Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Da radovi bas sporo idu na E zgradi.

Nije mi jasno da ukoliko se već zna da E zgrada neće biti na proleće završena u ugovoru se definisu penali za kašnjenje. Samim tim će to i investitoru ići na štetu...
 
Cao svima. Da li neko moze da mi kaze nesto o zgradi D, sunnyville privatna kompanija je vlasnik. Procitao sam dosta toga loseg za zgradu A i B.

Zanima me kakvo je stanje u D zgradi, ima li nekih problema osim sto nema jos uvek upotrebne dozvole tj nije moguce uknjiziti stan.

Da li se placa naknada za odrzavanje zgrade, u ugovoru mi pise da sam obavezan da placam naknadu narednih 10godina.

Kakvo je grejanje? Da li ne neko stavljao klauzulu vezanu za upotrebnu dozvolu - do kada mora da se regulise, i da li ste stavljali penale? (ima li uopste smisla)

Kupio bih stan u kojem ima dosta nekih sitnica koje je potrebno resiti, pukotina u zidu od kablova, procurela voda od stana iznad, koliko su azurni u resavanju tih problema?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=786890#p786890:3fxqyyuq je napisao(la):
mapet » Sub Okt 24, 2020 3:11 pm[/url]":3fxqyyuq]U zgradi A nema jos uvek grejanja! Bravo za investitora!
Kao biće sledeće nedelje! Inače, zvao sam toplanu, kažu da je do njih, a da je Investitor sve izmirio što je bilo do njega... Doduše, uplatili su to za priključenje tek početkom oktobra sad, pa zaro kasni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785211#p785211:vow36kfa je napisao(la):
halezmo » 19 Oct 2020 03:12 pm[/url]":vow36kfa]Mislim da ljudi kupuju jer je to novo veliko naselje i veruju da će se svi ti problemi nekada rešiti (kako se bude gradilo naselje), medjutim zabrinjavajuće je što se ti problemi sporo rešavaju. Umesto da ide bržim tempom i samim tim obezbedi veću satisfakciju kupaca i bolju reputaciju privatnog investitora.

Ajde jos nekako i da razumem da ljudi kupuju, ali se pitam kakve to (pred)ugovore potpisuju, kada nemaju stavku da je prodavac duzan da pribavi upotrebnu dozvolu pre nego sto potpisu glavni ugovor i isplate sav novac. Da li su ljudi toliko pravno nepismeni, toliko im nije stalo da zastite svoju investiciju ili su prosto lakoverni, ne mogu da dokucim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=787526#p787526:2wh4fvn2 je napisao(la):
Black » Pon Okt 26, 2020 7:47 pm[/url]":2wh4fvn2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785211#p785211:2wh4fvn2 je napisao(la):
halezmo » 19 Oct 2020 03:12 pm[/url]":2wh4fvn2]Mislim da ljudi kupuju jer je to novo veliko naselje i veruju da će se svi ti problemi nekada rešiti (kako se bude gradilo naselje), medjutim zabrinjavajuće je što se ti problemi sporo rešavaju. Umesto da ide bržim tempom i samim tim obezbedi veću satisfakciju kupaca i bolju reputaciju privatnog investitora.

Ajde jos nekako i da razumem da ljudi kupuju, ali se pitam kakve to (pred)ugovore potpisuju, kada nemaju stavku da je prodavac duzan da pribavi upotrebnu dozvolu pre nego sto potpisu glavni ugovor i isplate sav novac. Da li su ljudi toliko pravno nepismeni, toliko im nije stalo da zastite svoju investiciju ili su prosto lakoverni, ne mogu da dokucim.

S obzirom da su u pitanju zgrade u izgradnji i da je moguće uzeti kredit na 80% izgradjenosti teško da se može u tom trenutku očekivati postojanje upotrebne dozvole.
A što se tiče ugovora i pravne strane, mislim da svako potpisivanje ugovora sa d.o.o. nosi sa sobom velike rizike za kupce.
Mada ni ovda država mi nije jasna kada pogledam sta sve po Srbiji ima upotrebne dozvole, deluje mi da je proces za nove zgrade sve zahtevniji i zahtevniji...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788151#p788151:26oc8fgs je napisao(la):
mapet » Sre Okt 28, 2020 2:23 pm[/url]":26oc8fgs]Da li je pusteno grejanje za A zgradu? Zna li neko?


Nije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=787589#p787589:3kanaytw je napisao(la):
halezmo » 26 Oct 2020 08:38 pm[/url]":3kanaytw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=787526#p787526:3kanaytw je napisao(la):
Black » Pon Okt 26, 2020 7:47 pm[/url]":3kanaytw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785211#p785211:3kanaytw je napisao(la):
halezmo » 19 Oct 2020 03:12 pm[/url]":3kanaytw]Mislim da ljudi kupuju jer je to novo veliko naselje i veruju da će se svi ti problemi nekada rešiti (kako se bude gradilo naselje), medjutim zabrinjavajuće je što se ti problemi sporo rešavaju. Umesto da ide bržim tempom i samim tim obezbedi veću satisfakciju kupaca i bolju reputaciju privatnog investitora.

Ajde jos nekako i da razumem da ljudi kupuju, ali se pitam kakve to (pred)ugovore potpisuju, kada nemaju stavku da je prodavac duzan da pribavi upotrebnu dozvolu pre nego sto potpisu glavni ugovor i isplate sav novac. Da li su ljudi toliko pravno nepismeni, toliko im nije stalo da zastite svoju investiciju ili su prosto lakoverni, ne mogu da dokucim.

S obzirom da su u pitanju zgrade u izgradnji i da je moguće uzeti kredit na 80% izgradjenosti teško da se može u tom trenutku očekivati postojanje upotrebne dozvole.
A što se tiče ugovora i pravne strane, mislim da svako potpisivanje ugovora sa d.o.o. nosi sa sobom velike rizike za kupce.
Mada ni ovda država mi nije jasna kada pogledam sta sve po Srbiji ima upotrebne dozvole, deluje mi da je proces za nove zgrade sve zahtevniji i zahtevniji...

Pa niko ih ne tera da pristanu na takve uslove. Kapara 10-20% i ostatak kad dobiju upotrebnu dozvolu. Mislim da je to jedino fer. Tako stoji u predugovoru za Kennedy npr. Ali ljudi se pecaju na nisku cenu i sumnjive investitore i onda posle kukaju kako su prevareni.

A to sto drzava ne regulise ovo bolje, je posebna prica. Kakva crna hipoteka na 80%? Ko je to smislio i zasto? Da olaksa investiroima, a kupce uvali u probleme? Jel ova drzava napravljena za investitore i krupan kapital ili da zastiti obicnog coveka? Ako nemas para da zidas, podigni kredit kod banke, pa ce imati, a ne da se izgradnja finansira parama kupaca i da se pare jos brze obrcu, tako sto se pokupe pare za objekat A i ulazu u izgradnju objekta B, pre nego sto je objekat A zavrsen.

Ako niko drugi nece da nas zastiti, treba sami sebe da stitimo. Pazite sta potpisujete, trazite bolje uslove,nemojte pristajati na bilo sta, to je vas novac, budite oprezni.
 
Pozdrav svima. Da li je neko izdejstvovao da u ugovoru bude predviđeno plaćanje penala od strane investitora, ako radovi ne budu završeni u roku?
 
Da li u ulazu A2/A3 interfon zapravo ima neku svrhu tj radi?

U ulazu A1 je postavljen,medjutim osim sto moze neko da zvoni,drugu funkciju nema.
Vrata su i dalje sirom otvorena(osim ako ih rucno ne zakljucamo),slusalica tj zvuk na interfonu ne radi i naravno ne mozete otvoriti vata na “dugme”.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788750#p788750:1em04ex9 je napisao(la):
passdoro » Pet Okt 30, 2020 9:41 am[/url]":1em04ex9]Da li u ulazu A2/A3 interfon zapravo ima neku svrhu tj radi?

U ulazu A1 je postavljen,medjutim osim sto moze neko da zvoni,drugu funkciju nema.
Vrata su i dalje sirom otvorena(osim ako ih rucno ne zakljucamo),slusalica tj zvuk na interfonu ne radi i naravno ne mozete otvoriti vata na “dugme”.
Čuje se zvuk na slušalicu u A1. Odnosno, moguće je razgovarati s nekim ko je kod vrata preko slušalice. A za otključavanje, polako, srediće se i to za mesec, dva, godinu, dve... :D
 
Stiglo grejanje i u A zgradu. :D
Ajde neko ako može da pojasni malo detaljnije oko grejanja... Na koliko je otprilike ok podešavati radijatore? Da li je dovoljno da svi budu na 4? Koliko varira potrošnja u odnosu na to koliko su odvrnuti?
 
3 održava 23 stepena u prostoriji gde je rediajtor. 4 oko 24,5 stepeni itd..
ja drzim na 3 i sasvim mi je dovoljno i ne plaćam mnogo mada je stan mali-39 kvadrata unutra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nama je u B zgradi na trojci potpuno hladan svaki radijator, ne u smislu da ima vazduha u cevima, nego tek kad se okrene na cetvorku cuje se kao da škljocne i da se pali tek onda grejanje... Nisam siguran da li je tako i kod drugih komsija? A i kad se okrene na 4 nisu radijatori nista preterano topli. Iako je u stanu prijatno i nije hladno cak i kad su svi radijatori iskljuceni. To vise pripisujem dobroj izolaciji i grejanju okolnih stanova. Racun tek ocekujemo, mada ce se prava potrosnja videti tek decembar, januar kad udari jaca zima. Odlično ako je proradilo grejanje u A, imali ste više sreće od B, pošto je u B prosle godine proradilo tek par dana pred Novu godinu...
 
Teoretski bi trebalo da bude baš ovako kako je AndUp napisao, medjutim, u praksi je ovako kao kod jocketa. Na 3 je potpuno hladan radijator i tada ne može nikako da bude više od 20-21 stepen, što je za standarde toplane korektno, medjutim, u stanu je hladno. Kod mene tek na 4 počinje da greje. Radijatori su vreli, tek kada je napolju minus. Ta logika spoljne temperature je za idiote. Zamislite da je dva meseca bilo ispod nule, zidovi se ohladili i onda dan-dva bude 12-13 stepeni i naravno, oni isključe grejanje. Treba dati orden onome ko je to smislio.
 
Grejanje u A zgradu nije stiglo jos uvek! Barem ne u treci ulaz.
 
Pozdrav ljudi, citao sam sve ove vase komentare i poprilicno se razocarah a bio sam bas zagrejan da kupim stan u ovim novim premiuim lamelama. Oni su u fazonu da je sve podignuto za klasu kad je u pitanju ta zgrada nova. Da li zaista nijedna zgrada nije dobila upotrebnu dozvolu? Na APR-u sam nasao za Sunnyville da je dobio dozvolu za ulicu Mirka Milojkovica 19-29. Ako sam pogodio ulicu :lol:
 
marko2404":gbz12avg je napisao(la):
Pozdrav ljudi, citao sam sve ove vase komentare i poprilicno se razocarah a bio sam bas zagrejan da kupim stan u ovim novim premiuim lamelama. Oni su u fazonu da je sve podignuto za klasu kad je u pitanju ta zgrada nova. Da li zaista nijedna zgrada nije dobila upotrebnu dozvolu? Na APR-u sam nasao za Sunnyville da je dobio dozvolu za ulicu Mirka Milojkovica 19-29. Ako sam pogodio ulicu :lol:
Nijedna zgrada koju je gradio Sunnyville nije dobila upotrebnu dozvolu još uvek, na žalost.
To sto ste našli na APR u je za zgrade koje je gradio Energoprojekt i one jesu dobile upotrebnu.
Nadam se da ćemo i mi dobiti uskoro.
Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima. Zainteresovan sam za kupovinu trosobnog stana u novom kompleksu Sunnyville sa 19 lamela. Pre par dana sam bio u poslovnici i rekli su mi da je rezervacija 500e i da se nakon 15ak dana daje ucesce. Da li je neko vec rezervisao, dao ucesce, potpisao predugovor i kakvi su utisci? Meni su rekli da se ocekuje zavrsetak radova u martu-aprilu 2021.g. Ako neko zna neke detalje bio bih mu zahvalan. Pozdrav.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=791365#p791365:epb78mba je napisao(la):
trinitrotoluen » Ned Nov 08, 2020 8:13 pm[/url]":epb78mba]Pozdrav svima. Zainteresovan sam za kupovinu trosobnog stana u novom kompleksu Sunnyville sa 19 lamela. Pre par dana sam bio u poslovnici i rekli su mi da je rezervacija 500e i da se nakon 15ak dana daje ucesce. Da li je neko vec rezervisao, dao ucesce, potpisao predugovor i kakvi su utisci? Meni su rekli da se ocekuje zavrsetak radova u martu-aprilu 2021.g. Ako neko zna neke detalje bio bih mu zahvalan. Pozdrav.

Gledajuci sta rade sa ostalim zgradama, pa cak i prvim koje su sagradili. Gledajuci stanje u kojem je to gradiliste trenutno i sta sve treba da se uradi, a racunajuci na tempo kojim oni rade, meni bi bilo preoptimisticno i da su Vam rekli mart-april 2022. :) . O 2021. nema govora.
 
Lamela 19 je faza 2, s obzirom da je useljenje za fazu 1 jun 2021., nema teorije da je za lamelu 19 mart/april, sem ako nisu nesto menjali u planovima skoro.
 
Pre 2022. ne računajte na završetak bilo kog dela zgrade do stadijuma koji je prihvatljiv za useljenje, ma šta vam oni govorili dok vas navode da kupite stan. I 2022. je po mom mišljenju optimistična prognoza, realnija je '23.
Potrebno je i ulica do zgrade da se odradi, pre nje postavljanje podzemne toplotne, vodovodne i strujne infrastrukture, a to ništa još nije započeto i u dobroj meri ne zavisi samo od tempa Investitora, već i od javnih preduzeća, koja su jako spora.
 
Faza 3 prva zgrada koja se vidi od Slanačkog puta od Amana po ugovoru je predviđena da bude završena do oktobra 2021. S obzirom da je u pitanju kreditno finansiranje od strane banke za izgradnju verujem da će se ti rokovi ispoštovati. Naravno, u zemlji kao što je naša ništa nije sigurno.
 
Pozdrav. Jel proradio lift u A zgradi? Jel i u drugim zgradama isti problem sa liftom, tj. još nema lifta?
 
Vrh