Šta je novo?

Tašmajdan

Sređuju se one stazice na malom Tašu o kojima je bilo reči ranije





Uploaded with ImageShack.us
 
Vucko a sta si ti ocekivao nego valjda ce srediti i stepenice .Jeli ljudi bilo behatona u komuniymu ja se nesto nesjecasm osim oni imitacija mermera :kafa:
 
синоћ сам се прошетао коначно по Ташу. не изгледа то тако лоше, с тим да би ја у средину где је то цвеће ставио дрвеће (види риме). једино ми се не свиђају фонтана и споменици. катастрофа су и једно и друго
 
direktor":24qqkgdn je napisao(la):
Vucko a sta si ti ocekivao nego valjda ce srediti i stepenice .Jeli ljudi bilo behatona u komuniymu ja se nesto nesjecasm osim oni imitacija mermera :kafa:
Тад су све асфалтирали.
У сваком случају је бољи бехатон од асфалта. Пријатније је за ходати и јефтиније. И лепше.
Али наши претерују са неинвентивношћу код употребе истог.
 
Od danas radi besplatni bezicni internet na Tasmajdanu.Necu prenositi vest jer je glasicno guranje guzice politicara.
 
Ako se seca neko one trave oko fontane na centralnoj aleji da javnem da je nema vise jer su je zamenili behatonom i to sitnim kockicama danas :(

Nisam slikao,a ovo je stara slika da vas podsetim kako je izgledalo

53497412.jpg
 
E ja vide u nedelju da skidaju travu, ali nisam znao zasto. Sada znam :bash:
 
Ocigledno je zabranjeno imati travu i drvece u nasim parkovima.
 
Ma djeca kriva gaze prave blato a oni moraju cistiti i odrzavati a ko fol ima previd+se vode za travu trebali su sve behatonizovati samo oko stabala ostaviti 10cm prostora :bash:
 
Šteta što više nema trave, ali nije je baš ni pre bilo - bilo je blato. Ne vredi trava kad kod nas kada svako mora da priđe fontani, ko da je iznutra pozlaćena (video sam i starije, ne samo decu kako gaze travu). :rant:
 
Ту је било потенционално место за блатиште. Логичан потез.
 
I neka su behatonirali, kao sto rece i Johnny_S nervira me kad svako mora da pridje i pipne fontanu kao da je od zlata... Trebalo bi betonirati, odnosno postaviti tartan materijal na mestu onih sprava gore pored Sanse jer tu je sledece mesto na kojem ce se definitivno pojaviti blato. Naime tartan materijal je postavljen oko tih sprava za vezbanje ali ne i izmedju njih, tako da smatram da je to veliki propust s obzirom da nisu na vreme kad je trebalo presvukli taj prostor gore nevedenim materijalom.
 
Blato jeste problem, ali nisu morali sve da behatoniiraju. Mogli su 40-ak cm oko sam fontane i male staze na svakih 3 metra za prilaz samoj fonatni.
 
Mogli su staviti mermer,ovako imamo centralnu aleju od Granita a oko fontane sitne kockice behatona. :/
 
Dakle, "bilderi" se prevežbali:



kvalitetno odrađeni detalji dolaze do izražaja:



dok trava prosto zeleni



i bar nešto lepo za kraj današnje šetnje:

 
Kad su uklonili travu oko vodoskoka, onda bi na tom novonastalom plocniku mogli da postave sporadicno niz zardinjera sa cvecem, tako da bi imali i nesto sto bojama i mirisima dodatno osvezava vodenu i betonsku povrsinu, a postojao bi i pristup basenu vodoskoka.

Ali najveci promasaj u vezi ovog velikog vodoskoka je njegov polozaj, naime trebalo je da dobije mesto na platou, izmedju dva platana, koje je vrh uspona glavnog setalista, ali i najvaznija tacka pogleda od crkve, sada se sagledava samo vrh mlaza vodoskoka i to tek kada se dodje do polovine puta izmedju crkve i vodoskoka.

Razlog ovakvom izboru mesta vodoskoka nije slucajan, ali sta vi mislite, sta je bilo presudno da se vodoskok ne smesti na najvidljiviju tacku na glavnoj stazi.
 
Ево део који је намењен кућним љубимцима.



Лоше су саднице живе ограде. По мени је требало ставити шимшир и то вишегодишње већ формиране саднице. Овако ми се чини да су наубадали неке мотке које су се затекле после шишања неке живице. Иначе овај део је баш посећен чини ми се посећенији од дела парка које је намењен деци.

Још један пропуст је направљен код споменика Десанки Максимовић. Када сам пролазио поред њега неки је човек кружио око споменика тражећи плочу са информацијама о коме се ради. На крају сам му ја објаснио... Плоче или нема или је сувише ситна да би се видела јер се споменику не може прићи од зелене површине.
 
vucko":37khiwd2 je napisao(la):
Ako se seca neko one trave oko fontane na centralnoj aleji da javnem da je nema vise jer su je zamenili behatonom i to sitnim kockicama danas :(

Sto jest, jest, bolje kocke nego blato, problem je sto su stepenice dimenzionisane za aleju sa travicom, sada kada nema trave a aleja postala sira stepenice su su ostale iste to jest kratke :bash: Na pola aleje ima stepenik a na novoj behaton polovini nema sto je priznacete prilicno nezgodno, visinska razlika 30 cm bez ograde ili oznake, a tek nocu...

nemam sliku pa zamislite behaton umesto trave...

Tašmajdanski park noću 3 by Polexia Nurkin, on Flickr
 
dedonja;82230238":32vl0qc2 je napisao(la):
Bejah na Tašu danas.
One behatonske kockice počele da se krive i upadaju u podlogu blizu oboda staza, trava raste između njih...

Kako li će biti na proleće ako je sada tako...

DSC00050.jpg


Barem su klinci oduševljeni

DSC00049.jpg


DSC00048.jpg
 
национални лидер - народни вођа... шта ће нам језик кад имамо бехатон?? :bash:
 
Slova su izbrisana jer su anarhisti zamazali crvenom farbom pa su imali nproblema :kafa:
 
Odakle znas da su anarhisti to uradili?Ozbiljno me zanima.Da li su ostetili i statuu?
 
Vrh