Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Ma znaju i šta misliš,šta ti je

A kako poznaju i taksi žargon nek kažu..
Šta u taksi žargonu znači:
0.Uzeo vožnju na žicu
1.Lerovao
2. U kockici
3.Kvakaroš
4.Samostalac
5.Šareni
6.Gladni
7.Rupa
8.Recepcija
9.Upecao se
10.Prvi poziv
11.Refundacija
12.Bandera

Druže ako te ne mrzi molim te objasni svaki od žargona!
 
.... pretpostavljam da se pitanje odnosi i na druge aplikacije... Dakle, zašto je to nešto što bi me zanimalo, ako je usluga dobra?
Ako je usluga nekome dobra u jednom segmentu, koju samo on kao takvu vidi, hoce i zeli, to nikako ne znaci da je takvo poslovanje sa druge strane legalno i da drugima ne smeta.
Volim i ja da se vozim i da prodjem jeftinije, ali nije u redu.........da pare odlaze van nasih granica na bankovne inostrane racune i da se potom vracaju nazad umanjene za prilicno pristojan %.

Yandex.Taxi B.V., (registracioni broj 64591069))
Private Limited Liability Company
Schiphol Boulevard 165, 1118 BG Schiphol, the Netherlands
tel.: +31(0)202066970 / +31(0)202066971 / +31(0)623505401
fax.: +31(0)204466372
e-mail: support@taxi.yandex.com
 
Мислим да није проблем ако новац за неке услуге иде у иностранство, важно је да се плати порез, а те апликације је најлакше регулисати. Уосталом држава је успела да регулише фриленсере а не зидаре управо због тога што је њихове токове новца лако контролисати.

Зашто ми не бисмо направили апликацију па је извозили?

Нпр домаћи ланци кафетарија нису тражили од државе да се забране страни ланци кафетарија већ су направили добру услугу којој рецимо коста кофи није успео да конкурише.

Што се тиче цене таксија она је мени лично на трећем месту, на првом је доступност а на другом квалитет услуге и више замерки имам на то него на саму цену.
 
Poslednja izmena:
Evo sad će to akademski građanin,ima on to u "njegovom" rečniku....

Ne znam na koga misliš, ne mogu da ispratim vaše prepucavanje 😊 al me je zanimalo ako je to sleng da se objasni šta znači jer zvuči baš zanimljivo, a običnim ljudima je nepoznato šta većina toga znači..

Recimo za "šareni" ja bih rekao kad ti uđe pripadnik LGBT populacije u vozilo... a pošto je politički nekorektno da kažeš peder, možeš da izgubiš posao, onda kad razgovaraš sa kolegom kažeš: "Evo jednog šarenog da odvezem, pa dolazim" 😄

Jesam li blizu? 🙂
 
Evo sad će to akademski građanin,ima on to u "njegovom" rečniku....

Samo da sebe quote-ujem od pre 10ak strana :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Hehe, moze se vrlo lako napraviti generator postova Batice i Mareta

Ukoliko oni prvi postuju: Baticina il Maretova izjava > Drugi clan pita za objasnjenje > Neka ti objasne strucnjaci
Ukoliko odgovaraju: Izjava clana > Lazes, Nemas pojma... > Clan pita za objasnjenje ili sta nije tacno > Neka ti objasne strucnjaci
 
Ne znam na koga misliš, ne mogu da ispratim vaše prepucavanje 😊 al me je zanimalo ako je to sleng da se objasni šta znači jer zvuči baš zanimljivo, a običnim ljudima je nepoznato šta većina toga znači..

Recimo za "šareni" ja bih rekao kad ti uđe pripadnik LGBT populacije u vozilo... a pošto je politički nekorektno da kažeš peder, možeš da izgubiš posao, onda kad razgovaraš sa kolegom kažeš: "Evo jednog šarenog da odvezem, pa dolazim" 😄

Jesam li blizu? 🙂
Ne,nisi blizu....taksisti koji nose bele krovne oznake taksi tj nisu članovi ni jednog udružrnja tako zovu one koji su članovi nekog udruženja tj nose krovnu oznaku taksi Pink,Lux,Naksis,Beogradski...

Vidiš isto tako reč APLIKATOR ....naziv za onog ko ti je omogućio da radiš samo preko App (yandex,cargo itd) ,preuzimanja vožnje a pri tome kod tog "Aplikatora" stranka nema opciju da taksi pozove telefonom....
Međutim neki tvrde to u rečniku znači nešto drugo tj da izmišljamo ...žargonski naziv...
 
Poslednja izmena:
Hvala, voleo bih da si objasnio i ostale izraze jer je zanimljivo i informativno...
 
0.Uzeo vožnju na žicu
Ovo polako izumire,to je kad se vožnja preuzimala preko radio stanice...
1.Lerovao
Kada odeš na adresu a stranka se ne pojavi
2. U kockici
Kada ne platiš članarinu udruženju
3.Kvakaroš
Radi samo na kvaku tj pruzima stranke samo kad ga zaustave na ulici,tx stanici
4.Samostalac
Nije član ni jednog udruženja
5.Šareni
Objasnio iznad...
6.Gladni
Kada ti kolega taksista uzme vožnju ili radi po 15h
7.Rupa
TX stanica na Aerodromu
8.Recepcija
TX stanica kod Centralnog groblja,Zaplenjska ulica
9.Upecao se
Kada nešto čakaš na tabletu,ponude ti vožnju a ti je prihvatiš
10.Prvi poziv
Preuzeo vožnju na poziv sa tx stanice
11.Refundacija
Kad te sankcionišu novčano,nisi otišao na adresu,zakasnio po stranku,otišao drugi kolega...kada si kolegi uzeo vožnju koju je primio na tel. poziv
12.Bandera
TX stanica na Studenskom trgu

Sad će neki da kažu kako sam to sam izmislio...
 
Ako je usluga nekome dobra u jednom segmentu, koju samo on kao takvu vidi, hoce i zeli, to nikako ne znaci da je takvo poslovanje sa druge strane legalno i da drugima ne smeta.
Volim i ja da se vozim i da prodjem jeftinije, ali nije u redu.........da pare odlaze van nasih granica na bankovne inostrane racune i da se potom vracaju nazad umanjene za prilicno pristojan %.

Yandex.Taxi B.V., (registracioni broj 64591069))
Private Limited Liability Company
Schiphol Boulevard 165, 1118 BG Schiphol, the Netherlands
tel.: +31(0)202066970 / +31(0)202066971 / +31(0)623505401
fax.: +31(0)204466372
e-mail: support@taxi.yandex.com
Pa dobro, ako je nešto ilegalno neka ga ukinu. Pare odlaze van naših granica... Da li je ovo i dalje neki argument za bilo šta... Da li kupuješ u Maxiju ili LIDL-u, da li kupuješ robu stranih brednova? Ne razumem šta hoćeš da kažeš i koja je tvoja poenta. Volim da prođem jeftinije: ne koristim taxi, a taxi prevoz je jeftiniji od Car:go... Ali džabe što je jeftiniji kada je usluga loša, a dostupnost iste da ne komentarišem.

Ne znam za Yandex i ne koristim ga, zato ne razumem ponovo zašto mi pišeš o Yandex-u.
 
Odlican partijski tekst si izabrao.
Za nekoga moze 40 vozila po ceni od 13.000e (bruto) a otidji sada, za isti auto sa 17.000e u salon i recice ti NEMA !!

Daj svakom taksisti u Bgd mogucnost da za 5k vozi novu Daciju pa da vidis kako se bele ulice.
 
Odlican partijski tekst si izabrao.
Za nekoga moze 40 vozila po ceni od 13.000e (bruto) a otidji sada, za isti auto sa 17.000e u salon i recice ti NEMA !!

Daj svakom taksisti u Bgd mogucnost da za 5k vozi novu Daciju pa da vidis kako se bele ulice.
Jel ocekujes da nije dobio popust na 40 vozila, pritom ako je u sistemu PDV-a sto prepostavljam da jeste oduzmi i PDV za sva ta auta.
 
@srdjanprpa
OPET LAZES, nije to jedan covek kupio 40 auta, nego preduzetnici clanovi njegovog udruzenja.
Nema oduzimanja pdv zato sto nam auto nije sredstvo za rad.
Nema popusta zato sto nije flotna kupovina, skoda nam je ukinula svaki popust pre 2 godine.
 
A pritom je počeo da taksira 2017god
Ako je istina da za 1,5god pređe 110k taj auto može da baci za 4god
 
Poslednja izmena:
Marko je PREDUZETNIK kao i najveci broj njih koji su takvi u Bgd.

Ja izuzetno cenim tvoj rad i snimke koje pravis dronom. Tu bi mogao o toj temi da me ucis.
Ali za ovo moras da mi verujes da je tako.
Hvala za to, al razlika je 3200 eura, tih 3200 eura ce Beogradski taxisti zaraditi brze nego neki u Valjevu, tako da opet ne vidim gde je prepreka da svi Beogradski Taxisti kupe nove aute.
Imas i kompanije koje daju taxistima posebnu ponudu za aute, evo ti toyote https://www.toyota.rs/buy-and-offers/offers/taxi-offer znaci imaju posebnu ponudu za taxi vozila, isto tako i Dacija je mogla da da posebnu ponudu.

Edit:
Za Britaniju imaju posebnu ponudu za taxi vozila https://www.dacia.co.uk/offers/taxi-programme.html
 
A kakve su tek muljaže u manjim Gradovima,veće nego cargo u Bg
 
Poslednja izmena:
Očigledno da ništa ne razumeš,nisam ni spomenuo taksiste u manjim Gradovima
Nego sam uporedio muljačinu cargo sa muljčinom udruženja,DOO u manjim Gradovima
Jel sad jasnije....

Evo pogledaj...


I onda kažu ....kako je taksi jeftiniji u manjim Gradovima
 
Poslednja izmena:
Snimak od pre cetri godine, koliko si tad imao divljih taxista u svim gradovima toliko si i u BG-u imao istih, prelistaj ovih 300 stranica i izbroj samo one koje su slikali ili postovali clanovi foruma.
 
Vrh