Šta je novo?

Tašmajdan

Bilo je cini mi se u kuriru pogledaj crvenom farbom ili press proceprkaj ima i slika kako ti je to promaklo vucko koncentracija ti opada :kafa:
 
Jedva izbunarih direktore,stvarno me mucis :)

75681.jpg


ANARHISTI UNIŠTILI SPOMENIK ALIJEVU

(1) Send to friend Print Četvrtak, 28. Juli, 2011.| Autor:
Nedavno postavljenu statuu bivšeg predsednika Azerbejdžana Hejdara Alijeva u Tašmajdanskom parku juče crvenim lakom oštetili zasad nepoznati počinioci

BEOGRAD - Sramota!
U Tašmajdanskom parku, čije je renoviranje sa dva miliona evra finansirala Ambasada Azerbejdžana, nepoznati počinioci oskrnavili su pre mesec dana postavljeni spomenik Hejdaru Alijevu, bivšem predsedniku Azerbejdžana.

Crvenim auto-lakom prežvrljali su njegovo ime, napisali „Sramota Beograda“ i nacrtali anarhistički znak.
Novinari Kurira prvi su videli da je spomenik oštećen i o tome obavestili Sekretarijat za komunalne poslove.

Sekretar Petar Petrović kaže da će ubrzo otkriti krivce jer je park pokriven kamerama.
- U toku je pregled, a o svemu je obaveštena policija. Nadam se da će izgrednici biti uhvaćeni. Trenutno uklanjamo boju sa spomenika i zida - rekao je Petrović.
 
Delija":2wam65jm je napisao(la):

Нису ти лоше опсервације о архитектури, али за ово: "Чега се паметан стиди..." :notok:
 
Ja sam protiv ovog vandalizma.Da nije bilo Azerbejdzanaca ne bi ni bio rekonstruisan park.A drvece bi seckalo zelenilo bilo kako bilo.

Najvise mi se svidja sto je puno igralista za decu sagradjeno tokom rekonstrukcije
 
да ли подржавам? Не... Да ли ми је жао? Не. Ово је можда и најпримеренија жврљотина у граду.
 
Ma sve je to lepo, ali čini mi se da naši anarhisti dobro razumeju protest i medijsku pažnju, a slabo razumeju neke osnovne principe anarhizma, kao što je međusobna pomoć.

Njima bi Alijev i Tadić trebalo da budu isti - simboli države - te pisati na spomeniku jednog, a ne drugog je po meni izrazito licemerno. A najpametnije (i ispravno) bi bilo da su zasadili neko drvo, ili pomogli nekoj osobi.
 
sizif":2fcfswai je napisao(la):
Delija":2fcfswai je napisao(la):

Нису ти лоше опсервације о архитектури, али за ово: "Чега се паметан стиди..." :notok:

Признајем да је то добрим делом тачно али као што је један наш,нажалост покојни човек који је био на важном положају рекао,да би се проблем решио треба на њега да скренемо пажњу тако што ћемо тамо где тражимо решење изазвати кризу. ;) У супротном ће се одговорни правити да проблема нема и наставити по своме.
 
jovanovm":2cfdmhmg je napisao(la):
Ma sve je to lepo, ali čini mi se da naši anarhisti dobro razumeju protest i medijsku pažnju, a slabo razumeju neke osnovne principe anarhizma, kao što je međusobna pomoć.

Njima bi Alijev i Tadić trebalo da budu isti - simboli države - te pisati na spomeniku jednog, a ne drugog je po meni izrazito licemerno. A najpametnije (i ispravno) bi bilo da su zasadili neko drvo, ili pomogli nekoj osobi.

Poceli smo Tadicu i spomenike da dizemo :/
 
Enivej,slova i zardinjera su sredjeni,sve izgleda kao novo :)
 
@Homer Jay
Mislio sam figurativno, ali kapiram kako je glupo ispalo. Trudiću se da pametnije i manje pišem. :)
 
Kog djavola su sad ponovo raskopali dio tasa zar to nije moglo kad se park renovirao :kafa:
 
To je, mali Tas - iza Hotela tj Pravnog i logički sled, sređen veli Taš i vrlo pohvalno, sređuju i mali :)

Inace meni najplemenitiji tobogan na kome sam se ikada spuštao , je upravo taj mali tobogan od belog kamena
Vidi se na prvoj HoRuS -ovoj slici , bela ,,skulptura,, pored ,, tobogana plastičnjaka,,

Zapravo mislim da je to ceo set, tobogan i penjalice , vrlo star rad umetnika, čije ime nikad nisam saznao
a eto od kada to datira. . . . još od onda , kada sam mogao kao malaaliiii da se provlaćim kroz nj. otvore. . . . .
Bilo bi lepo da se napiše na nekoj pločici , ko je autor i po koju reć o nj. delima koja su ostavila tako lep trag
kod gomile dece koja su odrastala u tom delu Beograda tokom svih ovih vremena a eto
i danas deca (uzrasta od 3 - 7 god) mogu da uživaju kao mi nekada :)

@HoRuS
+ 1 :)
 
Ja govorim o velikom tasu raskopali su i guraju neke cjevi pod zemlju i instalacije oko zgrada koje su najblize pravnom faksu :bash:
 
Videh i ja.

Postavlja se magistralni toplovod,preko Beogradske,a sve sa namerom da se toplovod iz Bulevara sprovede do zgrade gradske uprave u 27 marta da bi bila iskljucena kotlarnica u sklopu nje.
 
Jeli ono imaju tzv cvoriste za kordinaciju radova mamlazovi :kafa:
 
Možda sam otkrio jedan od razloga zašto su cvetne aleje na Tašu tako neugledne i retke:
sinoć pored ove aleje, odmah ispod fontane,
5894765979_4d6e360920_z.jpg

zatičem sledeći prizor - jedna starija žena punom parom čupa begonije sa obe ruke, i trpa ih u kese... U trenutku kada sam naišao, već je završavala punjenje druge ogromne kesurine, dok je ona prva, sva nabrekla od počupanih begonija, ležala pored njenih nogu... :bash:

Kada sam izvadio mob. i zapretio da ću pozvati policiju/komunalce, ispsovala me je i vičući nešto nepovezano udaljila se među drveće, verovatno čekajući da odem pa da nastavi svoj "posao"...
Dakle, stvarno je demorališuće zalagati se za ulepšavanje grada pored takve stoke sa kojom grad delimo...


Photo by Polexia Nurkin
 
Evo još jednog demorališućeg prizora. Posle mesec - dva od otvaranja Tašmajdana, ponovo ga razvaljuju zbog toplovoda...

Zločin !



Uploaded with ImageShack.us
 
Horuse,u cemu je problem?

Ljudi grade magistralni toplovod,nece tamo neki skoro rekonstrusiani park da spreci napredak grada!
 
Ah, da ... otrgao mi se mozak kontroli, pa počele da se rađaju neke nekontrolisane rečenice i konstatacije :laugh:

Sad ću da ga privežem i biće sve ok :laugh:
 
Felix55":17x2iql3 je napisao(la):
zatičem sledeći prizor - jedna starija žena punom parom čupa begonije sa obe ruke, i trpa ih u kese... U trenutku kada sam naišao, već je završavala punjenje druge ogromne kesurine, dok je ona prva, sva nabrekla od počupanih beogonija, ležala pored njenih nogu... :bash:

Kada sam izvadio mob. i zapretio da ću pozvati policiju/komunalce, ispsovala me je i vičući nešto nepovezano udaljila se među drveće, verovatno čekajući da odem pa da nastavi svoj "posao"...
Dakle, stvarno je demorališuće zalagati se za ulepšavanje grada pored takve stoke sa kojom grad delimo...

:bash: :shok:
 
Postojeci video nadzor je verovatno imun na ,,prodavačice begonija,,
a ljudima iz video nadzora bih odredio da nadoknade štetu zbog ne reagovanja
 
hazard":1zwvv0up je napisao(la):
Felix55":1zwvv0up je napisao(la):
zatičem sledeći prizor - jedna starija žena punom parom čupa begonije sa obe ruke, i trpa ih u kese... U trenutku kada sam naišao, već je završavala punjenje druge ogromne kesurine, dok je ona prva, sva nabrekla od počupanih beogonija, ležala pored njenih nogu... :bash:

Kada sam izvadio mob. i zapretio da ću pozvati policiju/komunalce, ispsovala me je i vičući nešto nepovezano udaljila se među drveće, verovatno čekajući da odem pa da nastavi svoj "posao"...
Dakle, stvarno je demorališuće zalagati se za ulepšavanje grada pored takve stoke sa kojom grad delimo...

:bash: :shok:

:shok:

:bash: :bash: :bash:
 
Vrh