Šta je novo?

Stranci u (o) Beogradu

Tako je, pa ako samo kriminalci nose kratke frizure baš se pitam kakvu kosu imaju pedofili, psihopate... :)
 
Брате.... Гопники...
Нећу да кажем да их нема, али да су већина :rolleyes:. Тако исто Украјинци мисле о нама да смо сви цигани, да свирамо трубе док око нас лете кокошке.
Bio sam ironičan, imitirao sam pomenutu glupu rusku seljančuru, koja je odvalila da mnogi muškarci u Srbiji imaju kratke frizure, i to zato što se lože na """zatvorsku kulturu""".

Eto, onda za mene svi Rusi izgledaju kao gopnici. Niđe veze.
 
Skoro gledam neku grupu klinaca sa ovim novokomponovanim smešnim frizurama kao da mu je neko stavio vanglu na glavu i mašinicom ošišao ovo što je preteklo, svi izgledaju isto, kao braća... Tuga
 
Oтприлике су сад овакве фирузре популарне међу средњошколцима.

1707215169049.png

1707215210069.png
 
Da li kod nas postoje ti gopnici?
Prviput sam cuo za njih ovde.

Pocetkom osamdesetih, scena u Beogradu bila je daleko sarolikija. Postojali su:
Pankeri,
Neoromanticari
Sminkeri
Metalci
Hipici
Rokabiliji

mozda jos neke grupe za koje ne znam

osim kod sminkera, oblacenje je bilo uslovljeno muzikom koja se slusala, ne novcem koji je neko imao.
 
Како тебра? Наша мода је накарадни покушај праћења западних трендова, где је све почело са ношењем горњег дела теренерке што шареније увученог у фармерице. Ова данашња гасерска мода је копирање тренда са инстаграма.
Brt, adidas trese, gopnici, skvoting... to smo mi (Sloveni) napravili zaje*******anciju oko toga i ceo taj pokret, nisu nas zapadnjaci tako targetirali.






A ovo se ne odnosi na tebe, nego generalno na ovoj temi se bavite glupostima.

Komentarisete instagram krave i njihove komentare i klik bejt naslove.

Instagram krava nema nacionalnost, ista je u Srbiji, Rusiji i SAD-u.

Sto bih ja nju komentarisao, jel ona mene komentarise?
 
Instagram krava nema nacionalnost, ista je u Srbiji, Rusiji i SAD-u.

Sto bih ja nju komentarisao, jel ona mene komentarise?
odlican naziv "instagram krava"

A gopnik (Russian: гопник, romanized: gopnik, pronounced [ˈɡopnʲɪk]; Ukrainian: гопник, romanized: hopnyk; Belarusian: гопнік, romanized: hopnik)[1] is a member of a delinquent subculture in Russia, Ukraine, Belarus, and in other former Soviet republics—a young man (or a woman, a gopnitsa) of working-class background who usually lives in suburban areas and comes from a family of poor education and income.

Padaju mi na pamet dva pitanja:
Da li je gopnik isto sto i white trash?
Zasto su u Srbiji nestali dizelasi, dok je gangsta ostao?
 
Da li kod nas postoje ti gopnici?
Prviput sam cuo za njih ovde.

Pocetkom osamdesetih, scena u Beogradu bila je daleko sarolikija. Postojali su:
Pankeri,
Neoromanticari
Sminkeri
Metalci
Hipici
Rokabiliji

mozd ajos neke grupe za koje ne znam

osim kod sminkera, oblacenje je bilo uslovljeno muzikom koja se slusala, ne novcem koji je neko imao.
Нису, тзв. гопници су аутентична појава за совјетско културолошко подручје.
Ми смо пратили западне трендове, али су све те субкултуре рок субкултуре данас углавном једно те исто, мала је разлика између панкера и металаца, што би у 80им било незамисливо. Хипици су можда мало "напредовали", данас су углавном као рејвери где има варијација од фенси "ванила" рејвера, до шарених хипоша. И постоје тзв. хипстери, који су уствари ретро ликови.
Brt, adidas trese, gopnici, skvoting... to smo mi (Sloveni) napravili zaje*******anciju oko toga i ceo taj pokret, nisu nas zapadnjaci tako targetirali.






A ovo se ne odnosi na tebe, nego generalno na ovoj temi se bavite glupostima.

Komentarisete instagram krave i njihove komentare i klik bejt naslove.

Instagram krava nema nacionalnost, ista je u Srbiji, Rusiji i SAD-u.

Sto bih ja nju komentarisao, jel ona mene komentarise?
Мислим да је то одговор на западњачке генерализације, бабушка-поршч адидас молчат дома-бруталистички стамбењаци, па ето отуд и ти мимови.

Слажем се да је глупо што се расправљамо око нечијег кликбејт става на интернету. Интернет ради на провокације. Кликбејт је провокација. Зато су и ријелити програми популарни, зато што су провокација. И све остале новопечене глупости. Има брдо тих страних влогера који као нешто критикују само да би навукли коментаре на својим клиповима.
 
Samo na balkanu ljudi zagledaju druge sta nose. Nebitno totalno. Nek svako nosi sta hoce i kakvu frizuru hoce ma kolko sasavo izgledalo
Druže, živim preko 20 godina van Srbije, i te kako ljudi gledaju šta ko nosi.

U stvari, to je nešto najbitnije što možeš da uradiš za sebe - da nosiš kvalitetnu odeću koja ti dobro stoji. Ljudi će te tretirati skroz drugačije nego nekoga u trenerci.

Znam da mnogi to ne žele da čuju, ali tako je.

Rađeno je bezbroj studija na tu temu. Pratili su ljude na semaforu - kad bi na crveno prešao normalno obučen lik, par ljudi bi krenulo za njim na crveno. Kad bi, pak, prešao lik u odelu i kravati, tri puta više njih bi krenulo za njim.

E sad, imaš i onaj fazon kao Mark Zuckerberg da kao imaš previše para pa ti više nije bitno kako se oblačiš, ali to je fora koju mogu da poturaju ti ultra bogataši.

Najveću razliku koju neko ko je u lošoj životnoj poziciji može da napravi za sebe sad ovog momenta je da se oblači dobro. Džordan Piterson puno priča o ovome. E sad da li vam se sviđa on ili ne, ipak zna o čemu priča jer je radio sa puno pacijenata tokom godina.
 
"Не понављајте народне умотворине као папагај" - треба да буде једна од првих ставки интелектуалног сазревања.
 
Е, да - доскочице су још горе од декламовања.

Да ти откријем тајну твоје логичке грешке: предметни Монтезума није нигде написао да одело чини човека.
 
Trebalo je da te nauče da odelo ne čini čoveka pre nego što su te poslali u beli svet...
Postoji razlog zašto kad odeš kod doktora, on ne nosi trenerku i torbicu već beli mantil.

Da li bi voleo da se ukrcavaš u avion i vidiš pilota kako ulazi u trenerci i air max patikama?

Da li bi isto to voleo da vidiš u vojsci kod svog starešine?

Nema puno razlike u drugim sferama života, samo smo dotakli dno što se tiče oblačenja i mode (ne samo mi nego društvo uopšte).

Nije samo bitno kako se oblačiš za ljude oko tebe, već i za tebe samog - imaš veće samopouzdanje kad si dobro obučen.

Ali dobro, ne vredi dalje o ovom.
 
Занимљиво је да се на форум о градитељству и архитектури, где се толико пише о изгледу зграда, изађе са ставом да изглед људи није битан. Ваљда људи не пролазе поред зграда, па то може да се одвоји, шта ли?
 
Izgled ljudi je bitan, svako ko kaze da nije - verovatno zavarava sam sebe.

Ne zelim da komentarisem druge kulture i narode, ali kod nas (ono sta sam primetio) mi mnogo smeta taj snobizam i robovanje brendovima.
Pogledajte na sta lice neki ljudi (najlakse ih je naci u Galeriji i potegu prema beton hali ) - njima je najbitnije da im na patikama pise Dolce & gabbana, a kako se slaze sa ostatkom garderobe nije bitno. Ili ceo budi u tom nekom fazonu, ma kakav god bio ili se bar pogledaj pre izlaska napolje.
Kada vidim ljude koji 'natresu' Boss trenerice na neke patike koje vriste, a pri tome im stoje kao "piletu sise" jer im je stomak ispao kao trudnici koja nosi blizance - nije mi dobro i zapitam se gde ovaj svet ide

A Rusi ko Rusi - veliki narod i imate ih svakakvih. Onih koji su dostojni svoje istorije (ne zaboravite koliko su doprineli svetskoj kulturi) pre komunizma i onih koji su i dalje u tom komunizmu... Ali dobar deo njih je bahat kao Englezi i tako se ponasaju (nadmeno) prema drugim kulturama
 
Druže, živim preko 20 godina van Srbije, i te kako ljudi gledaju šta ko nosi.

U stvari, to je nešto najbitnije što možeš da uradiš za sebe - da nosiš kvalitetnu odeću koja ti dobro stoji. Ljudi će te tretirati skroz drugačije nego nekoga u trenerci.

Znam da mnogi to ne žele da čuju, ali tako je.

Rađeno je bezbroj studija na tu temu. Pratili su ljude na semaforu - kad bi na crveno prešao normalno obučen lik, par ljudi bi krenulo za njim na crveno. Kad bi, pak, prešao lik u odelu i kravati, tri puta više njih bi krenulo za njim.

E sad, imaš i onaj fazon kao Mark Zuckerberg da kao imaš previše para pa ti više nije bitno kako se oblačiš, ali to je fora koju mogu da poturaju ti ultra bogataši.

Najveću razliku koju neko ko je u lošoj životnoj poziciji može da napravi za sebe sad ovog momenta je da se oblači dobro. Džordan Piterson puno priča o ovome. E sad da li vam se sviđa on ili ne, ipak zna o čemu priča jer je radio sa puno pacijenata tokom godina.
Onda sam ja anomalija jer me ne zanima ko sta nosi niti previse gledam niti zelim da impresioniram nekog. Bitno je da je odeca cista i nepocepana. Nek nose ljudi odela i kravate a zene balske haljine kad idu u maxi ako hoce to ih ne cini dobrim ljudima ako nisu. Fazon lepo se oblaci ali vara ili bije zenu. Oukej alles gut. Ko tako zivi zivot da impresionira druge, zalim ga do jaja
 
Brt, adidas trese, gopnici, skvoting... to smo mi (Sloveni) napravili zaje*******anciju oko toga i ceo taj pokret, nisu nas zapadnjaci tako targetirali.
Kako ne kapiras brt, zapad je uvek ali uvek kriv!

Primer:
Mi smo u svetskom vrhu po pusenju - zapad je kriv, oni su nas navukli, laki marlboro, kamel = zapad!
Rusi imaju kratak zivotni vek koji je u direktnoj korelaciji sa odvaljivanjem od jeftine vodke brlje - zapad je kriv, votka se pravi od krompira, krompir je iz amerike = zapad
 
Vrh