Šta je novo?

Tašmajdan

Ja takvima obično kažem da su zgrešili i da žive u grehu. Najviše me nerviraju te Male nepravde, koje su deo svih nas (pljuvanje, kakenje ljubimaca, bacanje pikavaca, paljenje kontejnera, da ne nabrajam dalje...) + za Felixa.
 
Koliko je ploca popucalo na glavnoj stazi oko fontane prosto nevjerovatno :bash: :bash:
 
U proseku svaka treca je napukla, ili joj fali neki deo :shok: na sta ce to da lici posle zime :notok:
 
Uzasno... Koliko vidim, rekonstrukcija glavne strafte ce biti ubrzo... Ajde sto je glavna strafta popucala, vec i fontana ne radi onako kako bi trebala da radi... Pre neki dan videh neke ljude kako u fontanu ubacuju lisce... Stvarno mi nije jasno sta je toliko zanimjivo u toj radnji....
 
Eto, konacno mi se ukazala prilika da makar prodjem (tramvajem) pored Tasha. :D

Utisak: od kako je park rekonstruisan, razocarano konstatujem da sam po prvi put, cak i iz tramvaja, uspeo s lakocom da sagledam dimenzije parka, dosegnem pogledom granicu prema bazenima. Drugim recima, zbunastim i drugim niskim (ali i visokim) rastinjem opusteli park je toliko "transparentan", da te tuga uhvati. :mad:

Arhitekti hitno izvrsiti reviziju diplome! :bash:
 
Užasno izgleda glavni prločnik, strašno koliko je popucao. Park fenomenalno izgleda noću, ali danju uopšte se ne stiče utisak kao da je nedavno rekonstruisan, već pre barem 6-8 godina
 
Felipe":2swm8jmn je napisao(la):
Eto, konacno mi se ukazala prilika da makar prodjem (tramvajem) pored Tasha. :D

Utisak: od kako je park rekonstruisan, razocarano konstatujem da sam po prvi put, cak i iz tramvaja, uspeo s lakocom da sagledam dimenzije parka, dosegnem pogledom granicu prema bazenima. Drugim recima, zbunastim i drugim niskim (ali i visokim) rastinjem opusteli park je toliko "transparentan", da te tuga uhvati. :mad:

Arhitekti hitno izvrsiti reviziju diplome! :bash:
Manjez sindrom?
 
^^

E, bas tako! :notok:

U Manjezu ima, ako sam dobro video, svega 2-3 nove sadnice breze u okviru igralista za decu. Mislim da sam sve novoposadjene biljke prebrojao, prosavsi parkom (Manjez). Iskreno se nadam da mi je neka promakla. :|
 
И то све распад биљке које су ултра јефтине и онда се још лоше одржавају! :bash: А колико је све то коштало?
 
Rekonstrukcija tasmajdana 1.8 miliona eura.

Dobro je rekao vrachar da je centralna aleja poplocana petit ber mermernim plocama koje ce kao kod hrama popucati ubrzo.
 
Ja se bas radujem kad vidim da su negde posekli zbunje, jer u ovom nadasve sigurnom gradu iz svakog zbuna vreba poneki manijak, tako da ja apsolutno podrzavam da se svo zbunje povadi. Drvece i cvece i cao. :D
 
Mogambo;83552069":io47w7qc je napisao(la):
Danas sam prošao malo glavnom stazom na tašu i mogu reći da je bare najmanje 30% ploča popucalo.. Mislim da je to sve zbog prolaska vozila od zelenila.. Evo malo dokaza, pa ko hoće neka šalje Đikiju :D


06092011511.jpg


06092011512.jpg


06092011513.jpg


06092011514.jpg


06092011515.jpg


06092011516.jpg


06092011517.jpg


06092011518.jpg


06092011519.jpg


06092011520.jpg


06092011521.jpg


06092011507.jpg


06092011510.jpg


Ovde se nešto kopa..

06092011499.jpg


Nahvatala se mahovina /alge.. Voda je zelena.. Vodopadi na na slapovima ne rade. U gorem je stanju nego fontana kod Pašića, koja je stara 30,40 godina.

06092011508.jpg
 
Neka sada ortacko-burazersko-stranacke firme oprave park o svom trosku! Mada, bojim se da onda i oni ne dobiju spomenik na glavnoj aleji :rolleyes:
 
Da, da o tome sam pisao par postova iznad, Vucko +1 za fotoreportazu :kk:

Naravno da su popucale ploce na glavnoj strafti, a kako i ne bi(s obzirom da zivim u neposrednoj blizini Tasmajdanskog parka, te sam imao prilike da gledam svakodnevno dinamiku radova) kada su je prvu postavili(glavnu straftu), te su se njom vozili sleperi, tako da nije ni cudo sto je u stanju takvom kakva jeste. Fontana je plac majke bozije, a kako i ne bi kada u nju bacaju lisce i sipaju sampon, naravno da ce se mehanizam slavina pokvariti. Generalno, jako sam tuzan nasim kolektivnim odnosom prema javnom dobru, pusac sam pa ne bacam pikavce i ne pljuckam ispod klupa, nego lepo protegnem noge do piksle iznad kante za djubre, a hvala bohu ima ih na svakih 5-10 metara.
 
Jeli ko snimio tu fontanu kako radi sa muzikom posto ja to nisam uspio da cujem a po stanju iste izgleda da i necu :bash:
 
Henry,nisam uslikao ja vec mogambo sa SSC foruma,zato ide i quote na pocetku posta.

Nikad niko nije cuo muziku iz fontane,mislim da nas zavrnuse za to.
 
Vucko, direktore, ima muzike, ali samo na sat vremena u intervalu od 20:30-21:30, prolazio sam svakodnevno letos, muzika je bila i radila, procicu veceras, mada iskreno mislim posto je fontana u ocajnom stanju da nece pustati muzicki program... Juce uvece sam seo da izblejim sa ortakom i video sam neke majstore i otvoren poklopac sahta gde je smestena mehanizacija(motor ili kako vec)fontane...
 
Малопре прођох поред фонтане.Очишћена је и све пумпе раде колико сам могао да приметим.
 
A sto muzika traje samo sat vremena koji je razlog tome zar nemoze svaki drugi sat recimo ili tako nesto :kafa:
 
Fontana je ociscena ali neradi kompletna i dalje .Nego obisao sam prostor stadiona tas koji izgleda jezivo nema naznake radova .Fontana ispred stadiona izgleda fino nema kic rasvjete .Sam stadion je pun blejaca koji cirkju pivo veraju se unakolo takodje raznog smeca .Imali neko slike stadion kako je sve to izgledalo kad je bilo novo bez raznih improvizacija .Inace vucko sori za mali off postoj li tema o stadionu . ;)
 
Počupali svo crveno cveće i ja se zbunio, kad ono sutradan:

7oeKU.jpg


Lavanda baš fino miriši :kk:
 
Vrh