Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Razumem Vasu poentu, ali ne zaboravite da bi to znacilo da svako ostecenje napravljeno nakon tehnickog prijema bismo popravljali mi kao stanari, a ne investitor. Kao na primer ta stakla na gelenderima. Desi se tehnicki, krene useljenje, izlome se stakla na gelenderima, ostete se zidovi, itd, mi cemo placati popravku istih, ne investitor. Razumem da ove stvari mogu da sluze kao izgovor za neke druge stvari koje mozda nisu zavrsene, ali ne verujem da je zgrada nebezbedna. Na ovaj nacin se iskljucuje mogucnost da se bilo sta osteti prilikom useljenja, a takodje ce se desiti i dodatno krecenje zidova, jer ce neko sigurno kaciti zidove prilikom unosenja stvari...
Sto se tice pojedinacnih stanova, sve sto je vidno mozete da proverite tokom primopredaje, a one skrivene nedostatke je investitor takodje u obavezi da otkloni u odredjenom roku. Ako mislite da cete uspeti da otkrijete sve nedostatke, a da ne provedete neko vreme u stanu, mislim da se varate...
I siguran sam da ce, kao sto je to slucaj i u ostalim zgradama i na ostalim projektima, sve biti reseno...
Pitajte stanare iz zgrada iznad (zavrsenih i useljenih A B C D), pojedini su cekali mesecima da dodju majstori da im otklone nedostatke, mislim da je vec bilo reci na forumu o tome, neko je pomenu cini mi se da je cekao majstora da zameni plocice koje su popucale ili sta god mesecima.
Mislim bez tehnickog prijema mozete se onda useliti cim se okreci, ali da li je to resenje? Da li je resenje da budete useljeni na gradiliste?
Niko ne govori da je zgrada nebezbedna ali zasto podilaziti investitoru, nek pribavi sve sto ima da pribavi a ne daj sta das samo da se uselimo. Ja znam da je u prkasi vecina samo da udjem u svoj stan, ali vrlo brzo ce proci euforija a problemi sa stanom potencijalno mogu da se razvuku mesecima.
 
Pitajte stanare iz zgrada iznad (zavrsenih i useljenih A B C D), pojedini su cekali mesecima da dodju majstori da im otklone nedostatke, mislim da je vec bilo reci na forumu o tome, neko je pomenu cini mi se da je cekao majstora da zameni plocice koje su popucale ili sta god mesecima.
Mislim bez tehnickog prijema mozete se onda useliti cim se okreci, ali da li je to resenje? Da li je resenje da budete useljeni na gradiliste?
Niko ne govori da je zgrada nebezbedna ali zasto podilaziti investitoru, nek pribavi sve sto ima da pribavi a ne daj sta das samo da se uselimo. Ja znam da je u prkasi vecina samo da udjem u svoj stan, ali vrlo brzo ce proci euforija a problemi sa stanom potencijalno mogu da se razvuku mesecima
Pa evo pitam sad. Jesu li im reseni svi problemi i nedostaci koje su primetili?
Takodje bih pitao da li postoje nedostaci koje su mogli da primete a da se nisu uselili? Na primer, odete na primopredaju, sve vam izgleda super, isproveravate gomilu stvaari sa spiska, sve je ok. Pocenete da zivite u stanu i pojave se neki novi nedostaci koje niste mogli da vidite. Hocete li se iseliti iz stana dok se to ne popravi?

Ja sam iskreno stan kupio da bih ziveo u njemu sto pre. Pored toga sto uz kredit trenutno placam i stanarinu itd, zelim da se uselim sto pre.

Zanimljivo bi bilo takodje uporediti ovo sa privatnom izgradnjom kuce... Da ste umesto sto ste kupili stan, kupili plac i izgradili kucu, da li biste se uselili kada je kuca osposobljena za zivot ili biste gledali da svaki nedostatak sredite pre nego sto se uselite? tesko bi mi bilo da poverujem da je ovo drugo, znajuci kako stvari funkcionisu u Srbiji...

A dodao bih da nedostaci o kojima pricamo u nasem slucaju ce po svoj prilici biti minorni i kao sto je utvrdjeno ugovorom, stan se dobija po principu kljuc u ruke. Bilo bi sjajno da nakon toga nema apsolutno nista da se popravi, ali mislim da je to nemoguce...
 
Ja sam citajuci po forumu, naisao na gomilu zgrada gde su dodatni radovi bili neophodni nakon useljenja...
Hocu da kazem da se predupredilo bilo kakvo razbijanje stakala na gelendirima time sto ce stakla biti postavljana nakon sto je zgrada useljena.
Ako investitor slaze za krecenje, slagao sam i ja. Ali to cemo tek videti.
A meni je npr teze da poverujem da ce sluzba za dostavu da plati za eventualna ostecenja prilikom unosenja namestaja... Al dobro, svako ima svoje vidjenje stvari.
Svaka cast na vase znanju i iskustvu, vidi se da ste stručni. Tzv. forum majstor!

Ja ću se ipak osloniti na svoje praktično iskustvo, a radio sam na 4 velikih stambenih projekata u Beogradu (Central Garden, Vozdove Kapije, Skyline i Wellport) na strani investitora i ni jedan nije vršio primopredaju pre završenog tehničkog pregleda. Takođe klijente koje sam zastupao prilikom kupovine stanova u drugim kompleksima (BW, Zemunske kapije, A blok, Kneza Milosa Residence) niko nije useljavao pre tehničkog pregleda. Ali ti investitori ne čitaju forume očigledno pa ne znaju kako se radi posao :)
 
Pa evo pitam sad. Jesu li im reseni svi problemi i nedostaci koje su primetili?
Nisu naravno. Sa njima sve to ide jako teško. Za neke stvari koje mogu da se reše za 5 min smo čekali mesecima i zvali po 100 puta i dobijali uberavanja da će biti "sutra" ili "od ponedeljka"...
Takodje bih pitao da li postoje nedostaci koje su mogli da primete a da se nisu uselili? Na primer, odete na primopredaju, sve vam izgleda super, isproveravate gomilu stvaari sa spiska, sve je ok. Pocenete da zivite u stanu i pojave se neki novi nedostaci koje niste mogli da vidite. Hocete li se iseliti iz stana dok se to ne popravi?
Naravno da se mnogi nedostaci primete tek kasnije. Potrebno je da maltene provedete u stanu sva godišnja doba, kako bi se neki nedostaci ukazali. Zima najviše pokaže...

Inače, nama su hodnici i stepeništa krečeni jedno godinu dana nakon useljenja... Prilikom useljenja su bili samo izgletovani belom glet masom, pa liči kao da je krečeno 😁... Dođu jedan dan izlepe sve podove po hodnicima najlonom i onda to stoji tako mesec dana, pa se neko pojavi i malo raducka dan, dva, pa opet ništa mesec dana i takooo... Dobro je pa završiše nekako... A lift smo čekali još duže. Komšije koje imaju garaže su sinoć dobile daljinske kako bi mogle garaže da se zatvaraju.
 
Pa evo pitam sad. Jesu li im reseni svi problemi i nedostaci koje su primetili?
Takodje bih pitao da li postoje nedostaci koje su mogli da primete a da se nisu uselili? Na primer, odete na primopredaju, sve vam izgleda super, isproveravate gomilu stvaari sa spiska, sve je ok. Pocenete da zivite u stanu i pojave se neki novi nedostaci koje niste mogli da vidite. Hocete li se iseliti iz stana dok se to ne popravi?

Ja sam iskreno stan kupio da bih ziveo u njemu sto pre. Pored toga sto uz kredit trenutno placam i stanarinu itd, zelim da se uselim sto pre.

Zanimljivo bi bilo takodje uporediti ovo sa privatnom izgradnjom kuce... Da ste umesto sto ste kupili stan, kupili plac i izgradili kucu, da li biste se uselili kada je kuca osposobljena za zivot ili biste gledali da svaki nedostatak sredite pre nego sto se uselite? tesko bi mi bilo da poverujem da je ovo drugo, znajuci kako stvari funkcionisu u Srbiji...

A dodao bih da nedostaci o kojima pricamo u nasem slucaju ce po svoj prilici biti minorni i kao sto je utvrdjeno ugovorom, stan se dobija po principu kljuc u ruke. Bilo bi sjajno da nakon toga nema apsolutno nista da se popravi, ali mislim da je to nemoguce...
Pa čoveče niko ti ne brani useli se i radi šta hoćeš, ali nemoj da pametuješ drugima da je ok useliti se pre tehničkog pregleda. A što se tiče plaćanja stanarine i kredita, zato ljudi imaju penale, a oni koji nemaju ugovorene penale imaju pravo na ugovornu kaznu. Penali se ugovoraraju u visini stanarine i onda samo plaćate kredit.

Vi se uselite i živite na gradilištu drugi će do tada da ubiraju penale i kraj.

A što se tice naknadnih oštećenja nakon primopredaje l imate garanciju, 2 godine na opremu, 5 godina na gradjevinsko-zanatske radove za sta vam odgovara investitor.
 
Svaka cast na vase znanju i iskustvu, vidi se da ste stručni. Tzv. forum majstor!

Ja ću se ipak osloniti na svoje praktično iskustvo, a radio sam na 4 velikih stambenih projekata u Beogradu (Central Garden, Vozdove Kapije, Skyline i Wellport) na strani investitora i ni jedan nije vršio primopredaju pre završenog tehničkog pregleda. Takođe klijente koje sam zastupao prilikom kupovine stanova u drugim kompleksima (BW, Zemunske kapije, A blok, Kneza Milosa Residence) niko nije useljavao pre tehničkog pregleda. Ali ti investitori ne čitaju forume očigledno pa ne znaju kako se radi posao :)
Super je sto se i nakon tehnickog prijema javljaju problemi, kao na primer u vozdovim kapijama, pored gomile drugih projekata, gde ne rade vrata od garaze, gde curi voda po garazi, itd... Evo bas je skoro neko komentarisao. Mozda imate iskustva, ali i ja umem da citam sta se pise na forumu. Kada bi se sustina pocela stavljati nekad ispred forme, mozda bi nam svim abilo bolje. Al ajde. neka meni neko samo stavi na papir da je nesto dobro, pa i ako nije, briga me..

Cini mi se da i nije bas istina da su se ljudi useljavali iskljucivo nakon tehnickog prijema, ali procesljacu malo.. Svakako je na svima nama da se odlucimo da li cemo se i kada useliti kada stanovi budu gotovi
 
Pa čoveče niko ti ne brani useli se i radi šta hoćeš, ali nemoj da pametuješ drugima da je ok useliti se pre tehničkog pregleda. A što se tiče plaćanja stanarine i kredita, zato ljudi imaju penale, a oni koji nemaju ugovorene penale imaju pravo na ugovornu kaznu. Penali se ugovoraraju u visini stanarine i onda samo plaćate kredit.

Vi se uselite i živite na gradilištu drugi će do tada da ubiraju penale i kraj.

A što se tice naknadnih oštećenja nakon primopredaje l imate garanciju, 2 godine na opremu, 5 godina na gradjevinsko-zanatske radove za sta vam odgovara investitor.
Covece, i vi cete ziveti na gradilistu narektnih desetak godina, ako niste primetili....
 
Super je sto se i nakon tehnickog prijema javljaju problemi, kao na primer u vozdovim kapijama, pored gomile drugih projekata, gde ne rade vrata od garaze, gde curi voda po garazi, itd... Evo bas je skoro neko komentarisao. Mozda imate iskustva, ali i ja umem da citam sta se pise na forumu. Kada bi se sustina pocela stavljati nekad ispred forme, mozda bi nam svim abilo bolje. Al ajde. neka meni neko samo stavi na papir da je nesto dobro, pa i ako nije, briga me..

Cini mi se da i nije bas istina da su se ljudi useljavali iskljucivo nakon tehnickog prijema, ali procesljacu malo.. Svakako je na svima nama da se odlucimo da li cemo se i kada useliti kada stanovi budu gotovi
Meni i dalje nije jasno kakve veze imaju nedostaci koji se naknadno jave sa tehničkim pregledom.
 
Ljudi,da li ste vi svesni sta razmisljate i na sta bi ste pristali?!
Na zapadu ali i ovde u Srbiji je po ovom pitanju isti vazeci zakon koji kaze :
1) Prvo investitor da završi POZITIVAN tehnicki prijem.
2)Vrsi se pregled i konstatuju greske ,nedostaci i ostecenja.
-Nedostaci koji se pri primopredaji otkriju i ako su manji,investitor sredjuje sledecih dana/nedelja- pre useljenja!
-Ako su ostecenja ili dodatni radovi sveobuhatniji i veci ,investitor reklamacije/greske/ ostecenja resava pre useljenja.
Ako nema tehnickih/ fizickih smetnji ,moguce je dogovoriti da to uradi i nakon useljenja ali samo po dogovoru i ako kupac pristaje( naravno ,bilo bi van pameti da kada bi se moralo izbaciti namestaj iz Stana i da ljudi imaju danima/ nedeljima gradiliste u stanu i onda na to pristati).
Ako kupac na to ne pristaje,investitor mora platiti obestecenja ( troskove iznajmljivanja stana,kaznene poene itd ) dok stan nije spreman za predaju" kljuc u ruke" bez potrebnih naknadnih radova nakon useljenja.

2) Onda se vrsi primopredaja Stanova.

3) onda se kupci/ stanari useljavaju

4)Sva ostecenja pri useljavanju snose oni koji i to prouzrukuju !!

A da bi se to kontrolisalo/ konstatovalo,mora postojati vec pre useljenja kucepazitelj !
Njega postavlja investitor ili vlasnici stanova .
Kucopazitelj/domar( za to je i placen ) je u obavezi da nadzire useljenje u svakoj lameli i da eventualna ostecenja konstatuje ,da bi se uzrocniku moglo ostecenja postaviti u racun .

I ako se svi drze ta nacela,onda nema problema i nejasnoca , ko koje obaveze ima i koja su nam prava.
Ipak za sve postoji zakon ,cak i Srbiji !
Samo ga trebe primeniti.
 
Ljudi,da li ste vi svesni sta razmisljate i na sta bi ste pristali?!
Na zapadu ali i ovde u Srbiji je po ovom pitanju isti vazeci zakon koji kaze :
1) Prvo investitor da završi POZITIVAN tehnicki prijem.
2)Vrsi se pregled i konstatuju greske ,nedostaci i ostecenja.
-Nedostaci koji se pri primopredaji otkriju i ako su manji,investitor sredjuje sledecih dana/nedelja- pre useljenja!
-Ako su ostecenja ili dodatni radovi sveobuhatniji i veci ,investitor reklamacije/greske/ ostecenja resava pre useljenja.
Ako nema tehnickih/ fizickih smetnji ,moguce je dogovoriti da to uradi i nakon useljenja ali samo po dogovoru i ako kupac pristaje( naravno ,bilo bi van pameti da kada bi se moralo izbaciti namestaj iz Stana i da ljudi imaju danima/ nedeljima gradiliste u stanu i onda na to pristati).
Ako kupac na to ne pristaje,investitor mora platiti obestecenja ( troskove iznajmljivanja stana,kaznene poene itd ) dok stan nije spreman za predaju" kljuc u ruke" bez potrebnih naknadnih radova nakon useljenja.

2) Onda se vrsi primopredaja Stanova.

3) onda se kupci/ stanari useljavaju

4)Sva ostecenja pri useljavanju snose oni koji i to prouzrukuju !!

A da bi se to kontrolisalo/ konstatovalo,mora postojati vec pre useljenja kucepazitelj !
Njega postavlja investitor ili vlasnici stanova .
Kucopazitelj/domar( za to je i placen ) je u obavezi da nadzire useljenje u svakoj lameli i da eventualna ostecenja konstatuje ,da bi se uzrocniku moglo ostecenja postaviti u racun .

I ako se svi drze ta nacela,onda nema problema i nejasnoca , ko koje obaveze ima i koja su nam prava.
Ipak za sve postoji zakon ,cak i Srbiji !
Samo ga trebe primeniti.
Amin to that brother.

Isto vazi i u Srbiji ma šta god pojedini ovde pričali.
 
Интересује ме колико је локал проблематичан за станове на првом спрату? Пре свега, што се тиче саме буке и квалитета изолације? Наравно, јасно да је пресудно шта ће да се отвори у локалу али ме занима овако уопштено.
 
Ima li neka informacija o radovima na lameli 16 , Premium 1? Da li neko sa foruma ima chec listu šta treba proveravati prilikom primopredaji stana, 30minuta je 30minuta.
 
Ne padajte na te price da imate 30 minuta, niko ne može da vam ograniči vreme za pregled stana prilikom primopredaje. Moj savet vam je da povedete stručno lice sa vama radi pregleda stana.
Ima li neka informacija o radovima na lameli 16 , Premium 1? Da li neko sa foruma ima chec listu šta treba proveravati prilikom primopredaji stana, 30minuta je 30minuta.
 
Интересује ме колико је локал проблематичан за станове на првом спрату? Пре свега, што се тиче саме буке и квалитета изолације? Наравно, јасно да је пресудно шта ће да се отвори у локалу али ме занима овако уопштено.
Ne znam,i ja se to pitam,sve se nadam da su toliko razumni da stave neku bolju izolaciju na plafon lokala.Ustvari kako je moguce da mi iz P zgrade nemamo nikakve informacije,sve sto nas zanima niko nema odgovor🤔😏
 
Ne znam,i ja se to pitam,sve se nadam da su toliko razumni da stave neku bolju izolaciju na plafon lokala.Ustvari kako je moguce da mi iz P zgrade nemamo nikakve informacije,sve sto nas zanima niko nema odgovor🤔😏
Samo da vam ne bude ko onom tipu sto je smetao mesar koji je u ranu zoru spremao meso za prodavnicu i toliku buku prouzvukovao, pa nije mogao spavati zbog njega .
 


Sent from my iPhone using Tapatalk
I kako je prosao protest,da li je bilo uspesno ?
E Tako bi trebalo organizovati ne samo vlasnike Stanova iz Sunnyville nego i celu visnjicku Banju sa zahtevom da se nadje resenje i spreci sobracajni kolaps zbog nedostatka puteva,parkinga i javnog prevoza .
Akcija za prosirenje slanackog puta,spajanje sa Mirjevom,izgradnja parkinga i sacuvati zelene povrsine i Meetro sto pre da se realizuje.
Opstina Palilula i Visnjicka Banja imaju dovoljno Birackog Tela i glasova da to i traze i dobiju!!
 
Vrh