Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Yandex kida, ljudi se primili danas a i vidim brendirana vozila beogradskog taksija
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542859#p542859:6zwks041 je napisao(la):
loyola » 05.Jun.2018/6:07 pm[/url]":6zwks041]
direktor":6zwks041 je napisao(la):
Cargo dolazi vozilo sa TX tablicom a vamo se bune protiv istih
Ma kakav tx i dalje voze regularni vozaci cargoa.

CarGO u sustini moze biti bilo ko - Taksi ili obican gradjanin, a to bas i jeste poenta CarGo-a.

Ne znam sta ljudi imaju protiv raznih firmi koje zele da pokrenu Uber-like biznis u Srbiji. Zasto taksista mora da prodje kroz poznavanje grada kada svi imamo GPS? Zasto se obican gradjanin smatra "nebezbednim" vozacem ako je prosao obudu i USPESNO polozio voznju?

Po meni su aplikacije MNOOGO puta sigurnije resenje od obicnih taksija posto ti mozes da ostavis ocenu i komentar za vozaca (u vecini aplikacija) i time pravis selekciju izmedju bahatih, neiskusnih, bezobraznih vozaca i onih koji su voznju odradili kako treba..
 
Mogli bi takaisti da naprave svoje aplikacike a da cekaj to im neide u prilog ...
 
Danas videh na tri različita taxi udruženja reklamu za Yandex. Samo sam uspeo ovu u Bulevaru da uslikam. Druga dva vozila sam video dok sam bio u troli.



Pogledajte prilog 1
 
Nisam jos uvek koristio ali verovatno ako imaju regularne taksiste da rade kao taxify koji je verovatno pukao do sad, koristio sam ga dok je moglo karticom da se placa.
 
Da li će se taksisti opet buniti, kako Jandeks može, a Kar go ne?

U Beogradu počinje da radi najveći ruski onlajn servis za naručivanje taksija Jandeks.

Zaustavljanje na zvižduk, ili telefonskim pozivom polako odlaze u istoriju. I mladi u Beogradu sve više koriste aplikacije za telefon da bi pozvali taksi.

"Uvek naručujem preko aplikacije, lakše mi je nego da zovem.“

" Za Uber znam, ali u inostranstvu, ne znam da li postoji u Beogradu još uvek.“

"Da, da, znam sve, koristim većinu njih“, kažu anketirani Beograđani.

I turisti, kojih je sve više kod nas, navikli su da koriste aplikacije. Jedan par iz Holandije u Beograd je došao zbog provoda, ali nisu se raspitali o mogućnostima prevoza u gradu.

"Uber koristimo u Holandiji, koristili smo ga i u Aziji, ali ovde nismo uspeli.“

Kod nas još nema Ubera, ali donedavno je mogla da se koristi aplikacija Kar go (CAR GO), zbog čega su protestovala taksi udruženja, jer su ih smatrali nelojalnom konkurencijom. Sada je na naše tržište ušao Jandeks taksi, najveći ruski onlajn servis za naručivanje taksija.

"Jandeks je za nas kao i svaka druga firma, strana, međutim, oni su mudrije ušli na naše tržište, oni su se a priori odredili da sarađuju samo sa legalnim taksi prevoznicima i preduzetnicima. Tako da su nam sa te strane vezali ruke, što nam i nije nešto krivo“, kaže, Boško Vukojević iz Privredne taksi komore.

Kompanija Kar go poslovala je u skladu sa Zakonom o turizmu, a ne sa Zakonom o prevozu putnika. U ministarstvu saobraćaja kažu da oni izdaju rešenja za obavljanje delatnosti prevoza putnika u javnom linijskom, vanlinijskom i posebnom linijskom prevozu, a da su za taksi delatnosti zadužene lokalne samouprave.

"Zakon o prevozu putnika definiše uslove za obavljanje delatnosti prevoza putnika. Ukoliko Yandex posluje na srpskom tržištu kroz isključivo angažovanje vozača koji poseduju odobrenje za obavljanje taksi delatnosti, ne postoji prepreka za njihovo poslovanje. Ukoliko se pridržavaju tarifa koje su propisane gradskom odlukom o uslovima obavljanja taksi delatnosti, takođe ne postoji prepreka za obavljanje delatnosti“, kažu u resornom ministarstvu.

Jedino što taksi udruženjima smeta kada je Jandeks aplikacija u pitanju jeste popust od 30 posto, koji su najavili za korisnike njihove aplikacije.

"Mi ćemo na radnoj grupi Ministarstva saobraćaja raspravljati o tome, voleli bi da znamo da li na to imaju pravo, i koliko će to sve dugo da traje. Ukoliko to bude uzelo maha na duži vremenski period, u opasnosti su naša udruženja, koja mi ovom prilikom želimo da zaštitimo.“

Dakle, kada koristite aplikaciju Jandeks, po vas može da dođe i vozilo nekog od taksi udruženja koja već rade na ovim prostorima.

izvor: b92.net
 
da li ce taksisti smeti da se bune protiv Rusa? Kladim se da nece.
 
Pa rusi angazuju samo taksi vozila pa nema osnova
 
Vozio se preko yandex aplikacije. Teska glupost. Dali mi 3-4 minuta cekao 14 minuta, nisam hteo da otkazem rekoh bas da vidim kako funkcionise. Jako malo vozila (10 puta za dva dana probao da dobijem vozilo i nista a prometne lokacije), problem je i sto mora da se unese lokacija dokle se ide pa ovi mogu da budu izbirljivi sta ce da prihvate.
Sednem u regularni taksi, pali se taksimetar kao i aplikacija. U aplikaciji izaslo 351 na taksimetru 383. Placa se po taksimetru. Jedino stigne racun kao na mejl. Ne moze da se plati karticom kao "za sada" mada ko zna koliko ce im trebati da to uvedu.

Tako ukratko glupost i trosenje vremena. Bolje zvati par velikih udruzenja ili koristiti car go, ovo je besmisleno.
 
Prateci vasa dosasdasnja izlaganja G.loyola primetno je da su vam pri koriscenju taksi usluge na prvom mestu bili vazni ljubaznost, komfor, higijena....i da ne nabrajam vise sve ono sto i treba tako da bude.

Koliko god kazete da je koriscenje nove Yandexs App glupost svi ti parametri su sadrzani pri koriscenju usluge a vi kao sam korisnik ste ukljuceni u ocenjivanju i bodujete koliko ste i kako zadovoljni izvrsenom uslugom. U to ne spada da li vam je vozilo stiglo za 3 min. ili 10. Za takvu hitnost i zurbu postoje druge sluzbe.

Tako da, ucestanim koriscenjem taksi usluge i ocenjivanjem njihovog rada i sadrzaja direktno podizete standarde kako biste inace zeleli za svoj novac da vas tretiraju i usluze.
Yandexs app vam omogucava ocenjivanje vozaca i izvrsene usluge.
 
Nije ovde reč ni o kakvoj hitnosti. Više puta sam prisustvovao situaciji da kada se pozuove taxi telefonom , a nije hitno potreban , da kada kažu da će doći za max 5 minuta , to zaista tako i bude , bez da zahtevaju konačnu destinaciju preko telefona.
 
20180608_114047.jpg


Nova ekipa je stigla :kafa:
Morace se beogradski banditi upristojiti
 
Зашто Yandex може а Car:Go не може?
-Зато што живимо у Русији а не у Србији!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=543673#p543673:2qmbjnxw je napisao(la):
Pule » Sat Jun 09, 2018 3:58 pm[/url]":2qmbjnxw]Prateci vasa dosasdasnja izlaganja G.loyola primetno je da su vam pri koriscenju taksi usluge na prvom mestu bili vazni ljubaznost, komfor, higijena....i da ne nabrajam vise sve ono sto i treba tako da bude.

Koliko god kazete da je koriscenje nove Yandexs App glupost svi ti parametri su sadrzani pri koriscenju usluge a vi kao sam korisnik ste ukljuceni u ocenjivanju i bodujete koliko ste i kako zadovoljni izvrsenom uslugom. U to ne spada da li vam je vozilo stiglo za 3 min. ili 10. Za takvu hitnost i zurbu postoje druge sluzbe.

Tako da, ucestanim koriscenjem taksi usluge i ocenjivanjem njihovog rada i sadrzaja direktno podizete standarde kako biste inace zeleli za svoj novac da vas tretiraju i usluze.
Yandexs app vam omogucava ocenjivanje vozaca i izvrsene usluge.


Samo luda osoba koristi taksi iz besa. Kada god koristim taksi koristim ga jer treba negde da stignem sto pre sa tacke a na tacku b. Apsolutno je neupitno da vozilo mora da bude cisto, da id*** ne pusi i da drzi jezik za zubima znaci ne mora ni dobar dan da mi kaze, a ne da mi obrazlaze od postanka sveta situaciju, da kuca poruke, telefonira ili nekoliko puta sto sam doziveo da ima tokom cele voznje sa zenom otvoren video poziv i pokazuje mene da je dokaze da nije sa nekom kurvom sa kojom vara zenu.

Yandex je jako losa aplikacija, cak je gora od taxify-a. Dokle god ne budu imali bar 1000 vozila u aplikaciji i da moze da se linkuje kartica sa aplikacijom uopste nemaju svrhu.


Pink nikada ne pita za destinaciju, imaju brdo ludih vozaca sa strokavim automobilima, koji puse (na sta mi kaze operaterka kao pa to je njihovo vozilo ne mozemo da im zabranimo da puse?!?!). Jedino zasto ih stalno koristim jeste sto ih ima najvise i nemaju ni jednog jedinog divljaka bez tx tablica.


Sad sam instalirao kameo i javljam kada njih ispobam koja je fora i kako funkcionise.

Evo kako izgleda:



Inace cargo je poceo zesce da lapa na kilometrazi, kao vade se na google mape da im je greska neka pa obracunaju nekad 3 nekad 5 km vise, uredno vrate novac ali precesto se desava (10 puta za dva meseca)
 
Kolega loyola, "samo luda osoba koristi taksi iz besa" je baš nadrealistička izjava, like! :)

Kada naručujem taxi, samo zahtevam da bude nepušački, s time automatski otpada 90% mogućih neprijatnosti. Iskustveno statistički. Najčešće koristim Beogradski, plus imam i par proverenih i simpatičnih osoba, koje rado pozovem za neke planirane ture.

Navijam za nove koncepte koji nadolaze, najpre zbog upristojavanja i stabilizacije cena. Divljaci će biti svedeni na nužni minimum, silom novih prilika.
 
Evo provozah se i ja juče CarGoom u dva navrata. Verovali ili ne, baš za prvu vožnju došao nam je onaj čuveni Punto koji su taksisti pominjali u pokušaju da diskredituju CarGo i predstave ga kao skupinu krntija.

U pitanju je Grande Punto, vozilo je odlično održavano, izgleda kao da je prošle godine izašlo iz fabrike. Kako spolja tako i iznutra. Čovek ljubazan i profesionalan. Vožnja od 4,5 km koštala je 370 din. U povratku, bio je VW Passat, mlađi vozač ali podjednako ljubazan i profesionalan. Ruta je bila malo duža, 5 km i išla je kroz sam centar pa je sve izašlo 450in.

Sve u svemu jedno od jako prijatnih iskustava i potvrda onoga što ljudi već i pričaju - da ne bi ta firma uspešno poslovala čak i bez monopolisanja i muljaža da nije stvarno dobra i tražena. Što se mene tiče, upravo CarGo treba maksimalno podržati jer ne samo što je proizvod domaće pameti nego su jedni od retkih koje uspevaju da opstanu i rastu na pošten i korektan način.

Inače ironično baš kad smo prolazili pored Sajma i pričali o celokupnoj situaciji sa taksijima i aplikacijama vidim prekoputa ovaj Audi što vozi za Yandex. :D
 
I ja sam juče probala prvi put CarGo. Odlična stvar. Vozilo stiglo za 3 minuta. Vozač ljubazan. Cena korektna, skinuta direktno sa računa, ništa sitnina, ništa dođem ti 30 dinara.
 
Klasičan taxi je mrtav, samo će penzioneri i ljudi koji nemaju smartfon koristiti običan taxi.
 
Preživeće i realno treba da preživi. Ali kao što je preživela pošta - slanje pisama i fiksni telefon. U tom nekom obimu.
 
Juče na trgu republike 3 divljaka parkirana kod semafora. Vreme 20:00
Jel su ti divljaci takođe vozači CarGo ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=543670#p543670:17dzoz70 je napisao(la):
loyola » Sub Jun 09, 2018 4:37 pm[/url]":17dzoz70]Vozio se preko yandex aplikacije. Teska glupost. Dali mi 3-4 minuta cekao 14 minuta, nisam hteo da otkazem rekoh bas da vidim kako funkcionise. Jako malo vozila (10 puta za dva dana probao da dobijem vozilo i nista a prometne lokacije), problem je i sto mora da se unese lokacija dokle se ide pa ovi mogu da budu izbirljivi sta ce da prihvate.
Sednem u regularni taksi, pali se taksimetar kao i aplikacija. U aplikaciji izaslo 351 na taksimetru 383. Placa se po taksimetru. Jedino stigne racun kao na mejl. Ne moze da se plati karticom kao "za sada" mada ko zna koliko ce im trebati da to uvedu.

Tako ukratko glupost i trosenje vremena. Bolje zvati par velikih udruzenja ili koristiti car go, ovo je besmisleno.

Cimaj yandex za ovo i objasni im situaciju, treba da naplate po ceni aplikacije.
Naravno nasi taxisti gledaju na svaki nacin da zavrnu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=544160#p544160:9dgva4vi je napisao(la):
Moravac » Mon Jun 11, 2018 7:38 pm[/url]":9dgva4vi]Juče na trgu republike 3 divljaka parkirana kod semafora. Vreme 20:00
Jel su ti divljaci takođe vozači CarGo ?
Sta smatras pod divljaka? Ako neka bzvz taxi tabla bez tx tablica onda jesu divljaci i ne znam kakve veze imaju sa cargo?




@srdjanprpa e hvala za info, to nisam znao, pisao sam im sad. Kakvi su to olosi covece tek sad vidim na stranici njihovoj na fbu da se taksisti prave ludi i da naplacuju po taksimetru i da masa ljudi ne moze da iskoristi popust preko aplikacije. Jbt koje je to ciganisanje, ovi im svakako to nadoknade razliku, ali mora on da ukrade malo...
 
Ja sam devojci narucio preko Yandexa taxi na app je pisalo 390, a naplatio joj je 600...
 
Vrh