Šta je novo?

Stranci u (o) Beogradu

Slikom dokazuješ tačno šta?
Da neko smatra kisele krastavce i neku rakiju za nešto što bi radije jeo od srpske kuhinje?
I to im je toliko bolje i nedostaje im toliko da i ovde to jedu i piju umesto naše kuhinje?
Pa to je ona i napisala, a i ja ti kažem da su ukusi različiti.
Slikom uništavam njen i njihov kredibilitet da komentarišu tuđe kuhinje. :) Kao ono kada Rusi ili Rusofili povedu priču o modernoj estetici i onda im neko okači sliku izvorno njihovih automobila, i tu staje svaka rasprava.

I pogodi šta - niko tada ne popuje "ukusi su različiti". :D Jer su njihovi moderni ukusi za mnoge stvari po svim univerzalnim merilima - nula.
Zar snobovsko prenemaganje o hrani ne bi bilo da jedu neke gluposti samo zato što je "in" a ne ono što jedu od prvog pića koje su popili u životu.
Snobovsko ponašanje je to što je ona izlupetala o hrani i o frizurama jer ceo svet zamišlja i doživljava po onome što zna iz Rusije.
Sto ljudi sto ćudi. I dalje misliš da se neki pretvaraju da im je taj krastavac ukusan?
Zapravo ne, kad je neko nakrivo nasađen ili odrastao u oskudaciji ili lošem ukusu, njemu će taj krastavac i vodka biti vrh vrhova. Ona u svojoj gluposti i intelektualnom siromaštvu verovatno iskreno veruje da je Ruska kuhinja nešto super.
Što se frizura tiče tvoje je da misliš šta hoćeš.
Ne mislim, znam. Obišao pola sveta, ukljuujući i njihovu Rusiju, čitao i učio sve i svašta, pričao sa mnoštvom ljudi. To što ona govori je manifest jedne frustrirane a uskogrude i glupe osobe, koju je u nekom momentu iznerviralo nešto u Srbiji (što je razumljivo) a nije mogla to da reši parama kako je navikla, pa je odlučila da smuti paprikaš izjava i ocena o Srbiji u koji je ubacila i dve nebuloze (što nije u redu).
Ti si se u suštini i složio sa onim što je napisala i onda te je to valjda iznerviralo (da li istina, da li gordost što neko nešto govori loše o onom što ti smatraš svojim) i dobio si izliv žuči jer neko ne voli neku hranu i muške frizure
Nah, složio sam se sa 5 od 7 stvari koje je rekla. Preostale dve su prosto maliciozne laži i izmišljotine jedne Ruske seljančure koja misli da mnogo zna a u stvari je glupa ko noć.

Naravno, takvih su prepune društvene mreže, nije to ništa novo. Samo što u ovom slučaju pljuje po domaćinima koji su je primili, a pritom u zadnje 2 stavke ne iznosi objektivne istine nego laže kao pas.

A nije ni prva ni poslednja na..kana i nadobudna Ruskinja u Srbiji. E da se to ne bi raširilo, mora da se reaguje kada iznose laži ili se ponašaju bahato na bilo koji način.
 
Poslednja izmena:
Malo se pravimo sad kao da ne razumemo šta je htela da kaže o muškoj modi i hrani. Iako je preuveličala situaciju, ipak ima malo istine u njoj.

Što se tiče muške mode, nije netačno da se fura gangsterki trenerka stil mnogo, mnogo više nego u drugim državama. To je očigledno čak i kad ne živiš u Srbiji i putuješ kući avionom. Što se bliže približavaš gejtu za Beograd, to ima više kratko ošišanhih likova u trenerkama sa torbicama. Te torbice su nešto što je 100% specifično ovom podneblju.

Ovde gde živim, jedini drugi koji furaju taj trenerka stil su imigranti sa Bliskog Istoka, a i oni su ovde u nekom gangster fazonu.

Istina je takođe da ne furaju svi u Srbiji taj stil, ali ima mnogo, mnogo više primeraka nego u drugim zemljama gde sam bio (osim ako pričamo o imigrantima u getou).

Što se tiče hrane, ima i tu malo istine, ali ne u potpunosti.

Ako si neko ko ne voli masnu hranu i meso, realno šta možeš da voliš kod naše hrane? Naša hrana jeste ukusna, ali je teška i neprefinjena. Više je kao kafanska hrana u drugim državama. Tipa ćevapi, pljeskavice, i slično su hrana koja se prodaje po kebab prodavnicama po Evropi a ne po finim restoranima.

Ima i malo prefinjenije hrane kod nas, a i kolači su nam super. Međutim, ono čime se mi najviše dičimo (ćevapi, karađorđeva, pljeskavica, burek) je previše teško za nekog ko je danas navikao da jede salate sa avokadom i lososom, a takvih ljudi danas ima puno van Srbije.
 
Jedini koji se prave su sami pojedini ruski licemeri i domaći filozofi koji ne umeju da razlikuju objektivne kritike od izmišljanja i laganja, pa brane to, misleći da su time bog zna kako moralno i intelektualno uzvišeni.

Inače evo kako za mene izgleda većinska muška kultura u Rusiji:
main-qimg-3d134ef16f5142beb3f090fc5cfb4e94-lq


Eto.
 
Ono jes, što se tiče stajlinga evo sad kad su pomenuti gejtovi, ja sam obično jedini na gejtu koji nije iz beograda sa lonsdale trenerkom dole, torbicom oko vrata, air max 1994 i ćelav... u beču me naši obavezno pozdravljaju sa desi brate iako ih prvi put vidjam u životu, čak mi se i turci javljaju na srpskom...
Al to nije nikakav gangsta style, više casual...
Logično da neću da se vozim toliko u sedištu obučen ko šlager pevač!

Opet to je miljama daleko od ruskih gopnika u adidas trenerkama, lakovanim cipelama i šiška style frizurama kao kod bendera na slici na primer,
Kao sto je i nas mentalitet miljama daleko od njihovog
 
Poslednja izmena:
Broj mladih u Srbiji, koji se oblače u gangsta stilu, se u odnosu na 92./93., smanjio za 90 posto, s tim da se mali broj forumasa jasno seća tog doba.
 
dobio si izliv žuči jer neko ne voli neku hranu i muške frizure
Znaci ukusnu hranu i muske frizure na muskarcima treba kritikovati, tako je i treba nositi helanke pantalone jer su siroke reperske. Btw ja sam u trenerci 80% vremena, nema veze sa gangsta stajlom kao sto neke glave zamisljaju vec sa udobnoscu, nema te sile koja ce me naterati na pantalone i cipele, a da ne moram.
 
Зато нас и Босанце Словенци зову "људи у тренеркама"... ;)

Шалу на страну, не подржавам словеначки код претекао од строгих часних сестара, али осим на баскет иза зграде или у прву самопослугу, мислим да у животу нисам изашао у град у доњем делу тренерке. И мислим да то у принципу треба избегавати.
 
Poslednja izmena:
Broj mladih u Srbiji, koji se oblače u gangsta stilu, se u odnosu na 92./93., smanjio za 90 posto, s tim da se mali broj forumasa jasno seća tog doba.
u cemu je razlika izmedju gangsta i gasera?

U holandiji je nezamislivo da neko ide ulicom u trenerci ako nije dzoger ili crnac.
Ja sam izbegavao da ih nosim. Medjutim zbig prosurenih vena moram da ih nosim jer su meke, naravno one koje ne sljaste i jednobojne su. Takve trenerke su jeftine i mogu se naci na pijacama.
 
Ja torbicu oko vrata nosim skoro uvek kad sam u pokretu, jedino ne kad sam u kosulji a njih ionako izbegavam koliko mogu
 
Ko je ziveo u podsaharskoj Africi, zna da su 99% crnkinja osisane na nularicu i nose perike. Ja se iznenadim kada vidim da crnkinja ima svoju kosu, posto to nije normalno.
to je statusni simbol kod njih. Ko nema za periku uplice dodatnu kosu koja moze da se kupi.
Crnci su kulturno unisteni. Zive za statusne simbole i gangsta look.

Narocito su nekulturni bivi robovi, Antilijanci, Surinamci. americki crnci. Citav zivot provode glumeci, u belim patikama koje brisu gumicama, sjajnim trenerkama, hodajuci na odredjeni nacin. Da pokazu da su "opasni crnci".
Ponasaju se tacno kako su zeleli njihovi vlasnici.

"Napravis zeni tri deteta, onda bezis i prelazis na sledecu zenu", pricamo mi je jedan Antilijanac njihov recept za uzivanje u zivotu. Zasto tri? Zato sto ce onda biti toliko zauzete da nece moci da te nadje.
Crnkinje mnogo skupljaju nakit. Kurvaju se. To im je jedini nacin da obezbede materijalnu sigurnost.
U Antwerpenu, u Belgijij, jutrom su redovi kod jevrejskih draguljara. Sve sami crnci.
Nema dijamanta - nema pi..ke za taj vikend.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je glupo porediti nas sa imperijalnim narodima, bivsim ili sadasnjim. Mi smo uglavnom kroz istoriju nekog sluzili i nikada nismo naucili da organizujemo drzavu. Mozemo da se poredimo sa regionom, ali i tu smo na dnu, sa Bosnom i Makedonijom.
 
Зато нас и Босанце Словенци зову "људи у тренеркама"... ;)

Шалу на страну, не подржавам словеначки код претекао од строгих часних сестара, али осим на баскет иза зграде или у прву самопослугу, мислим да у животу нисам изашао у град у доњем делу тренерке. И мислим да то у принципу треба избегавати.
Pa generalno da, treba izgledati "sredjeno" samo što mene baš i nešto briga :) Svakako telo nije napnuto ko u farmerkama, lakše se krećem, lakše se telo provetrava... :) U grad ne izlazim odavno...
 
Има данас на интернету једна глупа генерализација са запада, да су сви словени у адидас тренеркама, чуче и пуше илк пију водку. Заборавља се да су тренерке у бивши СССР дошле са олимпијадом у Москви, а код нас са шанерима и кримосима из Италије, фенси шарене тренерке

1707208518170.png

1707208537931.png
 
Тренерке су дошле из Италије, али у време (деведесетих) када си у Риму могао видети радника градске чистоће у оделу и са краватом (ја видео). Није ваљда, сто му каприћоза, баш Италија, међу свим земљама, пример провинцијалне деестетизације?

Људи, вероватно сте свесни да у Србији практично не постоје озбиљнији продајни ланци одеће за људе старије од 50 година. Претпоставка је, шта ли, да се они облаче на бувљаку. А нису сви ни сиромашни у том узрасту. Али јесу потекли у... оскудном друштву, и то се учи одмалена - и у погледу облачења (укључује фризуру), и исхране, и културних преференци, итд. Бојим се да суштински ова гошћа из Русије ипак није у криву.
 
Legenda kaže da odelo i kravatu nose samo prevaranti :) Čim hoće da ti proda neku priču u odelu i kravati znaš da je prevarant.
 
Како тебра? Наша мода је накарадни покушај праћења западних трендова, где је све почело са ношењем горњег дела теренерке што шареније увученог у фармерице. Ова данашња гасерска мода је копирање тренда са инстаграма.
 
Inače evo kako za mene izgleda većinska muška kultura u Rusiji:
main-qimg-3d134ef16f5142beb3f090fc5cfb4e94-lq


Eto.

Брате.... Гопники...
Нећу да кажем да их нема, али да су већина :rolleyes:. Тако исто Украјинци мисле о нама да смо сви цигани, да свирамо трубе док око нас лете кокошке.
 
Postojala je u socijalizmu neka nasa moda, polu imitacija Italije, polu Nemacke mode. Varteks, Rasica, Beko, Beteks, Ateks. I ono sto su oni proizvodili.
Postojale su domace farmerke itd. Kvalitet je bio sasvim ok.
Bilo je robe iz Turske i tada.
Medjutim populacija je bila gladna statusa, marki, konzervi koka kole, bilo cega sto nema svako. Slicno talogu koji nastanjuje Srednju Ameriku gde je i prazna gajba Koka Kole u dvoristu statusni simbol.

Za status su bili spremi da prestoje na jednoj nozi celu nocu vozu do Trsta. (Svi Jugosloveni su bili takvi)
Roblje tako razmislja, i nije ni cudo da nam je gangsta stil raspadnutig Crnaca tako blizak.
 
Брате.... Гопники...
Нећу да кажем да их нема, али да су већина :rolleyes:. Тако исто Украјинци мисле о нама да смо сви цигани, да свирамо трубе док око нас лете кокошке.
Mi smo iz perspektive ostalih Evropljana zaista jako slicni CIganima, po ponasanju.
 
Брате.... Гопники...
Нећу да кажем да их нема, али да су већина :rolleyes:. Тако исто Украјинци мисле о нама да смо сви цигани, да свирамо трубе док око нас лете кокошке.
Наравно, то је жестока генерализација и нас исто сврставају у тај шаблон. Ово је како Американци замишљају Србина:
1707210785673.png

1707210810392.png
 
Mi smo iz perspektive ostalih Evropljana zaista jako slicni CIganima, po ponasanju.
Није то перспектива. То је медисјка слика на коју наседају наивни. И најгоре је што ти људи сматрају да имају критички ум, али се испоставља да нису имуни на манипулације.
Људи има свакавих. али ејдном социјалном групом далеко не већинском означавати цео народ је најамње злонамерно.

Причала нам се сестра Дејана Савића ватерполисте, да кад су нас пустили на олимпијске игре у Атланти, кад су наши у једној продавници отишли да се закупе са потрпштинама продавачице су их питале: а јел истина да ви једете људе?
 
Znaci ukusnu hranu i muske frizure na muskarcima treba kritikovati, tako je i treba nositi helanke pantalone jer su siroke reperske. Btw ja sam u trenerci 80% vremena, nema veze sa gangsta stajlom kao sto neke glave zamisljaju vec sa udobnoscu, nema te sile koja ce me naterati na pantalone i cipele, a da ne moram.

Ne, nego je dozvoljeno imati drugačije mišljenje.
To uključuje da i neko misli da naša hrana nije ukusna (samim tim ta osoba ne kritikuje ukusnu hranu).

Bender luči žuč jer ima neke unutrašnje probleme, da ne kažem da nije prvi put kako ima šovinističke ispade, ali nije mu bilo strano da isto mišljenje ima i za ljudi koji nisu iz kruga dvojke. Malograđanština na kub.

Niko te ne tera da oblačiš ni odelo, ni šorc, ni šta već. Ali kao što ti imaš predrasude prema helankama, tako mnogi reaguju kad vide gomilu ljudi sa istim frizurama.

Ali ove frustracije da je neko snob, ovakav, onakav, samo zato što je napisao da mu se ne sviđa hrana ili stil koji muškarci imaju je malograđanština 1/1.
 
Što se tiče muške mode, nije netačno da se fura gangsterki trenerka stil mnogo, mnogo više nego u drugim državama. To je očigledno čak i kad ne živiš u Srbiji i putuješ kući avionom. Što se bliže približavaš gejtu za Beograd, to ima više kratko ošišanhih likova u trenerkama sa torbicama. Te torbice su nešto što je 100% specifično ovom podneblju.

Ovde gde živim, jedini drugi koji furaju taj trenerka stil su imigranti sa Bliskog Istoka, a i oni su ovde u nekom gangster fazonu.

Istina je takođe da ne furaju svi u Srbiji taj stil, ali ima mnogo, mnogo više primeraka nego u drugim zemljama gde sam bio (osim ako pričamo o imigrantima u getou).

Има у Британији где су познати као "chavs", мада се мода малчице разликује (Burberry). Карактеристични су доста и за словенске земље генерално и сродни чувеним гопницима мада много више "спортски".
 
Ne, nego je dozvoljeno imati drugačije mišljenje.
To uključuje da i neko misli da naša hrana nije ukusna (samim tim ta osoba ne kritikuje ukusnu hranu).

Bender luči žuč jer ima neke unutrašnje probleme, da ne kažem da nije prvi put kako ima šovinističke ispade, ali nije mu bilo strano da isto mišljenje ima i za ljudi koji nisu iz kruga dvojke. Malograđanština na kub.

Niko te ne tera da oblačiš ni odelo, ni šorc, ni šta već. Ali kao što ti imaš predrasude prema helankama, tako mnogi reaguju kad vide gomilu ljudi sa istim frizurama.

Ali ove frustracije da je neko snob, ovakav, onakav, samo zato što je napisao da mu se ne sviđa hrana ili stil koji muškarci imaju je malograđanština 1/1.
Šta znam, i dete šišam kratko, u ganfsta fazonu. Kad poraste i kad bude počeo da se kupa i šiša sam onda nek radi šta hoće, sada mi je lakše da ga okupam i osušim kosu kad je kratko ošišan, a i manje se prlja i dok balavi ne lepi se sve po kosi. Ne znam koji to mnogi kritikuju kratke frizure, možda ova woke generacija. Pokušao sam i Ja sa dužom kosom, em mi ne stoji em mi ne ide nikako sušenje i nameštanje frizure (ko neka žena, karikiram). To je u stvari to, drugačije mišljenje, kao i za hranu ne možeš generalizovati.
 
Vrh