Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

Kako ne, dzaba postujes ako nemas lajka. Ti si se dobro udao, Mare to revnosno prati i lajka :LOL:
 
Po što tako...
Zar misliš da svi razmišljaju kao ti,tvoje opredeljenje je tvoje i nemoj da ga namećeš drugima,srećno sa udajom 😉
 

Čkalja kad je gostovao kod Mire Adanje Polak govori o taksistima, kad su prestali da odlaze u pozorište i zašto...

Zanimljiv mi je taj deo da su se posle rata taksisti grabili za karte a kakvo je danas stanje bolje da ne pitam 😄

Mislim ni sam nisam išao minimum 10 godina u pozorište da ne bude da nešto kritikujem... Samo poredim 2 vremena...
Ja isto nisam preterani ljubitelj pozorišta, ali odem par puta godisnje da ispostujem zenu. Sta znam nije lose volim da gledam kad Bandic glumi, valjda sto ga cesto vozim pa mi kao neki trip da se znamo😀
 
To što vi dokazujete ovde kako je neka aplikacija "izrabljivačka", to nikoga ne interesuje... Npr. da ti sutra u Srbiju dođe Uber, automatski će skoro svi stranci i poslovni ljudi da se voze Uber-om. Tebe niko neće terati da ideš da voziš i preko Uber-a, sam ćeš zaključiti šta ti se više isplati.......
Jeste da je post malo ranijeg datuma.......ali je privukao paznju pitanjem!?
Pitanjem, da li znate kako i kuda odlaze pare kojima se placa taksi usluga preko aplikacije?
Konkretno mislim na kompaniju Yandex koja posluje u Bgd.
 
Ma koga to briga,važno da taksi bude jeftin...
Lepo ti napisao akademski građanin

Eno nema taksija na Aerodromu..
Screenshot_20230130_160747.jpg

Screenshot_20230130_160739.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja nista ne kapiram sa ovog app-a, sta su ovi zeleni sta su crveni, jel ovo 107 poslednji taxista koji je dosao na aerdrom i vreme desno kad je dosao a prvi ili ti drugi da je dosao u 10:11 jutros i jos je na aerdromu tacnije jos ceka na voznju?
 
Nemoj samo da pomešaš "termine" 😉


Zeleni su oni koji su ušli na taksi stanicu,15 mesta ima na stanici.Crveni su oni koji čekaju svoj red da uđu na taksi stanicu,a vreme pored je kad su se prijavili, kad dođu na red požute a kad uđu pozelene...takođe budu ljubičasti kad uzmu stranku i izađu sa taksi stanice
Kada dođeš na Aerodrom ideš do parkinga Tesla tj tamo kod kružnog toka,put prema Ledinama,Surčin..
Tu se ukucaš na sistem pomoću čipa koji je na šofeci,gde su svi podaci
Rampa se otvori i uđeš na tx stanicu parking Tesla,budeš CRVEN,čekaš red...
Kad požutiš kreneš na tx stanicu u krugu Aerodroma(obično kreneš ranije jer 3km je do tx stanice u krugu Aerodroma,obično kad si 16,17 na spisku..
Kad budeš 15. tada požutiš i možeš da uđeš na tx stanic u krugu Aerodroma.
Dođeš na rampu,očitaju ti podatke ....ulaziš i pozeleniš,čekaš opet red(15 mesta) uzimaš stranku...dolaziš do izlaza na rampu,očitaju podatke sa čipa,rampa se digne,izlaziš i budeš ljubičasti...

Znači ovaj 2. zeleni se prijavio u 10.11h i još nije uzeo stranke
A ovaj 107. se tek prijavio....
Taksi vozila na Aerodromu ima 107...

Bilo je predloga da na terminalu dolasci bude više automat sa vaučerima..
Stranka ukuca željenu destinaciju,dobije vaučer sa cenom,br. taksi vozila.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ma koga to briga,važno da taksi bude jeftin...
Lepo ti napisao akademski građanin

Zapravo, ja sam napisao suprotno - primaran mi je kvalitet usluge. Zato se i ne vozim taksijem koji je i dalje jeftiniji od Car:go-a. Očito, ne bez razloga.

Ti i tvoj drug Mare-aplikator samo vrtite iste priče u krug, zato vas i zaj.... ovde po forumu toliko.
 
Koliko vidim jedini predmet sprdnje u ovom threadu ste vas dvojica taksista :ROFLMAO:



Evo opet: tips (to iz prošlog života kao Mare81), aplikator, Bandić - vas dvojica ste šou. Sve lapsus do lapsusa. :ROFLMAO:
😂😂😂😂
Ma sta se briga navikao si.. Jedino sto te ovde sprdaju ljudi koji nepoznajes, za razliku od realnog zivota.
 
😂😂😂😂
Ma sta se briga navikao si.. Jedino sto te ovde sprdaju ljudi koji nepoznajes, za razliku od realnog zivota.

Ne loži se pls non-stop sa tom forom da kao znaš ko sam ja, jer ne znaš. Da zaista znaš, ne bi pravio toliko budalu od sebe. NHF, ali realno obojica ste komični: Taxi-Batica se uvredio što deluje kao da jedva ima dva razreda škole, tebe sa "aplikatorom" i "tipsima" nema šta komentarisati u tom domenu.

Mislim, vrtite đevrek po Beogradu i srećni ste kada klepite stranku za 20-30 evra ili vam daju bakšiš par stotina dinara. Jedna stvar je sigurno tačna - kada ste nestali iz teme (ti zbog toga što si pretio u privatnim porukama) tema jeste zamrla, jer nije više bilo vaših bisera...

Zapravo, vi se idealno uklapate u klasičan stereotip beogradskog taksiste zbog koga je vaša profesija na lošem glasu.
 
Poslednja izmena:
Nemoj samo da pomešaš "termine" 😉


Zeleni su oni koji su ušli na taksi stanicu,15 mesta ima na stanici.Crveni su oni koji čekaju svoj red da uđu na taksi stanicu,a vreme pored je kad su se prijavili, kad dođu na red požute a kad uđu pozelene...takođe budu ljubičasti kad uzmu stranku i izađu sa taksi stanice
Kada dođeš na Aerodrom ideš do parkinga Tesla tj tamo kod kružnog toka,put prema Ledinama,Surčin..
Tu se ukucaš na sistem pomoću čipa koji je na šofeci,gde su svi podaci
Rampa se otvori i uđeš na tx stanicu parking Tesla,budeš CRVEN,čekaš red...
Kad požutiš kreneš na tx stanicu u krugu Aerodroma(obično kreneš ranije jer 3km je do tx stanice u krugu Aerodroma,obično kad si 16,17 na spisku..
Kad budeš 15. tada požutiš i možeš da uđeš na tx stanic u krugu Aerodroma.
Dođeš na rampu,očitaju ti podatke ....ulaziš i pozeleniš,čekaš opet red(15 mesta) uzimaš stranku...dolaziš do izlaza na rampu,očitaju podatke sa čipa,rampa se digne,izlaziš i budeš ljubičasti...

Znači ovaj 2. zeleni se prijavio u 10.11h i još nije uzeo stranke
A ovaj 107. se tek prijavio....
Taksi vozila na Aerodromu ima 107...

Bilo je predloga da na terminalu dolasci bude više automat sa vaučerima..
Stranka ukuca željenu destinaciju,dobije vaučer sa cenom,br. taksi vozila.

Hvala na detaljnom objasnjenju. Da li je realno da ovaj taxista od 10:11 ceka stranku do 16:04 (i mozda jos neko vreme dodatno), to je preko 6 sati da je na aerdromu?
Da li kad udjes u tu crevnu zonu, mozes i iz nje da izadjes bez stranke i da se odjavis sa cekanja?
Zasto bi cekao stranku 6 sati ako za to vreme sigurno mozes da uzmes bas 2,3 stranke u gradu.
 
Hvala na detaljnom objasnjenju. Da li je realno da ovaj taxista od 10:11 ceka stranku do 16:04 (i mozda jos neko vreme dodatno), to je preko 6 sati da je na aerdromu?
Da li kad udjes u tu crevnu zonu, mozes i iz nje da izadjes bez stranke i da se odjavis sa cekanja?
Zasto bi cekao stranku 6 sati ako za to vreme sigurno mozes da uzmes bas 2,3 stranke u gradu.
Mogao je da se odjavi bez problema,sigurno je čekao neke avione gde se nadao da ima putnika.
Kako mi kažemo...
povukla rupa

Ps
"Živela jednom jedna b.udala. I kao sve b.udale, on pojma nije imao da je b.udala. I zato je živeo srećno, život mu nije bio loš. Ništa ga nije mučilo, nije ga ništa brinulo, samo je živeo....
Na drugoj strani grada, živeo je jedan pametan čovek. I kao svim pametnim ljudima, ceo njegov život je prolazio u traženju smisla, u sklapanju mozaika... I zato je živeo u strahu, u brizi....
A onda su se jednom sreli.
-Život je prelep - viknu b.udala.
-Ne bih rekao - odgovori mu pametni.
-Zašto? - upita b udala.
I tu pametni poče nadugo i naširoko da mu objašnjava prirodne zakone dijalektike, filozofiju... ukratko, sve ono što b udala svojim umom ne bi mogao da razume.
B.udala ga je ipak pažljivo slušao sve dok ovaj nije završio a onda je slegao ramenima i rekao:
-Koja si ti b.udala čoveče!"
 
Poslednja izmena:
Ma znaju i šta misliš,šta ti je

A kako poznaju i taksi žargon nek kažu..
Šta u taksi žargonu znači:
0.Uzeo vožnju na žicu
1.Lerovao
2. U kockici
3.Kvakaroš
4.Samostalac
5.Šareni
6.Gladni
7.Rupa
8.Recepcija
9.Upecao se
10.Prvi poziv
11.Refundacija
12.Bandera
 
Beogradski taksisti postali su toliko bahati, da više ne uključuju taksimetar, već po svom nahođenju, određuju cenu vožnje.
Jedna devojka doživela je veliku neprijatnost kada je zaustavila vozilo u centru grada.
"Sinoć mi je trebao prevoz od Skadarlije do Bogoslovije, ušla sam u vozilo i i taksista (verovatno misleći da sam pijana) rekao mi je da će me to koštati 1.500 dinara jer je taksi poskupeo, kada sam rekla da znam i da sam se pre tri dana vozila istom rutom ispalo me je oko 800 dinara", napisala je ova devojka na Instagram stranici Serbia live Beograd.

Ona je dodala da je taksista samo pogledao i rekao da će vožnja koštati onoliko koliko je on rekao, a sve ukazuje na to da je u pitanju taksi koji vozi na "divlje" i koji nema veze sa regularnim taksistima i taksi stanicama.

 

@sjcam

Mislio sam da ces na ovo pitanje znati da das odgovor.

Zbog čega je to predmet mog interesovanja kao korisnika usluga? Ne koristim Yandex, ali pretpostavljam da se pitanje odnosi i na druge aplikacije... Dakle, zašto je to nešto što bi me zanimalo, ako je usluga dobra?
 
Vrh