Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

taksi_2022-06-17_22-13-59-156.jpg
 
Zanimljivo šta sve iz doba SFRJ može da se naže po periferijama.
 
Релативно често сам гост у БГ и због великог проблема са паркингом у центру углавном идем на варијанту да користим јавни превоз или када долазим колима да их оставим на НБГ или негде мало даље од центра и да користим градски превоз или такси онда када журим. Наравно, увек се возим са неким од удружења али ми је једна ствар запала за око. Сваки трећи таксиста када кроз причу схвати да нисам из БГ дискретно пребаци на трећу тарифу иако је реч о градској вожњи. Фазон је у томе што то може да прође, и вероватно пролази код многих али је много труло када то уради неком ко веома добро познаје начин на који такси превоз функционше. Увек се држим "правила" да се конобарима и таксистима оставља бакшиш, тих стотињак динара разлике би свакако добио кроз бакшиш али када се поједини људи служе таквим пилићарским фазонима то шаље веома ружну поруку. Наравно, искулирам то јер нећу да улазим у расправу због 100 или 200 динара али да је ружно - јесте. Други проблем са којим сам се два пута сусрео је следећи. Био сам у страшној журби и требао ми је такси, није ми било важно да ли је "дивљак" или неко из удружења, само ми је био потребан такси а био сам близу такси стајалишта. Таксиста на стајалишту је после "Је л слободно?" и "Докле идеш?" одбио вожњу јер му је вожња од нека 3,5 - 4 км - прекратка (!?).
 
To prekratko postalo kao dobar dan. Drugaru pre koji dan od Mirijeva do Krnjače njih 3-4 reklo prekratko. 2 naleteo na taksi stanici i 1 ili 2 kad je pokušao da zaustavi. Samo mu rekli "kratko i nije mi usput" i zapalili. :D

Pešačio od Mirijeva do BIG Shopping Centra i tu naišao na taksistu koji ga je posle povezao.
 
Sad ce Mare da vam objasni kako se to zapravo nije ni dogodilo i da samo izmisljate, a batica ce jos da doda da ste licemerni. :sesir:
 
Režimski sagovornik ...

4.000din = 18,19 evro dizela
 
Isto i mi možemo da kažemo da nismo sigurni da li se dogodilo to sa trudnicama...

Isto i mi možemo da kažemo da nismo sigurni da li se dogodilo to sa trudnicama...
Ja za razliku od drugovog druga mogu da dokazem snimkom iz auta ili ubuduce da bi zadovoljio ljude sa foruma, da svakoj trudnici, autisticnom detetu ili osobi sa Daunom trazim da se slikamo(te tri kategorije kod mene ne placaju voznju).
 
Isključivo zbog tebe, meni je dovoljan njihov osmeh kada ih zamolim da ova voznja ide na moj racun.
 
Nemoj zbog mene, već zbog sebe.
Njima to nije potrebno da rade. Oni sebe nazivaju poštenjačinjama sve do jednog, a šta god neko od običnog građanstva postavi, onda je to spinovanje, neprovereno i šta sve ne, jer eto iz nekog razloga isfrustrirani i licemerni građani, i šta sve još može da padne na pamet običnom čoveku, to rade. I naravno onda sijaset kojekavih smajlija i sl. na komentar ovakvog tipa, ili neko "prosipanje mudrosti".

Ako i budemo videli neki snimak, to će biti čisto iz razloga da bi nam dokazali kako smo po ko zna koji put u krivu (iako je to suštinski svaki put).

P.S.
I što bi rekao odlazeći yamenik zamenika gradonačelnika, to vam je tako. ;)
 
Več si zaboravio
O čemu ti pišeš
Za tebe smo poštenjačine ..
Nisi ni blizu običnog građanina...
Jel sam te lepo zvao da proverimo o mom trošku, da se uverimo da je istina ono što sam napisao....
Ti znaš samo da pljuješ,pišeš gluposti o nečemu o čemu nemaš pojma,nagađaš...itd
Ali ne, nemaš vremena,potrebu za istinom...jer znaš šta je tvoje pisanje...


A za ovo su neki pisali tržìšte rešava...pa evo rešilo
 
Poslednja izmena od urednika:
@dzonihsv
Hvala na podršci, ne daj Boze da neko od tvojih ima besplatnu voznju..
Na ovu ideju sam dosao pre par godina, posto mi se majka i supruga bave humanim poslom(doktorke)..
 
Režimski sagovornik ...

4.000din = 18,19 evro dizela
Zanimljivo je ovo prenemaganje oko povećanja cena... Jasno je da bi Bjelić i ekipa radije pristali i da vrate cene od pre 20 godina, nego da uvedu npr. fiskalne kase povezane sa taksimetrom i poreskom upravom.

Kao što je @Mare81 rekao u ovom threadu: taksimetar im je često samo "formalnost", pa samim tim i cena koji Grad nešto kao definiše nije 100% relevantna ili presudna za poslovanje.

Naravno, nisu ni ovi iz Grada mutavi, pa zato taksisti i ne mogu da npr. odbiju PDV na gorivo, automobil itd... Zapravo ceo taksi u Beogradu je u neku ruku organizovan kao Car:go - polulegalno. Tu nisu naravno problem npr. @Mare81 i @BATICA , oni ljudi voze u skladu sa okolnostima, to sve polazi od tzv. udruženja.
 
Več si zaboravio
O čemu ti pišeš
Za tebe smo poštenjačine ..
Nisi ni blizu običnog građanina...
Jel sam te lepo zvao da proverimo o mom trošku, da se uverimo da je istina ono što sam napisao....
Ti znaš samo da pljuješ,pišeš gluposti o nečemu o čemu nemaš pojma,nagađaš...itd
Ali ne, nemaš vremena,potrebu za istinom...jer znaš šta je tvoje pisanje...


A za ovo su neki pisali tržìšte rešava...pa evo rešilo
:ROFLMAO:
 
@sjcam
CarGo ne obavlja delatnost polulegalno nego nelegalno kao i regularni taksisti koji klepaju....samo što izvršna vlast ne želi da primeni Zakon ni prema jednim a ni prema drugim.
 
Šta nama ponavljate kao papagaji kako su Car: Go i regularni taksisti koji klepaju (ne i neregularni, bez TX tablica, jer nisu pomenuti), problem kojim država ne želi da se pozabavi, umesto da izađete na ulicu i blokirate grad dok se ne ispune svi vaši zahtevi. Ako ste mogli ranije, možete i sada.
 
A pa ne mogu sad, kad su dobili jedno povecanje cena i cekaju drugo... sad su partneri vlasti.
 
Vrh