smisleno ili ne, i da se osećaj moćno jedino kada "plju plju" po korisnicima, gde 99% njih ne valja. Šta da se radi, kada vaši postovi (mislim na sve taksiste koji ovde pišu) tako zvuče. Trenutno nema vremena da pišem šta valja, a šta ne valja na relaciji taxi - korisnik usluge i obrnuto, tako da to drugom prilikom.

P.S.
Ako ti je lakše da veruješ da nemam potrebu za istinom, ti veruj. Ako ti je lakše da spominješ frustracije i ostale prideve kojima nas čašćavaš, slobodno ih koristi. Ako ti je lakše da iskucaš raznorazne smajliće, ti ih iskucaj. Ako ti je lakše da prokomentarišeš da je samo meni jasno ovo o čemu pišem, slobodno napiši. Ili bilo šta drugo, ti slobodno piši.

Pozdrav od profesionalnog forumaša za profesionalnog taxistu...
 
Rđavom i .....
Ispljuješ a kad neko hoće da dokaže da tvoje pljuvanje nije tačno onda jbg nemam vremena ,potrebu..
Očigledno sramota je za neke pojam...a licemerstvo način života
 
Lepo ja rekoh, pišeš pisanja radi. Ustvari, tačnija formulacija bi bi bila: "pišeš ono što ti je na duši".
Ja lepo napisah da verujem u ono što je @Mare81 pisao o taxiju u drugim gradovima.

P.S.
Jel umeš nekada da odćutiš, da ne odgovoriš na poruku, makar se ona tumačila i kao prozivka na račun taxista?
 
Vrh