Šta je novo?

Stranci u (o) Beogradu

Ако јој је за утеху не зна нико
 
Оде само 40 метар даље лево и пређе улицу, а не баш овде на кружном току.

Poenta je da smo za cenu fontane mogli upravo sa te tačke gde ona snima da imamo ulaz u podzemni prolaz koji bi nas odveo normalnim pešačkim tokovima u željenom pravcu, a ne da rešavamo pomeranjem pešačkih tokova dalje od kružnog toka.

I ne nije 40 m već oko 150 m levo, ona se ovde nalazi kod parkinga a pešački prelaz je tu izmešten dalje u Makenzijevu.
 
Poslednja izmena:
Tu je bio super prelaz kod Meka koji su spustili tamo do NBS... uvek se tu ispalim krenem ka gore pa se spustim dole... Najnerazumniji mi je baš taj deo celokupnog kružnog toka... Mada i onaj pešački u kralja Milana je malo dalje postavljen al to što nema pešačkog u Nemanjinoj gde je bio, baš smeta...
 
Nije li logično da ti prelazi budu bliže kružnom toku kad vozila već uspore da propuste i pešake.. Nisam saobraćajne struke al deluje logično..
 
Znas i sam da je tako je bilo,pa je nekome pa je nekom sinula ideja da prelaze pomeri da vozila koja napustaju kruzni tok ne ometaju ona koja su u njemu.
 
Vecina je podeljenog misljenja u vezi sa Beogradom, ali Rusima je Beograd vise kao neki juznoevropski grad, jer je sve tako koncentrovano, skuceno, isplepletano, ambijentalno, dok je kod njih doma sve tako grandiozno, siroko, dugacko...
 
Odgledao sam noćas osmosatni dokumentarac Traumazone 1985-1999 o Rusiji. Sada bolje shvatam Rusiju, ali najbolji komentar je dao jedan njihov novinar koji je rekao da ne trebamo mešati Moskovite i Ruse. Kada kažu Moskovite misle i na one u Piteru.
 
Vecina je podeljenog misljenja u vezi sa Beogradom, ali Rusima je Beograd vise kao neki juznoevropski grad, jer je sve tako koncentrovano, skuceno, isplepletano, ambijentalno, dok je kod njih doma sve tako grandiozno, siroko, dugacko...
Tako i treba. Ne bih ja menjao one ulicice npr. Starog Grada ili Zemuna ni za kakve bulevare i prospekte sa po 10 traka i sovjetskim urbanizmom.
 
Ispod je video jedne strankinje o Beogradu od pre par dana. Gošća baš i nema poštovanja pa pokreće škakljivu temu o rasizmu u Bgu. Ja sam, kolko sam mogao, pokušao edukovati ljude u komentarima da antirasizam znači da je zemlja okupirana, da okupator želi sebi obezbediti slobodno kretanje.
 
Meni su ovi vlogeri najveci hit,toliko netacnih informacija prikazuju da veze nema sa realnoscu.Tipa imas likove koji u Afganistanu prosetaju kroz par nekih glavnih ulica i ubede ljude kako je sve ok,ljudi druzeljubivi,nigde kriminala sve cveta i pozovu na kraju sve nas da ih posete,pa onda imate one masovne klikbajtove gde napisu kako su posetili najopasnije kvartove,zemlje,itd,a ono dlakica im sa glave ne padne.E isto tako napise i po neki stranac koji poseti ovaj raspad od zemlje poput nase.Sve je idealno,hrana,ljudi topli,da da.Sve cveta prosto smo najbolji za zivot...
 
Ispod je video jedne strankinje o Beogradu od pre par dana. Gošća baš i nema poštovanja pa pokreće škakljivu temu o rasizmu u Bgu. Ja sam, kolko sam mogao, pokušao edukovati ljude u komentarima da antirasizam znači da je zemlja okupirana, da okupator želi sebi obezbediti slobodno kretanje.
Погледао сам пар снимака од ове и прича све најбоље о Србији и како је побегла из Канаде и дошла у Србију за стално.
 
Meni su ovi vlogeri najveci hit,toliko netacnih informacija prikazuju da veze nema sa realnoscu.Tipa imas likove koji u Afganistanu prosetaju kroz par nekih glavnih ulica i ubede ljude kako je sve ok,ljudi druzeljubivi,nigde kriminala sve cveta i pozovu na kraju sve nas da ih posete,pa onda imate one masovne klikbajtove gde napisu kako su posetili najopasnije kvartove,zemlje,itd,a ono dlakica im sa glave ne padne.E isto tako napise i po neki stranac koji poseti ovaj raspad od zemlje poput nase.Sve je idealno,hrana,ljudi topli,da da.Sve cveta prosto smo najbolji za zivot...
Jedno je doci ovde na par dana, sasvim drugo je ziveti ovde.
 
Vrh