Šta je novo?

Stranci u (o) Beogradu

Ha, al je ova tema "eksplodirala" odjednom. Od komunikacije sa rusima na ruskom na srpskom forumu da bi ih "ispoštovao" ili šta, preko glupih klikbejt članaka nekulturnih ruskih dođoša (upitnost istinitosti istih) i priče koja nacija nam je najbliža, lažnih osmeha amera, ne znam šta mi je smešnije :) Komentari na onom glupom članku su još više pobedili. Kako smo odjednom složni da "branimo" kad nam stranac loše komentariše aspekte života u Srbiji. Urnebesno.
 
To je oduvek tako. A oduvek je tako zato što većina Srba već zna šta ne valja sa Srbijom, i često o tome priča i ne negira to. Znam čak i neke Srbende i glasače SNSa koji neće negirati kada se povede priča o nekim manama Srbije. Neće učiniti da bude bolje, ali neće ni negirati mane i probleme. Tako da kad dođe glupa Ruskinja i kaže "e i hrana vam je loša" to svi dožive ili kao namernu provokaciju ili kao izliv gluposti.

Isto se ponekad desi i kada neko iz regiona komentarom pokušava sebe i svoju zemlju da izdigne u visine a Srbiju predstavi kao neku malu Tursku, koja im nije ni do kolena. Odma ga naši spuste u sekundi, kako i dolikuje.

Smešno je trpeti kritike od gorih od sebe, ili kada kritike prosto nisu osnovane. Ili služe samo da provociraju.


Inače, bio je nedavno članak-reklama o nekom Ruskom ćumezu koji su otvorili negde u Francuskoj ulici, namenjenom za Ruske izbeglice. Kaže unutra par neonki i melanholična Ruska muzika, a jedno od jela koje nude su kiseli krastavac sa parčetom hleba. Vau, kakvo kulinarstvo, kakav odraz kreativnosti...


I onda takvi nekome nešto pričaju. Dok su mu u gostima. Pa naravno da će odma da dobiju volej.
 
Poslednja izmena:
Kao Srbin, kada me u Americi neko koga ne znam pita "heeeey, I'm Mike, how are you?" ili " -ll- , I'm good, how ' you doin' ?" znam da me ne pita to zato što ga zaista zanima.

Pa i mi kad sretnemo komšiju odgovorimo sa dobro sam iako možda nismo..

A to je u neku ruku i idiom.
U Kini pitaju "jesi li već ručao čiča?" 😁
To se prevodi sa "Good afternoon" jer ga zaista ne zanima da li si stvarno ručao.

Razumem šta hoćeš da kažeš. I ne smeta mi to. Pitanje koliko bi brzo sam uspeo da se priviknem da budem takav jer sam nažalost jedan od onih ko ne ume baš uvek da se osmehuje...

Ali nekad je u nekim situacijama bolje kada čovek ima slobodu i pravo da kaže još nešto osim "hvala lepo, prijatan dan i bog vas blagoslovio što ste me upravo na'ranili g..nima na radnom mestu" (karikiram malo). Nego da ceo dan svaki dan glumi nešto što nije i ceri se i onda kad ne želi.

Veruj mi da baš pratim prankove od blizanaca ili tripleta kad prolaze pored prozora na drive in-u ili mađioničara kao onaj Rahat... poenta priče svi radnici na tom prozorčetu brze hrane nema ništa usiljeno i veštački, sve je normalno i pristojno. To filmovi malo predoče uveličano kao u Američkoj lepoti...

Zašto je vama Amerika samo usiljeni osmesi, stvarno ne znam. Sigurno je da ima i toga (kao ona Lesterova žena iz Američke lepote, al ima tamo i Lestera i Rikija i one male smorene tinejdžerke...) Ekstremi se lakše primete kad dođeš iz Srbije, jer je neka razlika između njih i nas postoji. Ali ima i normalnosti koja je baš kao ikea kod nas. I to je najčešći slučaj a ne ekstremi.

Nego fora je što njih još u osnovnoj fotografi počnu da dresiraju da izbace bradu, stegnu vilicu, gledaju preko kamere, pokažu kez da se vide svi zubi, zatim kako da okrenu telo, kako glavu, koji visinski ugao u odnosu na kameru...
Prosto, prođe granicu razuma i pređe u opsesiju i izveštačenost.

I to se onda posle nastavlja kroz život. Isti kalup za high school, isti za maturu, isti za CV, regrutaciju, mandat, posao...

1707088465780.png


Onda ovaj mora da je slovenskog porekla 😊 njega nisu kao malog učili kako da drži vilicu. 🙂
 
Sto se mi tako trzamo na kritike ,devojka tako vidi I nije nista pogresila Ili slagala...odmah 500 komentara na b92..pa da je tako iskritikovala London ,Rim Ili bilo koji drugi grad u evropi ne bi je tamo iskomentarisao niko zivi ..kod nas dodje amerikanac ,nemac totalno neki nebitan lik pohvali malo srbiju odmah je celebrity ..covek na tv ..a jel ti lepo kod nas, a nase devojke a cevapi ..ma jok nisi to kompleksi nize vrednosti .mi smo samo gostoljubiv narod
 
Ljude koje bih odmah zaposlio da budu u kontaktu sa javnošću (apstrakujemo šta je konkretna delatnost)

Astrodule, DankoS, Goje

E sad imam i obrazloženje.. al da ne bi bio oftopik, možda bolje stati ovde. 🙂
 
devojka tako vidi I nije nista pogresila Ili slagala...
Naravno da jeste. Za hranu i za frizure.

A ne bih sad da čitam svih 500 komentara mogu da se kladim da 90% njih se odnosi na njenu odvalu o hrani, koja prosto nema veze s mozgom.

Evo šta njeni sunarodnici nude od hrane ovde u Srbiji:
ktxk9kpTURBXy9lYTZiYzUzNmEyMmVlMjM3MDM0MmQ5NTNjNzU4MzM4Zi5qcGeRkwLNBLAA3gABoTAF

Nek se pokriju ušima.
 
@Noki
Ima i iskreno prijatnih ljudi u Americi, naravno. Na primer u njihovim manjim gradovima gde je život smireniji i sporiji, a lagodniji nego nama ovde, svakako da jesu raspoloženiji. Ali ima i onih za koje se vide da su frustrirani ili izmoreni a smeše se na silu, nekad čak jer su tako ceo život naviknuti. To se više doživi i oseti u većim gradovima i tamo gde se više radi i juri produktivnost ili ta neka korporativna kultura i mentalitet.


Prankove odavno ne gledam otkako sam provalio da je masa njih odglumljena ili da tvorci prethodno najave ljudima koje snimaju šta da očekuju. To se može naći i po komentarima i po brojnim člancima i videima na YT baš o tim lažnim autorima. Ipak je sve to najčešće jurnjava za pregledima i sponzorima. Ali da, razumem šta hoćeš da kažeš, da Ameri u globalu pozitivnije reaguju na takve situacije nego što bi mi ovde. Zato kod nas i nema takvog sadržaja a skrivene kamere su zamrle. To jeste.
Onda ovaj mora da je slovenskog porekla 😊 njega nisu kao malog učili kako da drži vilicu. 🙂
Taj je neki authentic slav giga chad. 💪😎
Šalim se. 😁
 

Ruskinja zgrožena životom u Srbiji: "Srbi vole zatvorsku kulturu i hrana im je užasna"​


Има овде доста истине која се нама не свиђа… уз наравно преувеличавања која увек иду у таквим постовима….

За цигарете сваки непушач ће вам рећи исто, храна ван веома скупих ресторана је једнолична, па ко не воли наш роштиљ и нема много избора, такси је прескуп и нема га, добрих послова нема ни за нас, што се тиче бирократије ту је проблем да смо ми огуглали и мислимо да је то нормално…

Али независно од тога ко је и шта је особа која ово пише…. Наши људи су јако осетљиви на туђе критике… волимо ласкање и лажне похвале и кад смо свесни да ништа од реченог није истина….
 
нпр. са Крима понашањем генерално ближи нама него неко ини из нпр
Zato što to nisu rusi iz rusije, nego ruski narod u Ukrajini. Verovao ili ne, ruski narod ( po nacionalnosti ) iz Luganska se totalno razlikuju od rusa rusa iz Rusije...

Još jedna interesantna stvar gde poredim naš mentalitet sa ukrajincima. Kada sam otišao tamo mislio sam kako su recimo komšije u zgradi neprijatnije nego kod nas. Kako je tamo sve sa Zdravstvujte a ne kao kod nas gde smo opušteniji pa kažemo, ćao, zdravo... Kada sam se vratio ovde, imam šta da vidim, pola komšija te ni ne pogledaju prodju mutavi pored tebe, dokle tamo se svi jave sa osmehom ( ne lažnim )
 
Naravno da jeste. Za hranu i za frizure.

A ne bih sad da čitam svih 500 komentara mogu da se kladim da 90% njih se odnosi na njenu odvalu o hrani, koja prosto nema veze s mozgom.

Evo šta njeni sunarodnici nude od hrane ovde u Srbiji:
ktxk9kpTURBXy9lYTZiYzUzNmEyMmVlMjM3MDM0MmQ5NTNjNzU4MzM4Zi5qcGeRkwLNBLAA3gABoTAF

Nek se pokriju ušima.

Krastavci i kriške hleba na komad...
Vidi se da su konstantno u ratu - što u hladnom, što u pravom...

PS: Verovatno kod šankera mogu da kupe i cigare na komad.
 
Inače, i od Ruskinja ima luđih:

Gde god da odeš bićeš sam, odnosno jedina crna osoba.
Čak i ako nije mislila ništa loše, odmah sam se bio setio ovoga:

Debilno je otići u drugu zemlju a ne znati ništa o njoj.
 
Naravno najbolja je zlatna sredina i pristojnost i profesionalnost uz ljubaznost. Fali nam više osmeha, nadrndana smo nacija.

Ali ako već ekstremišeš ili - ili. Onda biram osmeh od uva do uva i maksimalnu predusretljivost pre nego nadrndanost i nabeđenost.

I mislim da preteruješ da je u Americi svaki takav osmeh fejk. Mislim da su naučeni da budu pristojni i da nisu baš svi 😀 ima i neke normale... Iskreno ćutolozi i maksimalni mudraci, smoreni da usluže i nisu za uslužnu delatnost pa nek se sklone odatle... ima milion drugih profesija gde nema kotakta s javnošću...
Слажем се, живео сам тамо. У почетку то јесу ствари које “сметају” али постепено улазе под кожу и схватиш да поједностављују живот. Начин опхођења је знак вивилизованости, пристојности и функционише као повратна спрега. У многоме олакшава свакодневни живот и комуникацију. Наравно то се учи у кући, школи и запослени су обучени да буду љубазни, али као и све друго зависи од личности и шарма. Треба седети за шалтером 8 сати, 5 дана у недељи као наџак баба.
Поготово је “сметало” по доласку нонстопно “икскјуз ми”, иза, испред тебе када “угрожавају” твој лични пристор.
И наравно климање главом и осмех непознатих људи који ти иду у сусрет на улици, без обзира на узраст. Тога сада има мање, поготово у великим градовима.
 
И даље се пецамо на кликБејт92 и кликБлицбејт. Заобиђите те copy-paste таблоиде.
 
Да ли дели ову анонимну девојку из Конгоа са циљем што више кликова.
Замисли сад неке новине из Холандије да деле текстове МЦ-а о његовом животу тамо.
 
Mislim da treba razlikovati konvenciju, nacin na koji se ljudi pozdravljaju itd... To nije bitno kao ono sto ljudi zaista misle jedni drugoma, ili ono sto zaista spremni da rade jedni drugima.
Retko gde postoji ovakav nedostatak principa, morala emaptije i vaspitanja.
Ruska arogancija je neprijatna, ali ono sto srpski komsija misli srpskom komsiji je daleko gore.
 
И наравно климање главом и осмех непознатих људи који ти иду у сусрет на улици, без обзира на узраст.

Ja se sećam, meni se u Štutgartu jedna baba osmehnula u tramvaju. Kao što ni jedna ne bi u Srbiji. Bio sam u fazuonu... jel me ptica pokakila ili želi seks sa mnom... a onda sam shvatio da sam joj se samo normalno dopao i da je normalno da se dele osmesi. I ja sam joj se osmehnuo nazad. Imao sam tad 17 godina.
 
@Bender Rodriguez

E dopada mi se kako si sročio poslednji post u vezi američkih osmeha. Valjda mi je falilo to nijansiranje u tvom početnom kazivanju. 😊 a znam da možeš, nego malo čovek mora da te usmeri replikama. 😄

A što se tiče prenkova, mnogi jesu namešteni... ali ima i koji nisu. A ovi na koje mislim su drive in, nema tu prostora za nameštanje... prosto prođe da uzme hranu kroz prozor kamera u vozilu ka prozoru i gledam sve te radnike, svi su ono normalna faca neka... Sem što se iznenade kad shvate da je prank. Ali verujem kad odeš da kupiš auto, da bude jači kez... al to je negde i normalno... Procenat zarade je veći od samo jednog ugovorenog posla.
 
Meni se najviše dešavalo da mi se nepoznanici javljaju u Engleskoj, u manjim gradovima. Ako dva pešaka idu jedno drugom u susret a oko njih nema drugih ljudi, tipa stazom u parku, veća je verovatnoća da će se pozdraviti nego da neće. To je bar iz mog iskustva.

Meni su lažni osmesi i prijatnost pri pružanju usluga super - uvek mi ulepšaju dan, čak i kad znam da su skroz lažni.

Možda to nekima ovde znači da sam površan ili šta već, ali ja imam preko 40 godina, nisam u fazonu da tumačim da li je neko ko mi nije prijatelj iskren ili ne kad mi se nasmeje - to ostavljam mlađima koji imaju više vremena da o tome razmišljaju.
 
Ова Рускиња је поприлично добро погодила ствари.

А Американци су много пријатнији и мање арогантан народ од било ког другог великог народа.
 
Zato što to nisu rusi iz rusije, nego ruski narod u Ukrajini. Verovao ili ne, ruski narod ( po nacionalnosti ) iz Luganska se totalno razlikuju od rusa rusa iz Rusije...

Još jedna interesantna stvar gde poredim naš mentalitet sa ukrajincima. Kada sam otišao tamo mislio sam kako su recimo komšije u zgradi neprijatnije nego kod nas. Kako je
Говорио сам о разликама у менталитету на целом простору ЗНД без обзира на националност.
 
U citavoj Evropi, po selima i malim mestima ljudi kazu jedan drugom dobar dan kad se mimoidju.
 
И даље се пецамо на кликБејт92 и кликБлицбејт. Заобиђите те copy-paste таблоиде.

Ako misliš da obični rusi imaju neko visoko mišljenje o Srbiji u velikoj si zabludi. Naprotiv. Generalno, rusi imaju jak kompleks "više vrednosti", pa je to i dodatni razlog što ih niko ne podnosi.

PS: Ima tamo u tekstu njen TikTok, pa može da proveri ko misli da ga lažu iz Blica. Nisam imao vremena da gledam, osim ova dva posta koja su linkovali u tekstu.
 
Poslednja izmena:
Ja se sećam, meni se u Štutgartu jedna baba osmehnula u tramvaju. Kao što ni jedna ne bi u Srbiji. Bio sam u fazuonu... jel me ptica pokakila ili želi seks sa mnom... a onda sam shvatio da sam joj se samo normalno dopao i da je normalno da se dele osmesi. I ja sam joj se osmehnuo nazad. Imao sam tad 17 godina.

Ma htela je baka malo sexa, ali ti nisi ukapirao sa 17 godina... Sada bi uveliko imao Reisepass sa svojom slikom.
 
Ako misliš da obični rusi imaju neko visoko mišljenje o Srbiji u velikoj si zabludi. Naprotiv. Generalno, rusi imaju jak kompleks "više vrednosti", pa je to i dodatni razlog što ih niko ne podnosi.

PS: Ima tamo u tekstu njen TikTok, pa može da proveri ko misli da ga lažu iz Blica. Nisam imao vremena da gledam, osim ova dva posta koja su linkovali u tekstu.
Тикток исто живи од кликбејта. Ови наши таблоиди јој само дају гориво пошто су неспособни да се баве правим новинарством.
ДА ли ико има високо мишљење о нама? Ни ми сами немамо.
 
Vrh