Šta je novo?

Stranci u (o) Beogradu

Pa stvar je jednostavna.
Ako je rupa velika i opasna, prijaviš nekome od nadležnih.
Ako je rupa mala i zanemarljiva, produžiš dalje.
Ali s tobom nikad ništa nije jednostavno, jer moraš da dobiješ dnevnu dozu samozažaljenja i samoomalovažavanja...
 
Ide jedna zena ispred mene u Mkenzijevoj.
Odjednom pada i prostire se na trotoar.
Pomognem jeoj da se podigne.
Ona mi pokazuje na rupu u trotoaru i zahvaljuje se na engleskom.

Gledam onu rupu. Nije ni rupa, malo udubljenje.
Mi smo na to navikli, ne padam na to.
Mi smo kao Indijci koji mogu da piju prljavu vodu iz Ganga.
У Америкама нема рупа
 
YT je ovih dana prepun Rusa koji vloguju o Srbiji i Beogradu, kako preseliti posao i život ovde, ključna reč svima je emigracija...
 
Прилично је очигледно сад већ да миграциони салдо неће бити као што су предвиђали будући да се трајно одсељава много мање људи и то првенствено слабије образовани док се све више људи досељава због разних криза (и тек ће).

Мислим да генерално миграције неће у наредним деценијама бити значајан фактор депопулације код нас већ ће то долазити од одумирања бумерске популације
 
Што, бре? То је све виши средњи слој. 5.000 таквих са зарадом од 5.000 евра месечно је годишње...
 
Прилично је очигледно сад већ да миграциони салдо неће бити као што су предвиђали будући да се трајно одсељава много мање људи и то првенствено слабије образовани док се све више људи досељава због разних криза (и тек ће).

Мислим да генерално миграције неће у наредним деценијама бити значајан фактор депопулације код нас већ ће то долазити од одумирања бумерске популације
Videcemo, sve se uvek menja. Na primer, ja sam se vec bio spremio na odlazak, da li trajni, ne znam, ali trenutno mi ne pada na pamet da zivim u koncentracionom logoru zvani Zapadna Evropa.
 
Na osnovu dosadasnjeg iskustva od par meseci, mogu da kazem da se ovi najnoviji Ruski imigranti - pored jezika - mogu identifikovati kroz dve karakteristike: ili preko vidljivih carapa uz sandale (ocigledno nisu Nemci jedini koji praktikuju tu glupost 😄 ) ili preko hjihovih unikatnih frizura koje ruzno izgledaju bez obzira na ostatak lica osobe.

Doduse nema ih toliko puno sa tim kretenskim frizurama, kapiram da je to vise manir klosara i Gopnik klase, koja verovatno ne namerava da emigrira, niti bi imala mogucnosti.
 
Na osnovu dosadasnjeg iskustva od par meseci, mogu da kazem da se ovi najnoviji Ruski imigranti - pored jezika - mogu identifikovati kroz dve karakteristike: ili preko vidljivih carapa uz sandale (ocigledno nisu Nemci jedini koji praktikuju tu glupost 😄 ) ili preko hjihovih unikatnih frizura koje ruzno izgledaju bez obzira na ostatak lica osobe.

Doduse nema ih toliko puno sa tim kretenskim frizurama, kapiram da je to vise manir klosara i Gopnik klase, koja verovatno ne namerava da emigrira, niti bi imala mogucnosti.
A i beli su ko sir
Strce brate, strce samo tako. Prepoznam ih na 5km
 
Videcemo, sve se uvek menja. Na primer, ja sam se vec bio spremio na odlazak, da li trajni, ne znam, ali trenutno mi ne pada na pamet da zivim u koncentracionom logoru zvani Zapadna Evropa.
Beki gde planiras da ides? Da sam mladji petnaestak godina rado bih izabrao Juznu Ameriku...
 
Ako je stvarno tako onda je dobro, ne treba davati poloprivredno zemljište strancima, iako su arapi dosta toga pokupovali

Ruski i Ukrajinski državljani mogu kupovati stanove i kuće u Srbiji ali ne i poljoprivredna zemljišta! (izvor)​

 
Na osnovu dosadasnjeg iskustva od par meseci, mogu da kazem da se ovi najnoviji Ruski imigranti - pored jezika - mogu identifikovati kroz dve karakteristike: ili preko vidljivih carapa uz sandale (ocigledno nisu Nemci jedini koji praktikuju tu glupost 😄 ) ili preko hjihovih unikatnih frizura koje ruzno izgledaju bez obzira na ostatak lica osobe.

Doduse nema ih toliko puno sa tim kretenskim frizurama, kapiram da je to vise manir klosara i Gopnik klase, koja verovatno ne namerava da emigrira, niti bi imala mogucnosti.
I neobicno ocigledne cinjenice da su Rusi muskarci katastrofalno nikakvi, a zene zgodne i prelepe. Nece ovde dugo te veze opstati ;)
 
Kad gledam 'vako snimke pozitivne ljudi kako snimaju i komentarisu osecam se kao da nije Beograd u pitanju. Nekako izgleda kao kroz ruzicaste naocare da gledam.
Valjda je tako jer gledam njihovim ocima iz tudje perspektive a ne svojim jer zivim ovde. Isto sto gde god da putujes ne vidis mane grada i sve ti je lepo jer prvi put vidis nesto
 
Da, baš je u tome stvar, ne radiš, u hotelu su, ideš u restorane, pa sve izgleda bolje nego svakodnevica.
 
Vrh