Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Jel misliš da se nešto promenilo za 4g u Kg
Odmah da ti kažem da nije
U BG jeste posle naših zadnjih protesta ali ima još po koji...

A i pre 4g nisi verovao da je u manjim Gradovima katastrofa...
 
Mislim da jeste, da ti verujem na rec ne mogu bas, tako da bih voleo kad bi neki clan iz Kragujevca se javio i rekao nam kako je stanje.
U BG je se promenilo, pre sam bar mesecno vidjao po 2,3 divlja taxista sad jedva vidim jednog.
Pa u mom rodnom gradu koji je manji, svi taxisti su pre 4 godine imali tx tablice, a i u 3 grada koji si najblizi mom rodnom gradu su isto taxisti bili sa tx tablicama.
 
Misliš da je sve regularno ako ima tx,ima 10 vozila sa tx a samo jednog prijavljenog vozača....
A koliko ima linijskih taksista koji voze po ceni autobuske karte....
Izvini bolje poznaješ taxi prevoz u Srbiji...
 
A jel ima u BG taxista koji vozi linijski Beograd - Pancevo?
Jel ima divljih taxista bez krovne obelezja i vozaca kombi prevoza koji rade istu relaciju?

Uuu Batice, jel ti verujes da u svim firmama su svi ljudi zaposleni legalno a samo u taxi sluzbama ima muljanja da imaju prijavljenog jednog vozaca a 10 vozila sa tx tablicama?
Ako je DOO onda ima muljanja sigurno, ako je preduzetnik sta onda moze da mulja, moze da da komsiji da vozi jednu smenu a on drugu, sto isto moze i u BG-u da se desi, samo je pitanje da li zelis komsiji da das svoj auto.

Za mene su muljatori oni koji pruzaju uslugu taxi voznje bez TX tablice a imaju taxi krovnu oznaku, a ovi drugi sto muljaju sa brojem zaposlenih me bas i ne interesuju jer isto tako ne znam da li su svi zposleni prijavljeni u mojoj omiljenoj pekari ili kaficu, bitno mi je da ce mi izdati racun i da je legalan jer ako vec ima TX tablice i ako ima krovnu oznaku valjda je veca varovatnoca da je legalan od nekog koji nema TX tablice.
 
Tuzno da tuznije ne moze da bude, pogotovo sto samo za dve branshe u Srbiji je dozvoljeno da nemaju fiskalnu kasu a svi ostali moraju da imaju, ne znam da li je to neka diskriminacija.
 
Kao prvo nemam ništa protiv fiskalnih kasa, takođe mislim da ne bih rešili time ni jedan problem osim što bi nametnuli još jedan namet koji bi plaćali korisnici usluge..
 
Tuzno da tuznije ne moze da bude, pogotovo sto samo za dve branshe u Srbiji je dozvoljeno da nemaju fiskalnu kasu a svi ostali moraju da imaju, ne znam da li je to neka diskriminacija.
Jeste Tuzno, a i Ruzno......da neko svoju firmu privremeno odjavi, recimo u februaru Gospodnje 2020, i stavi je u mirovanje da ne bi porez i dadzbine drzavi placao.
Zar ima takvih...?
Pa nemojmo se svadjati kad sve moze da bude lepo i konstruktivno.
 
Jeste Tuzno, a i Ruzno......da neko svoju firmu privremeno odjavi, recimo u februaru Gospodnje 2020, i stavi je u mirovanje da ne bi porez i dadzbine drzavi placao.
Zar ima takvih...?
Pa nemojmo se svadjati kad sve moze da bude lepo i konstruktivno.
Ne razumem, ko je prebacio firmu i mirovanje da ne bi porez i dazbine drzavi placao?
 
Jeste Tuzno, a i Ruzno......da neko svoju firmu privremeno odjavi, recimo u februaru Gospodnje 2020, i stavi je u mirovanje da ne bi porez i dadzbine drzavi placao.
Zar ima takvih...?
Pa nemojmo se svadjati kad sve moze da bude lepo i konstruktivno.
Uh sad sam tek razumeo :) Pule ja sam tebe smatrao postenim sagovornikom i razumnim, al ako si vec gledao u apr-u podatke slobodno googlaj dalje pa ces otrkiti i ostalo, nema potrebe da bacas polovicno neke podatke, ne znam sto te je toliko pogodilo to sto su taxisti u toj povlascenoj grupi pa im je dozvoljeno da rade bez fiskalne kase.
 
@Markonato poenta je da ti nesto pises iako ne znas nista o tome, al bitno je da napises da neko laze u recenici.

Razlog zasto sam stopirao firmu je sto nisam hteo da je ugasim, jer ako bih sutra otvarao firmu lakse mi je da odmrznem firmu nego da otvorim novu, a stopirao sam firmu da bih presao u drugu firmu u kojoj sam zaposlen na celu svoju platu, tako da ne vidim poentu da imam svoju firma koja ne radi nista posto vec radim u drugoj firmi. Tako da to sto je @Pule napisa ne da nije tacno vec je tuzno i ruzno.

Za razliku od vas taxista koji kad vam ne odgovara zarada koju imate blokirate grad ja ako nisam zadovoljan zaradom i poslom ja nadjem drugi posao i tako napredujem, al to je za vas mozda ne shvatljivo.
 
@Markonato poenta je da ti nesto pises iako ne znas nista o tome, al bitno je da napises da neko laze u recenici.

Razlog zasto sam stopirao firmu je sto nisam hteo da je ugasim, jer ako bih sutra otvarao firmu lakse mi je da odmrznem firmu nego da otvorim novu, a stopirao sam firmu da bih presao u drugu firmu u kojoj sam zaposlen na celu svoju platu, tako da ne vidim poentu da imam svoju firma koja ne radi nista posto vec radim u drugoj firmi. Tako da to sto je @Pule napisa ne da nije tacno vec je tuzno i ruzno.

Za razliku od vas taxista koji kad vam ne odgovara zarada koju imate blokirate grad ja ako nisam zadovoljan zaradom i poslom ja nadjem drugi posao i tako napredujem, al to je za vas mozda ne shvatljivo.
Opet lazes.
Napredovanje je kad imas svoju firmu i nju uzdises i gledas kako raste, a ne da odes kod drugog da radis..
Mozda je po varosicama drugacije razmisljanje..
 
@srdjanprpa nemoj uopste da se ljutis. Samo ponekad svoju delatnost malo iskoristim u privatne svrhe.

Mozes da me smatras kakvim god, ali cilj je bio da se ti kao mlad i abiciozni programer, zeljan dokazivanja i volje da nesto napravis, navedes da svoje znanje i sposobnost u programiranju usmeris na pravljenje i osmisljavanje........ recimo domace aplikacije koja bi pomogla kako najvise korisnicima tako i pruzaocima usluge tj. taksistima.

Imas li volju i ideju za tako necim?
Mislim da ovo pitanje treba da bude najzanimljivije obradjeno u ovoj temi na forumu.
 
@Pule nema nikakve ljutnje, samo mi nije jasno da izneses neke informacije koje nisu tacne pritom optuzujes nekog za nesto sto nije tako. A hvala to za mlad i abiciozan al nisam vise toliko mlad :)

Iskreno da ti kazem sad nemam volje, da sam 7,8 godina mladji onda bih mozda i tako nesto pokrenuo, tacnije vise je mozda do slobodnog vremena nego do volje, rad sam da pomognem nekome ako hoce da sprovede tako nesto u delo da mu dam neke smernice i pomognem gde mogu, cak sam i pisao ovde na ovoj temi neke ideje koje je lako sprovesti u delo, al da ja radim ne bas. Nemoj da mislis da sam lenj ili da nisam ambiciozan vec gledam da svoje slobodno vreme provedem sa decom, a jedan od zacrtanih ciljeva koje zelim da ostvarim ove ili u toku sledece godine je da radim 4 dana u sedmici a ne 5, da bih imao vise slobodnog vremena, a pratime na youtube pa ces videti i zasto (bice novih snimaka koji nece imati veze sa izgradnjom puteva, al kao sto vogzila jednom rekao otkricu vam u narednom videu da me nebi kopirali :D )

A pravio sam tavke neke aplikacije dok sam imao vremena i dok sam bio mladji i bez obaveza i ako mi verujes i danas danju se koriste.
A sad to ostavljam mladjoj generaciji da radi i da uci.
 
@Pule nema nikakve ljutnje, samo mi nije jasno da izneses neke informacije koje nisu tacne pritom optuzujes nekog za nesto sto nije tako. A hvala to za mlad i abiciozan al nisam vise toliko mlad :)

Iskreno da ti kazem sad nemam volje, da sam 7,8 godina mladji onda bih mozda i tako nesto pokrenuo, tacnije vise je mozda do slobodnog vremena nego do volje, rad sam da pomognem nekome ako hoce da sprovede tako nesto u delo da mu dam neke smernice i pomognem gde mogu, cak sam i pisao ovde na ovoj temi neke ideje koje je lako sprovesti u delo, al da ja radim ne bas. Nemoj da mislis da sam lenj ili da nisam ambiciozan vec gledam da svoje slobodno vreme provedem sa decom, a jedan od zacrtanih ciljeva koje zelim da ostvarim ove ili u toku sledece godine je da radim 4 dana u sedmici a ne 5, da bih imao vise slobodnog vremena, a pratime na youtube pa ces videti i zasto (bice novih snimaka koji nece imati veze sa izgradnjom puteva, al kao sto vogzila jednom rekao otkricu vam u narednom videu da me nebi kopirali :D )

A pravio sam tavke neke aplikacije dok sam imao vremena i dok sam bio mladji i bez obaveza i ako mi verujes i danas danju se koriste.
A sad to ostavljam mladjoj generaciji da radi i da uci.
Ti ovde mesecima iznosis stvari koje nisu tacne, kada se ustanovi da si svoju preduzetnicku radnju stavio u mirovanje onda je sve ok.
 
Citam malo zadnjih par strana i pitam ze zasto ljudi sa sociopatskom strukturom licnosti uglavnom zavrsavaju kao taksisti? Sta vezuje sociopatiju
(narcisizam kao njen sastavni deo) i taksi prevoz?
Odgovor verovatno lezi u tome da to nastaje u medjusobnom odnosu uzajamnog reciprociteta.
Po principu "kako drugi sa mnom vremenom ja takav postajem i prema drugima"

Dobar pokazatelj toj tvrdnji pokazuje broj i nacin prijava koje dospevaju u inspektorat.
Sve do jedna zalba napravljene u nocnim i jutarnjim satima prijavljuju se tek u popodnevnim satima. Iako sluzba radi 24/7
Kada ih pitas zasto odmah niste reagovali.........sva dalja njihova prica nema znacaj??
 
Skup taksi prevoz...pa svojim kolima do Aerodruma,garaža...

Screenshot_20230212_043426_Chrome.jpg
 
Kao prvo nemam ništa protiv fiskalnih kasa, takođe mislim da ne bih rešili time ni jedan problem osim što bi nametnuli još jedan namet koji bi plaćali korisnici usluge..
Ne brini se ti za nas. Ja zelim da placamo taj "namet". Samo da se uvede fiskalna kasa.
 
Poslednja izmena:
A šta bi promenile,rešile fiskalne kase...
 
Poslednja izmena:
Vrh