Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780534#p780534:1opx7uu5 je napisao(la):
direktor » Sat Oct 03, 2020 8:54 pm[/url]":1opx7uu5]Evo nove taksi stanice za posjetioce beton hale 11 mjesta fino uvuceno trosak kanta farbe 25 kg i stub 4 m visne i dvije table ....
taksistajalistebetonhala.jpg

taksistajalistebetonhala02.jpg

Dobar ste teoreticar primera, dragi "Direkrtore", ali ste u ovom slucaju los prakticar.

Iz domena saobracajne struke nije za stajaliste potrebna samo kanta boje i gotova stvar. Vec je postavka daleko sofisticiranija nego sto mozeti i zamisliti.

Nabrojacu vam samo par vaznih primera o kojima treba voditi racuna, a preko kojih ste vi olako presli.
Najosnovnija stvar kod svakog taksi stajalista je cinjenica sta se sa nje moze "dohvatiti"? U vasem predlogu slucaja nista drugo osim poteza oko Nebojsine kule, udaljenog oko jedan kilometar, i sva mesta dalje. A to je malo.
Niste uzeli u obzir moguci okret vozila, koje se negde mora vrsiti da bi se pokrio rejon i iza "ledja" stajalista. Ako ste pomislili da prelazenje preko pune linije kao u primeru na donjoj slici, ono ne deluje bas bezbedno. I bahato je.

Sa stava saobracajne infrastrukture, taksi stajalista se prave ispred raskrsnica i na saob.cvorovima a nikako postavljena u nizu bez mogucnosti okreta.

Mislim da me razumete.
Ovo nema veze sa taksistima vec sa regulativom radi boljeg stvaranja kulture u saobracaju.
 
Pule puna linija je tu danas sutra nije kao sto je i to bio dio beopetrol pumpe a sad vise nije
Ovaj prostor je ko stvoren za taksi stanicu vi dobijate nova mjesta a bahato parkirani idu na krov beton hale ...
Vase mušterije iz beton hale karadjordjeve kalisa dobijaju mjesto gde znaju da ce biti taksisti ...
 
Evo neki čekaju onu tvoju kantu sa žutom bojom... da ofarbaju inovativno parking mesto
 

Prilozi

  • IMG-162d040af1915f54e302010a3a6e5d50-V.jpg
    IMG-162d040af1915f54e302010a3a6e5d50-V.jpg
    239,6 KB · Pregleda: 1.826
Zato što je valjda Tojota Korola a polazi se od toga da su sve Tojote Korole Car Go. Ni meni nije jasno šta će ovo u Taksi temi, to sam takođe nedavno napisao.
 
Slažem se, ne prevoze oni putnike, nisu taksi oni su inovativna pomoć na putu, ali jbg nema te teme na forumu..a nema ni teme inovativno bahato parkiranje..
Eto otvorite temu "INOVATIVNA POMOĆ NA PUTU CARGO" ILI "INOVATIVNO BAHATO PARKIRANJE"


Pa budem aktivan još u jednoj temi. :lol:
A dođe i gomila bivših i sadašnjih inovativnih vozača pomoći na putu

Eno već neki restorani, kafići, frizerski saloni imitiraju dotične i prelaze u inovativnu pomoć u ručku, piću, inovativno friziranje preko udruženje građana.
Nema obaveza prema radnicima, Državi.....
Gde ćeš bolje
 
Znači ako kupim novu Korolu u riziku sam da me napadnu taksisti misleći da im otimam lebac. Može da bude crna, crvena, braon metalik, džabe i dalje je svako sa Korolom sumnjiv.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780669#p780669:2wla2g7j je napisao(la):
direktor » Sun Oct 04, 2020 3:36 pm[/url]":2wla2g7j]
Vase mušterije iz beton hale karadjordjeve kalisa dobijaju mjesto gde znaju da ce biti taksisti ...

Dobar si sagovornik ali ti formulacija vidjenja usluge taksija nije najjasnija strana.
Taksi je tip usluge dodji mi na noge i kao takva se placa od strane korisnika. Koliko god drugacije razmisljao, verujem da i sam vise volis kada pozoves da ti dodje vozilo nego da ti pesacis do njega.
Takvog razmisljanja, da taksi treba da im dodje, pridrzavaju se i drugi. I tu nema nista lose. Zato ovaj tvoj predlog o tamosnjoj stanici gde ce svi za taksi dolaziti pada u vodu.

Po pravilu, stajalista se odredjuju i postavljaju na onim mestima gde su na izvoru kretanja ljudi. A ne tamo negde sklonjena gde nikome nece da smetaju.

Pravilno i da bude funkcionalno taksi stajaliste bi najlogicnije trebalo da bude postavljeno u Karadjordjevoj ulici prekoputa cafe bar Baraka.
Ali ko bi onda tu naplacivao mesta za parking?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=781197#p781197:1o6ab5bi je napisao(la):
Pule » 06 Okt 2020 11:18[/url]":1o6ab5bi]Po pravilu, stajalista se odredjuju i postavljaju na onim mestima gde su na izvoru kretanja ljudi. A ne tamo negde sklonjena gde nikome nece da smetaju.

Pravilno i da bude funkcionalno taksi stajaliste bi najlogicnije trebalo da bude postavljeno u Karadjordjevoj ulici prekoputa cafe bar Baraka.
Ali ko bi onda tu naplacivao mesta za parking?
Može na samo šetalište u Karađorđevoj. To je epicentar kretanja ljudi. :)
 
Biti taksista nije samo znati ulice i igrati šah po stanicama. Veliki stres je ne samo voziti ceo život po gradskim gužvama, nego bogami i zbog mnogo gorih stvari.
Na mene su tokom ovih 30 godina između istalog vadili nož, a bilo je i pucanja iz pištolja u samom centru grada( verovatno okršaj narko dilera).
"Zlatnih" 90-ih je oružje bilo jeftinije od rezervoara benzina.
Provokacije drogiranih i pijanih su gotovo redovne vikendom...

Evo današnje poruke kolege sa grupe, nadam se da se neće ljutiti...
 

Prilozi

  • IMG_20201007_113240.jpg
    IMG_20201007_113240.jpg
    312,9 KB · Pregleda: 1.502
Eto jos jednog primera kako cargo sistem bolje funkcionise. Placanjem preko aplikacije, izbacuje se kes iz upotrebe pa samim tim ni vozac nema kod sebe vecu kolicinu novca.
Takodje ne vidim razlog zasto taksi vozila nisu pokrivena kamerama, bas zbog ovakvih stvari. Ovo se ne desava prvi put, i sigurno da bi kamera pomogla u hvatanju nasilnika. Ako taksi udruzenja ne mogu da naprave sistem nadzora, onda nek svaki taksista kupi bar dual kameru koja snima i unutrasnjost i ispred vozila.

Mala anegdota, pre oko 15 godina, poznanik, stariji covek taksista, na trgu pokupi 2 musterije, devojku i nabildovanog lika u pripitom stanju, negde oko 2-3 popodne. Kaze lik vozi na Novi Beograd, i on krene, lik ga pita gde ces tuda? On mu lepo objasni dva su puta odavde za Novi Beograd, biraj kuda da vozim, i ovaj lik sa zadnjeg sedista mu raspali cusku iz cista mira. Sta ti je kliker. Poznanik zna da ne moze da se bije sa budalom i kaze "Pi**o jedna, bijes me dok vozim, ajd izadji da vidim kako ces da me bijes onda" Lik izadje sva besan da se bije, a poznanik po gasu i zapali. 300m dalje kaze devojci, izvini morao sam da ga se resim, i devojka se izvini i napusti vozilo. Eto, ima svakakvih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=781593#p781593:38zdgcod je napisao(la):
kingmanowar » Sre Okt 07, 2020 3:53 pm[/url]":38zdgcod]Eto jos jednog primera kako cargo sistem bolje funkcionise. Placanjem preko aplikacije, izbacuje se kes iz upotrebe pa samim tim ni vozac nema kod sebe vecu kolicinu novca.
Takodje ne vidim razlog zasto taksi vozila nisu pokrivena kamerama, bas zbog ovakvih stvari. Ovo se ne desava prvi put, i sigurno da bi kamera pomogla u hvatanju nasilnika. Ako taksi udruzenja ne mogu da naprave sistem nadzora, onda nek svaki taksista kupi bar dual kameru koja snima i unutrasnjost i ispred vozila.

Mala anegdota, pre oko 15 godina, poznanik, stariji covek taksista, na trgu pokupi 2 musterije, devojku i nabildovanog lika u pripitom stanju, negde oko 2-3 popodne. Kaze lik vozi na Novi Beograd, i on krene, lik ga pita gde ces tuda? On mu lepo objasni dva su puta odavde za Novi Beograd, biraj kuda da vozim, i ovaj lik sa zadnjeg sedista mu raspali cusku iz cista mira. Sta ti je kliker. Poznanik zna da ne moze da se bije sa budalom i kaze "p******o jedna, bijes me dok vozim, ajd izadji da vidim kako ces da me bijes onda" Lik izadje sva besan da se bije, a poznanik po gasu i zapali. 300m dalje kaze devojci, izvini morao sam da ga se resim, i devojka se izvini i napusti vozilo. Eto, ima svakakvih.

I ne bas. Cargovcu su isekli zadnja sedista i policija je bila u fazonu boli nas uvi, a kamera na autu pokazuje ko su pocinioci
 
Tesko mi je da poverujem u tvoju pricu da policiju bas briga sta je bilo. A i sve da je tako, cargo moze da naplati stetu od valsnika naloga sa kojeg je pozvano vozilo, tj zaduzivanjem njegove kartice u visini iznosa popravke.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=781593#p781593:fts5o9w9 je napisao(la):
kingmanowar » Sre Okt 07, 2020 2:53 pm[/url]":fts5o9w9]Eto jos jednog primera kako cargo sistem bolje funkcionise. Placanjem preko aplikacije, izbacuje se kes iz upotrebe pa samim tim ni vozac nema kod sebe vecu kolicinu novca.
Zašto to zoveš cargo sistem?
Niti su ga oni izmislili niti postoji samo kod njih. Ja sam tako naplaćivao dok sam radio za Taxify, što je čak nešto malo pre pojave cargo negde u leto 2015.

Daleko smo od dana kada će se sve na svetu plaćati elektronski pa neće biti toliko pljačkanja.

Uostalom uvek mogu da otmu automobil, nakit, telefon itd.
Ili prosto da ti uđe agresivni bolesnik.
Snimak će ti biti slaba uteha.
 
Ko ne zna Taxify je bila prva legalna taksi aplikacija u Beogradu, i imali su app plaćanje, ocenjivanje vozača, praćenje vožnji, i gomilu drugih stvari.

Toliko o navodnoj inovativnosti ovih cargo mafijaša
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=781603#p781603:ojdg3sq1 je napisao(la):
kingmanowar » Sre Okt 07, 2020 4:19 pm[/url]":ojdg3sq1]Tesko mi je da poverujem u tvoju pricu da policiju bas briga sta je bilo. A i sve da je tako, cargo moze da naplati stetu od valsnika naloga sa kojeg je pozvano vozilo, tj zaduzivanjem njegove kartice u visini iznosa popravke.

Pa meni ne mogu recimo 1. Zato sto nije kreditna pa ne mogu u minus da odem, niti da stave na cekanje neki iznos , jedino da mi npalate kao nekima da su se vozili , a nisu. 2. Zbog duplih napalacivanja i nepostojecih voznji imm posebnu karticu koja mi sluzi za internet placanje i uvek gasim kad imm iznad 2000 din da moze da se plati preko neta, tako placam i wolt i neke usluge na netu

Pa pitaj ako se vozis sa njima, arona je u pitanju.
 
@sinisav

Uber ima isti sistem, nije problem u nazivu vec u funkcionisanju sistema, a cargo software se pokazao da itekako dobro funkcionise. Takav sistem ste trebali da usvojite jos odavno. Vi kao taksisti treba konstantno da predlazete unapredjenja funkcionisanja vase delatnosti, kako bi pre svega sebi olaksali posao, a udruzenja da vam izlaze u susret u ispunjavanju istih. Tehnoloska evolucija je odavno pocela i siri se neverovatnom brzinom a vi ste ostali u 70-im prosloga veka, pa me ne cudi da i dalje deo taksista pokusava da prevari musterije jer su ubedjeni da mogu da se izvuku neopazeno. Ljudi su se tehnoloski opismenili i danas vrlo lako moze da se proveri svaka informacija sa dva klika.

Daleko si od tog dana onoliko koliko si ubedjen da si daleko. Eto ovde na trulom zapadu ne pamtim kad sam imao kes u novcaniku, sve placam karticom evo vec 5 godina.

Snimak je pre svega dokaz. Ubedjen sam da institucije mogu da procesuiraju nasilnike, a i sve da kojim slucajem nece, vi mozete da se organizujete i napravite veliki protest,kao i da nahvatate nasilnika, a snimak ce vam pokazati kako izgleda. Nema potrebe da nosis nakit na poslu, telefon od 200e je slaba uteha za pljackasa (mada i on moze da se locira cim se nakaci na mrezu), a ako ti otme auto postoji sistem daljinskog blokiranja motora kao i panik dugme. Tako da za sve postoji resenje.

@vidur

Takvih pametnjakovica ima koliko hoces, samo sto nisu bas pametni kad dobiju administrativnu zabranu na platu. Mozes da probas da zeznes sistem, al kad te sistem uhvati ima da platis sve sa kamatom. Uvek postoji opcija da radis na crno, al ces se pitati gde mi je pamet bila kad ti legne mizarna penzija a nisi radno vise sposoban.
 
@kingmanowar

Sistem je itekako moze lako da se zaobidje... prsto lozes mesecima da se vozis, a da nw platis nijednu voznju
Ne moze administrativna zabrana sve dok sud ne presudi, a i to je sitna kazna.

A i ne znam kako bi neko mogao da dokaze da je bas taj putnik iseko sediste, nema teorije ni da se na unutrasnjoj kameri da se vidi dok je seko.

Penzija?? Pa ja dok napunim 65 oni ce da povecaju na 80
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780587#p780587:2dovfqrd je napisao(la):
BATICA » Ned Okt 04, 2020 1:11 am[/url]":2dovfqrd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780470#p780470:2dovfqrd je napisao(la):
Soko » Sub Okt 03, 2020 2:50 pm[/url]":2dovfqrd]Sto samo po sebi ne znaci da uzak krug povlascenih treba da ima monopol.
To bi pre svega trebalo da znaci da kao "javni" treba da bude ujednacene dostupnosti i kvaliteta usluge.
Ko god je u stanju da ispuni zahteve takve usluge, postuje radno vreme i ima potrebne kvalifikacije/ vestine nema razloga da mu se ogranici mogucnost pruzanja te usluge.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Pa to se upravo i radi.... grad određuje potreban broj vozila i daje odobrenje za obavljanje taksi prevoza
A to ,ko god i koliko god je smešno... iz jednog prostog razloga.

Jasno je meni da vas mentalni okvir ne moze da dobaci dotle da zaradjujete na slobodnom trzistu. Da cujem taj jedan smesni, prosti razlog.

Zasto grad ne bi ogranicio broj autoservisa i razrezao minimalnu cenu radnog sata od 5.000 din? Pa jos o trosku naseg budzeta da angazuje "prikrivene komsije" koji ce da vas prijavljuju i oduzimaju vam vozila ako pokusate bilo sta da uradite samostalno jer ste nelojalna konkurencija autoservisima.
Kad bi placali redovan, mali servis 200 EUR a veliki 1.000 onda da vidim koliko bi ste branili "gradske odluke" i kakvi bi bili legalisti.

Upravo to sada radi grad sa vasom delatnoscu. Prvo ogranici mogucnost postojanja konkurencije pa, za svaki slucaj, spreci mogucnost da neko ponudi bolju cenu usluge. Time ne samo da ubija kvalitet te usluge jer niko od vas nema nijedan razlog ni motiv da bilo sta unapredi nego korisnicima vase usluge, kupcima ogranicava mogucnost izbora.

Direktan primer imas kod mobilne telefonije. Seti se kako su izgledali paketi dok si imao samo jednog operatera, pa kako je pocelo da se krece kad su se pojavili jos neki ali su ipak uspevali da polarisu trziste teranjem korisnika da menjaju brojeve. Na kraju kad je MNP tj prenos broja konacno poceo da funkcionise pogledaj kako je ponuda eksplodirala. Sad kod svih imas sve neograniceno, interneta vise nego sto bilo ko moze da potrosi za 10-15 eur mesecno. Nekad je vise kostalo samo da imas broj a sve potrosene minute, poruke masno naplacivali a za internet skidali kozu sa ledja.
 
@vidur

To tako mali Perica misli da moze da se sistem zaobidje. Prvo moras da otvoris nalog i da vezes karticu za njega, cim napravis svinjariju ta kartica je blokirana u sistemu i neces moci vise da pozoves vozilo. Sistem prepoznaje nalog i karticu i zna da si los korisnik. Sad ti idi od banke do banke pa otvori 50 kartica i 50 naloga, a sistem opet zna tvoje ime i prezime jer si morao da ukucas detalje kartice, pa iako je kartica druge banke sistem te odma blokira. A i realno koliko ljudi ce to da uradi? Koliko vremena treba da izgubis da bi se steknuo za 2 voznje. Jel 500 dinara vredno obilaska toliko banaka sve da se i zainatis?

Kamera i te kako moze sve da usnimi. Ne zaboravi da imas 360 kamere koje se montiraju na plafon.

Takodje uvek postoji mogucnost da neko slucajno nesto osteti al zato imas osiguranje za takve stvari, mada bi i ovo drugo trebalo da pokrije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=781834#p781834:1075xhzu je napisao(la):
kingmanowar » Čet Okt 08, 2020 11:15 am[/url]":1075xhzu]@sinisav

... cargo software se pokazao da itekako dobro funkcionise. Takav sistem ste trebali da usvojite jos odavno. Tehnoloska evolucija je odavno pocela i siri se neverovatnom brzinom a vi ste ostali u 70-im prosloga veka
Prijatelju, jesi li ti mene razumeo da taj sistem postoji još od 2015.godine?
Pametni i informisani ljudi u Beogradu koji su se još tada isključivo vozili preko taxify znaju da je sve ostalo marketing.
Bajata priča kako taksisti nemaju aplikacije i svo što sa njima ide je mogla da prođe Uberu pre 10 godina, jer je u to vreme stvarno bila velika inovacija, koja je odavno usvojena kao standard po celom svetu. Kod nas recimo postoji yandex koja je ispeglanija i duplo bolja od cargo, što i ne čudi jer je yandex multimilijarderska kompanija!
Od pojedinačnih udruženja nisam siguran koja app radi tako dobro a koja ne, ali mislim da je "beogradski poslovni taksi" najviše uložio truda u tom pravcu.

Biće da si pod uticajem marketinga ustvari ti ostao zaglavljen u prošlosti, ali eto ne baš u 70-im...
 
Kakve veze prijatelju ima od kad postoji ta aplikacija? Od kad su taksisti poceli malo masovnije da koriste ovakav sistem? Meni je jasno, al vama ocigledno nije. Svrbi vas svaki pomen car go. Zasto ne angazujete yandex-ov sistem onda?

Jeste, zaostao sam, zato samo samo i koristio car go, sem kad sam uzeo vaucer od aerodroma do kuce, a i presela mi ta voznja sa bajom koji je celo trajanje voznje bio na telefonu, ni jedan migavac nije dao, i jos prica kako je bolestan i ima temperaturu pa ce da ide malo kasnije kuci.

Vi napredni vozite taksi, a mi nazdni cemo sa car go.
 
Vrh