Šta je novo?

Taksi (Taxi) prevoz

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407845#p407845:15by4exe je napisao(la):
astrodule » Tue Sep 27, 2016 8:24 pm[/url]":15by4exe]I taksiju ne sme da se puši?

Mislim da nije zgoreg naglasiti da se želi čisto vozilo. Ako dobiješ prljavo, sledeći put bih se žalio. Ne vredi se pouzdati u inspekcije i tehničke preglede.


To mu je radno mesto, tako da ne sme da pusi, ima i nalepnicu.


Cek, sta se gospodin buni kad je isao u 3 pm taksijem? Jednom sam morao da odem do manastira Slanci hitno, uzeo taksi i cepala me 3 zona vec negde posle Lesca malo. Platio sam papreno, ali je sve regularno.
 
Te zone i granice istih bi morale biti negdje vidno istaknute
 
to je ra rak rana, cene taksija su previsoke (ne mislim na divlje taksiste,nego samo ove redovne). Ali cenu im odredjuje grad, nisu oni koji odlucuju, zanimame kako je grad dosao do te racunice
 
Kad god se povede prica oko cene, oni se odmah pravdaju kako je i mala cena i kako ovi iz unutrasnjosti nemaju tolike troskove kao oni?! Da, idu ba vazduh i vodu...
Skoro sam se vozio sa drugaricom do Lipovice i matori neki pocne sam da se ubacuje u razgovor i poceo je da potencira pricu kako eto taxi nije skup, pogledajte ovu relaciju kao koliko bi vam naplatio neko u inostranstvu za ovo, bla bla...
Niko od njih nece da vozi jeftinije, u taxify su ubacili 10% popusta voznje i ima slabo vozila. Nece niko da spusti cenu, al su goveda spremna da odmah kazu kako nema posla i kako sede na stanici 3, 4 sata. A nekad se desi po 15 minuta da mases po ulici dok uhvatis taksi.
 
Slažem se. Neće mi nikada biit jasno zašto je taksi TOLIKO jeftiniji van Beograda.

Da smanje cenu u BG za trećinu mnogo bi se više ljudi vozilo taksijem i ne bih svaki dan gledao 20 taksista kod Fontane kako čeka (Godoa).

ps: Drugar je taksista. Radi vrlo malo. Kada mu je frka odradi par vikenada (noć) i tu zaradi dovoljno za porez, svoje potrebe i da vrati dugove.
 
ем их има много, ем им удружења узимају доста пара (тако сам чуо). остали трошкови су им мање, више исти као и осталим таксистима у Србији
 
Neka bude i 100 evra a nije sigurno za sve takse za radio stanicu, clanarinu i ostale gluposti to nisu velike pare. Oni kao imaju neku racunicu u koju ja ne verujem da je 1/3 zarada.
 
Gledamo kako prva delatnost polako ulazi u međufazu pre nego što i konačno zamre jer je vožnja vozila jedan od najlakših poslova koji ljudi obavljaju. Prvi korak je Uber i na kraju automatska vozila.

Takođe treba navesti da je zarada od Ubera bedna i da radnici rade praktično na crno jer im nisu uplaćeni doprinosti to jest staž. Mislim da rešenje nije ni Uber a ni trenutan kartelski taksi sistem već nešto između ta dva ekstrema.
 
Taksista placa radio stanicu osiguranje koriscenje taksi stanice gradu registraciju vozila djelove gorivo penzjono socjalno na minmalac i pausalni porez
Kola im se ne priznaju kao osnovno sredstvo za rad
 
Intervju sa vozačima Ubera povodom toga što će biti zamenjeni samovozećim automobilima. Najbolji momenat kada isprede jednog vozača prolazi takav auto. Ručna vožnja je stvar prošlosti

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5ww1SYevO2s[/youtube]
 
Na trgu Republike, van taksi stanice, bez adekvatne tablice, zakljucak, divlji. U srcu grada, gde policija i komunalna seta a bakice padaju zbog busplusa

d537652e38366d38ea51702b13d6216a.jpg
 
Ovo sam 1000 puta prijavio, niko nikad ne izadje. Recimo nadjem se sa nekim i sednem u kafic neki na Trgu i gledam sat vremena kako stoje. Jos gora situacija je sa druge strane kod pozorista. Klosari


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Problem lezi bas u tome sto navodite vas dvojica sada.
Kada pricaju svi znaju gde logoruju divlji taksisti a da ih pitas da li su ikada pozvali nadlezne i prijavili takve slucajeve, recice da to nije njihova duznost i da su drugi placeni za to!

Ne moze me niko ubediti da je drustveno vece zadovoljstvo kada se skine plocica na spolja postavljenoj klupi ispred nekog hotela nego ucestvovati zajedno u resavanju svima primetnog problema
 
NADLEŽNI kažu da su to mesta gde ordiniraju divlji taksisti.

Meni je već muka da prijavljujem očigledne stvari.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... nterventne

http://www.blic.rs/vesti/beograd/blic-u ... mu/b0ydkc3

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... h-taksista

NA beogradskom aerodromu, "divljih" taksista sigurno više neće biti! Ovo će biti mnogo sigurnije mesto za goste koji dolaze u naš grad, najavio je juče gradonačelnik Siniša Mali, prilikom obilaska vazdušne luke.
 
A evo izjave načelnika Komunalne policije

"Akcija će trajati sve dok za tim bude bilo potrebe, uvek uz primenu ovlašćenja u skladu sa nečelima zakonitosti i profesionalizma i poštovanje svih koji u gradu žive", istakao je načelnik Komunalne policije Nikola Ristić, piše u saopštenju Grdske uprave.

Prema njegovim rečima, najkritičnije lokacije u gradu su Trg republike, Palata "Albanija", Terazije, Skadarska ulica, Studentski trg, Karađorđeva i aerodrom "Nikola Tesla".

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1090024

I sada ja treba da prijavljujem stvari za koje oni znaju, ali odrade akciju kontrole jednom u par meseci?!
 
Idu redovno i prijave građana ali to je to.

Divlji taksisti su valjda u rangu sa huliganima pa država nema snage da se izbori.
 
Misliš Premijer nema snage da se izbori, a on = država.
Ovo je posao za Komunalnu policiju i Policiju, a Grad treba da to pokrene.

Poslato sa telefona
 
Pre par nedelja sam bio na aerodromu, bukvalno cimaju ljude za rukav cim izadju iz carinske zone.
To su takvi olosi, slusam njihov razgovor neko od njih je usao na sajt i proverava prekrsajne prijave, svi po 20ak bar, jedan sampion 46 prijava! I jos se hvale medjusobno kako ce da zastari, kako su kod advokata platili itd...
Za jedan dan mogu da rese problem ako hoce sa njima, al izlgeda da se nekom redovno placa reet i tako se radi...
 
Oni imaju dilove i sa gradom i sa policijom, niko ih ne sme dirati. Verojatno imaju neku pretnju i ucenu u dzepu...
A sto se tice cena jednako me nerviraju i rent a car agencije, cene drze taman na tom nivou da se ipak vise isplati uzeti taksi, vec sam pricao sa nekim likovima da omoguce nedeljno iznajmljivanje sa popustom ili nesto slicno. Da naprave klubove car sharinga, d aknacno i to zazivi. Ali nekako ne idu te novotarije ovde.
 
Kakav dil može imati 30-ak ljudi?
Pa nisu to navijači koji praktično imaju vojsku bu**** spremnih da urade bilo šta.
Jedino ako su sve to Čumetovi ljudi (što mi je jedan taksista rekao za divljake sa aerodroma), no to onda govori još više kakva smo mi banana od zemlje

Poslato sa telefona
 
svi su oni neciji ljudi, ne bi ni radili ovo da nemaju ledja
 
Jedva spajaju kraj sa krajem, ne moze fiskalni, skuplje je u Beogradu jer su troskovi vec.... i dalje do 999 idiotskih izgovora.

 
To su te priče kao kada mi je tržišni inspektor pričao zašto ne kontrolišu kineze. Imao je bezbroj opravdanja, a suština je da su kinezi agresivni, te da je inspektoru ista plata i ako ih ne kazni, pa se ne cimaju i ne rizikuju da budu pretučeni. Tako je verujem i u slučaju divljih taksista i nadležne inspekcije. Državni posao.

U Hrvatskoj i taksisti i advokati izdaju fiskalne.
 
Vrh